Dvě bouřky (S01E06) (epizoda)

 • USA

  Two Storms

Horor / Drama

USA, 2018, 57 min

 • Matte27
  ***

  Když dva dělají totéž, není to totéž aneb jak může nadužívání dlouhých závěru zkazit dojem z celého dílu. Točit na jeden dlouhý záběr je majstrštyk, jak pro kameramana, tak pro herce, ale v tomto případě to má háček - zde nemají dlouhé záběry co nabídnout. Nemají žádné opodstatnění. Zkuste se podívat na Potomky lidí. Tam má každá vteřina svůj smysl. U tohoto filmu není dlouhý záběr použit jako frajeřina, ale spíše jako prvek, který má pomoci diváka vtáhnout do děje a to jen v určitém momentě. V Tarantinovkách nebo třeba v Osvícení je takový záběr zase zdrojem sílícího napětí a divákovi nervozity. Tady mě bohužel štáb nepřesvědčil. První záběr byl skvělý - vše mělo své místo a scéna byla dokonale vymyšlena. Ale! První střih byl tak agresivní, že mě dokonale vytrhl z atmosféry a já nebyl schopen se do ní vrátit. Od toho místa měl díl pokračovat spíše v původních kolejích a nebo, s použitím nějakého sexy neviditelného střihu, pokračovat dál ve stejném duchu. Jinak jsem rád, že se všechny příběhové roviny spojily dohromady, nicméně snad krom jednoho nepříjemného zvratu tento díl nic moc nového nepřinesl.(1.11.2018)

 • tron
  ***

  "Len sa strápňuješ a ani si to neuvedomuješ." Kým doteraz (prevažne) čo časť, to jedna postava, v šiestej epizóde sa konečne celá rodina stretáva pokope. Začína to celé dostávať zmysel a spád a niektoré scény sú fakt nepríjemné. Tak ale zas na druhej strane o hororovej udalosti roka by som určite nehovoril.(1.11.2018)

 • warrenur
  *****

  Tentoraz nam to atmosferou sklzava do temnej, depresivnej a hlavne znepokojivej konverzacnej dramy ostatnych zijucich clenov rodiny. Opat sa opona z minulosti trochu poodhali. V zavere na divaka ide ozaj silny zavan smutku. Tento serial ma neprestane pozitivne udivovat tym, cim dokaze vnimaveho divaka obohatit. Pecka.(28.10.2018)

 • Sayko
  *****

  Konečně jsme se odprostili od popisování "historie" jednotlivých postav a zažíváme skoro celou rodinnou akci, která se mi nehorázně líbila v prvním díle. Tento díl mě nenechal usnout ani na jedinou minutu, i když se zde nenachází nějak extra vypilované lekačky. Bál jsem se, napnutý jak kšandy a hltal jsem každé příběhové slovo. Na tohle jsem čekal, výborný díl!(24.1.2019)

 • maruna0007
  *****

  MASTERPIECE!!! Dynamika mezi postavami je výborná, plus k tomu podávají herci perfektní výkony. A TA KAMERA!! LUXUS! 20 minut se jede bez střihu, a potom to stejný, neskutečná filmařina. Zkrátka klobouk dolů před režisérem Flanaganam a jeho týmem, protože tahle epizoda je dílo, které nemá období. A na konec musím zmínit tu parádní atmosféru, fakt smekám. Tenhle seriál naprosto zbožňuji. Kurva, jsem zvědavý jak to celé skončí.(21.10.2019)

 • - Epizoda je složena z pěti kamerových záběrů beze střihu. Nejdelší, třetí záběr, má délku o více než 17 minutách. (PozorGranat)