Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Do hroutící se rodiny vstupuje nejmodernější robotka, kterou hledá mocná korporace, policejní vyšetřovatelé i teroristé. (Netflix)

Recenze (35)

DeDanu 

všechny recenze uživatele

Isaac Asimov by určitě nesouhlasil s porušením tabu 1. zákona robotiky, ale zase je zajímavé sledovat, proč. Chudák Arisa jen zírá na chování lidí, kteří jí v citech i morálce dělají slušný guláš, což nevede k, pro ni, dobrým koncům. Zápory? Nelze nevzpomenout Humans, reálie nejsou moc future, některé díly jsou vycpávkové. Klady? Smysluplný děj, chování postav srozumitelné, netahají se do toho rasové ani genderové problémy dneška. Rodina je rodina a přes to vlak nejede je hlavním poselstvím seriálu. Herecké výkony jsou parádní. Kir Bulyčov i bratři Strugačtí by určitě byli spokojeni se svými nástupci. V tomto případě jsem příjemně překvapena a očekávám tak trochu pokračování:-))) ()

Hashirama 

všechny recenze uživatele

Елки-палки! Искусственный интеллект атакует благополучное общество! Formálně hraje největší roli v seriálu fakt, že vznikl v Rusku, poněvadž ruský cyberpunk je nepochybně jedno velké unikum. Proto zamrzí, že A) místo šestnáctihodinového seriálu nevznikl dvouhodinový film, v němž by se rozpočet zákonitě nerozmělnil, B) se nenatáčelo například v Tokiu nebo v Číně. Je tak na divákovi, jestli přijme mix sovětského urbanismu s decentními futuro prvky jako specifický (a podle mě docela cool) vizuální koncept nebo se bude smíchy popadat za karavaj. Obsahově jde víceméně o mix klasických melodramatických a sci-fi románových námětů, jehož specifickým znakem oproti západní produkci je fakt, že tu není žádná LGBTQ+ postava (a bez ohledu na svůj světonázor to kvituju s povděkem. Kdyby Netflix do každého produktu protlačil svou značku pudinku, taky bych si k němu vypěstoval averzi), a taky o poznání účelnější dialogy. Scénář během celé nadílky epizod asi třikrát hodí výhybku a od základu změní hlavní motiv, postupně mutuje z krimi v sociální drama a posléze thriller. Ale snad právě díky tomu uplyne i tenhle natáhlý kolos vcelku rychle, byť scenáristická vůle udržet diváka u obrazovky co nejdéle a (chtělo by se říct v seriálové tvorbě zcela standardní) diskutabilní vypravěčství je tu cítit poměrně vydatně. Vzhledem k délce tak zamrzí nejvíc asi vágně vykreslený svět s nepříliš uspokojivými pravidly, jež se více než co jiného podřizují vůli scénáře. Přesto se většina peripetií uspokojivě dokutálí do konce a vzhledem k závěru by seriálu jedině prospělo, kdyby už žádné další díly nevznikly. Ovšem největší devizou tohohle boršče jsou všudypřítomné überseksy soudružky, na které nedotahuje žádná hvězdička z libovolného VOD hitu. Od Narcos po La Casa de Papel či Élite - všechny si můžou nechat jen zdát o tom, co v sobě nese pojem “slovanská krása” (ano ano, zním jak gospodin Chomjakov, kdyby se předávkoval Viagrou, přesto heterosexuální mužský divák se mnou snad nemůže nesouhlasit). Takže v itoge si troufám tvrdit, že málokterý divák zůstane po tomto seriálu tak stoicky klidný a mámfpičózní jako hlavní hrdina, s jehož xichtem by zřejmě nepohla ani kolonoskopie. Parádní kosmopolitní opening a těkavý soundtrack jsou pak příjemnými girlandami na téhle chromované jolke. Objektivně 7/10, subjektivně 9/10 z radosti, že takový projekt vznikl. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál v podobném duchu jako britský Humans, to u mě bude mít vždycky snazší, než americká roboubohost Next, nebo nově třeba Vychováni vlky. A to přestože je Lepší než my, seriál hlavně o lidech a téma robotiky, nebo obecně UI, je tady spíš atraktivní kulisou pro krimi thriller. Jestliže v Humans byl ten poměr rodinné drama, thriller vs sci-fi a UI tématika poměrně vyrovnaný, tady je to třeba 65:35. Což ale tomuto kousku na atraktivitě neubírá. Velký podíl na tom má velmi pěkná výprava a pak také herci. Navíc dává celý ten příběh smysl, divák si postavy rychle oblíbí...případně zprotiví a tvůrcům se podařilo vyhnout i zbytečnému natahování děje a vaření z vody.... výplňovým epizodám; všech 16 epizod je plynulou součástí konzistentního celku. Velmi mě fascinuje, jak se tady někteří uživatelé pasují do role odborníků na Asimovovi robotické zákony a tvrdí, že je koncept robotky Arisy špatně. Kdyby měli pořádně načteno, tak by věděli, že Asimov sám stvořil zákony čtyři a v dalších knihách už byli i roboti, kteří si se zákony hlavu nelámali. Ostatně udělat zajímavý sci-fi seriál o robotech, kteří dodržují zákony, by bylo stejně zajímavé, jako se pokoušet udělat detektivku o tom, jak nikdo nic špatného neudělal. Po xx letech v žánru sci-fi můžu klidně prohlásit, že by Arisa do asimovského univerza krásně zapadla. Normálně bych dal jen 4*, ale oceňuji i to, že jsem byl ušetřen colorofikace a minoritosexexibice, jimiž nás teď pokrytci ze západu hojně prokrmují a navíc jsem si užil pohled na krásné slovanské ženy. ()

Voj.ta 

všechny recenze uživatele

První díl byl strašná nuda. Hodně nesympatických herců, nezáživná úvodní zápletka, trošku přiblblý dialogy a pořád jsem měl z toho pocit, že si to snaží hrát na něco víc než to je. Na Rusko asi dobrý, ale globálně moc ne. Dávam tři hvězdy jen proto, že hodnotim jen na základě prvního dílu. (jinak bych dal 2*) ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Docela příjemné podívaní .. 16 dílů a přitom žádný afroameričan, ani afroevropan .. dokonce ani homosexuál, ani lesbička ... Udiveně jsem na to zíral s otevřenou pusou, přece jen .. ... Motto seriálu : Rodina je táta, máma a děti .. Rodina se musí chránit .. Když se chrání rodina, neplatí 1. zákon robotiky. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Autá v seriáli nemajú evidenčné čísla. (shuster)
  • Meno Aris nie je náhodné: je to názov tradičného arménskeho pokrmu – kaša s kuracím mäsom a pšenicou. (shuster)
  • Scéna při pohledu shora na křižovatku s textem „O tři měsíce později“ je ve skutečnosti pozpátku. Lze si to všimnout u aut, dodávek i lidí. (VinceCZ)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno