Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

BrusVejn

Zbierka ochotníckych herečiek a hercov sa neúspešne snaží vtipne odohrať tuctový scenár plný tých najväčších klišé a predvídateľných momentov. Počas filmu ma pri väčšine scénok častokrát napadlo, ako by sa dali oveľa zábavnejšie vypointovať len bohužiaľ tvorcovia asi nemali chuť sa príliš snažiť. ()

klira

Jednou za čas vypnout není na škodu a u tohohle filmu se u nás otřásalo celé kino. Co na tom, že to není hollywoodský trhák? Stačí mi, že jako u jednoho z mála českých filmů jsem se výtečně pobavila a odcházela z kina s úsměvem na rtech. Odráží se tam přání a touhy mnoha žen a upřímně - to téma je, bylo a vždy bude aktuální. ;) Dlouho jsem se takto nepobavila. BRAVO! ()

sparrow1

Film který je od začátku předvídatelný.Plný klasických situaci a klišé.Přesto se celé kino bavilo stejně jako já. ()

Tomiczekk

Po dlouhý době komedie, která má vcelku přirozený humor. Opravdu jsem se přirozeně od srdce zasmál. Jasný, je to vcelku naivní romantika, ale příjemná. Opravdu po nějaké době český film na který se příjemně dívalo. Ondra Vetchý opět perlil. ()

Krocan

1) Velmi laciný humor 2) Dobré herecké obsazení, které i ten laciný humor umí prodat 3) Feel good movie 4) Uteče rychle, není tam žádné hluché místo 5) Celý kinosál se smál 6) Od počátku je jasné jak to dopadne 7) Konečně česká komedie, která v člověku nevyvolává návaly trapnosti ()

Slepejsek

Tak tedy zase jedna pohádka pro holky o princích na bílých koních a o tom, že když nejedou sami od sebe, je možné si je přitesat z pařezů zvaných MUŽI. Realitě vztahů celkem dost vzdáleno, humor vystavěný spíš na zažitých stereotypech (které ovšem nemusí mít s realitou nic společného), herecké výkony nepřekračující scénářem požadovanou mez. Neurazí pokud to nebudete brát vážně) ale ani nepotěší (pokud se nenecháte opít podbízivostí ala naivní nejmladší syn)… ()

bigmatko

za posledné roky asi prvá česká komédia, ktorá nie je založená na trápnosti a silených situáciách a citových afektoch. Samozrejme sa aj tu pracuje z klišé a postavy sú vykreslené pomerne jednoducho s plytkými cieľmi a nenásilnými túžbami po sociálnych potrebách ako je mať muža a deti, alebo partnera ktorý ich zoberie do divadla. Ale práve vďaka tomu, že sa vo filme nesnažia silou mocou riešiť hlboké myšlienky medzi mužmi a ženami, tak to funguje výnimočne dobre. Herečky sú skutočne sympatické, dej sa odvíja svižne a hlave a to musím zopakovať, hlavne to nie je trápne. A to rozhodne nepatrím do cieľovej skupiny divákov. Nečakal som, že ma česká komédia bude tak baviť. ()

Ebenauer

Nenáročná ale veľmi príjemná komédia s "božím" Ondrom Větchým a ňuňuňu Vladimírkom Polívkom. Hudobne aj náladou až veľmi jasný kúsok z produkcie Tomáše Hoffmana evokujúci všetky predchádzajúce Ženy v pokušení a Muže v naději, ale pre nenáročné chvíľky ako stvorená. ()

Ajka13

Milý film, ktery nevyzaduje nijake vetsi intelektualni výkony, konec filmu je jasny po par minutách. Ale i presto se clovek zasmeje a to docela dost, a odchazi z kina spokojeny. ()

LinVa

Krásná česká komedie, co se zařadí mezi klasiky českého humoru. Vtipné dialogy, žádná křeč, prostě sranda :D ()

Capri2016

Toto je po dlhom čase česká komédia, ktorá netlačí na pílu a je pohodová a humor je nenútený. Hoci film na začiatku nie je realistický v tom, že by náhla smrť manžela bola prijatá manželkou a celou rodinou tak ľahko. Ale inak si to všetky herečky - bežkyne užili a tiež fungovali aj vzťahy okolo nich. Veľa príjemného a inteligentného humoru, fungujúca dejová línia a pozitívne naladený film, ktorý určite povzbudí mnoho žien, ktoré nešportujú, aby začali. Vďaka filmu Ženy v behu som si dnešné popoludnie neskutočne užila a o tom dobrá komédia predsa je. ()

Pignon

Kdyby byl život tak slaďoučký jako tento film, tuším, že by byla cukrovka v naší populaci mnohem rozšířenější...ale jako sladkobolný kýč to bude mít úspěch. ()

shinlove

Jednoznačně nejlepší česká komedie poslední (minimálně) dekády! Absolutně nechápu nízké hodnocení a špatné komentáře některých uživatelů... Z 93 minut filmu jsem se minimálně hodinu opravdu od srdce smál a to je jev vskutku nevídaný. Film roku v ČR a to je teprve únor :) Myslím, že se ještě dlouho bude v kinech hrát :) 5* ()

revere

Jan Werich říkal svého času "Cimrmanům", že když chtějí dělat inteligentní humor, tak by ve scénáři měly být i dlaždice, po kterých i blbec představením prokulhá. Na Ženách v běhu mi občas vadil nějaký ten maminčin bobr nebo Vojtův Kolík, ale nakonec jsem si řekl: "Aha, dlaždice..." a dobře jsem se pobavil. ()

JB001

Věděl jsem na co jdu a podle recenzí jsem čekal, že to bude větší pecka. Nemohu však říct, že by se mi to nelíbilo. Příjemná oddychovka, která neurazí, a dokonce i pobaví. Vícegenerační film, který určitě bude výdělečný... ()

hanca.uh

Asi se budu svým názorem lehce vymykat většinovému nadšenému davu tady, nicméně na mě film působil jako hodně po všech směrech předvídatelná romantická Rosamunde Pilcher v českém podání a kdyby tady nebylo postavy a glosování Ondřeje Vetchého (potažmo ve spojitosti s Terezou Kostkovou), tak jen klasika červená knihovna. Zase abych byla objektivní - Ženy v běhu je rozhodně mnohem lepší snímek než režisérův předchozí film (Bezva ženská na krku, 2016 - už nevím, z jakého důvodu jsem na tento vůbec šla), kterému ani ten Vetchý nepomohl:-)). Takže film mě tak nenadchl, ale ani neurazil a své diváky si sám, vzhledem k vyprodaným sálům, našel. Což je vlastně fajn - vzhledem k podpoře české kinematografie - za to uděluji 2 * a 50%. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin