Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

natalanka

Kino se tak hodně smálo, že jsme polovinu filmu neslyšeli :-) Ten smích lidí, kteří vycházeli z kina a chuť se rozběhnout....bylo to svěží, vtipné a tak nádherně oddychové. Tenhle počin se opravdu vydařil a to by\lo znát na lidech v sále, lidech, kteří o tom pak mluvili v práci i mezi přáteli :-) ()

TonyHawk94

Sprvu som od tohto filmu nečakal nič, ale už po približne 10 minút pozerania prišli také veľké eufórie "feel good" pocitov, ktoré ma sprevádzali až do konca filmu, že som sa neraz pristihol, ako sa usmievam a ten príbeh, nech je akokoľvek jednoduchý, im všetkým skratka "žeriem" :) (skvelé situačné dialógy tomu len pridávajú). A tak si pomaly uvedomujem, že žijem v období, kedy české rodinné komédie sú na výslní, a sú lepšie ako kedykoľvek predtým. P.S. Pri pohľade na Veroniku Kubařovú sa nedá nezaľúbiť sa :). To, že hrá v tomto filme hodnotím ako najväčšie +. ()

dsaiko odpad!

Růžová zahrada 256. Přehrávaný soubor těch nejhloupějších a nejtransparentnějších klišé, co si dovedu představit. Protrpěl jsem každou minitu. Pro koho to bylo určené? ()

sorrow

Film má ucházející herecké obsazení, ale je bohužel prošpikovaný spoustou klišé, děj je předvídatelný, stejně jako veškeré pokusy o vtip (např. středeční sex, kdy to Kostková vrátí Vetchému). Khek toužící po dítěti podvede její přítel, vrátí se domů k mamince a přes okno zahlédne holčičku se kterou si hned padnou do oka a jejda, holčička bydlí zrovna s tatínkem, kterému zemřela manželka a hledají maminku, tedy spíš jen holčička, tatínek chodí do práce, po večerech žehlí, vaří, uklízí, mohlo to snad dopadnout jinak než láskou jako hrom? Boková má pletky se ženáčem, pracuje v jeho firmě, bydlí v jeho bytě, občas mu dělá matraci a naivně čeká, že se rozvede, najednou v parku před domem při venčení psa narazí na Polívku, kterého, aby těch náhod nebylo málo její maminka zrovna naverbovala jako trenéra na uběhnutí maratónu (ta Praha je ale malá). A další láska jako hrom je na světě. Samozřejmě, že v druhé části filmu se ještě nad těmito vztahy trochu zatáhnou mraky, aby se mohl film ještě o pár desítek minut nastavit, kdy jeden vztah rozkmotří pejsek Punťa a druhý další ženáč, o to větší je pak grandiózní finále, když se všichni sejdou na rodinné chatě, kde na ostatcích hlavy rodiny zasadí strom a vše skončí dechberoucím happyendem, kdy Polívka přijíždí na kole snad až z Dánska, aby po měsících otrkávání konečně Bokové vyznal lásku. Bylo mně až líto žen, když na toto musely koukat, kdy byly režisérem uvrženy do klasických ženských stereotypů: Adamovská jen plnila přání svého manžela, kdy v tomto pokračuje i po jeho smrti, Kostková plní doma roli uklízečky a kuchařky a aby se dočkala svatby po které touží 20 let, musí si toto vybojovat během a porazit manžela (ten se nakonec slituje a požádá ji o ruku i bez toho), Khek má v hlavě pouze těhotenství a Boková představuje takovou blbku, která plní přání svého ženatého milence a naivně čeká na jeho rozvod. Je to jen další z řady hloupých českých komedií, které se zde v posledních letech točí jak na běžícím pásu, nic co by nadchlo. Člověk jen musí se slzou v oku zavzpomínat na skvělé komedie dua Svěrák a Smoljak. Jsem zvědavý zda se po vzoru filmů jako Ženy v pokušení x Muži v naději nebo Román pro ženy x Román pro muže, dočkáme i běhajících mužů, protože film byl přece úspěšný, tak proč z toho nevytlouct nějaký další kapitál... U českých filmů mě ještě zaráží iniciativa herců protlačit do každého filmu své malé ratolesti, aby se už od mala začaly otrkávat a usadily se ve filmařském průmyslu (zde děti Vetchého i Kostkové). Hlavně, že v době koronaviru většina herců každý den brečí do médií, jaké je to nevděčné povolání, že peněz za to není moc, navíc práce bez jistot. Pak ale nechápu, proč v každém filmu hrají děti z hereckých klanů Prachařů, Stropnických, nebo Veroniky Žilkové a mnoha dalších. ()

laardlad

děj předvídatelný od začátku až do konce, dialogy občas neskutečně křečovité, každopádně na české poměry je to ale překvapivě snesitelně koukatelné ()

blondboss

Keď mám chuť na nejakú romantickú komédiu, toto je presne ten typ filmu, po ktorom väčšinou siahnem. Je to nenáročný, pohodový snímok s veľmi milou a príjemnou atmosférou, so sympatickými hercami, vtipnými situáciami a aj napriek tomu, že človek v podstate presne vie, o aké klišé ide a ako sa to celé skončí, rýchlo mu to ubehne a v zásade pritom veľmi dobre zresetuje. V rámci žánru je to určite jeden z tých lepších filmov a musím povedať, že ojedinelo kvalitnejší český snímok poslednej doby. Takže za mňa určite spokojnosť a tí, čo sa tu tvária na veľkých intelektuálov, ktorí podobne filmy nepozerajú, nech aj trafí od zlosti :) 80 % ()

Stepka.T

Feel good jo, ale vlastně mě to trochu uráží. Běhat má člověk kvůli sobě,ne kvůli chlapovi, mrtvýmu nebo živýmu. Když ženská nemá chlapa a psa, tak může být taky v pohodě. A Vetchýho prostě doma nechceš. ()

Aniki

Klasická polohloupá a nenáročná komedie plná zajetých postupů ala "Poledňáková". Humoru, na podobné počiny kapánek méně, ovšem i když poskrovnu, přítomen sem tam byl a někdy i slušně pobavil. Hofmanna příště raději uvítám opět v roli hajzla, neboť toto bylo v jeho podání příliš ploché a nudné. Jo a už by taky neuškodilo, vyvarovat se do budoucna té populistické přítomnosti psů ve scénáři. Zřejmě, kdo dnes nemá byt plnej chlupů, jakoby ani nebyl. ()

Iono

Průměrný český film, ani vyložený průšvih, ani nic světoborného. Herci překvapivě docela dobří, ale tím pozitiva končí. Scénář tak na úrovni žáka osmé třídy základní školy, vtipy na tom byly ještě hůř, byly předvídatelné a nevtipné. Věděl jsem, že to nechci vidět a proč to nechci vidět a měl jsem pravdu. Ale kdo má rád pohádky pro dospělé, které mají vypadat jako realita, tak tomu se to asi líbit bude. Viz komentář: Dadel. Nejvíc mě ale na celém tom našem filmovém rybníčku fascinuje to, že takový kýč (a další podobné) dostává státní příspěvky na natočení. ()

Dejf4

Ničím neurážející podívaná. Sice to není nikterak překvapivé, ale vtipné momenty to má, dobře to odsýpá a především se to opírá o herecký ansámbl, který je sympatický. Optimistická a oddychová komedie. 6/10 ()

PTomA

Na naše poměry pěkně natočená, i tak je to hrozná kundovina, která jede podle jedné z běžných šablonek českých blitkokomedií. ()

Calypso

Je super vidět, že se česká filmová scéna konečně začíná vyhrabávat ze své fáze zoufale nevtipných až přiblblých rádoby komedií, a tenhle film je toho důkazem. Skvělá, místy předvídatelná, ale opravdu vtipná (díky, pane Vetchý!) a příjemná odreagovačka. ()

jirkahodr

Ale, jo. Zábavné to je. Jen je to příliš nalinkované po deseti minutách vím jak to dopadne a mrzí mě , že tam není nějaký zvrat nějaký bonbónek a jen film proplyne a nic. Ale musím podotknout, že aspoň vtip je dávkován přiměřeně , že jsem neměl pocit nudy. Ale i tak je to jedna komedie z mnoha, která ničím nevybočuje, bohužel. ()

Salvator

Desítky primitivních vtipů, při kterých se ženské publikum v sále smíchy plácá do stehen. Svět, který nejde pochopit. Rok 2020 - druhý pokus mimo kino byl snesitelnější. ()

jablonec

Ale jo, bavil jsem se. Odsýpá to, dobré obsazení a minimum trapných okamžiků. Tři a půl hvězdiček. Půl hvězdičky navíc za ňadra krásné Jenovéfy. ()

Rian_witcher

Jako chlap jsem dlouho váhal zda vyrazit na podle traileru ryze feministický snímek s nádechem červené knihovny. Zbytečně. Není to žádné filosofické dílko protkané promyšleně se stupňujícím scénářem. Naopak. Karty jsou rozdány hned v prvních minutách a celý děj spěje k jednoduchému konci bez sebemenšího překvapení. Humor předvídatelný a občas i nucený. Kluci hrající Vetchého děcka jsou hodně pod laťkou ochotnického divadla. Ondřej Vetchý hraje prakticky totéž, co v posledních 5 komediích a Okresním přeboru. Zase maskulinní pako bez špetky empatie. A proč tedy 5*? Vetchý sice hraje totéž, ale opět excelentně zábavně. Obřím plusem jsou výkony hereček (snad vyjma přehrávající Jenovéfy Bokové). Ale Zlata Adamovská jako maminka hraje absolutně přirozeně a Veronika Kubařová hraje miloučkého éterického andílka. A Tereza Kostková po boku Vetchého doslova září a je pro mě jasným adeptem na herečku roku. To by zatím bylo na 4 *. Ta poslední je za neskutečně pozitivní energii pronikající celým filmem. Odcházel jsem z kina plný života a s myšlenkou, že svět je krásný. A to za těch 200 Kč bezesporu stálo. ()

ridik1

Když se v úvodu objevil B.Polívka, měl jsem strach že kino byl blbej nápad. Ale naštěstí se tam moc neohřál a já si mohl oddechnout. Herecké obsazení se fakt povedlo. Tereza Kostková mě mile překvapila. Jen mám strach, že bude pokračování filmu a bude se plnit další úkol. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin