VOD (1)

Detektiv Chadwick Boseman dostane na starost případ hromadné vraždy policistů, které někdo zabil v jedné místní restauraci, jež sloužila jako úschovna drog. Aby pachatelé nemohli uniknout, nechá uzavřít všech 21 mostů vedoucích z Manhattanu. V průběhu vyšetřování nachází další stopy vedoucí i do samotného policejního sboru. Podaří se mu dopadnout všechny, kteří jedou v tomto krvavém drogovém byznysu? (TV Nova)

Trailer 2

TheEvilTwin

Nenápadná, akční jednohubka, která na první pohled vypadá dost průměrně, no při hlubším pohledu je vidět, že je to detailně a charakterově vypiplané dílo, které je podle mě dost podhodnocené. Chadwick Boseman si od Black Pantera odskočil do 21 bridges zahrát uznávaného, cílevědomého detektiva, který dostane na krk případ drogového přepadení, ale ke konci se ukazuje, že všechno není tak, jak se zdá. Má to drajv od začátku do konce, za mě téměř žádné hluché místa a pořád se někde střílí, utíká, vyšetřuje a film nestíhá nudit. Akčních scén je více než dost, jsou krásně a přehledně natočené, ale pořád zachovávají autentičnost a nejsou přitažené za vlasy. Nechybí ani větší hloubka tématu, korupce policistů a drastické rozuzlení na závěr, kdy čím dále film postupuje, tím víc mě to vtáhlo. Taylor Kitsch a J.K. Simmons jsou už jenom třešničky na už tak dost povedeném filmu a za mě je to jedna z nejlepších žánrovek za poslední dobu. ()

tron

„Mne stačí, že si to dokážem sám pred sebou.“ S prižmúrenými očami 4*. Hnusná temná noc, v ktorej sa pokazilo všetko, čo sa pokaziť mohlo. Banda podplatených newyorských fízlov. Dvojica zúfalých kriminálnikov. A uprostred toho statočný, nekorumpovateľný detektív, ktorého detská trauma vyformovala do aktuálnej podoby. Práve postava odvážneho muža, raziaceho si cestu dejom (a prekračujúceho zastrelené telá), je tým dôvodom, pre ktorý udeľujem až 4*. Proste ma to bavilo, aj keď chápem, že väčšina divákov tomu asi dá 3*. Mne to ale sadlo, kasting sa vydaril, scenár je skôr z rangu priemernejších, ale miestami operuje so zaujímavými vecami, ako je pochopenie hlavnej zápornej postavy alebo ústredný hrdina, ktorého počínanie je vďaka šikovnému prológu (viac takých úvodov!) absolútne uveriteľné a nie že by som sa čudoval, ak by na konci jednal inak, ale určite by som išiel s hviezdičkami značným spôsobom dole. Famózny Boseman, obrovská škoda, že nás tak skoro opustil, o veľa sme prišli a kto tvrdí, že nie, je hnusný rasista a nácek. ()

classic

„21 mostov” spája new yorskú, ostrovnú štvrť MANHATTAN, okolo ktorého pretekajú taktiež aj tri rieky, pričom si následne skúste teraz ešte predstaviť aj to, že by sa museli z večera (noci) kompletne uzatvoriť do piatej, nasledujúceho rána, tým pádom by bola celková komunikácia ochromená, pretože tu pobehujú vrahovia policajtov, keď po nich zároveň pátrajú hádam úplne všetky policajné zložky z mnohých okreskov, že najmä konkrétne tí z "osemdesiatpiateho" , by sa mali mať čo najviac na pozore, ktorým šéfuje kapitán McKenna. Postavy, černoch s belochom si išli už po istý „drogový lup” , kedy namiesto 30 kilogramov, tam bolo nehoráznych 300 kilov, čo by asi ani tak vlastne moc nevadilo, len keď by ich niektorí ľudia zrovna pri tom nenačapali (nevyrušili), a tak už automaticky sa vykryštalizovala zbesilá prestrelka s mužmi zákona, ktorá sa skončila brutálnym masakrom s celkovo ôsmymi mŕtvymi, keď odteraz z nich bude iba totálna « štvaná zver » , alebo nič nie je celkom tak, ako si myslíme, že je, lebo je to celé, ešte, extra poriadne zamotané, až celkovo skončíme o 7:42 AM, a tak nočná šichta bude extrémne vyčerpávajúcou, nielen pre ostatných kriminálnikov, ale aj pre afroamerického policajta Andreho Davisa, ktorého na úvod spoznávam v krátkom PROLÓGU, z ktorého si v podstate odnáša (do)životnú traumu, čiže počin ihneď nadvädzuje po dlhých 19. rokoch, a to hneď na inšpekcii o 5:25PM, a tak sa dá povedať, že trvá, de-facto, filmových: 14 hodín a 17 minút, čo sa rovná v našom prípade: niečo málo nad 1 hodinu a 30 minút po hotovom strihu. Sekvencie sa odohrávajú výsostne iba v temných tónoch, že veľhlasný, akčný a moderný kameraman Paul Cameron si to už vyskúšal v Collaterali, režiséra Michaela Manna, či bol aj dvorným spolupracovníkom Tonyho Scotta. A mimochodom, jeho D_P, je naozaj veľmi pozoruhodná. Z hľadiska samotného realizmu, som zase (s)pozoroval inšpirácie z legendárnej Francúzskej spojky, ďalej z Jasona Bournea, ale aj z kultového Heatu (Neľútostný súboj). „Čierny panter” sa náramne presvedčivo blysol, lebo naňho dozerali bratia Russovci ? Nováčik Brian Kirk sa predviedol, pretože mu M. M. Carnahan naservíroval dosť vďačný scenár ? Za mňa osobne ide o takmer maximálnu spokojnosť ! ()

*CARNIFEX* odpad!

Presne 45 minút trvalo tomuto jebnutému, primitívnemu filmu, aby odkryl scenár pre “idiota”. To fakt musí “každý” akčný film, obsahovať pasáže, v ktorých sa postavy správajú ako absolútni dementi? SPOILER: Takže, dvaja kokoti od žandárov, vojdú na triskotéku medzi tisíc ľudí, vytiahnu pištole, a bezdôvodne, PRI BARE, odjebu nejakého chlapíka, no a následne tvrdia, že na nich vytiahol zbraň ako prvý. Keďže bol dealer, asi každému, aj tomu najväčšiemu idiotovi musí docvaknúť PREČO. Ale šak hlavne, že ich “nikto nevidel”. Potom ukážu kolegyňu, ktorej telefonujú z “rachoty”, že našli podozrivých, no ona to následne zaprie, lebo veď “niekto volal ohľadom dcéry”. No tu už tiež len ten najjebnutejší nemôže tušiť PREČO. Hlavne, že sa celý čas tiež nespráva ako úplná piča, pričom menej podozrivo už by pôsobil aj Matovič, ktorý by sa verejne zastával Sulíka. A toto je prosím pekne film, ktorý sa berie vážne, prezentuje seriózne, pričom dosiahne úroveň červených pozícii. Tak kurva Ja teda fakt neviem, ale mňa toto ako diváka normálne uráža. Nedokázal som to dopozerať ani zo zvedavosti, lebo poslednou kvapkou bola scéna v metre, ktorú už radšej ani nebudem popisovať. To je proste hnus, i keď akceptovateľné, bolo najmä herecké obsadenie oboch protagonistov, hrajúcich sa na “mačku a myš”, a zábavnosť s tým spojenú. Zvyšok ide do sračiek .. ()

BarryLyndon

Bál jsem se Bosemana, ale nakonec v té dušínovské roli nebyl tak příšerný. Akorát to prostě není Freeman nebo Washington, pro které by tohle jejich času přímo bylo. A hlavně jak se na obrazovce objeví JK Simmons, perfektní Taylor Kitsch nebo Alexander Siddig, tak je to herecky docela jasné. Škoda té druhé linky, od které to byla docela nuda a v konečném důsledku ani moc nedávala smysl, do té doby fajn béčko. 5,5/10 ()

• Názov odkazuje na 21 mostov, ktoré umožňujú opustiť Manhattan. V skutočnosti iba 17 z nich je reálnych, zvyšné 4 sú tunely. (Weezy22)
  • Vrtulníky, které používá NYPD, jsou Agusta A119 Koala. (ČSFD)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (více)