Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je to pravdivý příběh Almy Schindlerové, kterou mnozí považovali za nejkrásnější ženu Vídně na přelomu století. Provdala se za Gustava Mahlera, o dvacet let staršího skladatele a dirigenta, jehož talent ctila a obdivovala. Na jeho naléhání se vzdala snu o vlastní hudební tvorbě, aniž by si uvědomila, že tím zabíjí část své bytosti. Mahlerova smrt jí poskytla jen částečné vysvobození. Alma i nadále zůstávala ve stínu nadaných mužů, které inspirovala. Její druhý manžel Walter Gropius založil Bauhaus. Její vášnivý milenec Oskar Kokoschka namaloval svá nejlepší díla v době, kdy byl s ní a ona mu stála modelem k Nevěstě větru. Změnilo se to až poté, co se provdala za Franze Werfela, v němž nalezla muže, který kladl její představy a přání před svá vlastní. Tehdy se Alma umělecky probudila. Werfel jí dodal odvahu, aby složila hudbu na jednu z jeho básní. Jaká byla skutečná Alma? Múza? Krasavice, po níž toužili všichni muži? A co doopravdy chtěla od života? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jo, viem ze Gustav Mahler bol zyd ........ ale ako moc sami to nevidelo, len ze zenska Sindlerka sa vydala ... a dalej nic sa nedeje, len kopa vatovo planych plkov, a kopec nudy : 20 % ()

Reklama

kinderman 

všechny recenze uživatele

Měla je všechny (Zemlinského, Klimta, Mahlera, Gropiuse, Kokoschku, Werfela), tato "nevěsta větru" s neklamným citem pro umělecké génie, nejkrásnější dívka Vídně s věhlasným pasem a výstavním poprsím.  A ačkoli Beresfordovo pojetí života Almy Mahlerové neobsahuje žádné skutečné drama a je spíše odškrtáváním milostných položek, dávám za čtyři, protože S. Wynterová (nahá i oblečená) je fajn. Škoda, že film nevěnuje větší pozornost Kokoschkově soužití s Alminou figurínou v životní velikosti. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama