Soukromý detektiv se nechal najmout na rutinní případ zmizelé osoby. Vše se však záhy zkomplikuje. A když se ukáže, že hlavní podezřelou je jeho dlouho ztracená dcera, začne boj o čas... (TV Prima)

Trailer 1

DEXTER099

Příjemná kriminálka v hlavní roli s Johnem Travoltou,který si roli užívá a film na vás dýchne atmosférou filmu z devadesátek,ale příběj není zrovna dvakrát zajimavý a celkově jsou v žánru daleko lepší kusy, na druhou stranu jak John tak i Morgan Freeman zde působili dobře a určitě ne znuděně.Takový oddechový film s hezkou nostalgickou strunou.Takže hlavně za tu nostalgii dávám celkově 65% a tři hvězdy. ()

Bozvav

Průměrná detektivka, sice průhledná jak sklenice s vodou, ale díky výbornému obsazení se na ni docela v pohodě koukalo. Přestřelky idiotské a naprosto nereálné, ale zase to vyvážila fajn muzika, ucházející dialogy i pohodový herecký výkon hvězdného obsazení. Za mne slušných 60%. Na rozdíl od mnohých jiných stárnoucích hvězd, Travolta tímto ukazuje, že zoufalý rozhodně není. ()

Arsenal83

Tak Travolta nech ostane pri tej brade, inak by s tým ksichtom mohol hrať len v hororoch. Brendan Fraser je tam buď dvakrát, alebo proste pribral 150 kg. Morgan Freeman už dlhé roky berie všetko, čo sa dá, len aby to ešte stihol. Film so sľubným obsadením, ale tá nuda vás dovedie k veľkému sklamaniu predovšetkým s prihliadnutím na fakt, že sa film snaží sám seba označiť ako thriller. To slovíčko thriller v popise je aj to najprekvapujúcejšie, čo samotný film prináša. V samotnom deji prekvapenie nepríde a na pojmy ako zábava či zážitok radšej vopred zabudnite. ()

sedm.1

John Travolta alespoň pro mě znamená jistotu určité kvality, pod kterou jdou filmy, ve kterých hraje, jen velmi málokdy a i v případě tohoto snímku mohu konstatovat, že jsme celkově spokojený, samozřejmě s vědomím toho, že se jedná o béčkovou produkci, respektive o to větší pochvalu by si měla tato podívaná vlastně ještě zasloužit, jelikož zde ve většině ohledech není skutečně příliš co zásadního kritizovat. V podstatě se každopádně ale jedná o takovou nenudící noir kriminálku, která samozřejmě disponuje pár negativy, mezi které musím určitě zařadit zbytečně kostrbatě překombinovanou zápletku a především vážně nezáživnou pointu, zbytek ale v rámci možností docela šlape, kdy hlavě casting je bohatý na množství kdysi známějších, nyní ale již značně zaprášených jmen, jako Janssen, Patrick, Stormare, které vidět v jejich již pokročilém věku byl zvláštní zážitek, ovšem krom toho tu hraje i oceňovaný Morgan Freeman a jako „lahůdka“ se zde objeví Brendan Fraser, minimálně kvůli kterému je potřeba tento film fakt vidět, neboť jestli si někdo o sobě myslí, že je v prdeli, tak ať se koukne na Brendana a hned si uvědomí, že může být ještě daleko hůř 8D, ty vole, ten dopad. No a samotný Travolta jednoduše baví, hrát umí, tomu prostě nemám co vytknout. Zápletka pak trpí na zmiňovanou překombinovanost, kdy ovšem nejde ani tak o to, že by se v tom divák nevyznal, nebo by to bylo náročné na sledování, ale spíš se tvůrci pustili do zbytečného košatého vyprávění, které následně nedokázali ukočírovat, což pak též navíc výrazně přispělo k onomu silně nepovedenému finále, které jinak hodilo na veškeré předchozí dění nepěkný stín. Jinak má ona zápletka ale spád, nenudí a úplně předvídatelná též není. Atmosféra je pak poměrně působivá, stejně jako celkový vizuál, škoda ale absence jakéhokoliv napětí, či nějakého zásadnějšího, či nápaditějšího zvratu. Celkově se zkrátka ale jedná o zábavný snímek, který ihned nejspíše právem zapadl, ovšem zároveň kdo mu dá šanci, jistě neprohloupí. ()

Tom Hardy

Lepší režisér by možná podobný námět očesal o nepřirozeně znějící dialogy, dodal mu tempo a vylepšil dojem z některých těžkopádných odhalení. Nemluvě o tom, že by akční scény (kterých naštěstí není moc) pak nemusely působit komicky. ALE, i když má The Poison Rose pořád daleko k něčemu opravdu dobrému, je třeba jedním dechem dodat, že kdyby kousky takovéhle kvality nyní natáčel například Bruce Willis, byli bychom za to ještě rádi. Protože když už mít nakročeno k hereckému důchodu, kde zkrátka kinohity do klína nepadají, je i lacinější televizní detektivka lepší než tupé akční céčko. ()

• Film se natáčel v Savannah a Richmond Hill v Georgii a v San Antoniu v Texasu. Točilo se také v Římě v Itálii. (rafix)