Šaman

• USA Medicine Man (více)

Uprostřed mizejícího amazonského dešťového pralesa daleko od civilizace žije zahořklý biochemik, doktor Robert Campbell. Kdysi jeden z nejnadějnějších vědců pracuje uprostřed pralesa mezi příslušníky indiánského kmene. Vědeckému institutu, který financuje jeho výzkumy, se ozve po třech letech jen proto, aby požádal o dokonalejší přístroje a nového asistenta. Na jeho základnu dorazí s novým vybavením doktorka Rae Craneová, která sice přivezla požadované přístroje, ale současně má prověřit Campbellovy výzkumy a rozhodnout o jejich dalším financování. Teprve když Campbellovi oznámí, že institut uvažuje o zrušení jeho výzkumu, neochotně jí prozradí, že je zřejmě na stopě léku na rakovinu. Bohužel ho ale nedokáže ze zkušebních vzorků izolovat. Přes vzájemné antipatie se vědci pouštějí společně do dalšího výzkumu, který se nečekaně stává závodem s časem, neboť k unikátní lokalitě se neúprosně blíží motorové pily a buldozery, pracující na stavbě dálnice. (TV Nova)

Raven0

Hezký příběh, jehož největší síla není vizuální zpracování, dokonalé herecké výkony, či působivý scénář, největších kvalit film dosahuje díky tématům o kterých pojednává. O naší snaze ovládnout přírodu, o lidské solidaritě a honbě za mamonen + další a další zajímavé myšlenky. V jiných ohledech film celkem ztrácí, ale naléhavost jeho poselství je nepopiratelná. ()

lennyd

Doktorka Rae Craneová (Lorraine Bracco) se vydává do srdce amazonské džungle, aby zde zkontrolovala léta osaměle žijícího biologa Roberta Campbella (Sean Connery), který zde, financován nadnárodní společností, cosi zkoumá, bez jakýchkoliv výsledků. Brzy po příjezdu Rae zjišťuje, že Robert Campbell stojí na pokraji největšího lékařského objevu všech dob - léku proti rakovině. Společnými silami začínají hledat onu tajemnou ingredienci, která postup nádorů zastavuje, ale čas (a stavba dálnice) hraje proti nim... John McTierman si na čas dal oddych od akčních filmů (Predátor, Smrtonosná past), a natočil příjemné romantické drama z lékařského prostředí. Film nikam nespěchá (alespoň ze začátku), a tak zbývá čas i na nádherné exteriéry podpořené výbornou hudbou Jerryho Goldsmithe (výlet obou doktorů NAD zeleným oceánem lesů s nádhernou hudbou v pozadí je jedna z nejhezčích filmových scén, které jsem dosud viděl). Bohužel ke konci příjemných scén začíná ubývat, a do popředí se začínají dostávat vážnější témata, takže film začíná nabírat na tempu a akci, ale bohužel také ztrácí to své kouzlo. No nic, doufejme že jednoho dne bude opravdu lék na rakovinu objeven... ()

Triny

pohádková hudba, uvěřitelné herecké výkony, nádherná příroda, příjemné herecké obsazení.. pohodový film se zajímavou námětem na sobotní odpoledne..:) ()

klima777

Hvězdičky jsou za snahu o zábavné zpracování závažného tématu. Úplně se sice nezadařilo, ale film je, řekněme, přijatelný pro všechny. Connery je fešák s krásným hlasem, ale počin s ambicemi stát se ekologicko – lékařským thrillerem z exotického prostředí, sám neutáhne. ()

Ravi

Connery jako bojovník s nemocí a civilizací schovaný v chatrči hluboko v pralese Jižní Ameriky zvládl tuto roli skvěle. Film je sice plný klišé a po filmařské stránce nic převratného, přesto má osobitou povahu a lze na něj koukat znovu a znovu. Nedělní relax par excellence. 65% = 3/5 ()

Pedross800

Sranda, jak se nejčastěji v komentářích k tomuto filmu opakuje obdiv k nádherné amazonské džungli a ono se to přitom natáčelo ve vnitrozemí Mexika u malého jezera a ani ne v té jižní pralesní oblasti a zas tak nepropustná a úchvatná ta příroda tam nebyla.....holt skvělý režisér dokáže kouzlit :-)) Viděl jsem to místo na vlastní oči při své cestě po Mexiku a bylo to pro mě dost velké překvápko, bo jsem si taky do té doby myslel, že ten film musel být natočen v Amazonii. Podnikaví mehikáni z toho tam udělali skanzen pro turisty, tak tam vše i ta chatrč doktora Conneryho zůstala zachována jako ve filmu. Dnes jsem se na ten film po dlouhých letech znovu podíval a nevím, přišlo mně to takové nemastné neslané, žádné pořádné drámo, zvrat a emoce i když jiskření mezi hlavní dvojkou bylo obstojné. Průměr který drží nad vodou hlavně ta falešná amazonská scenérie :-) ()

kenkaku

Dějově i myšlenkou (a závěrem i vzkazem) sakra podmanivý film. Nevím jen jestli jeho kouzlo nemá na svědomí právě (jen a pouze) charisma "šamana" Seana Conneryho... ta blondýna (nebo to byla bruneta?) je tak nějak nepodstatná a pouze sekunduje. I když její role v ději své místo má... to ano. Přesto jeden z nejzajímavějších a nejvíce zapamatováni-hodných filmů co znám (a vůbec mi nevadilo, že je to vlastně opět pouhá, mnou tak nenáviděná, eko-agitka) ()

Cruise

Film moc pěkný, ale za boha nepochopim, jakto že jim nedošlo, že je to v těch mravencích. Vždyť to bilo do očí! ()

Han22

Moc a moc nádhernej film, který jsem prvně viděl někde v 16. Connery přijíždí do džungle, hašteří se s Braccaovou, samozřejmě se zamilují. Mezitím si hraje golf, zkoumá, bojuje s šamanem domorodců. Celý film se v podstatě nic vážnýho neděje, pohodově to ubíhá ale nenudí a ve finále přijde pro mě jeden z nejsmutnějších konců, co jsem v té době zažil. A i po letech to na mě působí. ()

xaver

Skvělý výkon Seana Conneryho, který opět dokazuje, že Connery není jen James Bond, nebo otec nIdiana Jonese. Lékař, vědec, samorost, který se obhroublými způsoby obrňuje proti drsnému životu v džungli. Connery je v této roli tak uvěřitelný, tak dobrý, že jenom kvůli němu dávám 4*. Za 5 ten film bohužel nestojí, i když Connery by si tu pětku zasloužil. ()

Theraphosa

Je fakt, že bez Conneryho by to ty 4* rozhodně nebyly, ale když už si ho McTiernan našel, nezaslouží si míň. K plusu přizpívá i pro mě docela zajímavý příběh a místy perfektní dialogy. 75% ()

dopita

Pro mě srdeční záležitost. Ani nevim pořádně proč. Snad proto, že prostředí rozkvetlýho pralesa je doslova úchvatný a pro mě velmi lákavý, nebo to je možná kvůli parádní hudbě. Nebo že by v tom byl scénář s parádnímy dialogy? No hlavně v tom asi bude chemie mezi Connerym a Braccovou, co se mě týče, má sílu atomovýho hřibu – jo to asi bude ono. Jeden z mála filmů, který ani po letech neztrácej nic ze své kvality. ()

Paity

Šaman je divný film. Nevadí mi ani tak oháňka Seana Conneryho, ale ta jeho naprostá "nezávislost" co by vědce. Navíc jeho "partnerka" má pořád nějaký problém a ke konci filmů už s ní ztrácím trpělivost. ()

mira007

Neškodná pohádka z amazonského pralesa s Seanem Connerym , který jako svérázný doktor hledá s kolegyní lék na rakovinu. Film s ekologickým poselstvím z doby, kdy se v poučkách psalo, že v Brazílii každou sekundu vypálí prales o velikosti fotbalového hřiště. Žádný zázrak, ale příroda pěkná a hudba taky. ()