Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

XXXXXXXX

Nepřemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo cítit se najednou mnohem lépe? Dokonce až tak lépe, že by jednomu třeba vůbec nevadilo pít jen a pouze švýcarskou "žlutou" vodu, dále distribuovanou výhradně v "modrých" lahvích. A u těchto nenápadných narážek, ani zdaleka nezůstaneme. Určitě si řeknete: Co to ten XXXXXXXX blábolí, teď už jen chybí, aby sem přišel už jen kouzelník. A možná, možná že přííde! Vincent z Domu voskových figurín! Už dlouho jsem neviděl něco tak zvrhlého, šíleného a jaksi pokřiveně dokonalého. Po hororových sračkách, to byla až tak příjemná změna, že jeden přetrpí i poněkud přepálenou délku, která ale, díky absenci hluchých míst, vlastně divákovi až tolik zase nevadí. Kdyby měli bratr Prokletý ostrov a sestra Devátá brána incestní dítě, byl by jím dozajista Lék na život! Netřeba asi dodávat, že již tak dokonalé herecké ztvárnění, doplňuje nervy drásající zvukový doprovod a perličku na tomto vynikajícím požitku, tvoří ostentativní sofistikované vyrektění zlotřilé megakorporace. Bravo! ()

mark9th

Takže po poriadku. Prvý impulz vďaka, ktorému som sa tešil na tento film bol hlavný predstaviteľ Dane DeHaan- v posledných rokoch podľa mňa vychádzajúca charakterová hviezda. A ako je u neho zvykom, nesklamal ma. Jeho postavy sú väčšinou jasne a triezvo uvažujúce a Dane skrátka vie ako na seba strhnúť pozornosť. Hoci sa nejedná o typický horor, sci-fi či thriller, ''A Cure for Wellness'' spája to najlepšie zo všetkých spomenutých. Vyhýba sa nezaujímavým a predvídavým ľakačkám či klišé momentom prekvapenia, ale radšej necháva diváka v neistote do posledného okamihu a dovolím si povedať, že ani vtedy neodkrýva všetky karty a umožní tak každému, aby si príbeh vyložil po svojom čo sa tak často nestáva a to treba oceniť. Film nevyniká len po príbehovj stránke, ale aj po tej technickej. Krásny vizuál a parádna kamera sú veľké plus. Predpokladám, že film bude underrated a nepochopený kvôli svojej originalite,ale práve vďaka nej u mňa zabodoval. ()

HEED

No je fakt, že srovnání s prokletým ostrovem se přímo nabízí. Celkem hutná atmosféra a parádní prostředí, až nahánělo strach. U filmu jsem jednou zaspal asi na deset minut, což není dobrá vizitka. Ale unavený sem nebyl, asi jsem se jen proste chvilku nudil. Samozřejmě nejlepší konec, kdy se toho odehraje hodně. Na jedno podívání to stačilo. ()

vieriX

Hodně přepálená stopáž to v první řadě. Ale atmosféru to má to je pravda léčebna je správně děsivá až strašidelná a člověk postupně odhaluje co se tam děje a nejsou to hezké věci. Konec ne konec tady je to tak nějak podivně ukončeno. Potenciál tu byl velký a naplnil se tak z poloviny. ()

SAINTS

Vysledok filmu Liek na život naplna mnohe očakavania,ale nie je to uplne majstrovske dielo.Dlžka filmu je neunosna Verbinsky asi nevie točit lacno a kratko.Formalne filmu nie je čo vytknut .Film však straca body na konci a zaver je ako z b-čkoveho filmu ,škoda lebo uvod a prva hodina bola vynikajuca. ()

vipeerr

Nemohu si pomoci, pro mě druhá (možná trochu zajímavější) kopie Shutter island. Jakoby se režie i scénář snažil maximálně podobat zmiňovanému snímku, pouze do toho přidat "něco" na víc. Bohužel spíše to mělo o "něco" méně.. Ale špatné určitě ne, jen ne dost dobré. ()

Pitryx

Tož ta miniscénka v zubárně… Ale jinak nic pro mne. Zdlouhavé, vyčerpávající, bezefektní, nudné. Teprve poslední asi půlhodina je zajímavá. No a když připočtu hezkou hudbu, tak něco dát musím. Podruhé však ani rezavým drátem. A přitom stačilo zkrátit stopáž na únosnější míru. ()

Daertelon

Ačkoliv vynikající práce s kamerou a skvělá estetická stránka věci dosahují vysokých úrovní, nemohou zakrýt podřadnou zápletku, její mistrně přehnané natahování, ani absurdní nedokonalost spádu děje. Zatímco místy má člověk dost slušně "nahnáno" a práce s kamerou je geniální, jinde se příběh potápí do béčkových břehů, začíná zívání a nikoho to nebaví. Ke konci kinematografického počinu řeknu jen tolik, že svým naprosto neoriginálním vyústěním zcela pohřbil veškerou, ač mizivou, předchozí snahu. Ačkoliv bylo na hercích vidět, že potí krev, jak se snaží hrát dobře, bohužel se jim to nepodařilo a jejich mouchy jen přispívají k celému roji nad hovnem tohohle filmu. Takže za estetiku, která vytvořila perfektní zázemí pro dobrý trailer, dávám 30% ()

uodevr

Ambiciózně divné dílo, které se zaplaťsatan nesnaží komukoliv zalíbit. Místo toho se striktně drží autorovy vize, což prostě chceš. Jo je to účelně zmatené, jo je to překouřeně dlouhé, jo je to akési takési bezcílné. Zároveň to je ale audiovizuálně naprosto famózní, hutně atmosférické, výborně zahrané. Jo je to Shutter Island, ale říznutej Crimson Peak, AHS Asylem, a Mučedníky. Vytříbené bizáro, ze kterého za pár let bude jasná kultovka. ()

zubrik66

Ak Vas niekto poziada, aby ste sli vyzdvihnut financnika do sanatoria ukryteho v horach, poslite ho do riti. Inak bude mat vila zubnicka trosku roboty... ()

iN

Vizuály nádherné, herci ucházející - ale zápletka klišé až hrůza. Tři hvězdičky max. ()

Mamlas

Mladý muž objevuje tajemství podivného léčebného zařízení v podhůří Alp. Bohužel to objevuje skoro 3 hodiny, film se velmi vleče a to co objeví není moc překvapením. Kazí to taky konec připomínající nějakou pohádku bratří Grimmů. Pochválit lze kameru, střih, částečně scénář, námět a režii. Je to hezky natočené, trochu napínavé, má to i atmosféru. Škoda té převalené stopáže a velké monotónnosti. (54%) ()

ostravak30

Kdo by si byl pomyslel, že Švýcarsko, tak mírumilovná země, vyprodukuje takové zlo. A přece. Už to je zajímavé. Pokud se totiž dosud někdo vypravil do této alpské země, pak za turistikou nebo za lyžováním. Už tím film dostává punc zajímavosti. Jenže pak trochu padá do letargie. Při vší úctě by tomuto filmu slušelo maximálně sto dvacet minut. Sto čtyřicet šest je opravdu obří stopáž, která nabízí hlušší místa a filmu tak chybí drajv. Trochu hbytosti. Divákovi je celkem rychle jasné, že tady něco s lidmi dělají. Otázkou pak je, zda ti boháči vlastně nejsou kapánek spokojení. Jsou v krásném prostředí, někdo se o ně stará a nemusí nic dělat. Kam až jednou zajde lidská touha po tom utratit své prachy, když jsem pracháč? Závěr pak nabízí takové napětí, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, ale celkově je to zajímavý mysteriózní počin. A kdyby byl kratší, jistě bych jej shlédl víckrát. ()

Hjuud

Tak já vám nevím... mám z toho rozporuplné pocity. Celé 2,5 hodiny jsem byl sice přikován k obrazovce, ale konec byl tak nějak zmatečný, až se z toho dle mě stala vykonstruovaná semi-píčovina. Ambivalentní 3* ()

maoc

Také se vám stává, že čím víc vody z barelu pijete, tím větší cítíte žízeň? Prej Šumavský pramen. Checht. Ze Švajcu to vozej! ** Líbily se vám tanečky chovanek v Sucker Punch? Tady taky jeden klátivý projev ženskosti uvidíte. A dokonce po něm také přijde akční pasáž. ** Od filmu jsem měl jistá očekávání, ale rozladila mne už okatě digitální panoramata hor, hnusný digitální kulhající jelen, bouračka, která se právě kvůli záběru toho jelena posunula o několik desítek metrů blíž k silnici a umělý kraví plod. Dokonce i moje žena, která si jinak z filmů po pár hodinách nepamatuje ani zbla, si u toho vzpomněla na Shutter Island. Budiž, jistá podobnost se nedá popřít. Ale zatímco Scorsese a jeho parta se zaměřili na uvěřitelný a psychologicky propracovaný scénář, vizuál a budování atmosféry, Verbinsky a jeho bojs se zaměřili jen na poslední dvě jmenované. Velká škoda, protože tematicky měl Lék na život nakročeno skvěle. Pochybnosti o vlastní příčetnosti nahradil pochybnostmi o vlastním tělesném zdraví, podlomeném ovšem opět psychickými důvody - mamonem, honem za mocí, neopodstatněnou vírou ve vlastní výjimečnost a schopnost se zlepšovat. Kdyby se držel v tomto duchu a dovedl myšlenku až do třeba klidně démonského finále, nebo se držel víc v psychologicko-patetickém duchu, že lékem na život je přece smrt, kterou vám nějaký šílenec rád zabalí do ambaláže požadovaných barev, byl bych spokojen. Ale tvůrce takových slušně uzavřených pecek jako remake Kruhu nebo animované nálože jménem Rango, se zde odmítl kousnout do vlastního ocasu, jak by každý jiný slušný had Our-rob-or-ros udělal. Odmítl příběh vyklenout a udělat uvěřitelným. Místo toho šel frankensteinovskou cestou a ještě k tomu nasekal v logice tolik chyb, že se má přirozenost zdráhá uvěřit a vzít film na milost. Tak namátkou - zvodeň na kopci. Nakonec vlastně ani ne tak zvodeň, jako podzemní jezero, v kterém žijí ryby. Ha ha. Švýcarská vesnička degenerátů jako někde z albánských či rumunských hor. Ha ha ha. Jak už poznamenal jiný komentující - mizí velmi bohatí lidé a nikomu nechybí, dokonce ani nepřátelům, kteří si je jistě chtějí odkráglovat sami a jejich mrtvoly pochcat. Proč nepoužil trosky z ulice, které nikomu chybět nebudou? No jo, "modrá" krev s aromatem peněz... Ale budiž, toto vše bych snad ještě překousnul, ale dráždí mne nedotaženost linií. Ne nejasnost, s tou problém nemám, ale nedotaženost. Například: paralela otec - syn (+ matka, která přece zemřela až po návratu Lockhearta z léčebny), voda jako symbol života a překrouceně i smrti, šílenost či příčetnost hlavního hrdiny, slušně, ale ne výborně zobrazená revolta dítěte vůči rodiči, hodně americky (rozuměj děravě a málo uvěřitelně) nahozená historie rodiny mezi zničením baronského sídla a založením sanatoria, početný personál bez nějakého dalšího ukotvení do děje nebo vypořádání se s ním, atd. atp. Všech skřípajících součástek je v soukolí prostě moc. A nezachrání to ani několik labužnických scén, krásně odpudiví a zároveň krásní herci (striptýz vyschlých koz!), krásné stavby, interiéry léčebny a propriety (přístroje na destilaci elixíru života, deprivační komora, bazén, kašna, ...) a luxusní tělo Mii Goth. Film měl velmi našlápnuto, ale selhal. Dám si to ještě jednou, ale pochybuji, že mne Cure vyléčí a vezmu ho milost. I přes nepochopitelný závěrečný škleb. **** Rozhodl jsem se přidat hvězdu. Když mi ten film tak dlouho leží v hlavě, tak mu náleží i přes oprávněné výtky jistá vážnost. Zaměstnal mi hlavu, donutil mne sjíždět některé scény znovu a jednou se k němu rád vrátím i jako k celku. () (méně) (více)

nula87

Zajímavá zápletka, nicméně s mnoha oslími můstky a nepříliš povedeným vyvrcholením. Verbinski umí mnohem více za mnohem méně peněz. Tady se obávám, že mu ten nafouklý rozpočet spíš ublížil než pomohl. 65% ()

blondboss

Tento pologoticko ladený hororový thriller nás priváža do liečebne v nádhernom horskom prostredí švajčiarskych Álp, ktoré tvorí polovicu úspechu filmu. Je zjavné, že Verbinski (podobne ako pri Kruhu) stavil na mrazivo drsnú atmosféru príbehu, a v prvej polovici sa naozaj to mystérium dalo doslova krájať. Čo sa ale dialo v poslednej polhodine, tak to by nedokázal sfušovať hádam ani u nás dobre známy Zdeněk Troška. Vzhľadom na zaujímavý vývoj filmu sklznúť do takmer céčkového brutal fantasy s množstvom klišé prvkov, tak to sa tak často nevidí. V tomto pre mňa naozaj veľké sklamanie, ktoré si dlho držalo vďaka slušnej stopáži svoj potenciál. 55 % ()

maniacxl

Malinko mi to připomínalo "Prokletý ostrov".Gore Verbinski je velmi zručný režisér o tom není pochyb,ale zde mi připadalo,že neví co vlastně chce natočit.Drama - thriller - horor - komedie - fantasy??Tak tam dal od všeho trochu,tudíž výsledek je takovej divnej,ale tím nechci vůbec říct že špatnej.Byly tam fakt silný scény,jak vizuální tak atmosferický.Jenže délka skoro 150 minut je fakt moc na takovej film.První hodina měla akci a spád,stále se něco dělo,ale pak se to začne hrozně táhnout, z filmuje rázem psychologický drama a to fakt vůbec neubíhá a já se začal nudit.No a jak už to bývá,tak konec filmu nabízí otázku... WTF???65%. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt