Jonathan Cross je jednou z největších amerických hvězd nejrychlejšího extrémního sportu všech dob, futuristického rollerballu. Společně se svými týmovými kolegy Marcusem Ridleym a Aurorou žije Jonathan život plný slávy, peněz, neuvěřitelných aut, dechberoucí rychlosti a nebezpečných situací. Všechno se však zkomplikuje v okamžiku, kdy tvůrce rollerballu Petrovič zjistí, že sledovanost tohoto sportu prudce zvyšují smrtelné havárie. Jonathan a jeho přátelé začínají hrát o svůj život a ta hra nemá žádná pravidla. (oficiální text distributora)

Trailer

tron

„Originálna automobilová naháňačka v nočnom svetle!“ - tak ak musíte na obal VHS v rámci zúfalej reklamy umiestniť takto formulovaný pokus o akože navnadenie divákov, znamená to, že ste v zadku. Vo VIKINGOCH (1999) sa ešte kedysi špičkový akčný režisér McTiernan mohol vyhovárať na šikanu zo strany producenta Michaela Crichtona, ale ROLLERBALL už žiadne výhovorky nemožno použiť, McTiernan mal k dispozícii solídne herecké obsadenie (LL Cool J zo ZRADNEJ HLBOČINY, Jean Reno z LEONA, Rebecca Romijn-Stamosová z X-MEN), adrenalínový scenár o smrteľne nebezpečnom športe a okrem réžie sa podieľal na produkcii. tu už skutočne z katastrofálneho výsledku nemal koho viniť. Kebyže ROLLERBALL nakrútil najbližší video frajer, mávnem rukou, ale vidieť takýto paškvil (amatérsky strih, lacná európska výprava, hnusná akčná choreografia, nesympatický prcičkovský Chris Klein v hlavnej úlohe) od muža, ktorý v minulosti nakrútil SMRTONOSNÚ PASCU a PREDÁTORA, je neuveriteľné. Že je film podpriemerný, by ešte bolo krotko povedané. ()

Tommassi3

"Budeš hrát !! Budeš hrát tak dlouho, dokud se neuzavře ta zatracená smlouva s kabelovkou.." Někteří by zkrátka kvůli sledovanosti doslova zabíjeli !! A jiní zase dobrovolně zabijí svou kariéru.. Naprosto příšerný remake v podobě filmové kopy hnoje bez špetky smyslu, v níž jeden hodně těžko hledá světlé body, vyjma zajímavého soundtracku, kdysi skvostného režiséra McTiernana, je toho jen ukázkovým příkladem.. Akční legenda McTiernan si vydobyla pověst tvůrce, který udělá hit i se sebeslabším scénářem, a tak právě Rollerball vycházející z vůbec ne špatného bijáku Normana Jewisona, potažmo povídky Williama Harrisona, zpočátku vůbec nevypadal jako propadák, co se režisérovi Smrtonosné pasti stane osudným.. Nehledě na další zajímavou souvislost, když byl McTiernan nakonec FBI uvězněn za odposlouchávání mimo jiných Charlese Rovena, producenta právě těch prokletých Rollerballs.. Další šmíry, v níž se objevuje moje milovaná Pink.. A s ní i Reno s pravděpodobně největší karikaturou své kariéry.. ()

Anderton

Pozeral som to jedným očkom pri inej činnosti niekedy v noci, ale musím sa stotožniť s krátkou recenziou v nejakom časopise v minulosti pri vydaní tohoto filmu na DVD, že John McTiernan sa jednoducho zbláznil. K tomuto názoru stačí letmý pohľad na obrazovku bez počúvania všetkých dialógov. Jediným kladom je samozrejme Rebecca. ()

Jara.Cimrman.jr

Bruslit neumím, házet neumím, ohebný nejsem ani řidičák na áčko nemám, ale přesto jsem přesvědčen, že bych to mohl v Rollerballu dotáhnout až do okresního přeboru. Díky tomuto snímku již konečně chápu pravidla, která mi kdysi originál zatajil a tak nějak se musím uznale poplácat po ramenou za to, že jsem se dokázal bavit o 40% lépe, než zbytek filmového národa. ()

dobytek

Celej film je úplně debilní. Ta hra vypadala docela hustě a kdyby to opravdu exsitovalo, tak se na to na 100% koukám, takže jsem chtěl původně dát 2 hvězdičky za originální nápad, ale teď jsem zjistil, že je to akorát remake filmu z roku 1975, takže i ta 1 hvězdička je možná až moc vysoký hodnocení. A nechápu, co v tomhle braku pohledával Jean Reno. Asi mu tu roli přidělil národní výbor nebo co. ()

• Kapela Slipknot hrá vo filme pesničku „I Am Hated“, ktorá mala live premiéru až v roku 2016. (ČSFD)
  • Ešte pred premiérou, kvôli slabým ohlasom "testovacieho publika", bol film upravený tak, aby dostal rating PG-13. (m.a.t.o.)
  • Premiéra filmu bola odložená až štyrikrát. Pôvodne sa mala uskutočniť 18. mája 2001, no postupne sa presunula až na 8. februára 2002. (m.a.t.o.)