• Německo

Akční / Thriller / Sci-Fi / Sportovní

USA / Německo / Japonsko, 2002, 97 min

• dobytek

Celej film je úplně debilní. Ta hra vypadala docela hustě a kdyby to opravdu exsitovalo, tak se na to na 100% koukám, takže jsem chtěl původně dát 2 hvězdičky za originální nápad, ale teď jsem zjistil, že je to akorát remake filmu z roku 1975, takže i ta 1 hvězdička je možná až moc vysoký hodnocení. A nechápu, co v tomhle braku pohledával Jean Reno. Asi mu tu roli přidělil národní výbor nebo co.(15.11.2006)

• -henry-

Tentokrát nejde o odsouzené vězně a proradné státní zřízení (BĚŽÍCÍ MUŽ), ale regulérní sportovce a proradné pořadatele, kteří systém zneužívají. Mediální manipulace a získávání mas brutalitou opět na denním pořádku. Druhé zhlédnutí po 8 letech ukázalo, že film sice není hloupý, snaží se být originální a stylově konzistentní, což se záhy obrací proti němu (střihové jumpcuty, replay střihy, ona proklínaná night vision scéna opravdu působí, že mají něco zakrývat a rozhodně nevypadají cool), k tomu dost nezajímavé a nepřehledné zápasy nebo, že zloduši manipulují hrou způsobem, který by musel být brzo odhalen a medializován (minimálně komentátory). Výsledkem je dost rozporuplný dojem, který zase nelze jednoduše odstřelit za odpad, jako úplně odfláklé nebo nepovedné filmy.(17.9.2011)

• Anderton

Pozeral som to jedným očkom pri inej činnosti niekedy v noci, ale musím sa stotožniť s krátkou recenziou v nejakom časopise v minulosti pri vydaní tohoto filmu na DVD, že John McTiernan sa jednoducho zbláznil. K tomuto názoru stačí letmý pohľad na obrazovku bez počúvania všetkých dialógov. Jediným kladom je samozrejme Rebecca.(13.1.2015)

• lennyd

Jonathan Cross (Chris Klein) chtěl být hokejistou, ale když se to stále nedařilo, odebral se do Země neomezených možností (do Ruska), aby se zde stal jednou z vůdčích osobností nového sportu zvaného Rollerball. Jak jeho hvězda (a finanční konto) stoupá, tak zjišťuje, že v zákulisí celého sportu je něco shnilého, a velkému šéfovi Petrovičovi (Jean Reno) nejde ani tak o úspěch týmu, ale o sledovanost, která narůstá s tragickými nehodami, které se v zápasech stávají - a ke kterým se dá vždycky nějak pomoct ... Podle hodnocení tady jsem očekával nějakou mega-sračku, ale naštěstí se mé očekávání nenaplnilo (teda ne že by film nebyl sračka, ale není to mega-sračka). Když bych měl vyjmenovat věci, které mne na filmu potěšily, tak bych sice musel dlouho vzpomínat (snad jen hudba a Rebecca Romijn), na druhé straně vah je toho ale mnohem víc - kromě nevýrazného Chrise Kleina (toto opravdu nebyla role pro něj), ruského mafiána v podání Jeana Reno, mne asi nejvíc zklamalo to, že samotnému Rollerbalu bylo věnováno velmi málo (jen chvilka na vysvětlení pravidel na počátku, a šlus), a místo toho se půlka filmu točila kolem jakési vzpoury v dolech (což mi s hlavním příběhem nějak nesedělo). Holt nezbude nic jiného, než si sehnat původní film a spravit si chuť...(1.9.2010)

Černá čísla? To mě dost překvapuje. Ačkoliv je Rollerball poněkud primitivním filmem, až tak zle bych ho neviděl. Samotné téma oné hry mě zajímalo, bohužel se na něj moc nedostalo, co se nějakého podrobnějšího vysvětlení týče. Že se má ocelovou koulí trefit určitý cíl, to se pochopit dalo, ale proč se ve smyčce motaly motorky a brusle zároveň, to je dobrá otázka. Chtělo to pravidla a vůbec i systém víc přiblížit. Nápad na sport je to totiž jinak zajímavý. Děj se kromě toho zaměřuje na korupci, vykreslující pěkně známý fakt „pro sledovanost cokoliv“. Honičku s nočním viděním budu brát jako umělecký záměr (i když o tom docela pochybuju), ale popravdě, vypadalo to zvláštně a oněm scénám dodalo na podivném realistickém vzezření. Celkově vzato, rozhodně to nebyla až taková hrůza, jak zdejší komunita svým hodnocením naznačuje. 56%(15.10.2016)

• - Kapela, ktorá hrala počas jednej z hier, je Slipknot. Na natáčaní sa však nezúčastnili, preto boli počas jedného ich koncertu nasnímaní a digitálne pridaní do filmu. (m.a.t.o.)

• - Toto je už druhý McTiermanov remake, ktorý pôvodne režíroval Norman Jewison. Prvým bola snímka Aféra Thomasa Crowna (1999). (m.a.t.o.)

• - Premiéra filmu bola odložená až štyrikrát. Pôvodne sa mala uskutočniť 18. mája 2001, no postupne sa presunula až na 8. februára 2002. (m.a.t.o.)