Jonathan Cross je jednou z největších amerických hvězd nejrychlejšího extrémního sportu všech dob, futuristického rollerballu. Společně se svými týmovými kolegy Marcusem Ridleym a Aurorou žije Jonathan život plný slávy, peněz, neuvěřitelných aut, dechberoucí rychlosti a nebezpečných situací. Všechno se však zkomplikuje v okamžiku, kdy tvůrce rollerballu Petrovič zjistí, že sledovanost tohoto sportu prudce zvyšují smrtelné havárie. Jonathan a jeho přátelé začínají hrát o svůj život a ta hra nemá žádná pravidla. (oficiální text distributora)

Trailer

blackJag

Jako ano, McTierman těžce ujel a ano, celé to působí jako by produkci filmu někdo vytuneloval (rozpočet závratných 70 USD mega), protože ty prachy tam prostě vidět nejsou, ale chvilkami je to docela dobře nechtěná zábava. Celé to má pěkný béčkový punc, nápad s infra naháněním v poušti není špatný (invence a délka zpracování pokulhává), ale zase je pravda, že herci jsou mimo jako nikdy (bezkonkurenčně nejhorší výkon, pozor, fanfáry, JEAN RENO!) nebo jsou blbě obsazení, scénář je salát a vůbec celý ten sport je horší než blbnutí na HRÁCH BEZ HRANIC nebo wrestlingové divadlo. Fakt mě pobavilo, jak v několika scénách zazní čeština, jako by to bylo fuk, protože Amíkům to zní stejně :-) a hrají tam Slipknot jako nějací vydrnkávači na Václaváku :-)) Ano, je to určitý stupeň pekla, zažil jsem ale daleko horší. II Scénář: Larry Ferguson, John Pogue (na základě scénáře Williama Harrisona k původnímu stejnojmenného snímku z roku 1975, který Harrison napsal podle vlastní povídky). 45% ()

Smileface

K tomuto filmu se snad nedá ani nic říct,vzhledem k tomu co se od něj očekávalo.Rollerball by se dal specifikovat jako nevydařený dokument ze světa neexistujícího sportu.Problém je v samotném systému hry,který je sám o sobě velice nudný a komplikovaný,proto ani dokument o samotné hře nemůže být zábavný.Film končí nehorázně brutálně.Skutečně je mou povinností vás před tímto filmem varovat. ()

Jara.Cimrman.jr

Bruslit neumím, házet neumím, ohebný nejsem ani řidičák na áčko nemám, ale přesto jsem přesvědčen, že bych to mohl v Rollerballu dotáhnout až do okresního přeboru. Díky tomuto snímku již konečně chápu pravidla, která mi kdysi originál zatajil a tak nějak se musím uznale poplácat po ramenou za to, že jsem se dokázal bavit o 40% lépe, než zbytek filmového národa. ()

dezert odpad!

Wow...kde začít? I když čekáte něco fakt špatnýho, tak vás nic nemůže připravit na zážitek, jakým je Rollerball. Mluvit o tom, že děj je špatnej nebo nepřehlednej nemá moc smysl, protože on tam vlastně děj ani není. Je to vina scénáře? Těžko říct, ale spíš se chce věřit, že ne, protože nikdo soudnej by do tohohle neinvestoval 70 mega. Do filmu s Ozem v hlavní roli. Takže je to možná vina střihu, kterej je tak staršlivě zmatenej a dělá každou scénu naprosto nepřehlednou, až zůstává rozum stát. Ale ona už vlastně první scéna nasadí laťku debility hodně vysoko (nebo spíš nízko), a pak už se ten film jen dál překonává. Jean Reno je úplně batshit crazy v roli, která byla snad napsaná pro Nicolase Cage. On je taky jedinej zábavnej prvek v tom filmu, protože naprosto šíleně přehrává, takže je aspoň legrační se na něho koukat. Zbytek je utrpení. McTiernan by si měl nafackovat. ()

robo7773

Ako tak pozeram tak mozno aj jedna hviezdicka bolo vela, tento film sa mi moc nelubil, ale zase by bolo krute mu dat označenie odpad, ja by som skor volil niečo medzi jednou hviezdičkou a odpadom. Ale film nestal za nič, biedne spracovanie, aj keď trochu ocenujem akoze niečo nove ten šport, aj keď to zase nie je ktovie aky šport. Ak niekto si chce niekto pozriet kvalitný film, tak tento to rozhodne nie je, skor prepadak, ktory nezachranila ani krasna Rebecca Romijn z film femme fatale. ()

• Kapela, ktorá hrala počas jednej z hier, je Slipknot. Na natáčaní sa však nezúčastnili, preto boli počas jedného ich koncertu nasnímaní a digitálne pridaní do filmu. (m.a.t.o.)
  • Kapela Slipknot hrá vo filme pesničku „I Am Hated“, ktorá mala live premiéru až v roku 2016. (ČSFD)