• wrzec

Opravdu se mi nechce věřit, že to natočil John McTiernan. Tvúrce pro mě svaté Smrtonosné pasti? Tak ono zase, uletět může jednou každý rejža, ale za prvé, tohle není první McTiernanův úlet a za druhé, tohle je fakt fiasko! Přitom to rozhodně nemuselo dopadnout špatně, kvalitní herci a dostačující rozpočet byli k dispozici, ale asi největší slabinu bych hledal v né nijak zajimavém příběhu. Sice jsem neviděl původní film s Jamesem Caanem, ale po zhlédnutí tohoto remaku už asi ani nechci. Zkrátka nezajímavé a pro mě nechytlavé téma bylo předem odsouzeno k neúspěchu, tady by snad nezabral ani Spielberg. Ještě bych chtěl podotknout, že úplně největší zklamání byl pro mne Jean Reno v roli hlavního padoucha, tak trapně šaškovat jsem ho ještě v žádném filmu neviděl.(8.11.2009)

Černá čísla? To mě dost překvapuje. Ačkoliv je Rollerball poněkud primitivním filmem, až tak zle bych ho neviděl. Samotné téma oné hry mě zajímalo, bohužel se na něj moc nedostalo, co se nějakého podrobnějšího vysvětlení týče. Že se má ocelovou koulí trefit určitý cíl, to se pochopit dalo, ale proč se ve smyčce motaly motorky a brusle zároveň, to je dobrá otázka. Chtělo to pravidla a vůbec i systém víc přiblížit. Nápad na sport je to totiž jinak zajímavý. Děj se kromě toho zaměřuje na korupci, vykreslující pěkně známý fakt „pro sledovanost cokoliv“. Honičku s nočním viděním budu brát jako umělecký záměr (i když o tom docela pochybuju), ale popravdě, vypadalo to zvláštně a oněm scénám dodalo na podivném realistickém vzezření. Celkově vzato, rozhodně to nebyla až taková hrůza, jak zdejší komunita svým hodnocením naznačuje. 56%(15.10.2016)

• Blondy.

Podle mě to není zrovna jeden z nejhorších filmů. Hra samotná vypadá važně dobře a i herecné obsazení vypadá k světu. Víceméně mě ale na filmu zaujalo jen par věci....auta, brusle a Rebecca. A tzv. honička v nočnim světle nooo to bylo teda něco, radši to mělo mit o 10minut mín než tam dávat tohle. Konec se taky moc nepovedl Chris mi připadal spíš jako nesmrtelnej terminátor, ale 2* si podle me tento snímek zaslouží.(2.8.2011)

• blackJag

Jako ano, McTierman těžce ujel a ano, celé to působí jako by produkci filmu někdo vytuneloval (rozpočet závratných 70 USD mega), protože ty prachy tam prostě vidět nejsou, ale chvilkami je to docela dobře nechtěná zábava. Celé to má pěkný béčkový punc, nápad s infra naháněním v poušti není špatný (invence a délka zpracování pokulhává), ale zase je pravda, že herci jsou mimo jako nikdy (bezkonkurenčně nejhorší výkon, pozor, fanfáry, JEAN RENO!) nebo jsou blbě obsazení, scénář je salát a vůbec celý ten sport je horší než blbnutí na HRÁCH BEZ HRANIC nebo wrestlingové divadlo. Fakt mě pobavilo, jak v několika scénách zazní čeština, jako by to bylo fuk, protože Amíkům to zní stejně :-) a hrají tam Slipknot jako nějací vydrnkávači na Václaváku :-)) Ano, je to určitý stupeň pekla, zažil jsem ale daleko horší. II Scénář: Larry Ferguson, John Pogue (na základě scénáře Williama Harrisona k původnímu stejnojmenného snímku z roku 1975, který Harrison napsal podle vlastní povídky). 45%(25.3.2009)

• Tommassi3

"Budeš hrát !! Budeš hrát tak dlouho, dokud se neuzavře ta zatracená smlouva s kabelovkou.." Někteří by zkrátka kvůli sledovanosti doslova zabíjeli !! A jiní zase dobrovolně zabijí svou kariéru.. Naprosto příšerný remake v podobě filmové kopy hnoje bez špetky smyslu, v níž jeden hodně těžko hledá světlé body, vyjma zajímavého soundtracku, kdysi skvostného režiséra McTiernana, je toho jen ukázkovým příkladem.. Akční legenda McTiernan si vydobyla pověst tvůrce, který udělá hit i se sebeslabším scénářem, a tak právě Rollerball vycházející z vůbec ne špatného bijáku Normana Jewisona, potažmo povídky Williama Harrisona, zpočátku vůbec nevypadal jako propadák, co se režisérovi Smrtonosné pasti stane osudným.. Nehledě na další zajímavou souvislost, když byl McTiernan nakonec FBI uvězněn za odposlouchávání mimo jiných Charlese Rovena, producenta právě těch prokletých Rollerballs.. Další šmíry, v níž se objevuje moje milovaná Pink.. A s ní i Reno s pravděpodobně největší karikaturou své kariéry..(14.10.2016)

• - Svoj herecký debut si vo filme odkrútila Matilda Szydagis, no jej scény boli z finálnej verzie vystrihnuté. (m.a.t.o.)

• - Kapela, ktorá hrala počas jednej z hier, je Slipknot. Na natáčaní sa však nezúčastnili, preto boli počas jedného ich koncertu nasnímaní a digitálne pridaní do filmu. (m.a.t.o.)

• - Toto je už druhý McTiermanov remake, ktorý pôvodne režíroval Norman Jewison. Prvým bola snímka Aféra Thomasa Crowna (1999). (m.a.t.o.)