• Han22

No ty pi... takovou sračku jsem neviděl ani nepamatuju. První půlka filmu se nese čistě v duchu pitomýho a nesmyslnýho sportu prokládaného duchaplnými rozhovory a pařbami v klubech na otřesnou metalovou muziku a šílenými jízdami. V druhé půlce se režisér pokouší o příběh a nejen to, on z toho dělá div ne politické velkodrama o povstání proti krutovládci. Do toho dvě obří WTF scény - zeleně natočená honička při útěku ze země a finále všichni proti hlavnímu hrdinovi. Co to bylo? Takhle blbý nebyli snad ani arénovky v 80. letech. A od mýho kdysi oblíbenýho režiséra byl takovou příšernou kravinu fakt nečekal.(27.12.2009)

• Derek

john mctiernan je jeden z mojich najoblubenejsich reziserov (predator a die hard su v top3 mojich oblubenych filmov), ale tento paskvil mi vhnal slzy do oci... na tomto filme je strasneho strasne vela... zacina to hudbou (serra sklada sracky uz dlhsiu dobu a do toho hraju este nejake wannabe metalove shity), vyprava mizerna (typicka ceckova nemecka-bulharska produkcia), herecke vykony na hranici odpadu (klein je tragicky, reno nestoji ani za zmienku, nikdo iny nepresiahne podpriemernost), scenar nema vyznam ani spomenut a hlavne co mi zlomilo srdce bola rezia az mam podozrenie ze to mctiernan nereziroval ale film ma na starosti niekdo zo staje tvorcov najnovsich van dammoviek a seagaloviek... akcne sceny na hovno, neprehladne, zmatene, strih uplne o nicom, jednoducho nuda a mizeria... po tejto sracke mctiernan natocil basic co je tiez film dost nepodareny ale aspon po reziserskej stranke o niekolko kvalit vyssie takze ma to naplna nadejou ze ked sa john niekedy este vrati k rezirovaniu nebude to take hrozne ako po zhliadnuti tohto paskvilu...(24.3.2012)

• Kanibal

Tohle dílko působí jako béčko z 80 let... je až nepochopitelné, jak se dá utopit 70 milionů dolarů - co za to dokáže natočit Del Torro a co McTiernan. Tohle je hodně nepovedená jízda na PCP, budeme se tvářit, že tenhle film nevznikl a za největší blbinu Jeana Rena budeme dál považovat Růžového pantera.(16.12.2008)

Černá čísla? To mě dost překvapuje. Ačkoliv je Rollerball poněkud primitivním filmem, až tak zle bych ho neviděl. Samotné téma oné hry mě zajímalo, bohužel se na něj moc nedostalo, co se nějakého podrobnějšího vysvětlení týče. Že se má ocelovou koulí trefit určitý cíl, to se pochopit dalo, ale proč se ve smyčce motaly motorky a brusle zároveň, to je dobrá otázka. Chtělo to pravidla a vůbec i systém víc přiblížit. Nápad na sport je to totiž jinak zajímavý. Děj se kromě toho zaměřuje na korupci, vykreslující pěkně známý fakt „pro sledovanost cokoliv“. Honičku s nočním viděním budu brát jako umělecký záměr (i když o tom docela pochybuju), ale popravdě, vypadalo to zvláštně a oněm scénám dodalo na podivném realistickém vzezření. Celkově vzato, rozhodně to nebyla až taková hrůza, jak zdejší komunita svým hodnocením naznačuje. 56%(15.10.2016)

• Smileface

K tomuto filmu se snad nedá ani nic říct,vzhledem k tomu co se od něj očekávalo.Rollerball by se dal specifikovat jako nevydařený dokument ze světa neexistujícího sportu.Problém je v samotném systému hry,který je sám o sobě velice nudný a komplikovaný,proto ani dokument o samotné hře nemůže být zábavný.Film končí nehorázně brutálně.Skutečně je mou povinností vás před tímto filmem varovat.(16.1.2003)

• - Ešte pred premiérou, kvôli slabým ohlasom "testovacieho publika", bol film upravený tak, aby dostal rating PG-13. (m.a.t.o.)

• - Svoj herecký debut si vo filme odkrútila Matilda Szydagis, no jej scény boli z finálnej verzie vystrihnuté. (m.a.t.o.)

• - Premiéra filmu bola odložená až štyrikrát. Pôvodne sa mala uskutočniť 18. mája 2001, no postupne sa presunula až na 8. februára 2002. (m.a.t.o.)