• Německo

Akční / Thriller / Sci-Fi / Sportovní

USA / Německo / Japonsko, 2002, 97 min

• Ertai

Za několik slušných nápadů. Jinak špatné stránky filmu již dostatečně zhodnotili ostatní. Ale dávat todle v bedně tak jim ten "global rating" zvedám taky a ani by tam nemuseli mongolům lámat páteř. BTW všimnul si tam někdo češtiny?(Měl sem ale staženou italskou verzi, nevím jestli je to i v originální). Jednak jak musí hlavní hrdina otočit etiketu limonády na kameru a taky jak přijdou sekuriťáci na bouřící se publikum.(8.6.2007)

• -henry-

Tentokrát nejde o odsouzené vězně a proradné státní zřízení (BĚŽÍCÍ MUŽ), ale regulérní sportovce a proradné pořadatele, kteří systém zneužívají. Mediální manipulace a získávání mas brutalitou opět na denním pořádku. Druhé zhlédnutí po 8 letech ukázalo, že film sice není hloupý, snaží se být originální a stylově konzistentní, což se záhy obrací proti němu (střihové jumpcuty, replay střihy, ona proklínaná night vision scéna opravdu působí, že mají něco zakrývat a rozhodně nevypadají cool), k tomu dost nezajímavé a nepřehledné zápasy nebo, že zloduši manipulují hrou způsobem, který by musel být brzo odhalen a medializován (minimálně komentátory). Výsledkem je dost rozporuplný dojem, který zase nelze jednoduše odstřelit za odpad, jako úplně odfláklé nebo nepovedné filmy.(17.9.2011)

• lennyd

Jonathan Cross (Chris Klein) chtěl být hokejistou, ale když se to stále nedařilo, odebral se do Země neomezených možností (do Ruska), aby se zde stal jednou z vůdčích osobností nového sportu zvaného Rollerball. Jak jeho hvězda (a finanční konto) stoupá, tak zjišťuje, že v zákulisí celého sportu je něco shnilého, a velkému šéfovi Petrovičovi (Jean Reno) nejde ani tak o úspěch týmu, ale o sledovanost, která narůstá s tragickými nehodami, které se v zápasech stávají - a ke kterým se dá vždycky nějak pomoct ... Podle hodnocení tady jsem očekával nějakou mega-sračku, ale naštěstí se mé očekávání nenaplnilo (teda ne že by film nebyl sračka, ale není to mega-sračka). Když bych měl vyjmenovat věci, které mne na filmu potěšily, tak bych sice musel dlouho vzpomínat (snad jen hudba a Rebecca Romijn), na druhé straně vah je toho ale mnohem víc - kromě nevýrazného Chrise Kleina (toto opravdu nebyla role pro něj), ruského mafiána v podání Jeana Reno, mne asi nejvíc zklamalo to, že samotnému Rollerbalu bylo věnováno velmi málo (jen chvilka na vysvětlení pravidel na počátku, a šlus), a místo toho se půlka filmu točila kolem jakési vzpoury v dolech (což mi s hlavním příběhem nějak nesedělo). Holt nezbude nic jiného, než si sehnat původní film a spravit si chuť...(1.9.2010)

• dezert

Wow...kde začít? I když čekáte něco fakt špatnýho, tak vás nic nemůže připravit na zážitek, jakým je Rollerball. Mluvit o tom, že děj je špatnej nebo nepřehlednej nemá moc smysl, protože on tam vlastně děj ani není. Je to vina scénáře? Těžko říct, ale spíš se chce věřit, že ne, protože nikdo soudnej by do tohohle neinvestoval 70 mega. Do filmu s Ozem v hlavní roli. Takže je to možná vina střihu, kterej je tak staršlivě zmatenej a dělá každou scénu naprosto nepřehlednou, až zůstává rozum stát. Ale ona už vlastně první scéna nasadí laťku debility hodně vysoko (nebo spíš nízko), a pak už se ten film jen dál překonává. Jean Reno je úplně batshit crazy v roli, která byla snad napsaná pro Nicolase Cage. On je taky jedinej zábavnej prvek v tom filmu, protože naprosto šíleně přehrává, takže je aspoň legrační se na něho koukat. Zbytek je utrpení. McTiernan by si měl nafackovat.(6.8.2016)

• robo7773

Ako tak pozeram tak mozno aj jedna hviezdicka bolo vela, tento film sa mi moc nelubil, ale zase by bolo krute mu dat označenie odpad, ja by som skor volil niečo medzi jednou hviezdičkou a odpadom. Ale film nestal za nič, biedne spracovanie, aj keď trochu ocenujem akoze niečo nove ten šport, aj keď to zase nie je ktovie aky šport. Ak niekto si chce niekto pozriet kvalitný film, tak tento to rozhodne nie je, skor prepadak, ktory nezachranila ani krasna Rebecca Romijn z film femme fatale.(26.11.2007)

• - Premiéra filmu bola odložená až štyrikrát. Pôvodne sa mala uskutočniť 18. mája 2001, no postupne sa presunula až na 8. februára 2002. (m.a.t.o.)

• - Kapela Slipknot hrá vo filme pesničku „I Am Hated“, ktorá mala live premiéru až v roku 2016. (ZeroZhen)

• - Svoj herecký debut si vo filme odkrútila Matilda Szydagis, no jej scény boli z finálnej verzie vystrihnuté. (m.a.t.o.)