poster

Let vetřelce

 • anglický

  Flight of the Intruder

 • slovenský

  Let votrelca

Akční / Válečný

USA, 1991, 110 min

 • DeTomaso
  ***

  Akční film na pozadí války ve Vietnamu, který je zajímavý asi jen díky netradičním bojovým scénám, které nás zavedou mezi piloty lehkých bombardérů. Atmosféru 60tých let jsem tomu nevěřil ani na okamžik, film působí příliš současně. Závěr filmu - happy end po akci, kdy to hlavní hrdinové Vietnamčíkům pořádně nandali, s pohledem na vítězoslavně plující letadlovou loď pak svádí k dojmu, že tuhle válku amíci vyhráli.(28.1.2009)

 • V.N.
  **

  V roce 1991 pro amerického diváka rozhodně dobrý film. V roce 2009 pro českého diváka, podprůměrná válečná podívaná která měla v době vzniku jistě velkou šanci na úspěch, ale s odstupem času vyznívá dost komicky a nevěrohodně. Výkony jinak skvělých herců jako jsou Williem Dafoe nebo Danny Glover, jsou v tomto filmu naprosto nepřesvědčivé a jejich "hrdinsky" stylizované dialogy působí poněkud podivně. Vizuálně si však tento snímek jistě zaslouží pozornost, protože to je dle mého soudu jediné pozitivum tohoto filmu. Tento dnes již prakticky zapomenutý filmový počin, nemůže v žádném případě konkurovat filmům jako je například Četa nebo Olověná Vesta, ale i tak si určitě najde svého diváka. Já však bez sebemenších rozpaků dávám dvě hvězdy.(23.10.2009)

 • lennyd
  **

  Vietnam. Námořní loď. Bojoví piloti každý den podnikají výpady na území nepřítele, bohužel ale díky rozkazům zezhora bombardují jen nevýznamné cíle (lesy, křižovatky). Když při jedné této nevýznamné misi je zabit jeden z pilotů, vojáci se rozhodnou pro opravdovou misi - na vlastní pěst... Tak vám nějak nevím - když jsem viděl herecké obsazení a námět filmu, mé srdce zaplesalo - Dannyho Glovera můžu kdykoliv, pokud ho podpoří ještě Willem Dafoe nebo Tom Sizemore, není co řešit. Ale abych pravdu řekl - kromě Dannyho Glovera jsou ostatní hodně nevýrazní (a Danny Glover je výrazný převážně díky barvě své pleti a barvě námořní uniformy). U filmu jsem se nehorázně nudil, a zájem ve mne vzbudilo jen těch pár leteckých útoků - ty byly naopak zase skvělé. Ale kdybych chtěl vidět jen letecké útoky, tak si pustím nějaký dokument nebo simulátor na počítači...(22.10.2009)

 • monolog
  **

  další ze zbytečných patosáckých amerických válečných filmů. sice se tu snaží o akci a hlubší postavy (alias Četa) ale nedaří se. jakoby tu bylo všechno navíc, jakoby to k sobě nepatřilo a bylo poslepovaný jen pattexem kupovaným u vietnamců (takže nedrží a dělá skvrny). bitevní scény jsou ovšem zajímavé (přesně tři). a finální "bojůvka" se taky dá koukat. herci nepřesvědčiví, jedině snad Danny Glover mě přesvědčil, že ty italský mafiány má opravdu někde v rodokmenu. jinak nebýt zobrazené války je to ztráta času.(22.1.2006)

 • Brejlil
  ***

  Je to takové... Pamatuji si, že když jsem to před lety viděl na VHS ve skoro dokonalé kvalitě (byv odchován v osmdesátkách stokrát zkopírovanými šumícími filmy), připadalo mi to dokonalé. Méně známá letadla vietnamské války, atraktivní prostředí letadlové lodi, slušná akce. To mi v paměti uktvělo. Co jsem zřejmě vypustil: spousta keců, morálně problematické porušení subordinace se zvláštním řešením, skutečnost, že nikdo vlastně nemá co hrát... Plejáda slušných až vynikajících herců se tímto filmem potácí bez jakékoli možnosti cokoli předvést. Škoda, promarněná šance.(26.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace