poster

Let vetřelce

 • anglický

  Flight of the Intruder

 • slovenský

  Let votrelca

Akční / Válečný

USA, 1991, 110 min

 • monolog
  **

  další ze zbytečných patosáckých amerických válečných filmů. sice se tu snaží o akci a hlubší postavy (alias Četa) ale nedaří se. jakoby tu bylo všechno navíc, jakoby to k sobě nepatřilo a bylo poslepovaný jen pattexem kupovaným u vietnamců (takže nedrží a dělá skvrny). bitevní scény jsou ovšem zajímavé (přesně tři). a finální "bojůvka" se taky dá koukat. herci nepřesvědčiví, jedině snad Danny Glover mě přesvědčil, že ty italský mafiány má opravdu někde v rodokmenu. jinak nebýt zobrazené války je to ztráta času.(22.1.2006)

 • Dárius
  *****

  Film mám dlouho-s radostí jsem se na něho podíval znovu.A znovu říkám-slabé hodnocení pochází ze zbrklosti uživatelů.Už už tam naházet těch požadovaných 200 hodnocení,film přitom vůbec vidět nemusím-hlavně že mě bude povoleno komentování a psaní pitomostí do volné diskuse-následné zviditelnění.Což přinese kýžený efekt-Body,Body a Body.A o tom to přeci je.Nezáleží na tom proč se mi film líbil-mě třeba pro tohle:Velmi efektní bojové scény,velmi uváženě a dle historie použitá bojová technika-žádné patlaniny z A1na F16 apod.Také porušení rozkazu pro dobrou věc,přátelství v boji atd.A kdo toto cítí a hlavně viděl-nemůže dát **.Prostě nemůže!!!!(27.2.2008)

 • DeTomaso
  ***

  Akční film na pozadí války ve Vietnamu, který je zajímavý asi jen díky netradičním bojovým scénám, které nás zavedou mezi piloty lehkých bombardérů. Atmosféru 60tých let jsem tomu nevěřil ani na okamžik, film působí příliš současně. Závěr filmu - happy end po akci, kdy to hlavní hrdinové Vietnamčíkům pořádně nandali, s pohledem na vítězoslavně plující letadlovou loď pak svádí k dojmu, že tuhle válku amíci vyhráli.(28.1.2009)

 • helloween93
  ***

  Průměrný válečný snímek o pilotech stíhaček ve válce ve Vietnamu. Zajímalo by mě, jestli film má kritizovat americkou politiku během této války nebo oslavovat americké stíhače. To ví asi jen tvůrci. Mě se to ale líbilo, alespoň co se týče obsazení a nasnímání bitev. I ten příběh měl docela hlavu a patu. 3*(26.9.2014)

 • V.N.
  **

  V roce 1991 pro amerického diváka rozhodně dobrý film. V roce 2009 pro českého diváka, podprůměrná válečná podívaná která měla v době vzniku jistě velkou šanci na úspěch, ale s odstupem času vyznívá dost komicky a nevěrohodně. Výkony jinak skvělých herců jako jsou Williem Dafoe nebo Danny Glover, jsou v tomto filmu naprosto nepřesvědčivé a jejich "hrdinsky" stylizované dialogy působí poněkud podivně. Vizuálně si však tento snímek jistě zaslouží pozornost, protože to je dle mého soudu jediné pozitivum tohoto filmu. Tento dnes již prakticky zapomenutý filmový počin, nemůže v žádném případě konkurovat filmům jako je například Četa nebo Olověná Vesta, ale i tak si určitě najde svého diváka. Já však bez sebemenších rozpaků dávám dvě hvězdy.(23.10.2009)