Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sympatický muž středního věku si po mnoha letech odloučení vyjel na prázdniny se svou dcerou. Jeho potomek už ale dávno není plavovlasé dítě hrající si s panenkami. Dívčí tělo již úspěšně prodělalo hormonální bouři dospívání, ovšem i v tomto případě matérie předběhla duševno, a tak má půvabná mladá dáma neodbytný pocit, že pro svého prázdninového nápadníka není její pravá totožnost dostatečně zajímavá. Inspirovaná druhořadými televizními seriály a pořady o mladistvích delikventech, si vymyslí vzrušující životopis, ve kterém figuruje matka prostitutka, otec alkoholik, bohaté sexuální zkušenosti i překonaná závislost na tvrdých drogách. Lapena do tenat lživých báchorek musí nakonec zapojit do mystifikační akce i svého skutečného otce. Má hrát úlohu jejího milence, který je nenapravitelným recidivistou a zároveň na smrt nemocným válečným veteránem. Seriózní muž na něco podobného pochopitelně nemůže nikdy přistoupit. Na druhou stranu, který táta by nepomohl své jediné milované dceři z problémů spojených s první velkou láskou... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (78)

tron 

všechny recenze uživatele

„Zasa ma pomočil!“ – „To je dobre - znamená to, že si na teba pamätá.“ V tomto americkom remake francúzskej komédie OTEC ALEBO MILENEC z roku 1991 exceluje dominantne žoviálny Gérard Depardieu, ktorý stvárnil rovnakú rolu aj v origináli. Tentokrát však vedľa seba postavil americkú dcérku Katherine Heiglovú (dlhonohá budúcu hviezdičku PREPADNUTIA 2: TEMNÉHO ÚZEMIA a NABÚCHANEJ) a to všetko skúsenou rukou nakrútil prevažne hororový (DOM, PIATOK TRINÁSTEHO 2-3, ale nielen - NAVŽDY MLADÝ) Steve Miner. Vtipný scenár, chytľavý hudobný motív, pôvabní herci, dobré dialógy a atraktívna výprava, výsledkom je solídna stávka na istotu rodinnej komédie. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Letní, svěží, oddychové a krásně úsměvné. Když jsem v komedii Drž hubu viděla, jakým geniálním způsobem Gérard ztvárnil hloupého prosťáčka Kentána, který vypadal, jako by se praštil do hlavy a nevěděl, která bije, těšila jsem se, jaká bude jeho postava "hrdinského" táty. Byla jsem potěšena. Zvláště ve druhé půlce, kdy se do smyšleného scénáře své dcerky začal i s chutí zapojovat. Tím tak vznikala spousta vtipných momentů a dialogů, které mi vykouzlily úsměvy na tváři a smích. Katherine Heigl nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale zde jako mladičká ztvárnila skvěle postavu dospívající dívky, která se v zápalu první lásky k pohlednému mladíkovi rozhodne, že ho upoutá z počátku zcela nevinnými lžemi, které se ovšem postupně poněkud vymknou z rukou. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Příjemná komedie, kde exceluje Gerard Depardieu, ale bohužel nic víc, než že se na to příjemě kouká a že se u toho dá dobře pobavit to nenabízí což to je docela škoda a dalo by se z toho určitě vytáhnout ještě něco navíc, ale myslim si že tenhle film ani větší ambice neměl a svuj účel pobvit dokonale splní ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Americký remake pro mě přeci jen o kapánek lepšího francouzského filmu "Táta nebo milenec" z roku 1992 opět s Gérardem Depardieuem. Mno asi se film původně líbil, a to by nebyly američané aby neudělali podle mého úplně zbytečný remake, jako například v roce 87' u filmu Tři muži a nemluvně (také původně francouzského filmu). Příjemná oddychová a hlavně nenáročná i značně uklidňující romantická komedie na sobotní dopoledne. Gérard Depardieu si po delší době střihl opět starostlivou taťkovskou a dokonce i mileneckou roli, režisér Steve Miner známý spíše jako režisér hororů se na chvíli odklonil od svého dominantního žánru a myslím si, že udělal dobře..Vznikl tak opravdu pěkný, pohodový, velice příjemný film zasazený navíc do krásných slunných tropických exteriérů, určený snad všem věkovým kategoriím.. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +již ve čtrnácti půvabná Katherine Heigl (kdysi jsem ji věřil že jí je 18), a výborně hrající Gérard Depardieu -no klidně bych si dal i pokračování, které zatím není/// "Hodíte se k sobě, běžte dělat nudný děti" "Je to můj milenec, ale před lidma mu říkám tati" "Proč na mě celej ostrov tak čumí" "Rozhodla jsem se pro něho, protože je nemocnej a brzo umře" "Tati promiň, mrzí mě to, ale teď dělej že seš nemocnej" "Řekla sem mu, že s tebou budu než umřeš" a další hustý hlášky, doplněné o bezvadné herectví vyvolává u každé druhé scény salvu smíchu. A přitom je to tak krásný a milí příběh. Prostě nádhera./// Celkem 86%/// ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

  • Andre (Gérard Depardieu) je ve filmu špatným tanečníkem. Jeho představitel Depardieu ale ve skutečnosti studoval tanec mnoho let. (ČSFD)
  • Snímek je remakem francouzské komedie Táta nebo milenec (1991), ve které ztvárnil hlavní roli rovněž Gérard Depardieu. (oje)

Reklama

Reklama