Sympatický muž středního věku si po mnoha letech odloučení vyjel na prázdniny se svou dcerou. Jeho potomek už ale dávno není plavovlasé dítě hrající si s panenkami. Dívčí tělo již úspěšně prodělalo hormonální bouři dospívání, ovšem i v tomto případě matérie předběhla duševno, a tak má půvabná mladá dáma neodbytný pocit, že pro svého prázdninového nápadníka není její pravá totožnost dostatečně zajímavá. Inspirovaná druhořadými televizními seriály a pořady o mladistvích delikventech, si vymyslí vzrušující životopis, ve kterém figuruje matka prostitutka, otec alkoholik, bohaté sexuální zkušenosti i překonaná závislost na tvrdých drogách. Lapena do tenat lživých báchorek musí nakonec zapojit do mystifikační akce i svého skutečného otce. Má hrát úlohu jejího milence, který je nenapravitelným recidivistou a zároveň na smrt nemocným válečným veteránem. Seriózní muž na něco podobného pochopitelně nemůže nikdy přistoupit. Na druhou stranu, který táta by nepomohl své jediné milované dceři z problémů spojených s první velkou láskou... (oficiální text distributora)

josieaddms

Docela roztomilá Francouzská romantická komedie s více méně neodolatelným Gerardem Depardieum a začínající Katherine Heigl. Neurazí, ale nijak moc nenadchne. Ale určitě si na tenhle film udělejte místo ve vašem repertoáru, a zvlášť, pokud na vás jdou chmurné myšlenky a nebo se prostě jen chcete v chladných dnech zahřát úsměvnou romantikou na pláži. ()

Shit

Příjemná komedie, kde exceluje Gerard Depardieu, ale bohužel nic víc, než že se na to příjemě kouká a že se u toho dá dobře pobavit to nenabízí což to je docela škoda a dalo by se z toho určitě vytáhnout ještě něco navíc, ale myslim si že tenhle film ani větší ambice neměl a svuj účel pobvit dokonale splní ()

Pitryx

Tak nevím, nějak tomuhle filmu nemohu přijít na chuť. Nesympatického fracka bych já osobně seřezel hned v úvodu a nechal ho doma. Navíc mi prostě vadí opičí láska. Dávám plus skutečně jen proto, že nejde o úplně podprůměrný film. Možná, nebýt tam pan Depardie tak bych nedal vůbec nic. 201310068113/8425 ()

easaque

Můj hrdina je milenec mého táty ... nebo jak se všechny ty filmy jmenují se stárnoucím Depardieu. Oba jsou téměř stejné a hodí se jako relaxačka po víkendovém obědě, u kterých si s klidem v duši můžete zdřímnout a o nic nepříjdete. Prostě průměrné 2hvězdičkové tuctovky. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Trevor

Hodnotenie nie je úplne objektívne. Film som videl veľmi dávno. ešte ako chlapec, odhadom 13-14 ročný a o zhruba tri roky staršia herečka sa mi páčila. Sympatický bol aj výkon otca ale to je teraz druhoradé. 12.000 hodnotenie tak symbolicky priradím filmu Môj otec hrdina. Pretože ním naozaj bol. V tejto ťažkej dobe som s ním netrávil toľko času, koľko predtým, nakoľko stále tam bola obava že prinesiem domov vírus. Život však chcel že napriek mojej snahe sa s mojim ockom hrdinom zajtra rozlúčim, aj keď pre mňa ostane hrdinom stále. Aj keď práve terajšia situácia nakoniec nedovolila aby sme sa s ním v úplne posledných chvíľach stretli. ()

• Gérard Depardieu je skvělý pianista, což předvedl i ve filmu. (ČSFD)
  • Andre (Gérard Depardieu) je ve filmu špatným tanečníkem. Jeho představitel Depardieu ale ve skutečnosti studoval tanec mnoho let. (ČSFD)
  • Snímek je remakem francouzské komedie Táta nebo milenec (1991), ve které ztvárnil hlavní roli rovněž Gérard Depardieu. (oje)