Můj táta hrdina

Môj otec hrdina

Komedie / Romantický

Francie / USA, 1994, 90 min

• Pitryx

Tak nevím, nějak tomuhle filmu nemohu přijít na chuť. Nesympatického fracka bych já osobně seřezel hned v úvodu a nechal ho doma. Navíc mi prostě vadí opičí láska. Dávám plus skutečně jen proto, že nejde o úplně podprůměrný film. Možná, nebýt tam pan Depardie tak bych nedal vůbec nic. 201310068113/8425(4.2.2014)

Americký remake pro mě přeci jen o kapánek lepšího francouzského filmu "Táta nebo milenec" z roku 1992 opět s Gérardem Depardieuem. Mno asi se film původně líbil, a to by nebyly američané aby neudělali podle mého úplně zbytečný remake, jako například v roce 87' u filmu Tři muži a nemluvně (také původně francouzského filmu). Příjemná oddychová a hlavně nenáročná i značně uklidňující romantická komedie na sobotní dopoledne. Gérard Depardieu si po delší době střihl opět starostlivou taťkovskou a dokonce i mileneckou roli, režisér Steve Miner známý spíše jako režisér hororů se na chvíli odklonil od svého dominantního žánru a myslím si, že udělal dobře..Vznikl tak opravdu pěkný, pohodový, velice příjemný film zasazený navíc do krásných slunných tropických exteriérů, určený snad všem věkovým kategoriím..(9.6.2006)

• easaque

Můj hrdina je milenec mého táty ... nebo jak se všechny ty filmy jmenují se stárnoucím Depardieu. Oba jsou téměř stejné a hodí se jako relaxačka po víkendovém obědě, u kterých si s klidem v duši můžete zdřímnout a o nic nepříjdete. Prostě průměrné 2hvězdičkové tuctovky. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](10.1.2013)

Já tomu vůbec nerozumím. Proč někdo natočí remake po 3 letech a ještě se stejným hercem?? Nerozumím tomu. Ale to je teď asi jedno. Protože tato komedie se mi fakt líbila. Sedlo mi to všechno nějak moc dobře. K. Heigl pro mě zatím v jediné příjemné roli (mimo Chirurgové) a opravdu skvělý G. Depardieu. Příběh suprově vymyšlený (i když zde nejde o originál).(25.11.2011)

• nehodnotit

Musím snížit hodnocení. Myslela jsem, že se mi ten film vždycky líbil a teď jsem se na něj koukla a asi mi by bylo těch náct, když jsem si říkala, že je normální, aby čtrnáctiletou holku obletovali staří chlapi a chodila kolem bazénu v tangách. Strašně mě to rozčilovalo. Ale Gérard je tam moc roztomilej :)(2.3.2008)

• - Snímek je remakem francouzské komedie Táta nebo milenec (1991), ve které ztvárnil hlavní roli rovněž Gérard Depardieu. (oje)

• - Alicia Silverstone odmietla hrať postavu Nicole. (fandafilmov)

• - Andre (Gérard Depardieu) je ve filmu špatným tanečníkem. Jeho představitel Depardieu ale ve skutečnosti studoval tanec mnoho let. (Zdroj: ČSFD.cz)