Můj táta hrdina

My Father the Hero

Môj otec hrdina

Komedie / Romantický

Francie / USA, 1994, 90 min

Zbytečný téměř doslovný remake, který jen dokazuje, že Gerard Depardieu dokáže s přehledem ovládnout sebemenší i sebevětší prostor. Jinak nic víc než absolutně nenáročná prázdninová pohodovka, která sice neurazí, ale na druhou stranu jen těžko zvedne hladinu emocí v krvi. Takže jediné, co člověk může obdivovat, je nadhled s jakým Andre zvládá vrtochy své protivné ulhané dcery.(22.9.2011)

• Pitryx

Tak nevím, nějak tomuhle filmu nemohu přijít na chuť. Nesympatického fracka bych já osobně seřezel hned v úvodu a nechal ho doma. Navíc mi prostě vadí opičí láska. Dávám plus skutečně jen proto, že nejde o úplně podprůměrný film. Možná, nebýt tam pan Depardie tak bych nedal vůbec nic. 201310068113/8425(4.2.2014)

Zda jsem viděl francouzský originál si nevybavuji, ale asi ne, protože jsem si myslel, že v něm hraje Vanessa Paradis a ono ne. Ale tohle je taková příjemně koukatelná blbůstka s občasným útokem hlasitého humoru (když Depardieu spustí svou píseň, málem jsem si krupl). Depardieu je fajn, na tyhle role se hodí, zaujalo mě, že tohle je druhý film co jsem viděl, v němž jeho postava hraje na klavír. Katherine Heigl hraje pěkného spratka, ale hraje a ne zrovna špatně. Štěstí je, že se později trochu oplácala, tahle vyžle forma ji moc nesedí.(9.1.2016)

Rodinná komedie (mnou nenáviděný žánr):), ale díky Gérardu Depardieu přeci jen "komedie". Vlastně není špatná už proto, že nabízí ty dvě klasické roviny (a žádnou přímočarou sladkou romantickou sračku, ehm chtěla jsem říct zápletku o chudé chůvě k dětem a jak ke štěstí přišla):). A bude záležet jen na okamžitém naladění diváka to, jak ji bude chtít chápat a vidět. Bude se smát jen těm situacím, do nichž se Gérard dostává díky čtrnáctileté dceři, která si hodně, ale hodně nebezpečně vymýšlí? A nebo bude spíš vnímat to přímo učebnicové chování dítěte, které jen reaguje na rozvod rodičů a na všechny ty pro něj emocionálně klíčové události ve stylu, že otec nepřišel, když měla x-té narozeniny...? Ideální by bylo vnímat obě dvě vrstvy současně, ale osobně myslím že to v jeden večer nelze :-)(19.1.2004)

Letní, svěží, oddychové a krásně úsměvné. Když jsem v komedii Drž hubu viděla, jakým geniálním způsobem Gérard ztvárnil hloupého prosťáčka Kentána, který vypadal, jako by se praštil do hlavy a nevěděl, která bije, těšila jsem se, jaká bude jeho postava "hrdinského" táty. Byla jsem potěšena. Zvláště ve druhé půlce, kdy se do smyšleného scénáře své dcerky začal i s chutí zapojovat. Tím tak vznikala spousta vtipných momentů a dialogů, které mi vykouzlily úsměvy na tváři a smích. Katherine Heigl nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale zde jako mladičká ztvárnila skvěle postavu dospívající dívky, která se v zápalu první lásky k pohlednému mladíkovi rozhodne, že ho upoutá z počátku zcela nevinnými lžemi, které se ovšem postupně poněkud vymknou z rukou.(4.4.2011)

• - Snímek je remakem francouzské komedie Táta nebo milenec (1991), ve které ztvárnil hlavní roli rovněž Gérard Depardieu. (oje)

• - Gérard Depardieu je skvělý pianista, což předvedl i ve filmu.

• - Alicia Silverstone odmietla hrať postavu Nicole. (fandafilmov)