Můj táta hrdina

Môj otec hrdina

Komedie / Romantický

Francie / USA, 1994, 90 min

Steve Miner

Francis Veber, Charlie Peters, Gérard Lauzier (původní scénář)

Daryn Okada

Marshall Harvey

Scénografie:

Christopher Nowak

Kostýmy:

Vicki Sánchez
  • kingik

Když máte nezletilou dceru, která si umane, že jí budete dělat milence, je to na facku. Steve Miner se režijně ujmul remaku původního francouzského filmu a opět lze vidět Gérarda Depardieu v titulní roli dobrotivého a chápavého otce, který se snaží udělat pro svoji dceru, co je v jeho silách. Příliš ozvláštnění se ale v ději neuskutečnilo. Základní dějová linie zůstala stejná, o něco zábavnější a obohacená o několik scén, které v původním filmu nebyly, jako například Depardieu na vodních lyžích. Původní film se vlekl a tenhle je svižnější. Opakování je sice matka moudrosti, ale tenhle film vlastně ani nemusel vzniknout, protože originální verze také není žádný zázrak. Příznivci kil Gérarda Depardieu a tehdy mladičké Katherine Heigl film slupnou na posezení. Klidně však s takovým kvalitním hereckým obsazením mohla vzniknout originální komedie a ne jen remake zbavený francouzské graciéznosti. Mé hodnocení: 40%(7.9.2013)

Zbytečný téměř doslovný remake, který jen dokazuje, že Gerard Depardieu dokáže s přehledem ovládnout sebemenší i sebevětší prostor. Jinak nic víc než absolutně nenáročná prázdninová pohodovka, která sice neurazí, ale na druhou stranu jen těžko zvedne hladinu emocí v krvi. Takže jediné, co člověk může obdivovat, je nadhled s jakým Andre zvládá vrtochy své protivné ulhané dcery.(22.9.2011)

Já tomu vůbec nerozumím. Proč někdo natočí remake po 3 letech a ještě se stejným hercem?? Nerozumím tomu. Ale to je teď asi jedno. Protože tato komedie se mi fakt líbila. Sedlo mi to všechno nějak moc dobře. K. Heigl pro mě zatím v jediné příjemné roli (mimo Chirurgové) a opravdu skvělý G. Depardieu. Příběh suprově vymyšlený (i když zde nejde o originál).(25.11.2011)

Letní, svěží, oddychové a krásně úsměvné. Když jsem v komedii Drž hubu viděla, jakým geniálním způsobem Gérard ztvárnil hloupého prosťáčka Kentána, který vypadal, jako by se praštil do hlavy a nevěděl, která bije, těšila jsem se, jaká bude jeho postava "hrdinského" táty. Byla jsem potěšena. Zvláště ve druhé půlce, kdy se do smyšleného scénáře své dcerky začal i s chutí zapojovat. Tím tak vznikala spousta vtipných momentů a dialogů, které mi vykouzlily úsměvy na tváři a smích. Katherine Heigl nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale zde jako mladičká ztvárnila skvěle postavu dospívající dívky, která se v zápalu první lásky k pohlednému mladíkovi rozhodne, že ho upoutá z počátku zcela nevinnými lžemi, které se ovšem postupně poněkud vymknou z rukou.(4.4.2011)

„Zasa ma pomočil!“ – „To je dobre - znamená to, že si na teba pamätá.“ V tomto americkom remake francúzskej komédie OTEC ALEBO MILENEC z roku 1991 exceluje dominantne žoviálny Gérard Depardieu, ktorý stvárnil rovnakú rolu aj v origináli. Tentokrát však vedľa seba postavil americkú dcérku Katherine Heiglovú (dlhonohá budúcu hviezdičku PREPADNUTIA 2: TEMNÉHO ÚZEMIA a NABÚCHANEJ) a to všetko skúsenou rukou nakrútil prevažne hororový (DOM, PIATOK TRINÁSTEHO 2-3, ale nielen - NAVŽDY MLADÝ) Steve Miner. Vtipný scenár, chytľavý hudobný motív, pôvabní herci, dobré dialógy a atraktívna výprava, výsledkom je solídna stávka na istotu rodinnej komédie.(22.12.2004)

• - Andre (Gérard Depardieu) je ve filmu špatným tanečníkem. Jeho představitel Depardieu ale ve skutečnosti studoval tanec mnoho let. (Elwanelyn)

• - Gérard Depardieu je skvělý pianista, což předvedl i ve filmu. (Elwanelyn)

• - Snímek je remakem francouzské komedie Táta nebo milenec (1991), ve které ztvárnil hlavní roli rovněž Gérard Depardieu. (oje)