Můj táta hrdina

Môj otec hrdina

Komedie / Romantický

Francie / USA, 1994, 90 min

Steve Miner

Francis Veber, Charlie Peters, Gérard Lauzier (původní scénář)

Daryn Okada

Marshall Harvey

Scénografie:

Christopher Nowak

Kostýmy:

Vicki Sánchez

Letní, svěží, oddychové a krásně úsměvné. Když jsem v komedii Drž hubu viděla, jakým geniálním způsobem Gérard ztvárnil hloupého prosťáčka Kentána, který vypadal, jako by se praštil do hlavy a nevěděl, která bije, těšila jsem se, jaká bude jeho postava "hrdinského" táty. Byla jsem potěšena. Zvláště ve druhé půlce, kdy se do smyšleného scénáře své dcerky začal i s chutí zapojovat. Tím tak vznikala spousta vtipných momentů a dialogů, které mi vykouzlily úsměvy na tváři a smích. Katherine Heigl nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale zde jako mladičká ztvárnila skvěle postavu dospívající dívky, která se v zápalu první lásky k pohlednému mladíkovi rozhodne, že ho upoutá z počátku zcela nevinnými lžemi, které se ovšem postupně poněkud vymknou z rukou.(4.4.2011)

„Zasa ma pomočil!“ – „To je dobre - znamená to, že si na teba pamätá.“ V tomto americkom remake francúzskej komédie OTEC ALEBO MILENEC z roku 1991 exceluje dominantne žoviálny Gérard Depardieu, ktorý stvárnil rovnakú rolu aj v origináli. Tentokrát však vedľa seba postavil americkú dcérku Katherine Heiglovú (dlhonohá budúcu hviezdičku PREPADNUTIA 2: TEMNÉHO ÚZEMIA a NABÚCHANEJ) a to všetko skúsenou rukou nakrútil prevažne hororový (DOM, PIATOK TRINÁSTEHO 2-3, ale nielen - NAVŽDY MLADÝ) Steve Miner. Vtipný scenár, chytľavý hudobný motív, pôvabní herci, dobré dialógy a atraktívna výprava, výsledkom je solídna stávka na istotu rodinnej komédie.(22.12.2004)

Příjemná komedie, kde exceluje Gerard Depardieu, ale bohužel nic víc, než že se na to příjemě kouká a že se u toho dá dobře pobavit to nenabízí což to je docela škoda a dalo by se z toho určitě vytáhnout ještě něco navíc, ale myslim si že tenhle film ani větší ambice neměl a svuj účel pobvit dokonale splní(7.9.2005)

• easaque

Můj hrdina je milenec mého táty ... nebo jak se všechny ty filmy jmenují se stárnoucím Depardieu. Oba jsou téměř stejné a hodí se jako relaxačka po víkendovém obědě, u kterých si s klidem v duši můžete zdřímnout a o nic nepříjdete. Prostě průměrné 2hvězdičkové tuctovky. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](10.1.2013)

Zbytečný téměř doslovný remake, který jen dokazuje, že Gerard Depardieu dokáže s přehledem ovládnout sebemenší i sebevětší prostor. Jinak nic víc než absolutně nenáročná prázdninová pohodovka, která sice neurazí, ale na druhou stranu jen těžko zvedne hladinu emocí v krvi. Takže jediné, co člověk může obdivovat, je nadhled s jakým Andre zvládá vrtochy své protivné ulhané dcery.(22.9.2011)