Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický příběh o skupině žen, které projdou strastiplnou cestou až se dostanou do japonského tábora jako válečné zajatkyně. V táboře, kde je s ženami velice tvrdě zacházeno se objevuje mnoho žen různých národností a kultur. I přes toto hrubé zacházení se ženy vzchopí a udělají si vlastní vokální orchestr. Předlohou tohoto příběhu je skutečná událost. (Plik)

(více)

Recenze (24)

mira.l 

všechny recenze uživatele

Cestu do ráje jsem si stáhnul spíš jenom proto, abych si doplnil "vzdělání" z období ranějších rolí Cate Blanchett. Jinak tenhle žánr moc nemusím. Příběh je to působivý, o to působivější, že je natočený podle skutečných událostí, i když mi tam přišlo pár detailů lehce nepravděpodobných nebo až komických. Herecké výkony velmi slušné, nicméně mě to neuchvátilo až natolik, abych nad tím zůstal sedět v němém úžasu. Za film jako takový a zpracování bych dal asi velmi poctivé tři a z úcty a respektu před těmy, které si to peklo zajateckého tábora na Sumatře prožily, ať už ho přežily nebo ne, je ta čtvrtá hvězdička. Víckrát to ale vidět nemusím už jenom proto, že stažený soubor byl v kvalitě, která byla na samé hranici koukatelnosti a v některých případech rozpoznatelnosti jednotlivých obličejů. ____Jo, a jinak je to můj šestistý ohodnocený film:). ()

Petrus1 

všechny recenze uživatele

Působivý film. Válečné zajatkyně, přežívající v tvrdých podmínkách v japonském táboře, které musí snášet nejen hrubé zacházení od svých věznitelů, ale nakonec bojovat o přežití kvůli nedostatku jídla a o samotnou důstojnost a víru přežít. O to se alespoň trochu snaží založením vokálního orchestru. Myslím, že by dnešní ženy měly tento film vidět, aby si uvědomily, že byly a jsou na světě horší věci než neoholené nohy, odložená návštěva kadeřníka, nenalakované nehty a starost o to, který zákusek si dát, který má méně kalorií... Snímek, ač končí happyendem, mě nerozbrečel, protože to ani moc veselý konec není - spousta žen věznění nepřežije. Nejdrsnější na celém filmu je ovšem samotný fakt, že je natočen podle skutečných událostí... ()

Reklama

Narciska 

všechny recenze uživatele

Dobrý a opomíjený film. Připomíná kapitolu dějin, které se též dostává méně pozornosti, boje v Asii, japonské zajatecké tábory. Ženy jsou jednotlivě dobře vykresleny, jejich zážitky jsou výjimečné, jejich strádání velké, jejich síla a schopnosti nezlomné, místy idealizované.... I když i zde pár těch slabších momentů lidské povahy bylo. Některé postoje však inspirativní - "neumím je nenávidět, čím jsou lidé horší, tím víc je mi jich líto." Velmi zajímavé bylo vyznění, které si z filmu odnáším, že i když těžce zkoušeni, stejně bývá náš způsob života otázkou vědomé volby. Za vidění stojí i celá řada hereček, jež se později staly velmi slavnými. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Pohodový film zo zajateckého prostredia, niečo na spôsob filmu Most cez rieku Kwai, aj keď nie až tak pôsobivý. Čo je aj najväčšia výtka tejto vojnovej drámy. Polovicu času tvorí tvorenie speveckých árií, ktoré asi skôr oslovia ženské publikum. Čo podtrhuje aj to, že celý film je nesený v akomsi sentimentálnom duchu. Dramatické scény akoby tvorilo iba pár spomienok preživších žien. Dojímavý je až záver s titulkovým dorozprávaním príbehu. Celkom dobré herecké výkony; v jednej z hlavných rolí aj mladá Blanchettová, myslím, že tak mladú som ju ešte nevidel. ()

Svetlusacek 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem popravdě čekala trošku víc, myslím si, že pouze výkon naprosto úžasné Glenn Close nestačí...ovšem hodnotím odvahu žen a jejich sílu a vůli přežít...některé záběry mě opravdu mrazily (např. když byla jedna ze zajatkyň přivázána na slunce a musela tam být celý den)...a taky nesmím zapomenout na úžasnou hudbu!! ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Malajsii, Singapuru a Austrálii (Sydney, Far North Queensland). (griph)
  • Ve filmu je zmíněn český hudební skladatel Antonín Dvořák. Následně ženy v táboře zpívají jeho symfonii „Novosvětskou“. (griph)

Reklama

Reklama