poster

Cesta do ráje

 • Austrálie

  Paradise Road

Drama / Válečný / Historický

Austrálie / USA, 1997, 122 min

 • gogo76
  ****

  Málo známy film s veľmi dobrým obsadením, zaujímavý pre mňa hlavne kvôli mladučkej C. Blanchet, ktorá dostala celkom slušný priestor. Spolu s G. Close a F. McDormand tvoria silnú hereckú trojicu, na ktorej režisér mohol stavať, zvlášť ak mal po ruke vierohodný príbeh podľa skutočnej udalosti. Snažím sa naslúchať každému filmu z vojnového obdobia, pretože je to podľa mňa nekonečný zdroj námetov pre film. Film 80%.(18.7.2010)

 • haack
  ****

  Musím přiznat, že jsem nečekal, že mě tenhle film natolik osloví, ale nutno uznat, že je velmi povedený. Líbí se mi jedna věc a to je ta, že film nehraje zbytečně na city víc, než je nutné. Celkově je příběh pojatý se skromností a pokorou, která není americkým filmům vlastní, což ale asi vysvětluje fakt, že se jedná spíše o film australský… Herecké výkony jsou podle mě velmi dobré a poměrně uvěřitelné. Některé situace možná přejděné až s příliš velkým klidem a nadhledem, ale to je jen malá výtka. Možná by se dalo vyčíst, že chybí hollywoodská tečka, ale to se mi na tom možná líbí nejvíce. Film si na nic nehraje. Je dobrý bez toho, že by se muselo tlačit na pilu. 7/10(29.6.2010)

 • sona123
  ***

  Docela zajímavý pohled na válku z pohledu žen zajatých Japonci na Sumatře. A není to jen o tom, jak si tu utvoří pěvecký sbor, jak se píše v obsahu. Míhá se tu řada známých hereček, jimž dominuje skvělá Glenn Closeová, která tu nemá svoji typickou roli megery, ale ztvárňuje postavu silné, přesto velmi citlivé ženy. Pravda, rysy má hrubší, takže místy bych ji zaměnila za W. Dafoe, což není pravda příliš lichotící.(29.5.2010)

 • Svetlusacek
  ***

  Od tohoto filmu jsem popravdě čekala trošku víc, myslím si, že pouze výkon naprosto úžasné Glenn Close nestačí...ovšem hodnotím odvahu žen a jejich sílu a vůli přežít...některé záběry mě opravdu mrazily (např. když byla jedna ze zajatkyň přivázána na slunce a musela tam být celý den)...a taky nesmím zapomenout na úžasnou hudbu!!(6.10.2010)

 • Petrus1
  ****

  Působivý film. Válečné zajatkyně, přežívající v tvrdých podmínkách v japonském táboře, které musí snášet nejen hrubé zacházení od svých věznitelů, ale nakonec bojovat o přežití kvůli nedostatku jídla a o samotnou důstojnost a víru přežít. O to se alespoň trochu snaží založením vokálního orchestru. Myslím, že by dnešní ženy měly tento film vidět, aby si uvědomily, že byly a jsou na světě horší věci než neoholené nohy, odložená návštěva kadeřníka, nenalakované nehty a starost o to, který zákusek si dát, který má méně kalorií... Snímek, ač končí happyendem, mě nerozbrečel, protože to ani moc veselý konec není - spousta žen věznění nepřežije. Nejdrsnější na celém filmu je ovšem samotný fakt, že je natočen podle skutečných událostí...(31.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace