Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva američtí lovci zabloudí ve Skotsku a naleznou vesnici Brigadoon, která ožívá jednou za sto let. Jeden z lovců. Tommy, se zde zamiluje do krásné Fiony, ale nechce opustit svůj dosavadní život. A Fiona nemůže z města odejít, pokud z něj někdo nesejme prokletí. Po návratu do New Yorku nedokáže Tomy na Fionu zapomenout a tak se vrací do Skotska, kde mu síla jeho lásky pomůže nalézt Brigadoon a milovanou Fionu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Warning: Some accents were harmed in the making of this picture. Ve Skotsku je Brigadoon populární asi tak, že se vám při poznámce: "Cyd Charisse tvrdila, že toto je její nejoblíbenější film z těch, které natočila s Genem Kellym," dostane odpovědi: "Alespoň někomu se tedy ten film líbil," a že při znínění Oscarové nominace za kostýmy propukne obecenstvo v záchvat smíchu. A zcela upřímně: První polovinu filmu jsem tomu rozčarování rozuměla. Možná je mým problémem, že vše zákonitě porovnávám se Zpíváním v dešti, nicméně unylost písní v úvodu jen tak některý muzikál nepřekoná. Na druhou stranu druhá polovina začínající útěkem jedné postav ze svatby je výborná, na rozjařenost typické produkce MGM až nezvykle temná a dramatická. A právě onen moment, kdy postavy běhají lesem, kdy se hlavní hrdina rozhoduje, zda vymění Skotsko za Ameriku, jsou to, čím tento film ve vzpomínkách dokážu odlišit od desítek podobných. [Glasgow Film Festival 2012] ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála klasických muzikálů, který mě dost uchvátil. Gene Kelly je vpodstatě stále stejný (dobrý tanečník a zpěvák), ale na rozdíl od jiných muzikálů tento využívá působivý příběh a také zajímavé kulisy, a právě tyto prvky v kombinaci s dobře padnoucíma písničkama mě opravdu přesvědčily, že tenhle film je špička. ()

Reklama

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Netypický fantasy muzikál s nádhernými kulisami. Bohužel tu je na muzikál dost málo písniček, které si zapamatujete - u mě to bylo "Go home with bonnie Jean" a "Go and stop him (Or ye'll never get anosther morning)". A Gene Kelly se neobtěžuje nějak rozlišovat své role, takže jeho Tommy Albright je úplně stejný jako Jerry Mulligan nebo Don Lockwood. Přesto skvělý film! ()

Aranel 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je to doopravdy hloupoučké, hollywoodská představa o Skotsku jako zemi plné vřesovišť a idylických vesniček s baletícími děvčaty v sedmerých sukních a stepujícími pořízky v nezbytném tartanu s dudami přes rameno. Na stranu druhou se u toho člověk dost pobaví, protože dramatickou hudbou i výrazem uvedená věta "vezmi nás za ním" má značné kouzlo. Sečteno a podtrženo, 3 *. ()

betelgeuse 

všechny recenze uživatele

Film obecně považovaný za Minnelliho přehmat. Jako muzikál se utápí v namyšlené vážnosti jak kvaziexistenciálního příběhu, tak Kellyho baletem inspirované choreografie. Obojí z filmu "vysává" veškerý půvab muzikálů: barvitost, hravost, poetickou nadsázku a lehkost. Praktický celý film je navíc hermeticky uzavřený v jediné náladě, lokaci (a její výstředně fantastické fabuli), takže nutně trpí monotónností a, no ano, nudou. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama