Frčíme

• USA Onward (více)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

KuceraJohny

Rozhodně už nejsem ten typ co rád kouká na animované filmy, ale když chci něco pustit dětem, tak animáky jsou nejlepší volba. A na Frčíme mě nejvíce lákalo prostředí, do kterého je zasazen. Miluju fantasy a ještě když je zasazeno do nynějšího světa. Sice se mi zdáli některé věci už ohrané, no nevím jak to popsat, ale měl jsem pocit že už jsem takový film viděl i když jsem nedokázal říct proč. Na druhou stranu bratři mi byli sympatický a vydat se na cestu je vždy dobrej nápad. Nejvíc mě však zasáhla myšlenka z otcem. Vlastně to je celé co je na filmu tak super. I když je to animák, tak tam tu sílu těch emocí cítím. Takže tahle záležitost a vlastně hlavní zápletka filmu zvedá Frčíme na 4 hvězdičky. Mimochodem mým dětem se to líbilo takže jsme to viděli už dvakrát a furt dobrý. ()

zipS

Malo to svoje svetle momenty, ale ako celok to nefungovalo. Postavy otravne, dej nezaujimavy a predvidatelny ()

Bogrant

Tak trochu divné, tak trochu strelené, tak trochu kúzelné, tak trochu Potter, tak trochu Indiana Jones, tak viac vtipné, tak viac emotívne. Pixar znovu potvrdzuje svoje postavenie, hoci z Onward sa vzhľadom na momentálnu situáciu vo svete hit nestal a ani to nie je animák, ktorý by si človek dookola púšťal (pomerne málo farieb a vlastne aj nápadov), ale má zopár veľmi trefných pasáží, skvelé fóriky, jednorožcov!, príjemnú atmosféru s odkazmi a predovšetkým geniálnu scénu s dodávkou a samozrejme krásny záver, takže nevidím problém vyraziť niekedy s tými dvoma elfami na ich opätovnú jazdu. ()

AdelleR

Na Frčíme jsem se těšila od prvního traileru, především díky duu Chris Pratt a Tom Holland, od nichž bylo jasné, že to nezkazí. Úplně jsem nečekala to, čeho se mi nakonec dostalo, ale ve výsledku jsem moc spokojená. Smála jsem se prakticky bez přestání, hlavní myšlenka mě bavila - plus to propojení fantasy světa, z něhož už zmizela kouzla a nahradily je moderní technologie. Jistě, má to ty pohádkové klišoidní prvky, ale bavilo mě to a dokážu si představit, že bych si to v dohledné době pustila znovu. ()

KraLuban

Zase jedna pěkná, chytrá pixarovka. Začátek je spíš mdlý, ale postupně graduje. A už jen kvůli světu kombinujícím techniku a magii by to stálo zato. Nebo kvůli vílám:)). ()

CheeseFigure

Slabšia, ale stále veľmi dobrá Pixarovka. Je to zábavné, vtipné, hlavná dvojica súrodencov sympatická, ich mamka tiež. Ale stále mi tam niečo chýbalo. To ,,niečo“ prišlo v závere, ktorý bol silno emocionálny a nenechal mi oči suché. Videné so slovenským dabingom a musím povedať, že postava Manticori sa celkom podobá na svoju dabérku – Gabiku Dzurikovú. ()

draxxi

Tyhle animaky mam moc rad. Originalni scenar, pultata me fakt bavil, vtipnej i dojemnej pribeh a super svezi tempo... 12/3/2022 88% ()

JCS

Na animák super i pro dospělé, pustili jsme si jako oddechovku s manželkou na večer a byli jsme mile překvapeni. Spousta paralel se současným světem, trocha tajemna a skvěle vygradovaný děj. ()

ondyGAMESTV

Dobrodružství plné dobrých vtipů, životního ponaučení, a hlavně lásky. Jednoduchý, však velmi originální příběh, s velkým srdcem, co tvoří jeden z těch nejemotivnějších zážitků Pixaru. Hned od uvedení jsem tento film odkládal, a dělal jsem ohromnou chybu. Neuvěřitelné, co emotivního naše studio s lampičkou dokáže vytvořit, z jednoho jednoduchého konceptu 🧙‍♂️ 80% ()

malyLibor

Animáky mám rád. Pravda, animáky Pixaru až tak ne, nelíbí se mi jejich vizuální styl. Ale zase mívají slušný nápad a děj. Tenhle animák mne od začátku dost nudil a bylo to horší a horší, takže jsem to v půlce vypnul. Uvařil jsem si kafe... a vrtalo mi hlavou, jestli to bude tak nudné pořád... a protože jsem zrovna neměl co jiného dělat, pustil jsem to znovu. A ejhle. Ono se to začalo zlepšovat, třetí třetina přestávala být nudná... a závěr byl opravdu moc hezký a dojemný... a tak nějak i ty první dvě třetiny, které byly nic moc najednou do sebe zapadly. Nebude patřit k mým top 50 filmům, ale nakonec vůbec nelituji že jsem na to dokoukal dokonce. Jo, a dračice Blizna byla fakt super, takže ne všechny figurky Pixaru působí stejně protivným dojmem. ()

Gan.s.dalf

Tak a máme tu další pixarovku, která nezklamala. Jak je u pixaru zvykem, tak film disponuje nádhernou animací a ještě lepším dějem, který je vskutku nepředvídatelný. Nový fantasy či pohádkový svět, který obsahuje spoustu zajímavých věcí a je plný nových zvířat a dalších ras, je prostě super. Sice by se tam dalo něco přidat, něco dalšího vymyslet, ale ve výsledku to ničemu nevadí. Skvěle emočně zvládnutý konec a troufám si říct, že prostě chcete aby to takhle skončilo. Určitě na to zajděte, doporučuji. 8/10 ()

user1982

nudné, prázdne, o ničom, trapné. Dopozerané s veľkou snahou to nevypnúť. Už viem prečo tento film tak moc reklamovali, lebo vedeli že je to hodne podpriemerné. O ničom príbeh, o ničom vtipy. Proste celé zle. Celú dobu sa nič nestalo, je to ako pozerať nejaký nekonečný seriál na markíze kde sa X častí nič nedeje. ()

majorzeman13

Další povedený,kvalitní animák z dílny Pixaru. Skvělá animovaná fantasy + bratrská, dobrodružná,kouzelná výprava. Vizuál,animace jsou super. Námět a scénář jsou dost dobrýýý. PS: Sice tento biják nebude a nepatří do TOP filmů od PIXARU,ale i tak je to nadprůměrná záležitost. PSS: Jo těch nápadů jako jednorožci co žerou z popelnic by mohlo být více,ale co i tak je na co koukat.... ()

MatyRock

Ty boa, já se toho sakra nebojím. Ano, ve srovnání s ostatníma pixarovkama, patří Onward k těm horším. Ale pořád je to nadprůměrná podívaná mezi klasikou animovaných filmů. To že se tady zbytečně málo využívá potenciál světu, ve kterém se děj odehrává, je škoda. Taky je fakt, že hlavní charaktery jsou dost klasický a dosti klasicky projdou i evolvem v rámci filmu. Jo tohle není prostě stoprocentní pixar. Ale jedna věc se musí nechat. Finále a message tohoto filmu je kulervoucí. Sice finále není až tak v nebesích jako v případě filmu Coco (2017), jenže pořád je to dost silný rozplakávač. Trochu tomu filmu nakonec přidávám, ale taky mi k tomu dopomáhá skvělý originální dabing Toma Hollanda a Chrise Pratta. 8/10 ()

sadsammy

Tak to je další animák od Pixaru, který doplnil můj seznam oblíbených špičkových snímků. Jsem se moc těšila na nej a pak už zavřeli kina a já poctivě čekala až ho daj do internetu. Je tu dobře propracována grafika a také velmi promyšlený námět, trochu dobrého humoru a zářící víra jednoho z bratrů v kouzlo pomáhá zachránit všechno. Když jsem na tohle koukala, pocítila jsem se jako ditě, které ještě věří v takové okouzlující věcičky. Ovšem tady nepostrádá nějaká drama time mezi sourozenci naprosto klasický podle mého vidění. Celkem velmi dobrá pohádka, který naučí nejenom děti, ale i jejich rodiče. Já jsem timhle animákem spokojená a doporučila by se na nej podívat když budete mít svobodnou chvilku. Ještě bych řekla, že ted' je fakt málo dobrých animovaných filmů, který by doopravdy měli nějaký příběh a aspoň malé ponaučení a zrovna tomuto snímku to vůbec nechybí, což jsem velmi ráda. ()

Pavlis.xxx

Špatné to nebylo. Párkrát jsem se zasmál, pár dobrých nápadů a několik citových scén bylo, ale jinak slabší kousek... Opravdu málo vytěžený svět. Animace opět s puncem kvality, ale to už od Pixaru atd beru jako automat ()

Chris Pratt je Garfield

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)