Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

ER

Míchání žánru se povedlo-nepovedlo. Mads jako "John Wick" by ušel, ale zabijácký A tým už méně a postava šéfa organizace je hodně parodická. Zato klipová stylizace je dobře vymyšlená a jakž takž drží film nad vodou. ()

BigBang

Skvělý hlavní protagonista a civilní záběry amerického maloměsta pod sněhem. Ale hodně scén jsem přeskakoval, bez toho bych nevydržel do konce. ()

hamir0

Když se sejde oldschool duch a surovost Bronsonovek, přímočarost alá John Wick, severský režijní chlad a k tomu ještě Mads Mikkelsen zrající jako víno, je z toho úžasná, poutavá, byť trochu přihlouplá, vyvražďovačka par excellence. ()

Stanix

Celkem obstojná komixová řežba z Madsem. Ve srovnání s J.Wickem o trochu více karikaturní postavy a celkově více ujeté. Nebránil bych se pokračování. ()

Shitonit

No Duncan Vizla je pěknej magor, čumí jak kdyby neuměl do pjěti, ale vytroubí prdel všem těm ultimátním drsoňům. Pravdu ?? No, akce nářez kydy hlášky, noooooo....megasuperiózní :-) A nejhezčí na tom je v tom pan prasátko, to je takovej kretén, že bych mu ubližoval trochu dýl, než jen kebule fuč.. chvíli jsem se domníval, že pan prasátko vykurví veget panu Duncanovi natrvalo, naštěstí se to v poslední chvíli srovnalo. Jo a dobrý na tom bylo, že čtvrtej den mám narozky. Ale po tom Vám je kulový -- jo dobře šukeriózní jsou v tom ty smrtelný šukačky. Jako, je čas na kuřbu, to fak už nechci slyšet. Jo, nevíte vo co gou ?? Jo Tak. Tak to sorrrry, nebudu již víc prozrazovat. Fak ste to ještě nesjeli ?? Vaše chyba. ()

El.Negros

Pro jednou opět perfektně odlehčená záležitost, se zákazem vstupu místní umělecko-kaziprdovské créme de la créme, jež už asi zapomněla, co je to bavit se u filmu. Mads je na assassinském důchodě a naučí nás (zcela nenásilným způsobem) jak vlastně chodí nájemní vrazi na důchod. A že to bude docela jízda. Madsík se v dědečkovských papučích ve své chatce bude starat o pejska, koupí si i rybičku a naseká sousedce dřevo….Dobrý ne? Kdo ovšem čeká storku o seniroských strastech příliš suché stolice je na omylu. Pohodku s inkontinenčními plenami mu záhy pokazí assassinské komando naprosto pitoreskních (slovník cizích slov r.1985) psychopatů, jejich opravdu odporně slizký boss a pár docela dobrejch prostitutek. Nelze ovšem očekávat obkreslovačku již poněkud unylých pokračování á la Mr. Wick, kde souboje trvají 20 minut a s vysušenými bulvami musíte čučet na každou modřinu co si Kiinu udělá. Tady Mike prostě všechny hned zmasakruje tím nejzábavnějším způsobem a (i když on sám rozstříleny na šráčky) hurá za dalšími jatkami dál. A že toho stihne docela dost. No prostě… nic pro konverzaci dvou a více transvego-neumím-se-ani-trochu-bavit intelektuloidů. Doufám, že se natočí dvojka a bude tam ještě více násilí a brutality a hovězího masa a vůbec. ()

Marfab odpad!

Evropské filmy na rozdíl od těch amerických jsou podle mě spíš takové syrové bez zbytečné komerce. Takže tady bych to viděl na větší působení němců. Jenže se to ale vůbec nepovedlo a parta úchylne vražedné jednotky v čele s bizardnim Eltonem Johnem je toho důkazem. Hloupý scénář a hloupé postavy. ()

GameboyNES

Tohle by fakt byl hřích neopětkovat. Protože když si Šílený Myšák hraje na Honzu Žižku, může se zteho vyklubat príma vybíjená, s hromadou kečupu, laškování s kleštěma, sekyrování hlaviček a podobné romantické hrátky. Sem tam i nějaké to cecko se i ukáže. Jen nechápu, jak se jim povedlo Vanesu přentranskovat na Froda. Sáčka.. 86% ()

Vanchovi

Ten záporák bol ako z kreslenej rozprávky. Príbeh ničím výnimočný, niekedy nechápem, prečo ešte pozerám tento žáner, keď je to často ako cez kopirák. Občas sa objaví fakt dobrý akčný skvost, ale tento medzi ne rozhodne nepatrí. ()

celticek

Hraje si to na něco, co to není. Divný mišmaš. Ta komediální nota tomu nesedí ani hovno. Je to tak velice "cool", až to vyzní trapně. Mads je dobrý jako vždy, to přiznám. Ale třeba ten evil boss je trapák jako svině. Nejlepší scéna přichází, když mu hodně stylově uletí hlava.Takovou ubohou bandičku zabijáků jsem dlouho neviděl. Namalovaná kurva, asiatka s vytrhaným obočím, zerzavec, kterého odfoukne vítr a šéfuje tomu jakýsi turecký dement. Modus operandi je následující - odstřelovač vyšle první ránu a zbytek se na vytipovaný cíl sesype. Proboha. Jo, mezitím oběť šuká s tou kurvičkou - jakože na rozptýlení - aby nečekal popravu. Uff. Vrchol umění je, že po filmu jedou titulky opačně. ()

papadoce

Totálne svojsky a musím povedať, že štýlovo natočený dnes už klasický a otrepaný príbeh nájomného zabijaka na dôchodku. Teda pardón, pár dní pred dôchodkom, aby som bol presnejší. Šialení Mikkelsen ide v posledných filmoch totálne bomby a nie je tomu inak ani v Polari. Jeho Black Kaiser má takú charizmu a je tak krutoprísny až chce byť ikonický. Ale čo potrebuje každý dobrý film tohto druhu? Galgana. Tu je ich hneď niekoľko, ale Matt Lucas jakožto boss, je F A M Ó Z N Y. Slizký, surový, opäť štýlový. No proste exkstra trieda. Takejto metelici akou je Polar, eRkové podanie vyslovene reže a Jonas Akerlund do toho ešte pridal zopár nevidených fígľov a bolo vymaľované. Dávam päťku za odvahu, originalitu a zvrátenosť. Aaaaaaa za Mikkelsena. A že je to tu v modrých, koho by to ešte mohlo prekvapiť. Za vami už len poslať Black Kaisera. Šup, šup. Alebo nie, choďte rovno za bossom. *****. ()

stephano

Nikdo v tom filmu neumí střílet, krome Mikkelsena Jinak stylizace se mi libila, celkove kamera, strih a prostredi super. Bohužel jako celek to moc nefunguje scenaristicky. ()

MarsVl

Mads to hezky tahne, ale nevim jestli stoji za nejaky vetsi povyk, moc jsem si neuzil schizofreni obsazeni, prolinajici se sceny take ne, za me rezisersky nezvladnute. Akce byla fajn. Slabsi 3* ()

The_Edge

Hodně kvalitní 3*. Polar asi nebude z těch filmů, co bych si pustil ještě jednou v blízké nebo vzdálenější době. Nicméně Mads je excelentní, hlavní lotr excelentně slizký a zprvu jasná a předvídatelná (možná i trochu nudná) zápletka, kdy si říkáte, co se bude druhou půlku filmu dít, se ke konci hezky vybarví. Předlohu neznám, takže... Bude pokračování? ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)