Monster Hunter

• Německo Monster Hunter (více)
Trailer 1

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

Trailer 1

castor

Navždy béčkovitý Paul W.S. Anderson udělal to, co umí nejlépe: zase sáhl po videoherní předloze, zase vykradl nespočet svých (zdatnějších) kolegů a zase do hlavní role obsadil Millu Jovovich. A zase byl co se příběhu týče značně dementní. Jeho drsná příslušnice Rangers se propadla díky podivnému portálu do neznámého fantasy světa přerostlých potvor. Z její jednotky zbyde jediná, záhy spojí síly s lovcem s ksichtem Tonyho Jaa a pak zjistí, že tahle monstra mohou ohrozit i její reálný svět. Mezitím se na scéně objeví podivně namaskovaný Ron Perlman i kočičí kuchař. Hrozný guláš. Už zbýval snad jen David Hasselhoff s ptačím zobákem. Úvodní sekvence je sice příšerná, ale pak už je všechno tak nějak lepší. Hlavně v poušti. Anderson ze sebe dravého režiséra sice vymačkává jen občas, ale v akčních scénách je poměrně přehledný a docela nápaditý. A bez zbytečných odboček šlape kupředu. Jenže pak se to (zhruba 30 minut před koncem) zase zacuchá a moje shovívavost začala slábnout. Finále je už zvrtané. Nestárnoucí Milla (která má za úkol vypadat dobře) na to nicméně pořád má a rozhodně potěší i velice slušný zvuk. Výplach mezi dvěma a třemi hvězdami. Já jdu nahoru. ()

kingik

Dva světy se protnou, ten náš a svět z jiné dimenze, znázorněný vyprahlou a nehostinnou krajinou, v němž vládnou monstra s prehistorickým designem, aby Milla Jovovich, do neznámého světa přenesená prostřednictvím jisté věže, jak se později dozvíme, a zrozená z akční pěny, mohla cenit dásně plné zubů, dmout své "nicpoprsí" v ušmudlaném tílku i provizorním brnění a po skončení filmu se mohla věnovat mateřským povinnostem v pokročilém věku. Její manžel Paul W.S. Anderson ji nadále obšťastňuje akčními rolemi ve svých filmech, které mají svůj video herní prapůvod. Hned v úvodní dvacetiminutovce je nemilosrdně rozmetána malá jednotka rangerů pod velením udatné charismatické děvy s východoevropským původem. Následně se naše hrdinka spřátelí s divoce žijícím bojovníkem z družiny (Tony Jaa), které šéfuje osobitý Ron Perlman, a jehož výskyt divák mohl zaznamenat hned v první scéně filmu, kde byla družina napadena písečnými monstry. Film jednoznačně táhne Milla. Andersona moc na dialogy neužije, takže většina filmu má úsporné mluvené slovo a značný prostor se dostává akci, která má i sekvence, v nichž působí rozmáchle. CGI výbava filmu je na kvalitní úrovni, nestvůr je povícero, dané pouštní prostředí funguje ve spojení s nimi zajímavě. Paul Haslinger se vytasil s obstarožními syntezátory, takže milovníci velkého orchestrálního dunění si na své rozhodně nepřijdou. Film má tempo a spád, značné videoherní prvky zůstaly vzhledem k předloze zachovány. Anderson se čas od času zjeví s nápadem nějakou videohru oprášit, činí tak i tentokrát. Výhodou je, že tahle japonská není tolik (v našich končinách) známá, tudíž divák nemusí zkoumat shodné detaily s předlohou. Režijně by i rád přitvrdil, jenže když je filmu připlácnuta přístupnost, je nutné krotit brutální vášně a krvežíznivé choutky. Je pravda, že by to takto nastavenému snímku i prospělo. Film se ale rozhodně neobejde bez své titulní představitelky, která se po splnění mateřského odchovu třeba opětně vrátí v nějaké další akční libůstce. Stavěna je pro ženskou akci optimálně. 8/10 ()

JFL

Největší hračička žánrové kinematografie zase přišel s rozverně dětinskou a okázale formalistickou jízdou. Andersonovy filmy dokáží navodit bezelstné pobavení a úžas, jaké jsme zažívali v dětství při prvním kontaktu s žánrovou podívanou. To ale neznamená, že by pracoval s nostalgií. Naopak jeho tvorba - co do celkového stylu i formálního zpracování jednotlivých sekvencí a záběrů - až avantgardně předhání většinu konvenčně usedlých hollywoodských blockbusterů. Zatímco ty svým pochlebováním fanouškům, rádoby vážností a blafováním hloubky jsou dětinsky nedospělé, Anderson zůstává svébytně dětsky hravý a nevážný. Škarohlídi budou vždy nad jeho filmy povýšeně funět nozdrami, ale také nikdy nenahlédnou pravou rozkoš těchto bijáků. "Monster Hunter" je typicky andersonovská čirá akční fantazie, kde se přímočarost, efektnost a nerealističnost stávají superlativy. Jak je pro mistra typické, součástí radosti také zůstává, jak Anderson pracuje s videoherními elementy a hledá pro ně formální i narativní ekvivalenty, nebo jak Mila Jovovich dokonale zosobňuje étos jeho filmů. Navíc oproti předchozím projektům vidíme potěšující pokrok ve slučování fyzických a digitálních atrakcí, které stvrzují, že Anderson sice kráčí v rámci spektakulární kinematografie vlastní cestou, ale současně reflektuje dobové trendy. ()

Stanislaus

Monster Hunter nabízí z audiovizuálního hlediska ucházející podívanou s pěknými exteriéry a vesměs dobrým a nápaditým vzhledem monster, scenáristicky už to ale taková hitparáda není, což se však dalo s ohledem na režiséra tak nějak i čekat. Hru jsem nikdy nehrál, takže nemohu posoudit, do jaké míry se drží film originálu, avšak dějově mi to přišlo jako slepenec z jiných příběhů - Chvění, Cesta do středu Země, Pravěk útočí (popř. light verze Jurského parku), Riddick, King Kong / 300 (chudáci "ankylosauři") a určitě by se našly další kousky. Postava "kočky" šla naprosto mimo moje chápání, ale budiž. Na jedno zhlédnutí s mozkem v poloze takřka "out of order" je Monster Hunter ideální a nenáročnou volbou na večer. Asi tak! ()

silentname

Po "finálnom Resident Evil fiasku" som začal vyzdvihovať názor, že by sa mali nájsť nejakí kompetentní ľudia a držať od kamery Paula W.S. Andersona čo najďalej. Lebo natočil jeden z najhorších filmov, čo som mal kedy možnosť vidieť. Takže čo prináša vo svojom novom videohernom projekte "Monster Hunter"? Popravde, toto je síce v realite zlý film, ale je minimálne celkom zábavný. Tentokrát ma Anderson svojimi schopnosťami nefrustroval do miery, že by som ho nechal upáliť. Namiesto toho nám servíruje svoj klasický digi bordel podľa videohier so svojou manželkou "ultimátnou akčnou hrdinkou planéty Zem" Milou Jovovich. No tento film má pár aspektov, ktoré ho zdvihajú. V prvom rade Jovovich mi tu neprišla otravná ako v niektorých jej posledných projektoch. Dokonca v úvodných častiach keď sa bude brániť proti nočným pavúkom mala v očiach aj nejaké reálne emócie a strach. A už len to z nej robí lepšiu hrdinku ako bola perfektná a nezastaviteľná Alice. Dizajny monstier sú celkom dobré a súboje majú aj nejakú tú úroveň. Síce je tu samozrejme kopec prestrihov, no minimálne ma to bavilo sledova a necítil som napínanie v žalúdku. Spôsoby boja s monstrami sú celkom zaujímavé a keď naša ústredná dvojica konečne spojí sily, film začne byť aj celkom zaujímavý. O ostatných postavách toho moc nevieme a nejako asi ani nepotrebujeme. Ale keď si čata spolu spieva ich skladbu, tak tam niečo je. Efekty sú celkom obstojné. Vyzerá to lepšie ako jeho posledné filmy. Uznávam. No strih je stále rovnako šialený a vďaka tomu akčné scénky nemajú moc charakter, vieme ako dopadnú všetci ostatní vojaci vo filme a záver samozrejme indikuje pokračovanie, ktoré bude asi oveľa veľkolepejšie než naposledy. Možno by si film zaslúžil reálne ísť o nejaký stupeň nižšie. Pretože nemôžem o tomto povedať, že ide o kvalitný zážitok a ani priemerný. Ale nakoľko som sa bavil a nakoľko Anderson v mojich očiach po poslednom fiasku išiel jednoznačne vpred, tak mu dám o jeden bod viac, ako by som možno dal normálne. Každopádne odporúčam len fanúšikom Andersona a podobných digitálnych akčných kúskov. Tí si to užijú. Hodnotenie: C ()

• Natáčelo se v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (BMW12)
  • V čase okolo 1:00:20 se mění pozice „Diabla“ vůči převrácenému HMMWV. Když se z něj Artemis (Milla Jovovich) plazí, „Diablo“ je hned z druhé strany a dotýká se ho, v dalším stihu je ale asi 30 m daleko. (Globus_Jirka)
  • Film je voľne založený na sérii videohier rovnakého názvu, ktorú vyrobil Capcom. (fAZEN)

Související novinky

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)