Režisérský debut Glenna Danziga představuje hororovou antologii, která prezentuje příběhy z komiksů od společnosti Verotika, kterou založil sám Danzig. Příběhy jsou násilnické a zaměřují se na hororový obsah, který je často sexuální a obvykle obsahuje sporadicky oblečené ženské protagonisty. (Epistemolog)

JFL

Známý problém filmařské impotence: Neschopnost udržet aktéry v záběru a neschopnost záběr opustit (a když už se tak konečně stane, tak to musí být kombinací prolínačky a zatmívačky). Tommy Wiseau a James Nguyen dostávají nového zásadního konkurenta v boji o trůn žijícího arcikněze drekového neumětelství a nabubřelé nesoudnosti. Sledování o samotě navozuje touhu podřezat si žíly, aby člověk ukončil tu mizérii (takže se vlastně jedná o tuze působivé dílo prostupující svými motivy do reality). Ale ve skupině, či nejlépe v narvaném kině na Festivalu otrlého diváka, se sledování "Verotiky" mění na velkolepý zážitek překypující výbuchy smíchu a bezprostředními živými komentáři. Na "Verotice" je totiž nejkrásnější, jak dokáže člověka překvapit tím, co vše může být na filmu špatně; přičemž tady je špatně opravdu úplně všechno. ()

darkrobyk

Třemi povídkami provází Morella, která až tak démonicky nevypadá. Samotné příběhy - Bílý pavouk, Sběratelka tváří a Krvavá hraběnka - sice originální námět nepřinášejí, to by ale myslím vadilo nejméně. Dojde i na nějaké to gore - vypíchnutí očí, stažení kůže a vyrvané srdce, přičemž nejefektnější jsou rudé sprchy z podříznutých hrdel. V prvním příběhu by zajímavostí mohly být oči místo prsních bradavek, kdyby se s nimi divák již nesetkal ve filmu K. Russella Noc hrůzy (1986). V povídce o hraběnce jsem zase marně čekal na železnou pannu. Kromě prkenných herců mi úplně nejvíce vadila otřesná televizní kamera. Takhle vizuálně ošklivý film jsem dlouho neviděl. Nu a teď klady - spousty prsatých děveček, z nichž mnohé byly pohledné a polonahé, a solidní hudba, což nepřekvapí, když za natáčením stál Cleopatra Records. Osobně mne potěšily kapely Ministry, Switchblade Symphony a Vile A Sin. Pěkné byly i latexové a S/M obleky, jen místa pro prezentaci moc nedostaly. Možná měl Danzig pojmout film jako jeden dlouhý videoklip, leč nestalo se tak. ()

pornogrind odpad!

Verotika nabízí Morellu která představuje tři povídky. Snad nikdy jsem ještě neviděl antologii jejíž povídky by měly stejnou kvalitu. Tady tomu tak je. Všechny povídky jsou vyloženě odpadový. Tím pádem se pro mě Verotika stává nejhorší antologií jakou jsem kdy viděl. Zároveň je horkým adeptem na nejhorší film co jsem tento rok viděl. Závěrem jen dodám, že Glenn Danzig umí dělat možná muziku viz. kapela Misfits ale od filmařiny by se měl držet radši dál. Tohle určitě NEDOPORUČUJU. ZTRÁTA ČASU. ()

Goldbeater

Verotiku po premiéře předcházela neblahá pověst něčeho jako Wiseauovo The Room v hororovém provedení. A já si možná troufnu říct, že je to ještě daleko horší. Rocker Glenn Danzig se po šedesátce zřejmě rozhodl, že od hudby přesedlá k filmařině, a tak si natočil hororovou antologii na motivy své vlastní komiksové tvorby. Příšerní herci, opožděný střih, tragická práce s kamerou, hnusné digitální efekty, scénář nedávající ani trochu smysl a postrádající jakoukoliv gradaci děje, režie pětiletého dítěte, všudypřítomný přehnaný sexismus - Verotika to má všechno. Snímek je složen ze tří jednotlivých příběhů, které jsou spojeny rámcovým segmentem Morella: Titulní postava s tváří pornoherečky Kayden Kross vydloubne oči nějaké svázané ženě v mučírně a poté se obrátí do kamery a začne vyprávět jednotlivé historky, jež mají společné jen to, že jsou všechny naprosto příšerné. The Albino Spider of Dajette: A začíná jízda neúmyslné směšnosti. Fotomodelce se bizarním způsobem podaří k sobě připoutat pavouka-démona, který při jejím spánku chodí vraždit a znásilňovat prostitutky. Děj příběhu se z nějakého zbytečného důvodu odehrává ve Francii, a tak všichni herci strašně falešným způsobem napodobují francouzský přízvuk. A je to opravdu k popukání. Change of Face: Zjizvená striptérka vystupující pod jménem Mystery Girl po nocích vraždí ženy a sbírá jejich uřezané obličeje. Je zde očividná inspirace klasickým francouzským snímkem Oči bez tváře Georgese Franju. Je to nicméně dost repetitivní a nudná historka s tím nejneschopnějším policejním vyšetřovatelem kinematografie, proti němuž je i Jacques Clouseau prvotřídním detektivem. Drukija Contessa of Blood: Holé utrpení. Zatímco předchozí dvě povídky měly aspoň náznak zápletky a děje, o této se to už vůbec nedá říct. Úmorně nedějová variace na příběh o krvavé hraběnce koupající se v krvi panen nenabízí nic jiného než dlouhé záběry toho, jak se komtesa čvachtá v krvavé lázni a poté se dlouze dívá do zrcadla. Při této části filmu lidé v kinosále začali snímek roztleskávat, aby se děj posunul někam dál. Ale on se až do konce nikam neposune. Verotika je přehlídka naprosto kolosálního filmařského neumětelství, přemíry sebevědomí režiséra a jeho nulové sebereflexe. Odpad nedávám jen proto, že jsem se při té hrůze škodolibě bavil, ale objektivně to nic jiného než odpad není. [Sitges 2019] ()

RUSSELL

Hudební legenda Glenn Danzig v sobě na stará kolena objevil dřímajícího Eda Wooda a vypustil ho na svět. Výsledkem je povídkový film Verotika, který se nesmazatelně otiskne v myslích všech, kteří ho uzří. První recenze od Bloody-Disgusting uváděla, že jde o hororový ekvivalent kultovního The Room od Tommyho Wiseaua a musím říct, že toto přirovnání dokonale sedí. Oba filmy jsou tak moc špatné a směšné, až jsou vlastně fascinující a nelze od nich odtrhnout oči. Danzig je naprosto bídný snad ve všech aspektech tvorby filmu – ve většině scén přichází střih tak o 5 až 10 vteřin později než by měl, kamera často sjíždí a evidentně nezabírá to, co by měla, atd. Vrcholem je pak teatrálně špatné herectví – to je tak, když do filmu obsadíte z 90 % samé pornoherečky, které místo lekcí herectví cvičily jiné aktivity důležité ke své hlavní profesi. Po všech stránkách jde o čistý filmový odpad, ale já se většinu stopáže královsky bavil, a proto Danzigovo neumětelství ocením 1* za sračkovitost nevídaných rozměrů. Občas si holt ulítávám na tom, jak někdo neumí zvládnout ani ty nezákladnější věci při natáčení filmu. Rád bych si myslel, že nás Danzig vytrollil, ale bohužel jemu samotnému tohle asi přijde dobré a stojí si za tím – nejspíš v jeho okolí nemá nikdo koule na to mu říct, že tohle by do éteru neměl pouštět. I já bych si asi měl přát, aby se Danzig na tvorbu filmů raději vykašlal a zůstal věrný pouze hudební tvorbě, která mu jde podstatně lépe, ale mé zvrhlé a sebemrskačské já bude rádo, když s tím Danzig nesekne a bude točit dál a dál. Což se pravděpodobně vyplní, jelikož v jednom nedávném rozhovoru Danzig prohlásil, že se brzy chystá natáčet svůj další film, a že půjde o upírský spaghetti western. Už se nemohu dočkat! ()

Marze

Lahůdka pro milovníky zábavně špatných filmů , pro které je vhodné anglické slovo "campy" znamenající něco jako vytříbený špatný vkus. Já se dost nasmál na místech, která měly působit vážně. Tvůrci se nenamáhají děj vysvětlovat, takže je to pěkný chaos jak v amatérském DVD hororu. Herci jsou kožení a scény nesnesitelně dlouhé. Místo bradavek oči je hustý nápad. ()

Morholt odpad!

Misfits miluju a rád si poslechnu i jinou Danzigovu tvorbu, ale tohle je příšernost. Možná že by se některé ze sekvencí daly použít jako intra k autorovým hudebním videoklipům, ale to je tak všechno. Co se srovnání s The Room týče, tak ani to mi nesedí. Zatímco Wiseauova nekompetence ve vztahovém dramatu vyniká a rozesmívá, ta Danzigova působí otravně a nudí. Jediné, co mají oba filmy společného, je neschopnost vést příšerné herce. A tak jsem se bavil alespoň hádáním, která z přítomných dam si normálně vydělává jako pornoherečeka. Je jich tu docela dost, ale ty, do kterých bych to řekl, mezi ně nepatří. Vrať se radši k muzice Glenne. ()

erl

Tímto výtvorem Glenn pozvedl hozenou rukavici Tommyho Wiseaua. Na rozdíl od The Room je to však hrozná nuda. Jednu hvězdu za odhalené silikonové poprsí i když někdy místo bradavek mají oči :-D. Názor si udělejte sami:-D. ()

kaylin

Americký snímek „Verotika“ je pokusem o představení vlastního uchopení hororu, což by se dalo brát, protože Glenn Danzig je především hudebník. Ale tohle, co nám tu předvádí, je jednoznačně ukázkou toho, že by se měl držet svého řemesla, protože svým pojetím osloví buď skalní fanoušky, nebo diváky, kteří mají rádi dno. Já až takové dno nemusím. „Verotika“ mě spíše odpuzovala, ale nikoli svým gore. ()

Cedr

Verotika je Danzigův vanity projekt, který je mixem slavného Roomu, těch nejméně kompetentních pinku/J-horrorů a halloweenského speciálu od Bangbros/Brazzers. Každý asi trochu zaváhá zda neskrývavý fanoušek hororu jako Danzing (jeho album s Misfits - Static Age původně nahrané v roce 1978 je nejlepší (nejen) horor-punkové album ever) může být svým vnímáním ještě víc mimo realitu než Tommy Wiseau nebo je to celé jen vychytralý kalkul s úmyslem podojit těžko polapitelný so-bad-it's-good trh. Podle všeho je ale bohužel (bohudík?) skutečně tak clueless. První povídka s takovým jiným Spidermanem je naprosto neskutečná... nepopsatelná... neuvěřitelná... Čím začít? Okaté poprsí ronící slzy? Nízkonákladová "Francie" z lepenky s falešným přízvukem z jiné planety? I když budete tušit do čeho jdete, stejně vás to uzemní. Druhá story s mystery striptérkou je z větší poloviny ukrutně nudná, protože jde jen o čistý filler plný tragického "sexy" tančení u tyče. Jakmile se na scéně objeví holohlavý detektiv imitující drsňácký hlas, spadne vám ale brada. Nebýt tragicky nudné poslední povídky ala Čachtická paní, která kromě dvou "slušných" efektů nemá VŮBEC co nabídnout, šlo by vskutku o solidní konkurenci The Room. Objektivně jde samozřejmě o křišťálově čistý odpad, ale jeden a půl prvních povídek je zářivým příkladem neherectví, amatérismu a lemplovství toho nejvyššího kalibru, který prostě stojí za to vidět. Nebo je to celé vážně jen vtip? Použít totiž větrák místo filmového projektoru v pornokině je naprosto geniální. ()

Wade

Je to amatérské? ano je . Má to špatné herecké výkony? ano má. Jsou ve filmu pěkné holky? ano i ne,ale jsou. Je tam gore? ano je. Bavilo mě to? ano bavilo. Tři jednoduché příběhy a každý mě ničím zaujal a jsem si jistý,že tohle si 28% a černou barvu nezaslouží.(po mém 33 hodnocení skok na 30%) Já nemám s Verotikou žádný problém. Nejspíše to bude tím,že jsem od filmu nic nečekal a nechal se překvapit i proto dávám 4*. 80% --- 8/10 IMDb ()

Corpsegrinder odpad!

Dlouho jsem na Danzigův film byl zvědavej a čekal jsem na den kdy budu mít náladu na hodně špatnej film, no a vůbec to nepomohlo :)) Tohle je vážně nekoukatelný at už z hlediska herectví, zvuku, střihu či kamery, jediná ze tří povídek co je aspoň trochu koukatelná je ta poslední (pokud se k ní pronudíte) neboť aspoň trochu připomíná kombinaci videoklipu a 70s euro trash vlny. Kdyby mě nebavilo počítat kolik pornohereček se ve filmu objeví asi bych to ani nedokoukal, naštěstí to číslo bylo docela vysoký. ()

gumolit

Glen Danzig je rocker. Ako muzikant si získal popularitu a peniaze a jeho kapelu Danzig mám dodnes rád na ich prvé 4 počiny nedám dopustiť ani dodnes. Lenže od roku 2000 natáčal sem tam priemerné, no poslednú dobu absolútne hrozné albumy. Založil si aj vydavateľstvo Verotika v ktorom vydáva komiksy pre dospelých na ktorých sa samozrejme tiež podieľa. Tri príbehy z týchto komiksov teraz Glen adoptoval do filmovej podoby. A to je ale veľký prúser. Akýkoľvek príbeh by mal mať zápletku, ideálne zvrat i pointu. Tú sú hneď tri príbehy, z ktorých ma len jeden zápletku. WTF? Len prvý príspevok má istý potencionál, ale aj ten zabíjajú príšerné herečky ich otrasnými výkonmi čo je vlastne celý film. Dominujú v každej poviedke a niekedy som sa fakt nasmial z tej ich sprostosti. Ani sexi oblečky nezachránili hrozné dialógy, kameru, strih a réžiu. Niektoré zábery sú vážne tragické a vyhol by sa im aj amatérsky filmár. Triky sú na úrovni 4 cenovej kategórie. Verotika je tak hrozne nepodarený film že má šancu stať sa kultovým. Danzig nieže momentálne aj v hudobnej tvorbe upadol ale aj s týmto snímkom zlyhal totálne aj keď soundtrack ušiel. Jeho neumelecký a amatérsky prístup má isté kúzlo nechceného, ale zabiť 90 minút touto príšernosťou je len pre masochistov. Komiks ale odporúčam ten je vcelku vydarený. ()

Fifer

Šeptanda praví, že tu máme nový The ROOM: A skutečně, tohle poputuje do zlatého fondu špatných filmů. Asi nejlepší je první povídka se zmutovaným pavoukem ze sna a dívkou s očima na bradavkách. Muzikant Danzig si z nějakého důvod myslel, že bude skvělé natočit povídku jakože ve Francii, ale celou v angličtině. Pozorovat všechny přítomné (zavražděné dívky, policajty atd.) jak se pokouší o francouzský přízvuk, je opravdu skvělá zábava. Oh no, good riddance. Da killeR iz hir. No,no,no plíz, don't kill me! S druhou povídkou si režisér neví rady, a tak pro jistotu půlku stopáže vyplní tancem striptérek. ()

Rathalos odpad!

Oci mi z jamiek vyleteli,ked som videl,ze toto cudo ma 35 percent,len vdaka pretacaniu som to dal do konca,inak by to ani neslo,v tomto filme sa zisla ta najvacsia zberba zozbierana z ulice,ktorej honorar je urcite len vrece zemiakov,lebo ani toto by som im nedal za to,co tu ti "herci" predviedli,ubohe pornoherecky,ktore vedia maximalne tak vyf*jcit vt*ka,toto nie je horor,ale amaterske ho*no,reziser by si zasluzil Oscara zo sra*iek,v roku 2019 take nieco natocit,to je sila,aj odpad je privysoke hodnotenie,ale zatial inu moznost CSFD neponuka,takze musim ostat pri tom,vyhnite sa tomu co najdalej,ako to len ide...:-) ()

jirkaslava odpad!

Opravdu by mě zajímalo, proč ti herci hráli tak strašně, jestli jim předem řekli, že nedostanou zaplaceno? Tak proč v tom pak hráli? Proč vůbec tohleto někdo "natočil"? Mám rád ujetý filmy, ale tohle není ujetý, tohle je úplně blbý... Protrpět tenhle film až do konce dá hóóódně velkou dřinu. ()

AnthropOcean odpad!

Ak by mi niekto povedal, ze herecke vykony su vo Verotike o niekolko levelov horsie ako v Tommy Wiseauovom klenote The Room, tak mu snad ani neuverim. Zase na druhu stranu, ked polovica vasho obsadenia su pornoherci a vy ako reziser netusite co robite, treba s tym pocitat. Film ma samozrejme nabeh na kultovy format, lebo je to take strasne az je to smiesne. ()

Víteček

První a z většiny i druhý příběh jsou dokonalé svou absolutní nekvalitou, kde režisér, kameraman, střihač i herci odvádějí tak tragické výkony, že se dostávají tak daleko za hranici, až se cyklicky překlopují do zábavnosti. Opravdu to někdy dokáže chvílemi konkurovat klasikům, jako je Tommy Wiseau. Ty výkony jsou tak tragické, až člověk opět docení věci, co už má ve filmařině a herectví za standard. Třetí historka je pak už jen absolutní nuda a další ze špatných adaptací příběhu o Čachtické paní. Není ani vtipně špatná, ani ničím zajímavá. Jen se tam bloumá a potichu matlá v krvi a to je vše. Známky 90 tragických procent, 65 sexy procent a 5 otřesně ospalých procent. ()

The_Casual

Kdybych tak věděl, jak to Glenn myslel :) Pokud jako film, kde si divák každou minutu bude říkat, to není možný, to nemohl myslet vážně a čekat jakou větší debilitou to troufne, tak se mu to povedlo. Pokud si myslel, že natočil seriozní film, horor, tak je to odpad a Glenn s celým štábem, a asi i s všemi rodinnými příslušníky až do desátého kolene, patří do blázince. Jestli chtěl vytvořit žánr, nebo pokračovat v žánru, co nastolil The Room, pak je to génius. ()