Leaving Neverland

USA, 2019, 236 min (Televizní verze: 2x116 min)

Režie:

Dan Reed

Kamera:

Dan Reed

Michael Jackson (a.z.), Wade Robson, Jimmy Safechuck, Stevie Wonder (a.z.), Ronald Reagan (a.z.), princezna Diana (a.z.), Karel III. (a.z.) (více)

Na samém vrcholu své slávy navázal Michael Jackson dlouholeté přátelství se dvěma chlapci ve věku 7 a 10 let. Tito dnes již třicátníci vyprávějí svůj příběh o tom, jak je Jackson sexuálně zneužíval, a jak se s tím po letech vyrovnali... Michael Jackson, jedna z nejslavnějších ikon na světě, představuje pro mnoho lidí mnoho věcí - popovou hvězdu, filantropa, zbožňovaného idola. Když byl v roce 1993 nařčen ze sexuálního obtěžování malých dětí, mnozí nedokázali uvěřit tomu, že by se Král popu mohl dopustit tak ohavných činů. V paralelních příbězích, které jsou si navzájem podobné jako vejce vejci, se Jackson údajně sblížil se dvěma chlapci a pozval je do svého úžasného a výjimečného světa. Obě rodiny, uchvácené přátelstvím svých synků se zpěvákem a zaslepené jeho pohádkovým životem, neviděly manipulaci a zneužívání, jimž byly jejich děti nakonec vystaveny. Dokument Leaving Neverland vytváří prostřednictvím rozhovorů, které svírají žaludek, přesvědčivý portrét soustavného využívání a podvodu. Zároveň poukazuje na moc uctívané osobnosti proniknout do života hvězdami posedlých dětí a jejich rodičů. (HBO Europe)

Caminzind

Hluboké, psychologicky poučné, bez důkazů. Netroufám si se v tom pitvat. Dokument je to konsistentní, ale moc dlouhý. ()

M.i.k.e odpad!

nikdy jsem nebyl fanoušek Michaela Jacksona a věřím,že každý kdo zneužívá malé děti si nezaslouží nic dobrého.Také věřím,že Jackson byl podivín,který žil v jiném světě a měl nejednoho vnitřního démona.Čemu ovšem nevěřím je tenhle vypočítavý senazce chtivý pseudoblábol,který vznikl pod hlavičkou HBO (a tudíž to přece musí být pravda) a který se trefil do té správné hysterické a debilní doby kdy je módní a samozřejmé odsuzovat jedince na základě nepodložených tvrzení proti tvrzení.Jakkoliv jsem někde v hloubi přesvědčen,že ne všechno v rámci Jacksonova života bylo úplně košér,není tohle ničím víc než kopání do mrtvoly.Hodně špatně se to hodnotí jelikož sem si ničím podobným neprošel,ale dost mě zarazila (hlavně v první polovině) absence emocí u vypovídajících a až překvapivé množství detailů ve vzpomínkách na skoro 30 let staré události.A nakonec i kdyby to celé byla pravda byť i jen z poloviny,jde absolutní část viny za rodiči,kteří evidentně pod vidinou peněz a života po boku celebrity ztratily veškeré zábrany a poslední zbytky soudnosti...0% ()

Martin741 odpad!

Jo, Dzexnovi sice kapku jeblo v hlave a chlastal bielidlo /officialne mu diagnostikovali vitiligo, akesi blednutie koze, no podla mna bol dovod prostejsi/, kazdopadne vsak je to king of pop a najznamejsia celebrita hudby. Urcite znamejsi ako raketak Elton Dzon. Jeho pesnicky - They don´t care about us, Billie Jean atd atd atd ..... pretrvaju este sakra dlhu dobu a mozno aj navzdy. Kazdopadne keca povie pedofil, taxi vacsina ludi predstavi uhladeneho suseda /slusny dom, zena deti atd atd.../ alebo na prvy pohlad normalneho cernoprdelnika, ktory dava detom hracky, ale nikdy sa s nimi nehraju. Hracka je len ako nastroj na ..... ale nechcem ist do detailov. Dzexn bol podivin a tak trochu blazon, preto znamky pedofilie podla odbornikov nikdy nevykazoval - podivini nie su pedofili vacsinou. Podla forenzneho psychiatra Rajena Fynkenbinea Dzexn proste uviazol v detstve. Sledovala ho jedna trojpismenkova organizacia /tusim sa to vola FBI/ a aj policia z New Yorku a Los Angeles, ale nikto z nich nikdy nepotvrdil pederastiu. Jo, obhajujem krala popu, dobre myslite. Podla mna vysvetlenie moze byt jednoduchsie . Kdejaka vyrachtana kurva zavidela Dzexnovi majetok, slavu, postavenie, turne... a taxa prizivovala obvineniami /ktore podotykam sa nikdy nepreukazali/ a tym ze z krala popu sa snazila vyzmykat prachy - proste Dzexn casto fungoval pre poniektore individua ako zmykacka na prachy- aby sa dostali k majetku, statisicom a neskor aj k milionom dolarov. Alebo dalsia alternativa Dzexn za cias najvacsej slavy a popularity stupil par hajzlom na kurie oko a ti sa mu pomstili - lebo im proste v niecom zapriecil, mohol si to dovolit. Kazdopadne dokument o hovne, teda pardon, mne to zase uslo, a chcel som napisat ze ma nijako nepresvedcil, a je to dokument len slabeho ducha : 0% ()

Rocky88

Vzhledem k únavné stopáži bych měl dát spíš "jen" 4 hvězdy, ale jsem rád, že jsme konečně dostali dokument nejen o tom, jak výborný hudebník a showman MJ byl, ale i o tom, jakej to byl manipulativní pedofil. Dokument navíc nesleduje jen výpověď obětí o tom, jak jim MJ pohoníval a pokuřoval jitrničky a naopak a jak klučíci soutěžili o to, kdo bude moc být MJův dvorní kuřbuřt a komín, ale i výpovědi rodičů a jejich pocity z toho, že jejich 7leté děti nechali spát s 30letým chlapem v posteli. Dokument je tedy i důkazem o tom, co všechno dokáže rouška superstar skrýt. Alespoň po nějaký čas. ()

ad

Zdejší komentáře jsou soubojem fandů jistého zpěváka a ne-fandů jistého zpěváka, čili objektivita žádná a relevance celkového hodnocení naprosto nulová (jak zde pomalu bývá zvykem)... Mně byl Jackson vždycky zcela jedno a jeho hudba mi nic neříká, takže jsem dokument vnímal jako obraz poškozených obětí a jako takový je film dost nepříjemným způsobem působivý. Jen ty 4 hodiny jsou na jeden zátah fakt hodně... ()

spygirl odpad!

Nikdy mu nedají pokoj. Hyenismus. Mediální vražda. Není na to nějaký zákon o ochraně osobnosti, která je už dávno po smrti? Uznávám, že Michael Jackson nebyl úplně normální člověk, žil v jiné galaxii. Jak můžete zůstat normální, když kolem vás odmalička hysterčí dav, který by vám byl schopný v davovém šílenství udělat snad cokoliv??? Ovšem tato davová hysterie, kdy se MJ musí odevšad vymazat, protože byl fujky fuj, MYSLETE, LIDI! Vše, naprosto vše, co někdo řekne nebo napíše v médiích je hned pokládáno za pravdu??? MJ vícekrát veřejně prohlašoval, že sdílí postel s dětmi a že by to měl dělat celý svět. (ach jo) Dále naříkal, že rodiče si s dětmi už nepovídají, nejedí u jednoho stolu atd. Mě osobně toto nijak nebere, ale řekněte sami, MJ by musel být s prominutím úplný de**l, kdyby poté klukovi sahal na p*ro..................DOKUMENT opravdu vypadá jinak. Zde je akorát totální manipulace s divákem a hraní na city. Koukám, že tady někdo dopodrobna nastudoval gay porno. Ti dva muži o tom mluví jakoby nic, jako kdyby vykládali, že si šli nakoupit rohlíky a mléko. Jooo, až ke konci pláčou sami nad sebou. Navíc si obě povedené rodinky protiřečí, hrozné lži, žádná fakta. Mnozí chválí, že tento jednostranný a zaujatý "pornodokument" je perfektní studie chování pedofila. Vážení, skutečný pedofil si s hračkami nehraje, není dětinský, používá je pouze k nalákání oběti (to jsem četla v jedné studii, není to z mé hlavy). Rovněž mě fascinuje, jak si to můžou vše tak DO DETAILU pamatovat? Já fakt netuším, co jsem dělala v 7-mi nebo v 10-ti letech. Klucí si nejspíš psali podrobný deníček. Ten jeden týpek před pár lety zažaloval pozůstalost MJ o několik milionů dolarů, ale neuspěl (jako důkaz doložil mailíkovou korespondenci s milou maminkou, která mu napsala, kdy byli u MJ a ještě připsala: "Synáčku, je jedno, kterou verzi použiješ.") Ale tohle média nezajímá. ------------ Proč oba dva nezažalovali Michaela ještě za jeho života? Protože jsou to blbosti = tj. nebyly důkazy a hošánci by z toho nic nevytřískali. Obrázek ať si udělá každý sám. - V USA (a nejen tam) to bohužel funguje tak, že dítě jen pohladíte po vlasech a pokud nejste jeho příbuzný, hned vypadáte podezřele. - Žijeme v době kampaně Mí Tů, takže čekám, kdo další se přihlásí, že mu MJ před více jak 30-ti lety ubližoval. Je jasné, že jakékoliv sexuální násilí je nepřípustné, zvláště, páchá-li se na dětech. Ale nelze někoho odsoudit a vymazat z povrchu zemského jen tak, bez důkazů. Vždyť toto ani není tzv. tvrzení proti tvrzení, toto je jen tvrzení proti zesnulému, který se již logicky nemůže bránit. A jen připomenu následky Mí Tů (vím, jak se to správně anglicky píše, ale je to už bohužel tak zfanatizovaná záležitost, že se to nedá brát vážně....). Takový Woody Allen nebo Kevin Spacey, oba dva BEZ DŮKAZŮ vymazání ze světa. Novodobý hon na čarodějnice. ---------- Spíš než nějakými kluky mi MJ vždy připadal posedlý úspěchem, stále chtěl překonat album Thriller z roku 1982. Jo a tu bundičku, kterou na konci chudáček pálí, tak není originál, ta je vystavena v muzeu. :-) ------------------ Teď si ty dvě odporné fňukny opět zkusí u pozůstalosti MJ Estate vysoudit miliardové odškodnění. O peníze tady přece nejde. A vydají si tu svou knížečku, když lidi tolik fascinují lži. Bude z ní bestseller. Ale o peníze tady opravdu nejde. Však jim se to jednou vrátí, toho se vůbec nebojím. Karma je zdarma. -------------- Díky za skvělé komentáře: Real Tom Hardy, Triple H, zdenzo, JimDeNiro, korbitch22, T2, ledzepfan, EclecticGuy. ;-) EDIT: HBO bude tuto pornohrůzu vysílat ve 20:00 hod.??? A jinak jsou normální??? :-/ () (méně) (více)

Alfréda

Jedná se o výpověď pouhých dvou lidí. Těch, kteří jsou vyslýcháni už od 90. let a vždy Jacksona hájili. Dokonce i u soudu, kdy Jacksona vyšetřovala FBI, opakovaně trvali na Jacksonově nevinně. Ve všech dosavadních interview, i po Jacksonově smrti, se přimlouvali za očištění jeho jména. A teď najednou uvádí, že dosud vždy lhali, a jen tohle je ta čistá pravda. Proč? Protože byli zamilovaní. Protože věřili ve společný partnerský vztah Jackson + dítě. A nikdy jim to nepřišlo nereálné, nesplnitelné, nevhodné. Až teď ve věku 30 let, jim vše došlo. Byli zkrátka zamilovaní. Pocit viny za lhaní u soudu prý nemají. Láska byla silnější a činili tak v Jacksonův prospěch. Byl-li Jackson skutečně vinen, nesou vinu i tito dva odpadlíci za zmařené životy a ukončené soudní jednání. Vinu by cítit měli. Protože buď v jednom, nebo druhém případě lhali a způsobili tím újmu mnoha lidem. V dokumentu obhajují své jednání slovy "Nechtěli jsme třem dětem vzít tátu". Ale udělat blázny z x dalších dětí, jež trvali na Jacksonově vině, jim zjevně nevadilo a vinu necítí dodnes. Oukej. Výpověď má několik trhlin, z nichž za nejzávažnější považuji, s jakou barvitostí a detailní přesností dokáží chlapci vyprávět konkrétní zážitky z Jacksonovy ložnice, ačkoli jim v té době bylo sedm, nevěděli co dané věci znamenají, a oběti podobných skutků si takové detaily zpravidla nevybavují - v době útoku byli v šoku, vzpomínají na události léta uplynulé, a především si je snaží vybloknout a zapomenout na ně. Pravdu neznám, ale tito dva pánové mne nepřesvědčili zhola o ničem. Jde o nafouknutou bublinu, jež zase splaskne. Případ Jackson se propírá opět bez jediného důkazu, opírá se o výpověď dvou lidí, jež lze pro jejich minulé vystupování rozhodně označit za nedůvěryhodné, a skandálnost si tak uměle nahrazuje oněmi barvitými detaily, jenž pánové ochotně "loví zpaměti" a vyprávějí historky z 90.let "Byl myslím pátek, když jsme přijeli, roztahoval jsem si půlky oběma rukama a štípal Jacksona do bradavek." Tohle nezbaštím. Nyní z filmařského hlediska: Více než o Jacksonovi je dokument o útrapách dvou rodin, které dobrovolně zahodili svůj život, rozbili rodinu, ublížili svým nejbližším a odjeli na jiný kontinent, aby žili ve stínu hvězdy. A dnes brečí, že se jim kvůli tomu rozeštvali děti nebo zabili rodiče. Každý svého štěstí strůjce. Nevidím důvod, proč bych měla s takovými lidmi soucítit. Obzvlášť pak s matkou, jež opustí manžela, práci a domov, aby celá poblázněná běhala Jacksonovi za zadkem a vykládala na všechny strany, že je jeho přítelkyně. Během soudních pří jej hájila, jakmile zemřel, údajně radostí tančila a radovala se, že už nemůže prznit žádné další děti. Takový člověk si mediální pozornost ani nezaslouží.15% ()

Triple H odpad!

Najhlbší kanál a dno filmovej či televíznej "žurnalistiky". Hyenizmus najhrubšieho možného zrna. Dvaja životní skrachovanci sa rozhodli zviezť na aktuálnej vlne #MeToo sentimentu a vytrieskať z Jacksonovej pozostalosti prachy. Zahodili posledné zvyšky hrdosti či škrupúl a splieskali dokopy pseudodokument, formálne lacno a smiešne kopírujúci štýl bežných dokumentov (permanentné panoramatické zábery mali aký význam?), v ktorom po viac ako dekáde od Jacksonovej smrti z ničoho nič dementujú vlastné (v Robsonovom prípade opakované) svedectvá, datované ešte dlho pred spevákovou smrťou. Za celé 4 hodiny sa popisu sexuálneho zneužívania venuje tak 10 minút a sú to natoľko povrchné a všeobecné žvásty, že aj školák by vymyslel lepšie. Zvyšok sú lacné citové apely a trápna snaha našróbovať nové obvinenia na skutočné zážitky s Jacksonom. Všetci zúčastnení (vrátane rodín oboch aktérov) do tejto nechutnej sračky investovali v rámci ich mentálne obmedzených možností maximum energie a ochotníckeho hereckého nasadenia. Keď sa Safechuckovi začali triasť ruky ako ukazoval šperky, ktoré mu Jackson mal kúpiť (ktoré si tento "ťažko traumatizovaný" jedinec samozrejme starostlivo uchoval), už som sa nahlas zasmial. Proste klamú, fabulujú, bullshitujú až sa im z huby práši a spôsobom, že aj tomu najlacnejšiemu populistickému politikovi by asi prišlo zle od žalúdka. Robson opakovane v minulosti svedčil o tom, že Jackson ho neobťažoval a sám priznáva, že si ho ako svedka volal sám Jackson. Akosi mi uniká logika prečo by si Jackson v súdnom konaní, kde sa skúma jeho domnelá pedofília ako svedka volal chlapca, ktorého sexuálne obťažoval. Mám veriť, že Robson nikomu o obťažovaní nepovedal pomaly dve dekády? A zneužívanie sa dialo 7 rokov za permanentného dohľadu jeho matky, ktorá mu na výletoch s Jacksonom robila sprievod? Ľudia sú pre peniaze schopní kadečoho, ale takto hanobiť meno mŕtveho je už cez akúsi pomyselnú morálnu čiaru. Ak existuje aspoň nejaká spravodlivosť, Robson s kamarátom nevysúdia nič a naopak sa podarí dokázať, že klamú oni aj členovia ich rodín. V rámci moderného hysterizovania totiž už ako reakciu na tento "dokument" niektoré hudobné stanice prestali hrať Jacksonove pesničky, z obehu sa stiahla epizóda Simpsonovcov, ktorú Jackson daboval. Čiže nejedná sa len o výkrik do tmy pár zúfalcov, celej veci je venovaná obrovská pozornosť, ktorá má reálne následky. A nie som ani Jacksonov fanúšik, ani netvrdím, že nemal psychické problémy. Opak je evidentne pravdou. Ale bol to podľa môjho názoru v zásade chudák, ktorý mal za vagón mindrákov, bol patologicky infantilný, hanblivý a asexuálny. Človek, na ktorom celý život v podstate len parazitoval kto mohol (producenti, rodina, imitátori, atď.), na ktorého pred jeho smrťou väčšina ľudí buď zvysoka srala, alebo sa mu posmievala a po nej sa samozrejme vyrojili milióny obdivovateľov, skladali sa pocty od "kolegov" z hudobnej branže. Ale aby nejaký nímand aj s celou svojou rodinou s cieľom rýchlo a bez práce zarobiť dával dokopy 4-hodinové video prezentované ako seriózny dokument a špiniace Jacksonove meno najhoršími možnými obvineniami? A aby niečo takto úbohé a formálne na hranici amatérčiny pustila von a oštemplovala pomaly najprestížnejšia/najznámejšia platená televízia na svete? Účasť HBO na propagácii tejto zúfalosti považujem buď za veľmi nezvládnuté a nešťastné rozhodnutie, alebo za dosť nechutnú honbu za ratingom. Totálny odpad - ľudský, novinársky, umelecký, mediálny, akýkoľvek. A popravde ma skoro až desí koľko vysokých hodnotení tu vidím a koľko ľudí sa nechá takýmto niečím zmanipulovať či aspoň nalomiť. () (méně) (více)

Qitek

Strašně dlouhé. V čem vidím největší přínos LN, je typická reakce Jacsonových onanistů. Je to jak s Babišem. Kdyby v přímém přenosu ošukal dítě, jeho fans to budou mít za "Deep fake". Na jejich ikony, který jim drželi prdel z plakátů se přece nesahá. "Všichni se chtěj jen zviditelnit a vytřískat prachy". To je taková rodina, kde jsou babičky, otcové, synové, děti a řeknou si, "jak se zviditelnit"?-" No hele, co kdyby táta řekl, že mu strkal Michael do pusy péro když byl malej hm? Budem slavní a bude to super. Lidi nás budou milovat". Nic nového, kdo měl kdy pět pohromadě. Jen to konečně můžeme slyšet i z druhé strany bez toho, aby nám ten nemocnej černoběloch mohl srdceryvně do kamery zase říkat, jak spolu tuhle nespravedlnost můžeme společnýma silama porazit. ()

Hillock

Popravdě řečeno, mám rozporuplné myšlenky. Nejsem skalní fanoušek M. J., ale jeho hudbu jsem měl vždycky rád a budu mít rád. Nikdy jsem nebyl stoprocentně přesvědčený o tom, že Michael dělal všechna ta zvěrstva. Cílem dokumentu je, aby vás přesvědčil, že byl špatný člověk. Ale byl? Přiznám se, že jsem v tuto chvíli na pochybách, což splnilo účel dokumentu. Já myslím, že by bylo lepší, kdybych ho neviděl. Člověk by měl vzpomínat na zesnulého člověka v dobrém. Měl by si uchovat jeho tvář. Brát si jenom to dobré z něj. S hodnocením dokumentu mám obrovský problém, což je u mě vzácné. Já dokážu ohodnotit cokoliv. Pokud je pravda, že ta svinstva M. J. udělal, i tak bych měl problém s hodnocením. Čili nebudu hodnotit. Připadá mi uhozené žalovat mrtvého člověka. Pokud nejde o peníze, tak o co jde? Když mluvili o jeho smrti tak srdceryvně, vzpomněl jsem si na ten den, kdy jsem se dozvěděl, že Michael umřel. Chodil jsem jako tělo bez duše. Nemohl jsem tomu uvěřit. Pořád ve mně byla naděje, že to je fake. Bohužel nebyl. Tehdy jsem nejbližší víkend pouštěl jeho songy pořád dokola a vzpomínal na něj jako na hodného, milujícího a přátelského člověka. Chci si ho v paměti uchovat jako filantropa. Nechci se zabývat otázkou, jestli je nevinný nebo není. Tohle nikomu nepomůže. Kdo se chce trápit, nechť tak činí. ()

Pavlínka9

Komentář uchazeče Tom Hardy za mě vystihuje můj názor na tento "dokument". Jsem ale zaujatá - já si myslím, že Jackson s těmi dětmi opravdu prováděl to, za co ho obviňovali. Jsem ráda, že to někdo natočil, jsem ráda, že je to již zase v podvědomí, ale nejsem vůbec ráda, že se to dělo. ()

uiu

Hodně silný dokument, který, i přes stopáž přes 4 hodiny ve dvou dílech, nenudí a drží pozornost a pomalu odkrývá příběh dvou kluků, kteří po mnoha a mnoha letech ve svých 30 promluvili, že je Michael Jackson od 7 do 14 lez zneužíval. Jediné, co mi na tomto dokumentu vadí, je ten jednostranný pohled. Neříkám, že byl Jackson vinen nebo ne, ale v celém dokumentu jen slyšíte, že ano, byl vinen a říká to každý člen těchto dvou rodin. Jelikož jsem den předtím dokoukala Netflixový dokument "The Disappearance of Madeleine McCann" chyběl mi ten druhý pohled na věc nebo více svědků. Copak ti šoféři, co mu vozili děti kam si zamanul nebo zaměstnanci Neverlandu (kromě té jedné uklízečky zmiňované v tomto dokumentu) nic neviděli, neslyšeli? Paparazzi a těch milion jiných lidí, co se kolem Jacksona točili - nic? Jak mohla nepozorovaně, taková megastar jen tak přijet do obytné čtvrti střední třídy a nepozorovaně jít na návštěvu k "normální" rodině na večeři? Po shlédnutí mám spíše samé otázky na konkrétní detaily, protože něco tak velkého jako je několikaleté sexuální zneužívání desítek chlapců, se prostě nedá ututlat bez jediného nezaujatého svědka. Četla jsem, že autoři tohoto dokumentu oslovili i Macauley Culkina, ale ten natáčení odmítl, protože dodnes zarytě odmítá jakékoliv zneužívání ze strany Jacksona - a právě tento druhý pohled a argumenty by se sem strašně hodily, takže škoda. V době vzniku dokumentu také jeho dcera Paris Jackson sdílela na Instagramu rozhořčení a veliké naštvání, že její tatínek nebyl žádný pedofil, ale hodný člověk a skvělý táta, jehož smrt ji těžce zasáhla a ona spolu s Macauleym jsou dodnes velice blízcí přátelé. Ono jaksi dokument má být střet dvou názorů a aby si divák udělal na základě všech argumentů svůj názor, tohle je spíš jen jednostranná agitace, že ano, Jackson byl pedofil. ()

nevermore

Je to humus no, co na to říct, zpochybňovat výpovědi se mně osobně nejeví jako smysluplný. Ten dokument je ale prostě strašně dlouhej, rozvleklej a někdy plnej zbytečných pasáží. ()

vyfuk

Jackson je jednoduše osobnost. Asi nevím jak to jinak popsat. Byla to megastar, kterou skoro všichni milovali. A ano, byla to osoba, která měla svou kontroverzi. I když přes její nesmrtelnost génia na ni bylo v celku v pohodě zapomenuto. Nebýt komedií s parodickou tématikou, tak bych snad ani nevěděl, že Jackson s tímto měl někdy problém. Rozebírat technické zpracování je v celku zbytečné samo o sobě. Tam asi není co vytknout. No a co se týče celého konceptu a zpracování... je jasné, že snímek chce šokovat. Máme zde zpověď mužů, kteří bez mrknutí oka a bez přemýšlení jsou schopni velmi barvitě osvětlit jaké čuňačinky byl MJ schopný dělat. Stále je zde otázka v tom, zda tomu věříme nebo ne. A jakoby vlastně není moc pochyb o tom, že to vlastně byla čistá pravda. Teď jde ale o to, jak se k tomu postavit obecně. Má se MJ přestat hrát v rádiu? Má být lynčován bez věcným důkazů? To jsou těžké záležitosti v rámci nastavení lidské společnosti, které se asi už nikdy adekvátně a objektivně nevyřeší. Hlavně asi plně spravedlivě. Mluvit o tomto problému je však silně důležité a vlastně by nebylo na škodu, kdyby tuto problematiku rozebralo více lidí. Ale všeho s mírou. Co se týče nějakých přímých negativ, tak asi to, že film má obohacující 4 hodiny celkově, ale myslím si, že by se to dalo v pořádkou skrouhnout na dvě nebo třeba i ty tři. Důvod je jednoduchý. Tvůrce vás chce zahltit informacemi o aktérech / obětech, kteří ztratili otce, mají tolik a tolik sourozenců a podobně. Přičemž diváka to vlastně ani moc nezajímá. To se režisérovi moc nepovedlo. Nešlo vyloženě o špatný krok, ale jde o to, že vy sledujete dokument kvůli tomu, aby oběti mluvili o tom jak jim Jackson strkal jazyk do jejich sedmiletých zadnic. To, kolik měli dětí, jak na to asi reagovala teta, která je pro vývoj irelevantní vás prostě s prominutím a respektem nezajímá. A to je vše. ()

ghatos

1. díl - A ďábel se vkrádá, svý tělo neovládá... . Bohužel světské zákony a spravedlnost je na některé lidí krátká, i kdyby vraždili neviňátka, což svým způsobem Jackson dělal. Samozřejmě, že pod povrchem je to vždy jiné. Michael jako sexuální pedofilní predátor byl opravdu v pozici boha, takže odsoudit šmahem rodiče není tak jednoduché. Jeho metody lovu (většinou) bílého mladého masa a hlavně odtažení dětí od rodičů...to bylo mimořádně sofistikované. Zahrnout někoho pozorností a mamonem - tomu odolá málo kdo. Problém je však vlastní dítě, které (vědomě - nevědomě - podvědomě) prodáte jako sexuální potravu. Jinak je to velmi kvalitní, explicitní a vícevrstevnatý dokument. Pro psychology/sexuology je to dobrý materiál, i když ti se nic nového nedozví (Jackson je přímo ve škatulce klasického pedofila). Naznačená je také role žen...ty sehrávají většinou negativní úlohu ve všech úrovních příběhu. 88%. 2. díl - ve druhé polovině to bohužel už ztrácí sílu a pouze se to nimrá v traumatu obětí. Rezignuje se na širší souvislosti a kritičtější pohled (soudit peníze na mrtvém?). Pokání rodičů nemá samo o sobě hodnotu. Nejzásadnější je přístup oběti k záchraně Jacksona před vězením, i když king of pop byla zrůda uvnitř a to se nakonec projevilo v jeho fyzické devastaci. Z druhé strany můžou ho teď pokrytecky mazat z historie, ale to nic nemění na jeho mimořádných uměleckých kvalitách. Lidi rádi škatulkují dobro - zlo, ale co když je jen šedá? 74%. Celkově 81%. ()

Gunslinger

Jednostranný dokument bez akéhokoľvek dôkazu, točiaci sa okolo dvoch výpovedi ľudí, ktorí už v minulosti svoju výpoveď niekoľkokrát menili. Nehovorím, že to nieje pravda , ale takto sa dokumenty nerobia, obzvlášť keď už sa druhá strana obvineniam nemôže brániť. ()

zsn

Prase. Nikdy jsem nepochybovala a kdo ano, měl by si zajít k očnímu - z každé fotky, videa, je patrné, jak nezdravě miluje děti. Na to, že v USA nemůžete dítě uhodit, je fascinující, že vodit se za ruku každý rok s jiným dítětem, je norma, tak jako si vybudovat dětský harém. No už asi vím, proč Culcin začal fetovat... A jelikož je známá osoba, je jasné, že to nepřizná... Neuvěřitelné jaký vliv má sláva, že někteří stále brání pedofila. Že to nedojde ani rodičům. A neuvěřitelné, co vše projde pod očima veřejnosti, která ho pronásledovala. Ještě, že už zkapal. Dávám pětku za to, že se zneužití hoši natolik ponížili, aby o tom natočili dokument, jinak co tady chcete za umění hodnotit, leda tak umění ojebat sedmiletého, kterého předem stoprocentně napral rohypnolem, jinak by nepopisoval, že to bral za součást vztahu a nikdy to pro něj nebylo nepříjemné. Vystrčit půlky, jazyk dovnitř. Fuj ho, hovado. Kdo ví, co ještě stihl nad pornem vykouzlit s vlastníma dětma. ()

blackkocour odpad!

Kluci, kluci, já vím že se potřebujete z bývalé pop hvězdy, trochu přiživit na účasti, a ve vážné tváři vyprávět sexuální zážitky s Michaelem, že by každá vlhká třináctka z Padesáti odstínů hnědi, mohla závidět. Neexistuje na tohle i zákon, vážení? Pokroucování si z holých faktů, či polopravd, které si tyhle dva podstrčený zženštilý Máničky, zřejmě trochu přebarvili, na úkor svýho sexuálního fantazírování? Všichni v tom dokumentu, oba dva chlapci, rodiny, matka, otec, všichni mi přijdou celkem dost v pohodě na to, co se museli v šoku dozvědět z malých úst svých ratolestí. Vždyť to vypadá, že i teď by si Pepa nechal přišít pochvu na hlavu, a z odlitku vosku Michaelového čuráka, by si do ní píchat, až by se třísky chvěli. Celý ten dokument ztrácí na věrohodnosti, když se celou hodinu mluví o tom, jak je Michael úžasný, jak měl rád děti - a bafity baf, Michael onanoval nad zaječí dírkou, nad otevřenýma půlkama, a nad plyšovou žirafou. Velice mě dostávalo, když se z hezkého vzpomínaní střídali zase úplně odlišné vzpomínky, na několikadenní orgie, v bungru Myšákového paláce, v tejném podkroví Kačera Donalda, a nad tajnou kabinou dětského kina. Prostě, Michael nám ukázal moderní a překrásný apartmán pro hosty, BUM tady šukačka. Pak jsme přešli na velikou koupelnu, která stavbou připomíná náš dům, BUM tady orál s pesarem. Velká krásná zahrada, s japonskýma fontánama, BUM tady anální stonožka. Indiánské Týpí, kde jsme hodněkrát přespávali, BUM sex s horkým voskem. Dětský pokojíček s hračkama, a velkým vláčkem, který objížděl celou vilu, BUM hardcore sado maso BDSM, s připíňákáma na bradavkách. Doprdele, tohle je tak banální, a od věci, že mi to přijde jako sprosté křivé obvinění, abyste se dostali do podvědomí. Jen čert ví, kde ta pravda doopravdy je, a doufám že ani jeden hošík si teď neprohrábl ve slipech, a s bílýma džínama neodtančil do prdele. V tomhle budu asi Ďáblův advokát, kdyby byl teď Michael pořad na živu, ano, dveře od soudních právníků by nezůstali odšoupané, ale tohle by byl Michaelův poslední měsíční valčík, pak by dostal Rough Criminal. ()

kenkaku

V první řadě, jde “svědectví” dvou rodin (Robsonovi a Safechuckovi), kterým vstoupil do života Michael Jackson díky jejich dětem (7 a 10 let) okolo roku 1990. Ne o životě Michaela Jacksona. Hodnotit ho nejde. Obsahová stránka (které osobně věřím) a provedení (které je zhovadilé - po všech stránkách):  1) stopáž… fakt to musí mít 4 hodiny!? 2) rétorika “strkat mi penis do mé sedmileté pusinky a sahal na můj sedmiletý penis”… jako manipulativněji už to nešlo. Navíc… opravdu si pamatuje do takových detailů co bylo v jeho sedmi? Kdo z vás si pamatuje na zážitky z toho věku? 3) koncept  vyprávění je zmatečný a nesmyslný. Přeskakuje se mezi rodinami prakticky náhodně. Mezi chlapci byl evidentně “překryv”, ale působí to zmateně a nevěrohodně. Netvrdím, že automaticky lžou! Tvrdím, že koncept vyprávění si sám podtrhává nohy. 4) soudní spor čtyři roky po jeho smrti o peníze? Tak to byl asi ten největší kopanec do koulí… jako proč? 4 hodiny keců a tohle na konec jen tak vyšumí? Jako abych k pochopení dokumentu - co má 4 hodiny - ještě musel prolézat internet, je vážně fail jako prase. Dokument prostě neumí prodat “o co mu jde” a nechává pak na divákovi jen hodnocení: je to manipulace s veřejným míněním nebo ne?  ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Tvůrci Rhapsody plánují film o Jacksonovi

Tvůrci Rhapsody plánují film o Jacksonovi

23.11.2019

Jeden z producentů megaúspěšného hudebního filmu Bohemian Rhapsody Graham King oznámil, že chystá životopisný snímek o zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Se scénářem by mu měl pomoct scenárista třikrát… (více)