Reklama

Reklama

Akta X - Série 10 (2016) (série)


Návrat domů (S10E04)

(epizoda)
  • USA Home Again (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Agent Mulder a agentka Scullyová řeší vraždu městského úředníka Cutlera. Byl zavražděn ve své kanceláři, kde policisté najdou v odpadkovém koši jeho hlavu, ale nenajdou jeho paže. Tento úředník chtěl vyhnat bezdomovce z místních ulic. Agentka Scullyová pozná, že paže i hlava byly od těla odtrženy, což by obyčejný člověk nedokázal udělat. Po jeho vraždě někdo na prázdný reklamní poutač namaloval podivnou podobiznu velkého muže.

Maminka Scullyové měla infarkt a nyní leží v nemocnici. Scullyová je u ní po celou dobu a také Mulder přijede. Po pár dnech bohužel zemře. Scullyové se hlavou honí mnoho vzpomínek a nezodpovězených otázek.

Ohromný zapáchající týpek s náplastí přes nos, který vylézá z popelářského auta, vraždí dál – muže, kteří ukradli jeho malbu, a další úřednici, která byla zapletena do stěhování bezdomovců. Mulder a Scullyová najdou malíře nazývaného Trashman, který chlápka vymyslel. Než agenti s Trashmanem najdou posledního úředníka zapleteného do stěhování bezdomovců, tak ho zapáchající chlápek roztrhne a pak zmizí. (TV Prima)

(více)

Recenze (27)

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Čím dál tím větší komedie. Tohle že má bojovat o šanci na další série? V dnešní době? Protože v televizi dnes běží málo takhle rutinních seriálů? Sorry, ale je to fakt špatný. Nelogičnost děje, nucené chování postav, směšná zápletka, nepatřičná vedlejší linka, nefunguje tu vlastně vůbec nic. Popravdě jsem tak otráven, že už vyloženě začínám litovat, že jsem se na nová Akta X vůbec začal dívat. Ta čtyř a pětihvězdičková hodnocení jsou výsměch kvalitní TV. ()

classic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

NONSENS, NONSENS, NONSENS ! Najväčší problém vidím v tom, že tvorcovia, sa nevedia dostať do pohody, ktorá voľakedy panovala, pri príbehoch Muldera a Scully ( charakterizoval by som to tak, odkedy sa datuje premiéra, t.j - od roku 1993. , trebárs po koniec šiestej série, to malo ešte úroveň... ), ktorí riešili nevysvetlitelné záhady, ktoré ma fascinovali, že som mal rešpekt, až som sa bál, teraz v roku 2016, to je radikálny rozdiel, prevláda nuda, ktorá smeruje do sebaparódie, obidvaja sú prispatí, žiadny zápal po veci, akoby sa im ani nechcelo ! ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stejně jako v předchozích epizodách vidím největší problém v nahuštěnosti a nesourodosti děje. Tvůrci se do šesti čtyřicetiminutových epizod snaží narvat vše, co dělalo Akta X Akty X. Stejně tak je tomu tady. Home Again se zaměřuje na dvě příběhové linky - drama Scullyové a další klasický případ. Jenže těch 40 minut je prostě hodně málo a ani jedna linie nedostane dostatek prostoru. Revival by si určitě zasloužil hodinovou stopáž. Ale navzdory tomu je to furt dobré, atmosférické a napínavé. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z Aktov X mám najradšej "samostatné" hororové epizódy, takže túto hodnotím ako najlepšiu z celého Návratu. Milujem urban legend, takže existencia vražedného smetiara ma nadchla. Scenár sám osebe nie je dobrý, ale temná atmosféra a táto miestami až candymanovská postava výrazne ťahá hodnotenie smerom hore. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně pravá hororová monster of the week epizoda? Tak zčásti. Začíná být totiž zřejmé, co je největší problém revivalu - tvůrci toho chtějí stihnout příliš moc. Chtějí připomenout všechny odstíny původního seriálu, ale šest epizod prostě není dost, aby se to dalo stihnout. A proto je i tento strašidelný thriller s potenciálně kultovním monstrem naředěn rodinným dramatem agentky Scullyové. Což o to, emoce to zvlášť v závěru ždíme docela působivě, ale samotný případ se odsouvá na druhou kolej, odehrává se jako kdyby mimoběžně, a to je rozhodně chyba. V závěru jsou obě linky provázány společnými motivy, takže se to tak nějak ucelí, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že z toho mohly být dvě pětihvězdičkové epizody, ale místo toho máme jednu čtyřhvězdičkovou. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama