Reklama

Reklama

Akta X - Série 10 (2016) (série)


Návrat domů (S10E04)

(epizoda)
  • USA Home Again (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Agent Mulder a agentka Scullyová řeší vraždu městského úředníka Cutlera. Byl zavražděn ve své kanceláři, kde policisté najdou v odpadkovém koši jeho hlavu, ale nenajdou jeho paže. Tento úředník chtěl vyhnat bezdomovce z místních ulic. Agentka Scullyová pozná, že paže i hlava byly od těla odtrženy, což by obyčejný člověk nedokázal udělat. Po jeho vraždě někdo na prázdný reklamní poutač namaloval podivnou podobiznu velkého muže.

Maminka Scullyové měla infarkt a nyní leží v nemocnici. Scullyová je u ní po celou dobu a také Mulder přijede. Po pár dnech bohužel zemře. Scullyové se hlavou honí mnoho vzpomínek a nezodpovězených otázek.

Ohromný zapáchající týpek s náplastí přes nos, který vylézá z popelářského auta, vraždí dál – muže, kteří ukradli jeho malbu, a další úřednici, která byla zapletena do stěhování bezdomovců. Mulder a Scullyová najdou malíře nazývaného Trashman, který chlápka vymyslel. Než agenti s Trashmanem najdou posledního úředníka zapleteného do stěhování bezdomovců, tak ho zapáchající chlápek roztrhne a pak zmizí. (TV Prima)

(více)

Recenze (27)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle Glen Morganův mix mytologie a monster of the week epizody bohužel příliš nefunguje, což je škoda, protože příběh sám o sobě působí velmi zajímavě, takže je škoda, že je případ odsunut až na druhou kolej a díl se mu příliš nevěnuje. Hlavní linkou je tady ta s matkou Scullyové a tak jen sledujeme zhroucenou, fňukající agentku, která už nemluví JEN o Williamovi, ale také jiných členech své rodiny. Což o to, zahrané je to dobře, ale mě to občas lehce štvalo, kdyby se totiž obě dějové linky prohodily, jistě by to bylo perfektní, protože ten případ fakt stál za to a hlavně úžasně natočená scéna podkreslená písní Downtown a spousta obrazových odkazů je něco, na co jen tak nezapomenete. 75% ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V západnej časti mesta Philadelphia dôjde k brutálnej vražde. Muž, ktorý pracoval pre firmu, ktorá má za úlohu z tejto časti mesta vysťahovať bezdomovcov bol vo svojej kancelárii nájdený na kusy.Doslova.Hlava v koši, torzo na podlahe, ruky chýbajú. A kedže mŕtvol, ktorý sa pohybujú okolo bezdomovcov s cieľom dostať ich odtiaľ pribúda, agenti zčínajú stále viac veriť tomu, čo tvrdia bezdomovci. Že ich chráni Trashman. V sérii asi najlepšia časť nielen kvôli dobrej hororovej pointe, ale aj vďaka odkazu na sociálne cítenie ľudí a na pripomenutie toho, že ani charitatívne organizácie tú nie sú pre ľudí, ktorým sa venujú, ale ide v prvom rade o zisk. Skrytý podtext v epizóde sa dobre prelína s nápaditým dejom. ()

Reklama

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jo, u tří předchozích dílů jsem se zdržela komentáře, ale teď už to musím napsat: Jsem velká fanynka starých Akt X. Akta X jsou jedním ze tří seriálů, kterým jsem kdy dala tady na ČSFD plný počet hvězdiček, ale tahle "série" je prostě slabá. Vlastně je nejen slabá, dokonce je místy i hodně trapná. To, co dělalo tento seriál tím, čím byl - záhadná, tajemná, skvěle napsaná, brilantně vypointovaná a výborně zahraná podívaná - je pryč. Místo toho se každý týden dívám na něco, co už v dnešní seriálové konkurenci nemá šanci na úspěch a žije to jen ze slávy minulých devíti sérií. Příběhy jsou jednoduché, prázdné s nepřekvapivými pointami, scénáře jsou ještě horší a co je úplně na pováženou - Duchovny se tváří, že ho to vlastně vůbec nebaví, ba přímo otravuje i za ty velké peníze a Gillian hraje jako kdyby měla něco s obličejem (možná botox, ale nevím...). Z Muldera, který býval nadšený workoholik se stal unavený, znuděný chlap a ze skeptické, vážné a emancipované Scullyové se stala ufňukaná ženská, co místo řešení případů pořád mluví o synovi. /// Tento díl měl navíc celkem slušný nápad, který byl ale zahozen proto, aby se stále dokola probíral syn Muldera a Scullyové, který snad nikoho už ani nemůže zajímat. Tento seriál původně nebyl telenovela, ale bohužel se z něj telenovela stala... Měli jsme tohle zapotřebí? ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z Aktov X mám najradšej "samostatné" hororové epizódy, takže túto hodnotím ako najlepšiu z celého Návratu. Milujem urban legend, takže existencia vražedného smetiara ma nadchla. Scenár sám osebe nie je dobrý, ale temná atmosféra a táto miestami až candymanovská postava výrazne ťahá hodnotenie smerom hore. ()

venison 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S01E04 - Další díl seroše Akta X, který mne baví jako za starých let! Tajemný bubák vystřižený jako z hororu měl nápad, šťávu a dokonce i pár shnilých červů :-D Trošku mi vadilo, že se v půlce filmu odklonila hlavní zápletka případu na vedlejší kolej a přetřásaly se rodinné problémy agentky Scullyové, ale jinak to bylo opět velmi ucházející dílko.. Po prvních dvou dílech jsem se obávala, že pro Akta X není v dnešním "moderním" světě místo a už už jsem sledování chtěla vzdát.. Naštěstí se tak nestalo a mohu si gratulovat, že jsem vydržela :-D ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama