Agenti Mulder a Scullyová pátrají po svém synovi. Zjišťují ale, že nejsou sami. Za každou cenu ho chce najít také Kuřák, který plánuje vyhlazení lidstva za využití mimozemského patogenu. Jejich syn je jediným možným protilékem... (TV Prima)

Nikolas__

Pečeť úžasu - 90 - 95% Tohle je logicky první epizoda série, začínáme klasicky mytologií, kterou pochopitelně napsal Chris Carter. A dokonce se třetí část jediného více dílu ze dvou nejnovějších revivalových sérí, stala asi tou nejvíce nenáviděnou z těch čtyř. A pro mě je kupodivu skoro i ta nejlepší, no to asi ne, ale je naprosto skvělá. Mě prostě Carterův nový styl kupodivu na rozdíl od většiny lidí dost sednul, a nevadilo mi skoro žádné rozhodnutí které tu učinil. Díl je famózně natočen, a zpracován. Já prostě miluji Kuřáka, a tak jsem si to vážně užil. Není sice už tak skvělý jako v sériích 2-7, každopádně i tak je dobrý. Nějaké to odhalení, je to sakra emocionální, napínavé, objeví se tu Spender, který už nevypadá jako monstrum, a Mulder si to zase krade dost pro sebe. Jde o velmi rozporuplný díl, hodně lidí tu sazí pět hvězd, další zase jednu. Pro mě jde určitě o parádní rozjezd sezóny, a dává to pocit že 11tá bude mnohem lepší, než desátá. A nakonec to byla pravda. A jaká! Čtyřdíl My Struggle se u mě tak překvapivě řadí k těm nejpovedenějším dílům na pokračování Akt X vůbec, přijde mi že hodně lidí tu dost ignoruje řemeslnou kvalitu. Intro část před znělkou neuvěřitelně kulervoucí a jedna z naprosto nejlepších co jsou v seriálu k vidění. ()

imaginer21

No to néééé, to fakt nééé. S prohlášením ukončit celý seriál má jít tahle série vstříc všem snům každého zarytého fanouška, zvláště když mytologické epizody se chystají poslední dvě. A tahle první z ních totálně rozbourá všecko, co mohlo někam vést, k důstojnému závěru. Už v 10. sérii jsem Cartera vinil za absolutní promarnění šance, kterou po tolika letech dostal. Člověk by čekal, že se někdejší mistr seriálové konspirace probudí a nastaví sám sobě zrcadlo, a on jej napak vyhodí z okna bez starosti, koho ty střepy na chodníku pořežou. Nemíním kritizovat styl vyprávění ani všechno to odpoutání se od toho, co X-Files dělalo dobré, to už vášnivě rozebral kdejaký kritik. Jsem jen totálně znechucen cestou, jakou se Carter vydal (všechno důmyslně budované za x let zbourat za pár minut, a ještě drsněji jak v pilotu předchozí minisérie). Ach jo. ()

scintilla

Říkám si, jestli tohle není díl už jen pro fanoušky, kteří znají celou mytologii a dovedou se tomu smát. Jsou tam neuvěřitelně vtipné scény, ale je potřeba se na to povznést a brát to spíš jen jako díl pro pamětníky. Rozhodně ne vážně, a to ani ve fantazii! Mě se to fakt líbilo :-) (Jinak je to samozřejmě hovadina; ten seriál měl dobré díly v prvních pár sezónách, počínaje 4 to začalo upadat, ačkoli perly se sem tam najdou skoro v každé sezóně; v tomhle duchu je tohle poměrně zdařilý díl, navíc se u něj dokážu pobavit, ačkoli to člověk musí brát spíš už jen jako sentimentální komedii :-) Podle mě konečně zdařilý comeback) ()

Ajfist

Na tohle se měli tvůrci opravdu raději vykašlat.I ta jedna hvězda je nakonec asi moc.Mulder a Scullyová si snad i v posteli říkají příjmením jak Mach a Šebestová a nakonec spolu mají dokonce dítě co je nejdůležitější na světě.To už je opravdu moc. ()

Horal.P

Hezky natočené, ale úplně o ničem jiném než byla původní AKTA X a konečně i celá  11. řada. Popřít vše co bylo, jsme zažili částečně už u 10. řady - teď mytologie nabrala opravdu hodně divný směr a myslím, že hodně fanoušků zklame. Šílený propletenec akčních scén a různých vizí... nevím , na mě to už bylo trošku moc silná káva. ()

SimcaJB

Myslím si, že celá desetidílná série bude hlavně o překombinovanosti zápletek a hlavně o hromadě cameí herců, které jsme mnoho řad seriálu neviděli. Bohužel je epizoda My Struggle III velkým zklamáním, a tak dávám pouze 60 %. ()

Macinkacz

Jsem fanynka mytologických dílů a za mě to bylo dostatečně dobrý. Naopak jsem ráda, že tam ti mimozemšťani pořád jsou, však se to nikdy pořádně nevyřešilo, takže co by ne 😁 za mě dobrých 70% - ještě mi tam něco chybělo... ()