Nezměrnost noci

Na sklonku padesátých let, v jednu osudnou noc v Novém Mexiku, objevuje mladá operátorka ústředny Fay (Sierra McCormick) spolu s charismatickým rádio DJem Everettem (Jake Horowitz) podivnou zvukovou frekvenci, která by mohla navždy změnit jejich malé město a možná i celou budoucnost, jak ji známe. (C0r0ner)

Johnny.ARN

Na začiatku som to chcel realne vypnúť. Je umenie sa ním prekúsať. Niekde od polky to začne byť mysteriózne a strašidelné. Potom to už ide celkom v pohode, vťahuje to do príbehu, zaujímate sa, čo sa bude diať a ako sa k tomu celému postavia hlavní hrdinovia. Rozuzlenie a samotný záver však prináša viac otázok ako odpovedí. Na jednej strane by bolo zaujímavé tento príbeh a svet rozvynúť, na strane druhej, takto si to uchováva svoje čaro a tajomno. O dvadsať rokov, keď si to pustí nejaký mľadas, polovici úkonov, čo tam robia nebude rozumieť. Pche, že ústredňa. 3 z 5 ()

noriaki

Ukázkový příklad pořekladla "za málo peněz hodně muziky". S trochou úprav by se dal natočit za třetinu ceny a na působivosti by mu to neubralo vůbec nic. Jeho síla totiž leží ve skvělém příběhu, výborných hercích a doslova lahůdkové režii. Andrew Patterson si pohrál se zvukem, kamerou i scénografií, a vytvořil z filmu mix mezi poctou brakovým sci-fi padesátých let a komorní verzí Blízkých setkání třetího druhu. Vytkl bych mu jen přílišnou temnotu snímku. A teď nemám na mysli hororové ladění - to jsem naopak ocenil. Bohužel obraz je občas až zbytečně tmavý a přehlednosti to škodí. Pevně doufám, že všechny zúčastněné čeká zářná budoucnost v dražších a viditelnějších projektech. Už tohle by si zasoužilo širší publicitu. ()

bizz_mjc

Minimalistický, komorně laděný nízkorozpočťák. Kdo má rád tyhle indie nezávislárny, ten si The Vast of Night užije, neb tvůrci si úspěšně poradili i s málem a natočili příjemné retro scífko. ()

VanTom

Cosi je na obloze! Komorní blízká setkání třetího druhu zažívají telefonní spojovatelka a rozhlasový moderátor, jelikož zachytili záhadné vysílání, které pustili do éteru. Takže následně excitovaně naslouchají svědkům (v předlouhých záběrech na jejich/své zneklidněné tváře) a nervně pobíhají po městečku… zmatení jako oslněné srnky. Počáteční tajemná atmosféra se poroučela do hajan nejenom proto, že rozpočet několikrát narazil na své (velice, velice nízké) limity, ale zejména proto, jak scénář celou historku od samého úvodu nuceně natahoval. Bezúčelné rámování do epizody jakéhosi mysteriózního čb seriálu z 50. let tak spíše ponoukalo myšlenku, že 50 minut by bohatě stačilo. ()

Reanimated

Tohle mě dostalo! Víte jak se často mluví o filmech, kde musíte vydržet pomalý úvod, ale pak film celou dobu jen graduje. Tak to je prosím tento případ! A přitom se velká část děje posouvá jen konverzací. Ale ten závěr, ta hudba, ta kamera... ()

Lukoboss

Natočit film o hovně, to je vlastně asi taky umění. Tady furt čekáte a čekáte, že něco přijde, že se něco stane, jenže ono je 45 minut pryč a nestane se vůbec nic. Stopáž nemohla být delší, protože to už by diváci usnuli, jakýkoliv napětí se vůbec nedaří budovat. Navíc hned od první scény je S. McCormick tak šíleně otravná, že si přejete, aby už v dalším záběru nebyla. Její projev, hlas a chování, to je jedno velký utrpení. Nechybí ani (dle současných požadavků) zmínka o tom, že ten, kdo do rádia volá, je černoch a že byli vždycky nasazovaní pouze na "špinavou práci", přičemž tahle informace je pro děj filmu naprosto zbytečná. Jednu hvězdu dávám za stylizaci do padesátých let a za několik dlouhých záběrů bez střihu, to bylo povedený. ()

SpaceOdyseus

Tohle se mi trefilo do gusta. Od zacatku Patterson pylne buduje atmosferu dlouhymi zabery a sofistikovanymi ale nerusicimi tracking shoty, pomalu utahuje mysteriozni srouby, kdyz je potreba umi vzit za strihacske nuzky a skvele cely vecer graduje. Mame tu skvelou ustredni dvojici sympataku hranou neokoukanym herci (treba prvni scena McCormick v ustredne byla dechberouci). A ja se nemuzu dockat co dalsiho natoci. ()

Hanys_

Honba za tajemným zvukem v 50.letech. Něco to má do sebe, ale asi bych si tenhle příběh dokázal představit spíš v těch devadesátkových sérií aka Krajní meze atd. Atmosféru to ale docela mělo. 5.5./10 ()

Rozjimatel

Aby sci-fi film s extra nízkym rozpočtom, akým je evidentne aj tento, za niečo stál, musí mať podľa mňa extra dobrý nápad (ako je to v prípade filmu Pozemšťan (2007)). To ale tento film nespĺňa. Má síce pomerne slušný soundtrack a spočiatku aj fajn tajuplnú atmosféru, tá ale postupom času vyprchá, keď vysvetľovanie záhad začne byť až príliš doslovné a divák sa žiadnych prekvapivých zvratov nedočká. Najväčší problém ale vidím vo vizuálnej stránke, ktorá je taká nijaká, skoro všetko sa odoráva v tme, keď je figa vidieť a človek si tak akurát sledovaním filmu ničí zrak. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Zombi

Úvodních 10 - 15 minut mě skoro odradilo, ale jakmile se Fay zavře do telefonní ústředny tak se rozběhne tajemná linka s neznámým zvukem a je to docela fajn. Nečekejte nic velkého, dost děje je jen odvyprávěno prostřednictvím několika osob, ale podáno je to působivě a ta dobová a tajemná atmosféra tam je. Slušné 3 hvězdy. ()

SatyR.film

Na navodenie atmosféry 60-tých rokov minulého storočia použité filtre, cez ktoré poriadne nič na obrazovke nevidno. Hlavná postava Everett neustále niečo melie, je tam spočiatku odhadom 20 postáv a divák nestíha sledovať ani počúvať, až zistí že to ani nemusel lebo sú nepodstatní aj ľudia i kecy a kľudne mohol tretinu pretočiť. Veľa melie i Fay, ale to až tak nevadí, no irituje zasa neustálym pobehovaním po meste, keď jej rupne v bedni a vy pozeráte kam to zasa uteká. Honba za zvukom z vesmíru. 1-2*, išiel som do toho naslepo, nevedel som o čom film je. ()

Dr.Manhattan

Obsahuje spojlery !!! Prvých 15 min. s magnetofónom ma to neskutočne nudilo, bol som presvedčený o tom, že to vypnem (čo sa často nestáva). Ďalších 30 min. po telefonáte pána neznámeho ma to vtiahlo do deja. Po ďalších 15 min. som mal husiu kozu pri tom ako stará pani rozprávala svoju teóriu (čo sa tiež často nestáva). A vo finále som bol v kŕči pri jazde v aute s dvoma cudzincami a na konci pozeral spokojný s úsmevom a otvorenou pusou. Atmosféra graduje od prvej minutý do poslednej, nenechajte sa zmiasť začiatkom. ()

gulista

Atmosférická rádiová konverzačka, v ktorej sa toho povie oveľa viac, než sa v skutočnosti stane. Avšak stane sa toho dostatočne na to, aby to diváka počas tejto jednej noci postupne vtiahlo do deja, kde konverzácie tvoria hlavnú tenziu. Strach z neznámeho a odlišného má stále vo filmoch svoje poctivé zastúpenie, a nebude teda prekvapením, ak s pribúdajúcimi minútami začnú pribúdať aj otázky. Fajn jednohubka. 65% ()

Raziel_cz

Je to jako flashbacková epizoda Akt X režírovaná Stevenem Spielbergem – v tom nejlepším slova smyslu. Sympatické charaktery, jistá kamera, podmanivá muzika, konspirační zápletka, hutná atmosféra a přetrvávající pocit, že jste na hranici objevu, který může být tou nejúžasnější věcí na světě... nebo, jakmile překročíte určitou hranici, tou nejhorší. K tomu naprosto excelentní přechody mezi hřejivými interakcemi hlavních hrdinů, nadšení pro dobrodružství a hororovými buildupy a jejich nečekanými vyústěními, všechno směřující k poetickému a vizuálně strhujícímu finále. Úžasný film. ()

JimiH

Konec padesátých let jak by se líbil Springsteenovi, Kingovi nebo Lynchovi s atmosférou blížící se Zóně soumraku. Příjemný komorní film pro ty, kdo mají rádi stylové příběhy o mladých, kterým je jejich město příliš malé, mixnuté se sci-fi. ()

pumpkinqueen

Býval by to byl velmi sympatický příběh o setkání se s UFO zahrnující poutavé výpovědi, ale bohužel byl trochu špatně podaný. Atmosféra pozdních padesátých let a večerního rádiového vysílání byla od začátku velmi slibná a taková mile tajuplná, ale problém byl v tempu celého snímku. Střídal se totální chaos a divoké dialogy s hrozně utahanými částmi, během kterých bylo těžké udržet pozornost nebo vůbec otevřené oči. První polovina filmu byla obzvlášť slabá, ale tu druhou jsem si naopak užila. Bylo to dost komorní, ale nakonec docela příjemné koukání s nenápadným mysteriózním soundtrackem a vydařenou prací kameramana. Jen mě mrzí ten potenciál, protože z toho šlo vážně vytlačit ještě maliličko víc. ()

Likan7

Film má určitě silné momenty. Atmosféra při dvou vyprávěních by se dala krájet nožem. Jak telefon neznámého tak návštěva paní ve vile jsou skvělé momenty, jen je škoda, že těma film prakticky končí. Ani finále nedokázalo zaujmout tak, jako právě tyto dvě scény. Film pak vyjde do ztracena a na nic jiného si nevzpomenete. ()

samkko

Něco z úplně jiného soudku. A POZOR to vůbec není špatně. Na tento film se musíte psychicky připravit, neboť budete mít celou dobu pocit , že čtete nějaký sci-fi román. Film je vyprávěn velmi pomalu a dává si na čas vám vůbec ukázat co je to za žánr. Herecké výkony jsou průměrné ale dostačující, stejně jako hudba a vizuál, tedy až na jeden dloouuhý záběr který se opravdu povedl. Opravdu si film nepouštějte s vědomím že zde budou epické vesmírné války jako ve Hvězdné pěchotě, brilantní mindfuck příběh jako v Interstellaru (i když někomu se může příběh hodně zalíbit). Mám zde sice jen 3 hvězdy, ale neměl bych problém si tento snímek pustit někdy znovu. 6.7/10 ()