numan

Konečně zase po letech v záplavě dementních sraček jeden opravdu DOBRÝ film - a to nesnáším Patyzóna a BLMVošingtóna jakbysmet. Jediné, co mi na něm vadí, je Göranssonova disharmonická hudba, která připomíná spíš "díla" Uweho Bolla, než Nolanovy předchozí bomby. Nahradit Zimmera polointeligentním švédským poperem nebyl dobrý nápad. Nejhorším momentem filmu je ta strašlivá srrrrračka, co hraje pod závěrečnými titulky. ()

bgg

nuda, nuda, nuda ... nebavilo ma pocitat, ci vojakov co vybehli von z diery ritou napred bolo tolko kolko ich vbehlo dnu, este aj ten napad je od bratov Strugackych ;) ()

gonzo

Mám spoustu výhrad, ale pokud mě nějaký film vtáhne do sebe tak, že na něj myslím, když po projekci usínám a zároveň je to to první, co mě po probuzení napadne, a takhle to pokračuje další den, pak nelze nedat absolutní hodnocení. ()

ostre_pero

Musím pozrieť druhýkrát, ale na 90% to je určite. Pattinson mi síce trošku vadil, ale J.D.Washington bol skvelý. Nolanov rukopis je obdivuhodný a bravúrny. ()

Občasník

Dojem z filmu hodně silný. Přesto si ho budu muset dát ještě jednou, nějak jsem ty časové paradoxy nestíhal, např. červení a modří...Ohodnocení si nechám ještě projít hlavou, ale určitě 4-5. ()

VesVes

Mám nutkání podívat se na to ještě minimálně jednou, dělat si poznámky a kreslit časovou mapu, zda to opravdu všechno sedí. Prostě pobrat všechno o čem se tam mluví na první dobrou mi nešlo a často jsem se přistihla, že nevím, co vlastně jdou dělat a proč. A dále mě trochu vrtá hlavou, která strana ve výsledku vlastně představuje dobro, a která zlo. Jinak vizuálně hodně zajímavé. ()

TOPmoovie

nolan totalne zpackal dunkirk film. toto uz bolo lepsie, 100% film work, herci,.. ale chaoticky dej , nemalo to hlavu ani patu, preto to museli vo filme zakamuflovat. inak aj hudba super. ()

Natar

Přeceňovaná nudná nepovedená "bondovka". Při sledování si nelze nevzpomenout na klasické bondovky - Tenet má všechny jejich atributy a jeho "originalita" spočívá jen v poněkud diskutabilních hrátkách časem, nad jejichž elementární logikou neradno moc přemýšlet. Kdo tohle označí za "velkolepou sci-fi", patrně nikdy neviděl nic lepšího než Pokémony. ()

Skyw4lker7

TENƎT sa dosť ťažko hodnotí. Po vizuálnej stránke je to vypiplané a Nolan sa s tým opät pohral. Je vidieť že CGI efektov tu je minimum čo veľmi obdivujem a hneď vidíte Nolanov rukopis (kamera,zvuk,soundtrack).Ďalší mindfuck, ktorý je precízne natočený ,ale bez emócií. Jednoznačne sa jedná o najnáročnejší film od Nolana na pochopenie . Prvú hodinu a pol som sa ako tak držal no potom som sa akosi začínal strácať... Veľmi náročný film na to aby ste film na 100% pochopili po prvom zhliadnutí. Vďaka YT som trochu v obraze. TENET nie je vôbec pre veľkú masu ľudí ako to bolo u DUNKIRK-u alebo THE DARK KNIGHT. Je dosť komplexný - komplikovaný. Celé Vám to začne dávať zmysel až po 2-3 zahliadnutí. Myslím ,že aj samotný Nolan mohol viac vysvetliť mechaniky sveta pretože si myslím , že bežný divák film hneď zavrhne a absolútne nepochopí. ()

Kamil111

Po třetím zhlédnutí - není to špatné, ale že je něco "extrémně komplikované" (slova distributora) ještě neznamená, že je to extrémně sofistikované nebo extrémně dobré. Bratři Nolanové rádi věci komplikují tak, aby se v nich divák více či alespoň trochu ztrácel (Jonathan u Westworldu), ale stále existují určitá základní pravidla filmařského řemesla (o žádné umění v tomto případě nejde). Takže se nabízejí otázky typu, zda výrazná emocionální odtažitost může být skutečně to pravé pro připoutání diváka (dle mého názoru ani náhodou - pro koho se točí filmy?), zda tohle má vůbec něco společného se vzývaným Bondem (jde o úplně jiný svět, jinou mytologii - proč proboha někdo vytahuje Bonda?), zda shakespearovec Branagh může být uvěřitelný jako ruský zločinec (skutečně nemůže, přes jeho úctyhodnou snahu), zda inverzně se pohybující osoby působí i v daném kontextu směšně či nikoliv (podle mě stále ano), zda otřepaná citace z Casablanky není fakt zbytečná (samozřejmě je). Na druhé straně - Göransson se předvedl vynikajícím způsobem a z Pattinsona by konečně měla být sňata kletba Stmívání, zde je hlavní hereckou hvězdou. Roste pro Oscary. Naproti tomu toporný "protagonista" JDW může akorát tak s úctou vzhlížet ke svému papá, a ani další obsazení nemá daleko k béčku. ()

robbez

Režisér Nolan je zřejmě nějak těžce posedlý přesuny časoprostorem, protože tohle je už minimálně třetí film se stejným tématem. "Hlubokomyslné úvahy" o tom, zda zabitím svého dědečka v minulosti zabiju i sám sebe, už mě nějak neoslovují. Prostě právě teď je včera, dnes i zítra a už to stačilo. Jinak je to žánrově především akční film, což opravdu není moje parketa. ()

Pavelkedar

Pro mě nic víc, než potrava pro systém DK. Zvuk celkově(děj+muzika) v 7.2 DD naprosto vynikající. Jinak - za dva dny si už nebudu pamatovat o čem to bylo, prostě tuctovka. Ale ve velkém stylu, některé obrazy stály za to. Ale to je taky všechno, nic hlubšího a hloubavějšího v tom asi nehledat. Nic tam není. ()

Tomulka

Zápletka není nic originálního pro znalce sci-fi je cestování časem známá věc a upřímně pojetí tímto způsobem (turnikety, invertování) mne nenadchlo. Avšak jinak je to typický Nolan jak jej mám rád. Propracovanost scénáře dialogů, záběrů a střihu dokonalá. Tempo filmu skvěle trefené a dokonce i casting nakonec výborný. Pattinsona jsem se bál hodně, ale překvapil mne velmi. Washingtona jsem viděl poprvé a nebyl zlý. Branagh však nepřekvapil podal výborný výkon. Moc mne mrzí, že jsem nemohl na film do Imaxu na největší plátno v ČR to by byla teprve pecka! ()

Mirabony

Jeden z mála novějších filmů který mě opravdu zaujal a který sem sledoval od začátku do konce jen aby mi něco neuniklo. Připomnělo mi to Počátek i vtom zaujetí ve sledování 😀 ()

motyka52

Dokonalé v tom smyslu, že mi zhruba od poloviny filmu začalo připadat, jakoby se děj na plátně prolínal s mojí realitou, čas začal běžet pozpátku a ten film ne a ne skončit. ()

Bragi66

To, že SF hrátky s časem musí obsahovat nějaký paradox, to ano. Nedá se to asi udělat bez popuštění uzdy nelogičnosti. Tenhle příběh má nosnost a časové smyčky - jen houšť. No jenže to provedení, to je doslova ostuda, Nolan - Nenolan. To, že kdo přijde z budoucnosti nebo z minulosti, tak chodí pozadu a mluví pozpátku, a to ještě po většinu filmu? Copak to nešlo vyřešit jinak? Je tam vidět i spousta chyb - jsou tam vidět napojení animací, nebo jak nosí tu kyslíkovou masku, tak si pořád zapomíná zapojit tu hadičku. To že si tam sociálně zamoralizují o tom, jak zatěžujeme budoucnost, to jo, ale tím to nezachrání. ()

Bogrant

Ako bolo na začiatku poradené protagonistovi, nesnažte sa to pochopiť, cíťte to. To je zrejme jediný možný spôsob ako sa dívať na Tenet, keďže Nolan tentokrát až príliš balamutí, schválne kombinuje, skáče časom a dimenzuje, čím vytvára asi svoj najvyčerpávajúcejší film. Súčasne však opäť vyššie posúva svoje vlastné limity technickej stránky, podporenej perfektným vizuálom, živo pôsobiacim minimom efektov (aj tie pretáčky času vyznejú až mrazivo reálne), bombastickou hudbou a ozvučením. Dobre, že si Nolan presadil svoje a producenti to riskli s kinodistribúciou, Tenet si to priam vyžaduje. Pri jednotlivých akčných sekvenciách neraz búšilo srdce, ale postupne všetko naokolo začalo chladnúť a vzdiaľovať sa zmyslovému vnímaniu. Je to Nolanov zámer, ale celkový výsledok ma pre tento raz nepostavil zo sedačky a ani do nej neukameňoval. Hlavnou otázkou teda zostáva, či je fakt taký filmársky génius, alebo si len bežný divák bude musieť so sebou začať nosiť zákony fyziky a príručku ako ich efektívne obísť. A ak by mal byť práve toto smer, ktorým by sa mohli vydať v budúcnosti nové bondovky, tak radšej zostanem pri tých starých. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana