Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Ukko

Červený trpaslík není jenom seriál, ale prostě a jednoduše životní styl. Takže i kdyby se mi desátá serie nelíbila, nemohl bych na ni bý zlý. Dobrou zprávou je, že desátý serie opravdu není špatná. Sice! ji nepovažuji za "megaultrasuprimbaskvělou" jako předchozí serie, ale rozhodně nezklamala. Měl bych pár výhrad co se týče posunutí děje, ale nechci spoilovat, tkže se zde k tomu nebudu vyjadřovat. Mým favoritem z celé serie zůstává druhý díl, takže nelenit, uvelebit se s kuřetem vindaloo do postele a sledovat!, ()

maty39

Když jsem se dozvěděl o nové sérii Trpaslíka, tak jsem se nemohl dočkat. Možná, že jsem čekal něco jako druhý příchod Ježíše Krista. No... ten se nekoná. Šest epizod poměrně stabilní úrovně se veze na podobné vlně jako předchozí díly. Sem tam povedený vtípek, ale ve výsledku takový střední proud. Není to špatné, ale ani geniální. Jsem celkem zvědavý, co s tím udělá dabing. ()

TheGunner

Po té hrůze nazvané Back on Earth jsme se dočkali trpaslíka, který dokázal navázat na svá úspěšná léta a který hlavně dokázal opět rozesmát. Bezvadná série a snad ne poslední. ()

waits

Objednal jsem si tuhle serii na jaře přes Amazon, po prvním dabovaném dílu si potvrzuji, že jsem se smál na správných místech, tudíž můžu dát spokojených pět pro celou desátou serii:). Je v tom i kus ulehčení, že desítka vrací Trpaslíka mezi elitu po těžkopádné devítce a kus nostalgie, protože úplně perfektní desítka není. Ale pro fandu..není co řešit. ()

Noomi

Bála som sa toho a zároveň som sa nemohla dočkať. Malo to svoj dôvod a absolútne nie som sklamaná. Päť hviezdičiek a vôbec nie za to, že je to Červený trpaslík, ale za to, že je to ten Červený trpaslík, ktorého poznám a milujem (pevne dúfam, že si každá časť kvalitu udrží, asi by som neprežila, keby som mu musela odobrať hviezdu...)........ A teraz, keď už som si pozrela všetky časti X (najmenej 20 krát), môžem len konštatovať, že žiadna hviezda dole nepôjde. Som nadšená a od radosti sa až trasiem v ústrety 11.sérii! =D ()

joudas

Hodně příjemné překvapení. Back to Earth byl už jen slabší odvar původního seriálu (a to říkám i jako fanoušek Blade Runnera), takže jsem už toho od desáté série moc nečekal. Ale hned první díl jasně ukázal, že na to hoši z trpaslíka, i přes přibývající vrásky, ještě mají (scéna s losem!!). Zároveň ale podle mě tento díl nasadil laťku možná až příliš vysoko a ostatní epizody už se k ní nanejvýš přiblížily, ale nepřekonaly. To ale nemyslím nijak špatně, protože i přesto jsem se u každého dílu bavil víc než u aktuálních epizod HIMYM nebo TBBT. Jsem moc rád, že mě Kryťák a spol. nezklamali a doufám, že se dočkáme další, stejně kvalitní, série. ()

cyphercz

Je to lepší než Zpátky na Zem, ale nedosahuje to kvalit původních řad. I počet vedlejších postav je až nějak moc vysokej, holt nějak si scénáristi museli při hledání gagů pomoct... ()

killpunker

Ze Zpátky na zemi jsem viděl jeden a půl dílu a nešlo to. Zato nenovější série už se dost blíží původním dílům. Prostřední epizody trochu slabší, ale už je to trpaslík jak se patří... ()

char_t

Trpaslík je zpátky! A se vším všudy. Pro případné nové fanoušky doporučím: Přeskočte Back to Earth a po osmičce rovnou pokračujte desítkou. ()

Toka

Je to prostě trpaslík. Kvalita dílů je sice hodně nerovnoměrná, ale každej díl je lepší, než devátá řada dohromady. Nemůžu si ale pomoct, a některé gagy a vtipy mi přišli trochu nucený. Možná to je způsobeno tím, že sem neviděl původního trpaslíka v originálním změní. Každopádně po 13 letech úspěšný návrat a stejně jako u deváté řady mi něco říká, že český dabing tomu hodně pomůže k nebesům. ()