Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

jeziska

Po 9. sérii jsem si myslela, že už se trpaslík ve svém původním podání nemůže vrátit a jsem příjemně překvapená...Bavim se stejně, hlavní postavy pořád hýří vtipem a díky bohu, jsou pořád všichni ve vesmíru. Těšim se na plánovanou 11.sérii. Musim říct, že jsem byla mile překvapená, neni lehké se po tolika letech vrátit a dělat to pořád dobře ;) ()

Sadova302b50

„Byl to los!“ Ano, Červený trpaslík se vrátil v plné parádě a já byla šťastná jako blecha. Doufám, že na tento (v pořadí druhý a podstatně zdařilejší) comeback naváže stejnou měrou ještě nějaká další nová řada. ()

Prokop23

Tohle je již legendární a kultovní seriál. Schématický a přitroublý. Opakující se. Nevyvíjející se. Ale víte co? Je to geniální i tak. Červený trpaslík je totiž jako baba, co nezaujme na první a možná ani na druhý pohled. Ale když tomu dáte šanci, začnou se dít divy. To platí i pro desátou sérii, která na ničem neztratila. Excelentně koukatelné na několikrát, v peprném originále i povedeném dabingu. Absolutně nejlepší díl Fathers and Suns. Takže...ožrat se, bílý myšky, šnerování pangejtu a pak drsně s láskou...dávám zasloužených 5*****. ()

APLSMLS

Po třech dílech už musím uznat, že jde o nejlepší sérii od té šesté. Nevím, kde se po tolika letech našla nová inspirace a chuť, ale ten humor, co jsme tak měli rádi na začátku, je zpátky v plné síle! Bravo, díky! ()

Lalaith22

Po deváté sérii jsem měla opravdu strach, jestli jeden z mých oblíbených seriálů neklesne ještě níž. Nicméně musím říct, že výborná práce. Návrat ke starému humoru a parádní navázání na nejlepší série. S10E03 Citrony je jeden z mých nejoblíbenějších dílů celého seriálu. ()