Vyléčení (S12E01) (epizoda)

Doug Naylor

Ed Moore

Kostýmy:

Howard Burden

Navazujeme plynule na desátou a jedenáctou sérii, stejná úroveň, vtip dobrý, má logiku. Díl jsem si dost užil, protože společnost psychopatů byla vskutku super!(22.10.2017)

Ze všech Hitlerů, co jsem kdy viděl, tenhle byl ten nejhorší. Hlavně že to má logiku. Ten song Der fröhliche Wanderer, co předvádí Lister s Hitlerem, předváděl už René s Edith v Allo Allo https://www.csfd.cz/film/109401-halo-halo/511451-rene-v-anglii/. Měl jsem to štěstí a oba díly viděl v rozmezí 2 dnů.(12.10.2017)

Tomu říkám panečku návrat ve velkém stylu. Zatímco 11. série začala nejhorším dílem v dějinách Červeného trpaslíka (Twentica byla opravdu hodně mizerná), tak Cured je start v celku parádní. Po epizodě Give and Take z 11. série 100% nejlepší díl z nově natáčených v posledních letech. Ono co si budeme povídat, může za to hlavně Ryan Gage, jeho Hitler je naprosto luxusní a já si upřímně nepamatuju, kdy sem se tak nahlas smál, selfie nebo kytarovej duet s Listrem to je neskutečný nářez. Ono je to taky tím, že Gage je o proti klukům z trpaslíka herec z první ligy, se zkušenostmi z Hollywoodu (Hobbit) a jeho herectví je o level jinde. Nic proti základním stavebním kamenům, prvních 52 epizod miluju nadevše, ale nikdo z herců to nikdy nikam mimo tento sitcom nedotáhl a prakticky je celý život živý jeden televizní pořad. Trpaslík byl vždycky takový, že se nepárá s logikou a ve všech rolích excelují epizodní divadelní herci, ale v dnešní době už to nestačí a opravdu výrazný herecký talent tomuhle dílu odvedl vlastně veškerou službu. Tohle by nový trpaslík potřeboval, v každém díle jednu velkou hereckou hvězdu s výrazným partem. Co si budem povídat, borcům dochází dech, Kryton je neviditelný a Kocour je hodně mizerný. Snad se 12. série vydá tímhle směrem. Dal bych plnej počet, ale finále bylo opět zbytečně rychle utnuté, i tak....za návaly smíchu poctivých 85%.(18.10.2017)

• PanCitron

Mít v jedné epizodě "Hitlera" a "Stalina" a využít je jen k jednomu slušnějšímu vtípku, tomu říkám ukázkově promrhaný potenciál. Pro mě docela nijaký začátek série.(16.10.2017)

Naprosto fantastický návrat. Zatímco Twentica byla až do Krysis nejhorším dílem vůbec, Cured je naopak jedním z nejlepších a to nejen v rámci nových sérií. Vynikající nálož poctivého trpaslíkovského humoru od začátku až do konce, fantastické hlášky, scény, výtečný nápad (který se mi zpočátku příliš výtečně nejevil) a navíc sympaťák Hitler, který byl v podání Ryana Gage naprosto neskutečný a jeho kytarový duet s Listerem tomu nasadil korunu (jedna z nejlepších scén celého seriálu). Finále bylo sice předvídatelné a trochu urychlené, ale to je naprosto fuk a myslím, že to snad nikomu nemůže vadit. Já jsem naprosto spokojenej (lepší to fakt být nemohlo) a nadšenej. A na další díly se po tomhle úvodu těším ještě o něco víc. Snad mě kluci nezklamou. 100%.(24.10.2017)