Marabunta: Mravenci útočí

(TV film)
  • Česko Marabunta (více)

Aljašská sopka Mount Wupache nedaleko městečka Burly Pines dřímala celé stovky let. Nyní obnovila činnost - a geotermální aktivity probudily kolonii vražedných jihoamerických mravenců rodu Marabunta, kteří se sem kdysi dávno dostali v nákladu dřeva a nikdo o nich dosud neměl ani tušení. Ve svém přirozeném prostředí se každých patnáct let vyvalí na povrch jako smrtící temná řeka a systematicky požírají všechno živé v okruhu několika desítek kilometrů. V Burly Pines náhle mizí lidé beze stopy nebo se objevují čistě ohlodané kostry v neporušených šatech. Záhadu vysvětlí teprve entomolog James Conrad, jenž si sem zajel rybařit. Neprodleně se postaví do první linie v boji proti hrozící zkáze. Pomocníky v zápase mu budou šerif Croy a krásná učitelka Laura. Dokážou zastavit útočící šiky hmyzích zabijáků? (oficiální text distributora)

Death odpad!

Tak už i z chudáka Ferdy mravence udělali vraždící monstrum :). Jako komedie je to vážně dobré, bohužel mám ale pocit, že tvůrci tohoto skvostu to mysleli vážně. ()

borec999

Pamätám si, že Marabunta ma v detstve celkom zaujala. Pri jej sledovaní to pôsobilo na mňa skutočne ako horor. A dnes? No, asi už skôr ako guilty pleasure komédia. Keď však zvážim vek filmu a pravdepodobne mizivý rozpočet dopadlo to podľa mňa obstojne. Námet o mravcoch vraždiacich ľudí tu dovtedy ešte nebol, film mal istý náboj a typické čaro béčkových filmov 90. rokov, kedy ste pri sledovaní síce vedeli, že to nie je žiadny kinematografický zázrak no aj tak ste to nevypli a dosledovali do konca. Práve akcia na konci a pointa v závere boli hlavnými plusmi a na tú dobu neboli natočené najhoršie, ako to však zostarlo a vyzerá dnes už radšej skúmať nebudem a z nostalgie ostanem na 2* 35% ()

Milan25 odpad!

Naprosto dokonalá komedie útočící na diváka jedním vtipem za druhým. Ovšem škoda že to není záměr. Ale přiznám se, váhal jsem mezi "odpad!" a " 5* " , tady člověk opravdu nemůže zvolit jinou možnost. ()

Slimak odpad!

Jéžiš to jsou dneska filmy.Kapitální blbost ale zato pořádně nudná a primitivní.Všecko je křečovitý a ubohost je tak neprůstřelná že se jí nelze ani zasmát a pak říci že jsme se alespoň slušně pobavili.Co taky jiného než se chytat za hlavu můžete udělat když pozorujete chlapa který utíká před mravencema k vrtuníku a jeho běh je přerušen náhlým kraťoučkým zemětřesením aby spadl a pak se chvilku neuměl zvednout aby to bylo napínavější.(To vše je ale myšleno zcela vážně a v jednom kuse se na to upozorňuje)Ale jak by mohlo když se furt řve že mravenci jsou blízko,mravenci jsou už skoro tady ale furt se na ně kouká dalekohledama(v dalekohledech jsou konečně vidět...avšak bych si byl nikdy netroufl tvrdit že to co tam viděj jsou mravenci páč to vypadá jako když se odněkud leje zředěná nafta)a nikdy nedojdou na místo.Jednoduše veskrz nudný film kde se nic neděje a nic tam neni.Nevim zaco bych třeba tu jen tu jednu hvězdu dal...možná za pěkný počasí že tam je...ale to je blbost. ()

AdamesWWE

[4/10] Po prvom pozretí som dal filmu tri hviezdy, ale po druhom pozretí som pochopil že si tento výtvor priemerné hodnotenie ani zdaleka nezaslúži, pretože má veľa negatívnych stránok. Scenár je pomerne dobrý, ale je úplne predvídateľný a klišoidný a ešte je to aj všetko úplne mizerne natočené na nízkej úrovni. Či už kamera, strih, alebo aj klasická béčková hudba. Ešte aj odpudivá, televízna vizuálna stránka filmu, aspoň priemerné počítačové zobrazenie mravcov, ale naneštastie nelogické útoky, ktoré vyzerali slabo. A ešte aj úplne nezaujímavé herecké obsadenie, postavy ktorým sa nedá ani len na moment fandiť a nejaké dva výbuchy, aspoň to bolo pozerateľné. Nuž ale treba pochváliť občas nejaký pekný záber na hory a prírodu, ale aj to iba z diaľky. Akonáhle sa už ukazuje prostredie z blízka, tak to vyzerá ako obyčajný les. A ten záver ked´ odpália priehradu, tak to ani nehovorím, to už mohli aj v akváriu natočiť. Síce som sa pri tomto film celkom bavil, nedám mu priemerné hodnotenie pretože si to proste nezaslúži a má toľko negatívnych stránok že sa to prehliadnuť nedá. ()

Paldiny

Spolu s Rojom a Arachnofóbiou moje detské lásky, v ktorých hlavnú úlohu predstavoval hmyz. Dnes som si mravčích zabijákov pripomenul a prvú polovicu bol milo prekvapený. Práca s napätím fungovala, lenže ako sopka zavelila do útoku, minimalizmus strieda škaredý hmyzí digitál a napätie nechcené komické čísla. Americký etymológ a miestna učiteľka tak splavujú rieku, lezú po skalách, upaľujú mravce plameňometom či strieľajú po nich puškou miesto toho, aby sa jednoducho ukryli vo vode za nimi. Do toho visiace mikrofóny, mravce miznú zo záberov a postavy vtipkujú v najmenej vhodný moment. Aspoň, že sa dej odohráva v peknom prostredí a nie kdesi v panelákovej džungli. ()

Jayem odpad!

Tento film som videl už dva krat a stalé viac prekvapoval svojou stupiditou. Otrasné efekty ( zrejme nastrihané z iných filmov ) a otrasný scenár. Nezabudnutelná scéna keď chce Mitch Pileggi ujazdiť mravce k smrti. ()

klokyn odpad!

Asi najhorší film, čo som v mojom živote videl. Na druhej strane, má početné množstvo nezabudnuteľných scén. ()

chalp odpad!

Zaujímave, že tie mravce vyzerajú v každom zábere inač, raz sú čierne, raz hnedé, zblízka naopak zelené, raz sú veľkosti špendlíka a inokedy ako ľudská ruka.V každom prípade neopakovateľný zážitok. ()

Harpy

videla som to (ako poväčšina ľudí) ako malá, a vtedy sa mi to tiež páčilo....nechcem ale spraviť tú istú chybu ako kolegovia - ja si to už znova nepozriem nechám tomu tie lepšie 2* už len preto že si to chcem zapamätať ako celkom fajn katastrofický film (bože čo za kraviny dávajú v tej telke!) a mravce nech odpočívajú v pokoji, PS: po pozrení tohoto filmu si ešte doteraz pamätám ako som mala neutíchajúci pocit svrbenia po celom tele, teda pre výstrahu ostatným - neoplatí sa pozerať :) ()

Silviaxx

Tiež si to pamätám ešte z obdobia detstva, kedy som z toho bola viac-menej hotová. Momentálne s trošku triezvejším úsudkom, keď sa na to pozriem tak je to dosť na prd. Vnímam to už skôr ako film na pobavenie a vôbec nie ako vážny film, boh chráň ako horor. ()

Boomstick odpad!

No boha toto bola teda kravina.Nieco tak strasne som snad v zivote ani nevidel.Totalne najhorsi film aky som kedy videl,hanba,hanba a este raz hanba. ()