xXx: Nová dimenze

xXx: State of the Union

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 101 min

• MATADOR

I když hodnotím stejně jako "první díl" je tohle opravdu pořádný přešlap, pryč jsou styloví nepřátelé a ještě přijatelné umělé scény, tady se už nemyslí, zde je musíte sledovat a nepřemýšlet. Do závěrečného "finále" jsem měl docela dobrý pocit, ale to digitální finále pohnojilo co mohlo. Nejsem rasista, ale počet černochů na jednoho bělocha se asi musel vyrovat, když v jedničce to bylo zrovna naopak.(14.3.2010)

JAMES BOND+XANDER CAGE+DOMINIC TORETTO Béčkovina v každej sekunde. Dafoe a Jackson sú fajn, Cube je trošku ťarbavý, krásnych žien je dosť a k tomu pekné autá. Ice si zrejme splnil svoj sen. Keď prišiel Diesel s Pitch Black, on si struhol takmer rovnakú postavu v DUCHOCH MARSU. Keď sa vyrútilo RÝCHLO A ZBESILO, on si struhol zase podobnú úlohu v motorkovej "komédii" TORQE. Nečudujem sa, že keď sa uvolnilo miesto po xXx tak po tom skočil... Inak tvorcovia nepochopili, že sila jednotky bola v tom, že napoužívala zbytočne digi triky...(22.2.2006)

• Djkoma

HUPS! Kopněte mě někdo prosím!nebo víte co, kopněte někdo ty tlustý děduli co odsouhlasili natočení tohoto filmu. Taky nezapomeňte kopnout scénáristu a můžete rovnou očistit botu o herce a režiséra. Tento film, jako pokračování XXX s Vin Dieslem působí jako "víc peněz+ víc X= lepší film ", ale to opět neplatí. Jednička byla kravina, nebudu tady nikomu patlat med kolem pusy, ale v jedničce šlo jen o Vin Diesla a vše okolo byli kraviny naskládané na sebe(viz. koment u XXX). Dvojka je o černochovi co musí vzít jistou prácičku, aby zachránil dobro našich Spojených států Amerických. Menší spinkutí, spojené s "menším" příběhemo minulosti hlavních postav, nějaké to drahé auto a tunning podle vzoru Fast and furious a v neposlední řadě nějaká ta ženská. Celé to působí jako přehypované sólo pro "dalšího z těch tvrdejch černejch hochů". Ti američané jsou nepoučitelní. Lee tamahori dostal spackaný scénář, jednoho dobrého herce(ne Ice Cube to není :-)) a pár milionů na triky. To co však předvede v posledních minutách filmu je do nebe volající a připomíná mi to Torque ohnivá kola. Raději si bežte koupit lístek na tunning party a nechodte na takové béčko :o)(20.6.2005)

• POMO

Čo do rozpočtu obrovské, čo do vkusu a inteligencie ultralacné béčko. Miesto Icea Cuba, ktorý by sa mimochodom hodil viacej do role medvedíka Balú, mohol byť kľudne Van Damme alebo Seagal. Jediné, čo úroveň filmu odlišuje od aktuálnej tvorby týchto dvoch pánov, sú prítomnosť Dafoea, Jacksona a spomenutý rozpočet. Pribúdajúcou krkolomnou akciou paradoxne pribúda i nuda a niektoré scény doslova rozčúlia (tanky). Prvý film aspoň dokázal navodiť klamlivý pocit že má nadhľad a je cool. Tento druhý je však iba beztvará predigitalizovaná želatína, spadajúca do rovnakej kategórie ako shitový TORQUE. Zaslúžené komerčné fiasko, ašpirant na väčšinu Zlatých malín.(13.5.2005)

• Aleee89

Akční pohádky nejsou nic pro mě, vůbec mě to neohromí. Myslím, že dvojka je o malou kapku lepší. Asi tomu prospěla výměna Vina Diesla. Dvojka mi připadá taková víc světácká. A zdá se mi, nevím, čím to je, že dvojka a jednička jsou úplně jiné filmy. Dvojka mi jedničku ani v nejmenším nepřipomíná. Takže opět nic moc, je to trochu jiné, možná lepší, ale nic pro mě.(26.6.2013)

• - Ve scénách v NSA je v hudbě slyšet morseova abeceda. Opakuje se v ní dokola XXX 2 (-..- -..- -..- ..---). (Martin00x)

• - V předprodukci byly napsané dva scénáře, z kterých se potom vybral ten lepší. Autorem prvního je Rich Wilkes a uváděl na scénu piráty v Jihovýchodní Asii. Vybrán byl však text Simona Kinberga, který se odehrává ve Washingtonu. (imro)

• - I přes vizáž tvrdého rappera akční filmy Ice Cubea moc nevydělávají. Jeho Torque: Ohnivá kola (2004) o drsných motorkářích propadla. Mnohem větší úspěch zožala komedie Barbershop (2002) z prostředí černošského holičství a její pokračování. (imro)