xXx: Nová dimenze

xXx: Nová dimenzia

xXx: State of the Union

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 101 min

Mnohem lepší než jednička co do kamery i scénáře, stále však takové přeplácané béčko prošpikované špionskými klišé od začátku do konce. A to se vůbec nezmiňuji o předvídatelnosti zápletky a sérii naprosto nemožných triků, při kterých by se Ice Cube v reálu zabil dřív, než by řekl "xXx". Nemůžu si také odpustit, že mi určitá část připomíná stylem i "street race" pozadím filmy F&F, zejména pak první dva díly. V každém případě všechny atributy u tohoto filmu fungují. Ne příliš dobře, ale alespoň fungují (narozdíl od předchozího dílu). Takže stačí otevřít oči, vypnout mozek a užít si hodinu a půl béčkové akce. 5/10(21.5.2013)

• SaNcHeZ_cz

Ne. Tohle vážně ne. Všechno co bylo zábavné na jedničce tady prostě není. Místo další porce zvrácené trikařské akce a mlácení charismatem Vina Diesela po hlavě celou metráž filmu jsem dostal jen totální výplach z trubek, kde ani překvapivě Jackson nefunguje ani trochu. Obsazení Ice Cube jako nástupce Vina Diesela, považuji za fail roku 2005.(10.1.2011)

Zvláštní. Slovo "blbina" mě naky napadlo :-) Druhý díl "Tripl exe" je však o poznání zábavnější, než jeho starší bratříček, taky Tamahori je lepší režisér než Cohen. Akce, výbuchy (občas nějaký ten totální nesmysl, jako třeba se skokem na helikoptéru), drahý auta, hlášky a pěkný slečny, abych tak řekl, "na obou stranách barikády." Docela to šlo.(28.11.2005)

• MATADOR

I když hodnotím stejně jako "první díl" je tohle opravdu pořádný přešlap, pryč jsou styloví nepřátelé a ještě přijatelné umělé scény, tady se už nemyslí, zde je musíte sledovat a nepřemýšlet. Do závěrečného "finále" jsem měl docela dobrý pocit, ale to digitální finále pohnojilo co mohlo. Nejsem rasista, ale počet černochů na jednoho bělocha se asi musel vyrovat, když v jedničce to bylo zrovna naopak.(14.3.2010)

• Sobis87

Už jen to přemrštěné (a nechutně digitální) finále vám dá dost důvodů na to, abyste se tvůrcům tohohle filmu mohli dlouhé hodiny posmívat. Narozdíl od všeho, co se děje před tím, to je ale aspoň zvrhlým způsobem zábavné. Jinak Ice Cube jako akční hrdina vůbec nefunguje a Willem Dafoe má po Nebezpečné rychlosti 2 na kontě další otřesný akčňák.(12.1.2012)

• - K tomu, aby Lee Tamahori vybral na post skladatele Marca Beltramiho, ho přesvedčil slavný Jerry Goldsmith, který zemřel v létě roku 2004. (imro)

• - Režisér prvního dílu a zároveň producent sequelu Rob Cohen vyhlásil, že podle nerealizovaného scénáře zřejmě vznikne třetí díl. (imro)

• - V předprodukci byly napsané dva scénáře, z kterých se potom vybral ten lepší. Autorem prvního je Rich Wilkes a uváděl na scénu piráty v Jihovýchodní Asii. Vybrán byl však text Simona Kinberga, který se odehrává ve Washingtonu. (imro)