xXx: Nová dimenze

xXx: State of the Union

xXx: Nová dimenzia

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 97 min

Mnohem lepší než jednička co do kamery i scénáře, stále však takové přeplácané béčko prošpikované špionskými klišé od začátku do konce. A to se vůbec nezmiňuji o předvídatelnosti zápletky a sérii naprosto nemožných triků, při kterých by se Ice Cube v reálu zabil dřív, než by řekl "xXx". Nemůžu si také odpustit, že mi určitá část připomíná stylem i "street race" pozadím filmy F&F, zejména pak první dva díly. V každém případě všechny atributy u tohoto filmu fungují. Ne příliš dobře, ale alespoň fungují (narozdíl od předchozího dílu). Takže stačí otevřít oči, vypnout mozek a užít si hodinu a půl béčkové akce. 5/10(21.5.2013)

• Chermy

Zapnu televizi a vidím letící člun....dopadne na most, z něj vystoupí negr, začne hrát hip-hop, nahodí drsnou tvář, kterou si můžete vychutnat ve zpomaleném záběru, za ním z ničeho nic vybouchne policejní auto, on nasedne do svý káry a řekne "mise splněna"....a já dostávám křeče v bránici a smíchy pláču:-)..... na scéně se záhy objeví Samuel L. Jackson a já vím, že tohle bude prdel:-)....a byla!(22.4.2009)

• MikO_NR_1909

Je to vskutku hrozný film, o tom pŕŕŕ. Ale rovnako z toľkej dejovej impotencie i nechcene zábavný. Ultra rýchly drive naprieč klišé scenárom a nasratým Cubeom je kombinácia par excellence na všetky druhy paródií a napodobenín. S Civalom sa dá sčasti súhlasiť, je to proste tak. Celkom dobre sa na tú hrôzu pozerá, hehe.(8.5.2015)

JAMES BOND+XANDER CAGE+DOMINIC TORETTO Béčkovina v každej sekunde. Dafoe a Jackson sú fajn, Cube je trošku ťarbavý, krásnych žien je dosť a k tomu pekné autá. Ice si zrejme splnil svoj sen. Keď prišiel Diesel s Pitch Black, on si struhol takmer rovnakú postavu v DUCHOCH MARSU. Keď sa vyrútilo RÝCHLO A ZBESILO, on si struhol zase podobnú úlohu v motorkovej "komédii" TORQE. Nečudujem sa, že keď sa uvolnilo miesto po xXx tak po tom skočil... Inak tvorcovia nepochopili, že sila jednotky bola v tom, že napoužívala zbytočne digi triky...(22.2.2006)

• Gemini

Rádobykontroverzní a rádobyoněčem totální béčko s obřím rozpočtem....začínám mít pocit, že Lee Tamahori si libuje ve zprasených digitálních efektech, přece jen Jako Pavouk, Die Another Day a teď tohle, to nemůže být náhoda. Na celém filmu vás zaujme leda tak to, že někdo s postavou Ice Cubea takhle vládne bojovými uměními a to, že i tak urostlá ženština jako Nona Gaye dokáže působit velice sexy a uvolněně i v šatech na tak tenkých ramínkách, že by jí při delším nošení uřízly hlavu. Hudba - Marco Beltrami s tradičním rukopisem (i když dunivé temné žestě se v tak "cool" filmu nenosí) a pak řádka nějakých nigaz brodaz jako je Xzibit, který si střihne roličku jako stvořenou pro někoho kdo neumí hrát ani rapera...zkrátka a dobře po svěží jízdě s charizmatickým Dieselem (a slečnou Argento) přichází přeplácaný a ve spoustě věcí nedotažený pokuk, ve kterém Willem Dafoe přehrává ještě hůř než v prvním Spidermanovi.(19.3.2006)

• Ice Cube

• - Vojáci, kteří na začátku filmu vniknou do tajného sídla NSA a v závěru filmu obsadí Kapitol, používali útočné pušky zn. Heckler & Koch XM8. (JohnSmith)

• - Hned poté, co Darius (Ice Cube) zapálí lodě, po něm Kyle Steele (Scott Speedman) vystřelí pár ran bez toho, aby se dotkl spouště. (KucC)

• - Režisér prvního dílu a zároveň producent sequelu Rob Cohen vyhlásil, že podle nerealizovaného scénáře zřejmě vznikne třetí díl. (imro)