xXx: Nová dimenze

xXx: State of the Union

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 101 min

• Bat55

O xXx: Nová Dimenzia môžem kľudne povedať, že je to film úplne na prd. Nie len čo sa týka akcie (ktorá je v určitých častiach skvelá, napríklad začiatok pôsobí výborne), ale aj hereckého obsadenia a príbehu ide o katastrofu. Príbeh je dobrý, ale film nemá žiadne srdce a nedisponuje žiadnym aspektom, kvôli ktorému by si film človek obľúbil. Je to len zostrih hlášok a akčných scén. Do toho prichádzajú otravné a nehorázne nudné a stupídne dialógy, prakticky o ničom. Ice Cube nesahá Vinovi Dieselovi ani po členky, pri prvej scéne, keď som ho videl som mal čo robiť, aby som sa nerehotal, jednoducho absolútne premárnená dvojka a to jednotka disponovala výbornou akciou (nehovorím, že tento diel je po akčnej stránke zlý, ale mohlo to byť podstatne lepšie), výborným Vinom Dieselom, ktorému aspoň hlášky sadali do úst a Jacksonom, ktorý bol v prvej časti celkom fajn, tuto nič moc. /40%/(12.3.2011)

Zajímavý, že se tahle dvojka nedrží pravidla více a rychleji. Akce je tu míň a je o hodně horší než v jedničce. Ubylo i hlášek a charismatu hlavního hrdiny. Ice Cube je tlustej, ale jinak je to docela sympaťák, ale v téhle roli byl lepší Diesel po všech stránkách. Tam kde se v jedničce snowboardovalo a jezdilo na motorce, ve dvojce Ice Cube svolá pomoc negrů a ukradnou tank. BOŽE!!! Pak teda začne jezdit autem po kolejích, ale to zvládal už Roger Moore v "Chobotničce" (aspoň myslim že to byla Chobotnička) a byl při tom o hodně víc stylovější. Aspoň že ten Samuel L. Jackson je tam víc cool, a Willem Dafoe je lepší záporák než týpek z jedničky.(26.3.2006)

• Djkoma

HUPS! Kopněte mě někdo prosím!nebo víte co, kopněte někdo ty tlustý děduli co odsouhlasili natočení tohoto filmu. Taky nezapomeňte kopnout scénáristu a můžete rovnou očistit botu o herce a režiséra. Tento film, jako pokračování XXX s Vin Dieslem působí jako "víc peněz+ víc X= lepší film ", ale to opět neplatí. Jednička byla kravina, nebudu tady nikomu patlat med kolem pusy, ale v jedničce šlo jen o Vin Diesla a vše okolo byli kraviny naskládané na sebe(viz. koment u XXX). Dvojka je o černochovi co musí vzít jistou prácičku, aby zachránil dobro našich Spojených států Amerických. Menší spinkutí, spojené s "menším" příběhemo minulosti hlavních postav, nějaké to drahé auto a tunning podle vzoru Fast and furious a v neposlední řadě nějaká ta ženská. Celé to působí jako přehypované sólo pro "dalšího z těch tvrdejch černejch hochů". Ti američané jsou nepoučitelní. Lee tamahori dostal spackaný scénář, jednoho dobrého herce(ne Ice Cube to není :-)) a pár milionů na triky. To co však předvede v posledních minutách filmu je do nebe volající a připomíná mi to Torque ohnivá kola. Raději si bežte koupit lístek na tunning party a nechodte na takové béčko :o)(20.6.2005)

Ono uz prvni film nebyl nic extra, ale druhej je jeste o tridu horsi. Jednak tu nemame Vina. Netvrdim, ze byl nejak uzasnej, ale porad lepsi nez Ice Cube, kterej se porad snazi tvarit strasne drsne a hazet hlasky, ale ani jedno mu moc nejde. Co se tyce ostatnich, tak jak Jackson tak Dafoe v podstate nemaj co hrat. Jinak pribeh je v akcnim zanru takovej lepsi prumer a dava dostatecnej prostor pro akci, ktery tu je fakt dost, jenze problem je, ze nejaka super taky neni. Sice se furt neco deje, strili se a vse vybuchuje, ale ani jednou sem si nevsim, ze by nekde cakla krev, coz zas tak neprekvapi, ale pokud se nepletu, tak hlavni hrdina kazdyho jen zmlatil a nezabil nikoho. A co je to vsechno platny, kdyz i pres spoustu akce, ktera se snazi tvarit desne cool a sem tam nejakou tu vychytavku, ktery jsou ale misty uz dost do sci-fi, to proste stejne pusobi dost utahane, cemuz taky napomaha otravna cernosska hudba. Proste prumernej akcni film, kterej nijak extremne nenudi, ale zaroven ani moc nebavi.(6.6.2007)

• sharky

Dobrá komedie. Nepřekonatelný superagent skáče jako laňka ze střechy na střechu, i když má metrák nadváhu a při prvním skoku by se v reálu propadl až do sklepa. Tamahori opět vsadil na nevydařené počítačové triky, nakreslený finální vláček je opravdu hodně špatný. Škoda, že si ze sé předchozí bondovky nevypůjčil taky scénáristy a nepředvedl nějaké další vizuální vychytávky jako v Dnes neumírej. Takhle je to jen chaotická akční řež, nemající hlavu a patu s mimořádně nevhodným představitelem hlavní role. Jedý zajímavý na celém filmu je jako vždy skvělý Dafoe. Ale stále mám dojem, že je to určitě lepší než příšerný první dí.l(23.11.2005)

• - Ve Washingtonu není West Side ani South Side. (KucC)

• - Herec Vin Diesel a režisér Rob Cohen podepsali účast na tomto snímku už měsíc před tím, než do kin dorazil první díl. Oba nakonec produkci opustili. (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 66. (Zdroj: ČSFD.cz)