xXx: Nová dimenze

xXx: State of the Union

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 101 min

• Chermy

Zapnu televizi a vidím letící člun....dopadne na most, z něj vystoupí negr, začne hrát hip-hop, nahodí drsnou tvář, kterou si můžete vychutnat ve zpomaleném záběru, za ním z ničeho nic vybouchne policejní auto, on nasedne do svý káry a řekne "mise splněna"....a já dostávám křeče v bránici a smíchy pláču:-)..... na scéně se záhy objeví Samuel L. Jackson a já vím, že tohle bude prdel:-)....a byla!(22.4.2009)

• Terva

DIALOG - agent Augustus Gibbons : Nový agent XXX. Darius Stone : To zní jako porno hvězda............. Scénář : Simon Kinberg. Kamera: David Tattersall. Hudba : Marco Beltrami - Ve scénách v NSA je v hudbě slyšet morseova abeceda. Opakuje se v ní dokola XXX 2 (-..- -..- -..- ..---). CHYBY VE FILMU - 1 - Když na konci odjíždí nový agent z garáže, tak na krku nemá nic. Ale když vyjede už tam má tetování xXx. 2 - V jedné scéně vypne hlavní hrdina pojistky, ale přesto si udělá kuře v mikrovlnce.(26.4.2011)

• 3DD!3

Co to s tím XXXem proboha udělali? Věděl jsem do čeho jdu ale místy to už nebylo ani k smíchu, ale spíš k pláči. I když pravda je že takovou šílenost jste už pravděpodobně hodně dlouho neviděli. Připomíná to futuristickou partii šachů - na jedné straně "hodní" černí na druhé straně "zlí" bílí. "O boj za mír v matičce americe." ;-)(8.6.2006)

----- "Hoši, nechci dělat chytrýho nebo tak, ale není tohleto slepý ?!?" ... "Nic slepýho neexistuje !!!" ----- Nádherně prostoduchý, nesmyslný a zároveň vrcholně zábavný akční nářez. Objektivně vzato na 4* nemá, na to by musel být buďto podstatně skutečnější, nebo naopak šílenější - ani jedno nevylučuju. Navzdory svým nedostatkům mi slušně zvedl náladu, takže pohodové 3*.(12.4.2009)

JAMES BOND+XANDER CAGE+DOMINIC TORETTO Béčkovina v každej sekunde. Dafoe a Jackson sú fajn, Cube je trošku ťarbavý, krásnych žien je dosť a k tomu pekné autá. Ice si zrejme splnil svoj sen. Keď prišiel Diesel s Pitch Black, on si struhol takmer rovnakú postavu v DUCHOCH MARSU. Keď sa vyrútilo RÝCHLO A ZBESILO, on si struhol zase podobnú úlohu v motorkovej "komédii" TORQE. Nečudujem sa, že keď sa uvolnilo miesto po xXx tak po tom skočil... Inak tvorcovia nepochopili, že sila jednotky bola v tom, že napoužívala zbytočne digi triky...(22.2.2006)

• Ice Cube

• - Hned poté, co Darius (Ice Cube) zapálí lodě, po něm Kyle Steele (Scott Speedman) vystřelí pár ran bez toho, aby se dotkl spouště. (KucC)

• - I přes vizáž tvrdého rappera akční filmy Ice Cubea moc nevydělávají. Jeho Torque: Ohnivá kola (2004) o drsných motorkářích propadla. Mnohem větší úspěch zožala komedie Barbershop (2002) z prostředí černošského holičství a její pokračování. (imro)

• - Herec Vin Diesel a režisér Rob Cohen podepsali účast na tomto snímku už měsíc před tím, než do kin dorazil první díl. Oba nakonec produkci opustili. (imro)