Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

Maverick

Pěkná komedie o tom, že to v životě není nic lehké. Škoda, že ve filmu nebylo více humoru byl spíše vážnější. Výkony všech hlavních herců byly normální a nijak nevybočovaly. Divák si skoro nevšimne Kevina Spaceyho a stejně tak Davida Duchovnyho. Moc se mi líbila Melanie Griffith. Skrátka byl to výborný odpočinkový filmeček. ()

xander

Najzaujímavejší na tomto snímku sú herci pretožesú známi a kvalitní. Z nich sa vydeluje ústredná trojica-Melanie Griffithová, Harrison Ford a SIgourney Weaverová. Alec Baldwin, Joan Cusacková a Philip Bosco už dostali menej priestoru. Zaujímavý je ešte vtedy neznámy Kevin Spacey, v maličkej úlohe.Nesmial somsa až tak vela akosom predpokladal, ale niekoľko vynikajúcich vtipov sa nájde. Výsledok je dobrý, ale mohol byť ešte trochu lepší. ()

Aberdeen odpad!

Dryáčnická didaktická reklama na téma potřebnosti asertivity - možná bude ještě někdy povinně promítána na našich středních školách. Pak zřejmě odejdu dobrovolně poustevničit, bude-li někde zbytek lesíka... No nic - ani Mike Nichols holt nemůže pořád točit jenom samé Hlavy XII nebo Absolventy. ()

Bojoušek

Výborní herci a nesmrtelná "Let the River Run"! Ve své době asi výborná zábava, dnes pro mnohé nuda, ovšem ne pro mě (podmínkou však je originální znění). ()

Rassyna

Melanie Griffith ve své asi nejlepší roli, Sigourney Weaver jako šéfka, kterou by si nikdo nepřál mít, a Harrison Ford jako přítel jedné, posléze druhé. Moc mě pobavil účes a líčení Joan Cusack, neměla daleko od podoby klauna z cirkusu. V malinké roli se na začátku dokonce mihne i Kevin Spacey. Celkově vzato pohodová komedie. ()

lapatata

Průměrná, šedivá a hodně přeceněná romantická komedie. Kdyby tam místo Griffith hrála Meg Ryan, dal bych o hvězdičku víc, ta by mi tam pasovala. Zaujalo mě, že celým filmem se táhne oscarová melodie, kterou v ČR nedávno brutálně zprznila Lucie Vondráčková. ()

dracekt

Je to starej film, ale opravdu to není špatný s právě tou báječnou písní. Ale samozřejmě se jedná o nenáročnou zábavu, nicméně příjemnou. ()

Pavlo

Working girl predstavuje „modernú“ rozprávku o tom, ako jedno dievča k úspechu prišlo. Isto patrí medzi tie vydarenejšie komédie s touto tematikou. Je to hrané s ľahkosťou a nadhľadom, prevláda tu chytrý humor a inteligentné dialógy a celé je to okorenené hereckou elitou. Jednoducho super odreagovanie. ()

MG10

Film, ktorý síce žánrom nie je komédia, avšak nechtiac sa v ňom nachádza mnoho komických, smiešnych až infantilných prvkov, ktoré tvoria dokonalý príbeh tupej Popolušky a Indiana Jonesa na scéne Wall Street. Film, ktorý má 70% len vďaka tomu, že patril medzi to málo, ktoré sa za čias prechodu komunizmu na demokraciu dostalo na obrazovky verejnoprávnej televízie, a preto mnoho ľudí hodnotilo tento skvost plný "honenia vlastnej ctižiadostivosti a sebavedomia" čisto zo sentimentálneho hľadiska. Ani sa nedivím, že si ho po 20 rokoch nepozrú znova, pretože by to bola v prvom rade strata času a v druhom rade strata ilúzií o jeho ako-takej výpovednej hodnote. Stačí preskočiť na koniec a pozrieť si záverečnú scénku, kde mladá sekrét-árka vysvetluje bohatému Orenovi, ako prišla na zložitý obchod. Tupý výraz Orena hovorí za všetko, s jeho IQ by sa neuplatnil ani pri triedení plastov a kovov na skládke odpadu a nieto ešte na burze. Našťastie sa film natáčal na začiatku Griffithovej kariéry, kedy ešte nepila prvú ligu, inak by bol výraz tváre ešte viac gumenný ako doteraz. Takisto treba venovať špeciálnu pozornosť kostýmom, ktoré boli ultra nadčasové. Nádherne vypchané ramená v sakách, ktoré by v tej dobe aj z Claudii Schiffer urobili asexuálneho Vulkánca zo Star Treku, odobrali nežnému pohlaviu aj poslednú štipku ženskosti a v kombinácii s vyšuchorenými účesmi tvorili dokonalú súhru toho najhoršieho, čo nám 80. roky priniesli. Ako sa zvykne hovoriť, že sa "napätie dalo krájať", tak v tomto prípade bolo napätie redšie ako hélium. Je to jeden z mála filmov, na ktoré nie je možné urobiť paródiu, pretože sa film paroduje sám.. ()

fabienne223

No, nemůžu si pomoct, ale je to má oblíbená komedie a přes veškerou jednoduchost až průhlednost děje se asi vždy znovu ráda podívám. A navíc mám moc ráda Melanii Griffith. ()

Kanty

Tak nízke hodnotenie ako má tento film na csfd.cz si určite nezaslúži, pekné romantické, pozitívne 85% ()

Dupac

V raných 90. letech 20. století nejoblíbenější film mojí středoškolské učitelky na Podnikovou ekonomiku, protože si myslela, že 1) takhle funguje kapitalismus, 2) takhle by se měly chovat emancipované cílevědomé holky. Čas trhnul oponou a jediná scéna (vrcholně sexistická, samozřejmě), která z filmu vyčnívá, a stěží něco podobného někdy uvidíme v současném hollywoodském filmu, je topless Melanie Griffith, jak v bytě svojí sokyně vysává tepich. 30 let po svém vzniku se Podnikavá dívka z kategorie pohádek definitivně přesouvá do poličky s osmdesátkovým bizárem. ()

motyka52

"Protože jste sledovali Podnikavá dívka, mohlo by vás zajímat: Pretty Woman". Tak přesně tuhle hlášku na mě vyhodil Disney+ ještě než skončily závěrečné titulky s chytlavou melodií a algorytmus se tentokrát nemýlil. Je to to samé, akorát bez felace. Ale to nevadí, protože je to pěkný feel good film se kterým se dá strávit příjemný rodinný večer a jemuž vládne sympatická dvojka lidí - charismatický Ford a Melanie Griffith, která byla před tím faceliftem fakt kočka. Vzpomínám, že to u nás doma po revoluci dost frčelo na VHSce a já úplně rozumím proč. Revoluce ve filmařině to není, ale divák dostane to, co chce. Nenáročný divák, abychom byli přesní. ()

matilda33

Príjemný film, na taký oddych, keď sa vám v podstate o ničom zložitom nechce premýšľať, len tak si niečo pozrieť. Výborné herecké obsadenie. ()

Mana

Krásný romantický příběh o cestě k úspěchu s trochou komedie a s neopakovatelnými záběry tehdejšího New Yorku. Nepakovatelné je také herecké obsazení, neboť zde hrají ti, kteří se na scéně jen tak spolu nesejdnou. Leda v nějakém snímku s Kovboji a vetřelci, ale takový by snad nikdo natočit nechtěl. **** ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis