Umučení Krista

• USA The Passion of the Christ (více)

Film Mela Gibsona nás zavádí do Jeruzaléma v době před více než 2000 lety a nebývale působivou, místy až šokující formou popisuje posledních dvanáct hodin života Ježíše Nazaretského (James Caviezel) před jeho ukřižováním na hoře Golgota. (Magic Box)

Tomulka

Perfektní filmové dílo. Mel Gibson předvádí naprosto bez okolků svou vizi umučení Krista. A když mysdlím bez okolků tak bez okolků. Věřím, že brutalita byla v té době (hlavně římanům) vlastní, ale na plátně bych to zrovna vidět až tak do detailu nemusel. U dívání mně až mrazilo jak moc byl film drsný. Každopádně James Caviezel famozní výkon a režie s kamerou perfektní. Odvahu na další podívání však nemám. ()

kiv

Téměř dokonalé dílo. Jediný film předávající Kristův příběh v autentických či realitě blízkých obrazech a dimenzích. Vizuální zpracování je bezchybné, velmi pečlivý byl také výběr postav. Problémem je, že nevěřící nikdy nemohou tento film docenit a snaží se v něm hledat potřebná schémata nebo naopak nepotřebná cliché, tak, jak postupují při hodnocení jiných filmů. Možná by se měli hodnocení zcela zdržet, neboť ve filmu nejspíš ani nerozeznají skvělý podklad pro rozjímání: trojí ucelený motiv mše svaté, bolestného růžence a křížové cesty. Věřící je třeba upozornit, že se stále jedná zejména o obraz člověka. Při kontemplaci bychom si neměli pouze nechat běžet před očima dechberoucí výjevy z filmu. Je to lákavé a nenamáhavé, chybí tomu však Božský rozměr. A mimochodem: nezapomeňme, že Ježíš dost možná nejvíce trpěl v Getsemanské zahradě, nikoli pod bičem či na kříži. ()

zralok3

Nemám z tohohle filmu vůbec dobrý dojem, je rozdělen do několika částí. Je pro mě zbytečně dlouhý a nezáživný. V druhé části je až zbytečně podrobně ukazována brutalita, která mě od filmu odradila. Jediné co mohu trochu ocenit je herecký výkon Jima CAVIZIELA, ale převažují hlavně negativní dojmy. ()

e-pilot odpad!

To, že Bůh za tuhle ohavnost plnou lží, výmyslů, pokrytectví, vypočítavosti a manipulace s fakty Gibsona nepotrestal, jenom dokazuje, že ve skutečnosti žádný Bůh není. ()

Sovice

Je dobré vidět, co Ježíš musel podstoupit pro naše hříchy. Je dobré pustit si Umučení Krista na Velký pátek pro lepší prožívání půstu. Je dobré film zhlédnout, když potřebujete upevnit svou víru. Hluboce smekám. ()

Marward

Velice autentické zpracování, které se drží popisu v evangeliích a není náboženské (modrooký Ježíš s jemnou tváří a ovečkou v ruce) . Říká se, že když tento film viděl paež Jan Pavel II, tak prohlásil ... ano, takhle to zřejmě bylo. Film jsem viděl jen jednou v kině a nemohu říct, že to byl pěkný film a také jsem se na něj nedíval podruhé, i když jsem si pořídil DVD. Takový film v člověku zanechá velice hlüboký dojem a není třeba si ho každou chvíli přehrávat. ()

dubacek

Zbytečně dlouhé. Určitě by se to obešlo bez čtvrt hodiny minimálně. I bych věřil, že kdysi byli lidé takoví fanatici a byli něčeho podobného schopni. I když si myslím, že kromě toho naturalistického bičování, vidíme podobné scény v každém druhém filmu. ()

holyvac

nechápu, co jsem si z tohoto snímku měl odnést...Za vizuální stránku dávám 1* a docela cool byl i Satanáš (Rosalinda Celentano) takže celkem 2*. ()

Pythonator

Umučení diváka. Gibson je dobrý režisér a ještě lepší křesťan:-) Tohle bylo ale nekonečné a nudné. Řekl bych, dobře natočená nuda. Já možná nejsem zase tak dobrý křesťan jako Gibson, ale kdybych točil film o umučení Krista, nesnažil bych se umučit diváka hektolitry krve. Poukázal bych hlavně na Kristovo učení a to mi tu nějak chybí. ()

Otan

Jsem zmaten a jak si to tady čtu,tak nejsem sám.O tomto filmu bylo napsáno mnoho a názory všelijaké a já se přidávám na stranu negativních.Gibson už ve Statečném srdci poodhalil co má asi rád a tady to vypustil bez servítku na plno.Nejsem měkota a rozumím těmto scénám,když někam směřují.Jenže,když odstřihnu tyto scény zde,tak v podstatě nic nezbude,takže o co tady tedy jde?Samozřejmě znám příběh o Kristovi,přesto tento pohled považuji za přinejmenším podivný,zejména tedy to,že kromě bytí a mučení tento film nic dalšího nenabízí. ()

bishi1

zhruba první polovina filmu paráda i když to byla asi hlavně zásluha originál zvuku, ale na mě ta rétorická část velmi zapůsobila a to jsem naprostý bezvěrec, ovšem jen pokud jsem nepřepla na češtinu, v té chvíli se kouzlo začalo vytrácet (už to nikdy neudělám:) ), druhá polovina se proměnila v krvavé orgie násilí, nejsem žádná útlocitná květinka, ale čeho je moc, toho je příliš ... škoda ()

PSyk

Brutalita jako superkýč, Mele, copak nevíš, že méně bývá více. Kdyby Ježíš nevstal z mrtvých, tak by se v hrobě obracel! ()

MartinSTFC

Neuvěřitelně silný film. Nejsem věřící, přesto ve mně zanechal nesmazatelnou stopu. Během filmu jsem se neubránil dojetí a slzám. Především scény s Marií, která kvůli hlouposti jiných přichází o svého jediného syna, jsou dost srdcervoucí. Jako ateista jsem se na film nedíval jako na biblickou záležitost, ale prostě jako na příběh jednoho muže, který byl donucen za svou pravdu zemřít. Drastické scény byly nezbytné, a bez nich by si člověk těžko dokázal vytvořit iluzi utrpení, které to muselo bezesporu být. Za mě pět hvězd, jelikož film jako je tento se jen tak netočí. ()

CragHack

Příšerně natočená a ještě hůř zahraná blbost, která bohužel scény s mučením nevyužívá ku prospěchu filmu, ale k jeho úpadku. Děj to nemá, spíše slepenec scén které ve vás nezanechají jiné pocity než odpor. ()

jigsaw44

Gibson zmiešal starý najznámejší príbeh s novodobobými možnostami, ktoré kinematografia ponúka. Autentické jazyky, dobová atmosféra ako i hlavne mučenie a samotné ukrižovanie majú posobit čo najrealistickejšie a tým pádom majú "chytit za srdce" a vzbudit dojem, že to tak skutočne bolo a JK musel prežit tie najkrutejšie bolesti. Týmto snímkom rozprúdil diskusie ale tiež prísun tržieb na svoje konto. Ale každý človek, ktorý sa o to čo i len trochu zaujíma vie, že v skutočnosti to bolo inak: žiadne ostnaté biče neboli, takto sa nemučilo a ani kriz sa netahal, tahala sa len jeho lahšia horizontálna čast, takže tieto veci sú len domyslené a zbytočne vyhrotené. Aby sa to však lepšie predávalo tak marketingové oddelenie Ježiša Krista (to sú tí, ktorí o nom vymysleli, že má nadludské možnosti) to upravilo do lepšie predajnej podoby. Mimochodom v historii je asi 10 celebrit tohto typu s podobne vymysleným osudom. ()

Mark1983

Musím uznat,že film je opravdu až nesmírně brutální,ale v podstatě se ve filmu nejedná o nic jiného,než jen o tu brutalitu,takže je to u mě historický snímek,který si ty tři hvězdičky zaslouží. ()

Dočkáme se pokračování Umučení Krista?

Dočkáme se pokračování Umučení Krista?

23.09.2020

Dle čerstvých slov herce Jamese Caviezela (Lovci zločinců, Frekvence) se na pokračování ke snímku Umučení Krista režiséra Mela Gibsona nadále pracuje. Původní film z roku 2004 vydělal celosvětově… (více)

Caviezel se vrátí jako Ježíš

Caviezel se vrátí jako Ježíš

31.01.2018

V Hollywoodu se u každého velkého hitu přemýšlí nad pokračováním. Když tedy Umučení Krista vydělalo 611 milionů dolarů (při rozpočtu pouhých 30 milionů!) a stalo se jedním z nejúspěšnějších eRkových… (více)

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

Mel Gibson chce vzkřísit Krista

11.06.2016

Nejvýdělečnějším eRkovým filmem všech dob bylo ještě nedávno Umučení Krista. Koncem března se ale přepisovaly historické tabulky, protože rekordních 611 milionů překonal Deadpool. Mel Gibson si to od… (více)

Ježíš zachraňuje Londýn

Ježíš zachraňuje Londýn

17.11.2008

Samozřejmě je řeč o Jimu Caviezelovi, který si od Umučení Krista nezahrál v ničem pořádném (třeba jeho aktuální film, sci-fi/fantasy řežba Outlander, nakonec půjde rovnou na DVD). Možná se mu zadaří… (více)