Smrt na dálnici

Scénografie:

Paul D. Austerberry

Kostýmy:

Luis Sequeira

No, není to sice nijak extra objevný dílo, ale má to jednu nespornou výhodu. Je to krátký a tím pádem i celkem zábavný a rychle ke konci spějící. Možná je to plný klišé, ale já tenhle typ filmů nijak moc nikdy nesledoval, takže klišovitě mi přišla jen ta zápletka, kdy porazí jeho ženu a on se op nevydařeným soudu vydá na dlouhou cestu za pomstou. Předvídavý to ale je, nikdo nezůstane na pochybách, kdo zemře a kdo ne. A že by vozíčkář ochrnutej od hrudi dolů mohl řídit takhle auto? No, nevim. Ale celkově se mi to líbilo, prostě mě to bodlo a pobavilo v tu správnou chvíli. Atmosféru to má, ne že ne. Takovou lehkou a zároveň temnou, ale svěží. Jde to těžko popsat (asi jako slunečné ráno po celonočním dešti), musí se to holt vidět, aby si člověk udělal obrázek sám. Buď se vám to totiž bude líbit, nebo vám to připadne jako pitomost. Není žádná zlatá střerdní cesta. Ne, tentokrát.(18.7.2006)

• sanpedrosan

Přiznávám, na tohle jsem koukal hlavně kvůli Rhoně Mitře. Jenže ani jinak fakt sexy Rhona tohle nezachránila. Co si budeme povídat, většinou není obsazovaná kvůli svému výraznému herectví, ale kvůli svým mňamňoulím + to okolo jak dobře vypadá. A páč tady bohužel nic z těchto svých předností neměla možnost předvést, zůstal hlavně přiblbý scénář o ochrnutém, jednorukém, jednookém (možná i jednonohém) vozíčkáři/irontrubkomanovi, co drandí líp než Kouzelník Žito a Franta Loprajz dohromady a který léta nepoznán a nepodezříván jakožto sadistický šílenec brutálně likviduje svým autem nebohé ženy, které se jeho zvrácenému jednooku zalíbí. A který, když na to šlápne, dožene a nabere auto (ujíždějící před ním) zezadu tak, že to v kotrmelcích vyletí spoooustu metrů vysoko – fjůůůha, nu, občas se tam dějí prapodivné věci, ke své škodě ale bohužel až trapné. Ani minimalistické herectví Caviezela tady laťku nezvedlo, spíš nudilo. Jeho „mstitel“ byl ně mě moc unilej a neměl správný grády (Mad Max s podobným traumatem by ho sfoukl jak svíčku). Spíš jen podivnej, nezajímavej ufon v zajímavým autě. Plusem je občas správná atmosféra a ty oldschool káry hlavních protivníků. A teda na konci vyfešákovaná Rhona. Jenže s ní není ani to...erotika, ani blbá pusa, takže opět promarněná šance, jak dodat trochu víc šťávy do šedi čoudu z pneumatik a vejfuků, škoda škoda. Když už si natáhnu kočku tohohle typu do filmu, tak to snad trochu zúročím ne? Všeobecně to celé šlo rozhodně využít líp a natočit zajímavěji. I když vlastně s tím scénářem...(15.12.2015)

Moc jsem od toho nečekal a nakonec toho dostal hodně.Člověk je někdy docela překvapen,jaké dobré filmy objeví v takových nenápadných snímcích jako je Smrt na dálnici.Zatimco QT utopil svůj projekt Auto zabiják v nesnesitelných slepičích kecech,tak zde se s tím tvůrci moc nemažou.Film má dobře vytvořenou temnou atmosféru,navíc pozbývající různé ohrané klišé jako sex mezi ústřední dvojicí.Automobilovým honičkám nechybí šťáva a docela mě potěšila absence počítačových triků.PS:těch 56 procent v hodnocení tomuto snímku docela křivdí.(27.2.2011)

Myslím, že v případě tohoto snímku není na místě hodnotit možnost či nemožnost, smysl či nesmysl věcí, které se v něm staly. Celé to je téma samo pro sebe. Excelentní honička i film, zejména pokud naprosto netušíte, do čeho jdete. Čistá žánrovka ala Duel od Spielberga, trochu opepřená nebezpečným zabijákem-paraplegikem. Úlet nad úlety, ale zároveň i úplně obyčejný film. Super! 90%(20.9.2011)

Celkem v pohodě filmařina, kde nic nepřekvapí, ale ani se nic neposere. Caviezel je tady obdivuhodně sympatickej (a to ani nemusí mít na hlavě trnovou korunu) a i režisér s jeho pomocí dokázal slabej scénář povýšit o jednu úroveň. Celkem naštvalo, jak se ve scénáři všechno a všichni točí jenom kolem nehod. Colm Feore v roli záporáka, což nikoho nepřekvapí, protože on ani nic jinýho nehraje. Rhona Mitra je kočka, ale už teď jsem na její výkon zapomněl. Jediný, co mi ulpělo, tak jak měla ty červený šaty. PS: a kozy neukázala. Každej si o tomhle filmu musí udělat obrázek sám. Můj jste si právě přečetli.(27.1.2008)

• - Fargův (Colm Feore) Cadillac Eldorado má střídavě zcela tmavá a jindy průsvitná okna, a to včetně čelního. (Chuppa)