Smrt na dálnici

Scénografie:

Paul D. Austerberry

Kostýmy:

Luis Sequeira

Myslím, že v případě tohoto snímku není na místě hodnotit možnost či nemožnost, smysl či nesmysl věcí, které se v něm staly. Celé to je téma samo pro sebe. Excelentní honička i film, zejména pokud naprosto netušíte, do čeho jdete. Čistá žánrovka ala Duel od Spielberga, trochu opepřená nebezpečným zabijákem-paraplegikem. Úlet nad úlety, ale zároveň i úplně obyčejný film. Super! 90%(20.9.2011)

No, není to sice nijak extra objevný dílo, ale má to jednu nespornou výhodu. Je to krátký a tím pádem i celkem zábavný a rychle ke konci spějící. Možná je to plný klišé, ale já tenhle typ filmů nijak moc nikdy nesledoval, takže klišovitě mi přišla jen ta zápletka, kdy porazí jeho ženu a on se op nevydařeným soudu vydá na dlouhou cestu za pomstou. Předvídavý to ale je, nikdo nezůstane na pochybách, kdo zemře a kdo ne. A že by vozíčkář ochrnutej od hrudi dolů mohl řídit takhle auto? No, nevim. Ale celkově se mi to líbilo, prostě mě to bodlo a pobavilo v tu správnou chvíli. Atmosféru to má, ne že ne. Takovou lehkou a zároveň temnou, ale svěží. Jde to těžko popsat (asi jako slunečné ráno po celonočním dešti), musí se to holt vidět, aby si člověk udělal obrázek sám. Buď se vám to totiž bude líbit, nebo vám to připadne jako pitomost. Není žádná zlatá střerdní cesta. Ne, tentokrát.(18.7.2006)

Na film jsem se podívala zcela náhodou, a od prvních chvil mě děj upoutal. I když jde o značně viditelnou "vykradačku" Duelu, napínavá atmosféra mě v mnoha sekvencích pohlitila. A navíc, hlavní hrdina jezdí v krásném vytuněném Plymouthu, což každý majitel této značky jistě ocení. I když na mého Lasera jeho Barracuda nemá:-)(6.10.2006)

Tento film ma mile prekvapil, necakal som ze to bude tak dobra sledovanost az do konca filmu. Postihnuty vrah zabija autom nahodne zeny na cestach, ktoremu je na stope Rennie zo svojim sportakom. Fajnovo spracovane nahanacky na autach plneho adrenalinu v zilach ma ani trochu nenudili. Pri konci filmu bol postihnuty psychopat bez auta bezmocny a ked uz chcel nastupit znova do auta, tak mu jeho flek obsadila zena, na ktoru si urobil zalusk, ze ju zabije ako prasiveho psa. Toto prekvapenie ho vydesilo a uz jeho silacke reci boli odviate daleko prec od neho. Na uplny koniec ho cierny policajt dorazil brokovnicou, aby uz konecne hubu zavrel naveky :)(23.1.2011)

Chvíli jsem důmal, jestli se jedná a krimi, a nebo o horor, ale nakonec jsem usoudil, že je to od každého něco. Nezvykle krátká stopáž brání rozvleklému a zbytečně natahovanému klišé, a tak se rozehrává napínavý příběh, který není sice originální, ale i přes občasnou televíznost velmi povedený. Nervy drásající scéna v tunelu dává jasně najevo, o čem to všechno bude. Policie se chová zcela přirozeně, což dodává jistou reálnost. Vyprávění si drží tempo a nenudí. Opravdu škoda tý televíznosti, mohlo to být daleko lepší a výpravnější.(25.10.2013)