Smrt na dálnici

Paul D. Austerberry

Kostýmy:

Luis Sequeira
  • Desperado

Klišé, klišé a ešte raz klišé. Klišé úvod, klišé jadro, klišé koniec. Harmon je síce schopný režisér, má svoj vlastný rukopis, avšak s takým scenárom, kde je všetko od samého začiatku jasné, čo sa bude diať, nezmôže nikto nič. Ba čo viac, hlavné tromfy príbehu sú vyložené ešte v polovici filmu, takže ostatok sa len pretrpí, pretože napätie je fuč. Herecké výkony sú úmerné k postavám béčkového scenára. Jim Caviezel ma opäť nepresvedčil, že je schopný herec, ba ani charizmy nemá na rozdávanie. Inokedy výborný Colm Feore sa trápi presne tak, ako jeho postava. A tak jediným potešením pre mužské oko zostáva zaujímavá Rhona Mitra. Inak som z toho všetkého šedivý aj ja.(7.12.2004)

Vcelku příjemný film, ze začátku jsem si myslela, že se budu nudit, ale než jsem se nadála, byla jsem uprostřed filmu. Některé scény a motivy mně přišly úsměvné, možná z pohledu dnešního diváka zastaralé, klišovité, ale film splnil svůj účel, byl napínavý a dostatečně zajímavý, že jsem se s chutí dodívala až do konce.(10.9.2012)

Moc jsem od toho nečekal a nakonec toho dostal hodně.Člověk je někdy docela překvapen,jaké dobré filmy objeví v takových nenápadných snímcích jako je Smrt na dálnici.Zatimco QT utopil svůj projekt Auto zabiják v nesnesitelných slepičích kecech,tak zde se s tím tvůrci moc nemažou.Film má dobře vytvořenou temnou atmosféru,navíc pozbývající různé ohrané klišé jako sex mezi ústřední dvojicí.Automobilovým honičkám nechybí šťáva a docela mě potěšila absence počítačových triků.PS:těch 56 procent v hodnocení tomuto snímku docela křivdí.(27.2.2011)

Tento film ma mile prekvapil, necakal som ze to bude tak dobra sledovanost az do konca filmu. Postihnuty vrah zabija autom nahodne zeny na cestach, ktoremu je na stope Rennie zo svojim sportakom. Fajnovo spracovane nahanacky na autach plneho adrenalinu v zilach ma ani trochu nenudili. Pri konci filmu bol postihnuty psychopat bez auta bezmocny a ked uz chcel nastupit znova do auta, tak mu jeho flek obsadila zena, na ktoru si urobil zalusk, ze ju zabije ako prasiveho psa. Toto prekvapenie ho vydesilo a uz jeho silacke reci boli odviate daleko prec od neho. Na uplny koniec ho cierny policajt dorazil brokovnicou, aby uz konecne hubu zavrel naveky :)(23.1.2011)

Svižná a krátká jednohubka o pronásledování psychopata za volantem. Nenáročná, přesto nepostrádající atmosféru, zejména v první polovině příjemně temnou, budouvanou nejen pomocí obrazu a hudby, ale také strohých dialogů. Kdyby druhá půlka udržela kvalitu té první, bylo by to možná o hvězdu víc. Možná.(16.1.2011)

• - Fargův (Colm Feore) Cadillac Eldorado má střídavě zcela tmavá a jindy průsvitná okna, a to včetně čelního. (Chuppa)