Reklama

Reklama

Smrt na dálnici

  • Kanada Highwaymen (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Šťastný život doktora Rennieho Craye se zhroutil, když mu šílený řidič za volantem vylepšeného Cadilacu Eldorado 1972 přímo před očima zabil milovanou manželku. O pět let později brázdí dálnice i vedlejší cesty v důkladně vylepšeném Plymouthu Barracuda 1968, posedlý pátráním po psychopatovi Jamesi Fargovi, který využívá speciálně upravený vůz jako zbraň k vraždám mladých žen. Před lety ho v šoku pronásledoval a narazil do něj svým vozem. Fargo byl těžce zraněn, strávil osmnáct měsíců v nemocnici a na zbytek života byl odkázán na invalidní vozík. Podařilo se mu však vyhnout obvinění ze zabití, zatímco Rennie byl odsouzen ke třem letům vězení. Od chvíle, kdy byl propuštěn, ho Fargo provokuje informacemi o vraždách, které spáchal na dálnicích po celé zemi, a on je odhodlán ho najít a pomstít svou ženu i všechny jeho další oběti. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

monolog 

všechny recenze uživatele

No, není to sice nijak extra objevný dílo, ale má to jednu nespornou výhodu. Je to krátký a tím pádem i celkem zábavný a rychle ke konci spějící. Možná je to plný klišé, ale já tenhle typ filmů nijak moc nikdy nesledoval, takže klišovitě mi přišla jen ta zápletka, kdy porazí jeho ženu a on se op nevydařeným soudu vydá na dlouhou cestu za pomstou. Předvídavý to ale je, nikdo nezůstane na pochybách, kdo zemře a kdo ne. A že by vozíčkář ochrnutej od hrudi dolů mohl řídit takhle auto? No, nevim. Ale celkově se mi to líbilo, prostě mě to bodlo a pobavilo v tu správnou chvíli. Atmosféru to má, ne že ne. Takovou lehkou a zároveň temnou, ale svěží. Jde to těžko popsat (asi jako slunečné ráno po celonočním dešti), musí se to holt vidět, aby si člověk udělal obrázek sám. Buď se vám to totiž bude líbit, nebo vám to připadne jako pitomost. Není žádná zlatá střerdní cesta. Ne, tentokrát. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se podívala zcela náhodou, a od prvních chvil mě děj upoutal. I když jde o značně viditelnou "vykradačku" Duelu, napínavá atmosféra mě v mnoha sekvencích pohlitila. A navíc, hlavní hrdina jezdí v krásném vytuněném Plymouthu, což každý majitel této značky jistě ocení. I když na mého Lasera jeho Barracuda nemá:-) ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Udělat tenhle film ve stylu apokalyptickýho Mad maxe, tak z toho mohlo být parádní dílko, bohužel se tak nestalo a tak jen málo scén stojí za to se na to koukat, ale zase na druhou stranu nudný to taky neni a James Caviezel je docela dobrej a ta jeho kára sojí ze to se na to aspoň na chvilku podívat ()

choze 

všechny recenze uživatele

Průměrný road thriller, spíš akční než napínavý, od režiséra Marka Harmona (Není úniku), který už na podobné téma natočil úspěšného Stopaře. Námět to přitom není špatný - zmrzačený záporák zfúzovaný se svým autem by mohl při trochu lepší péči vstoupit do panteonu památných filmových sériových vrahů a řádit v dalších x pokračováních, vizuálně to nenudí, akční scény šlapou a na utrápenou Rhonu Mitru se dobře kouká, ale v druhé půlce se budovaná temná atmosféra začne díky prostinkému scénáři rychle vytrácet a finále je poslabší. Takže bych Harmonovi do budoucna popřál lepší scénáře, protože řemeslo docela umí. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Lahůdka pro milovníky obskurních podivností či vůbec pro fajnšmekry těch netypiozních, leč promyšlených a zručně natočených nenákladných filmů z okraje hollywoodských velkoprodukcí... A přece toto není žádné typické >béčko< ! Namixovaný MadMax&Crash&Duel, v závěru s rozmixovaným magorem a vrahem v podobě lidského monstra, spojeného mašinkami se svým temnězeleným "Eldoradem’72" - pronásledovaným umanutým mstitelem v rudé "Barracudě’68", hledajícím vraha své ženy - to vše ve velmi svižném ději s výborně snímanými záběry automobilových duelů... Žádná nuda, žádná laciná klišé... V >rámci žánru< jasné čtyři hvězdičky, i pro ty vskutku démonické auťáky... "Highwaymen"! - - - P.S. Je mi fakt líto lidí, co si tenhle filmek nemohli užít na dvd s původním zvukem a formátem obranu, protože primeroidní český dabing druhořadých pražských čudel zrežírovaný jakýmsi Veldou je opravdu čirý hnus namixovaný debilně >bez zvuku a ruchů< (božínku, jen ten zvuk motorů obou nadupaných aut!), o ořezu obrazu na 4:3 ani nemluvě. Možná i to je důvodem některých zdejších d.m.s.n. zbytečně nízkých hodnocení... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Fargův (Colm Feore) Cadillac Eldorado má střídavě zcela tmavá a jindy průsvitná okna, a to včetně čelního. (Chuppa)

Reklama

Reklama