• B!shop
  ****

  Jelikoz jsem videl driv filmy Jako jed a Cesta z mesta, tak mi tohle prislo jako takovej mix. Nakejch 60 minut film pripomina Jako jed a je tu jen minimum odlisnosti a v zaverecnejch 25 minutach to sklouzne k ty Ceste z mesta. Ale jelikoz je tenhle film precejen vic komedie nez drama a je i takovej milejsi, navic Sverak je opet skvelej a ma i par skvelejch hlasek a dialogu a na okamzik se tu objevi i Smoljak, tak proto se mi tohle libilo vic nez Jako jed. Proto lepsi 4*.(18.9.2007)

 • Enšpígl
  ****

  Je nás zřejmě hodně, co už jsme zažili, že nám všechno přerůstá přes hlavu a ve chvilce ticha, nebo ve vaně při poslechu Jarka Nohavici / jako třeba já:) / si člověk říká " a dost seru na všechno, už mě to takhle nebaví, uteču někam do přírody a budu mít klid, jenže pak si člověk dává jedna a jedna dohromady a nakonec jde vysypat odpadky, zkontrolovat baterku v mobilu, vyřešit poslední pracovní mejly, políbit partnerku nebo partnera / pokud není vztah zrovna v krizi / a unavený jde spát, aby byl připraven na další den v moderním světě. Tenhle film je o člověku, který své odhodlání /"....seru na to" /, dotáhnul do konce. Ve filmu jsou klíčové dvě ženy, první Svěrákova manželka - přesně ten typ ženský, který bytostně nesnáším a Svěrákova přitelkyně - přesně ten typ ženský, který se moc a moc líbí, ale bohužel se už moc "nevyrábí". To jen kdyby někoho zajímalo jaký typy ženský mám rád a jaký ne, jako že je Vám to úplně u prdele, co ? :) Doktor, kterýmu vlastně nic není je mě moc sympatický.(10.10.2007)

 • Brinkley
  ****

  Jako jed a právě Co je vám, doktore? jsou dva důvody, proč je překvapivě dobře, že je Vít Olmer režisérem. Pak už měl sice radši odejít do velmi, velmi předčasného důchodu, ale to sem nepatří. Snad je Zdeněk Svěrák Olmerovým maskotem a jeho tak příznačný civilní herecký projev (nevím, do jaké míry režiivzdorný) dělá jeho snímkům víc než dobře. Vždy po zboření oné chajdy mám chuť nazout Martensky, brouzdat se spadaným listím někde mimo civilizaci a oddat se tichu (ovšem s jistotou návratu k rambajzu velkoměsta). No, a narozdíl od Jako jedu mám teprve až zde pochopení pro páně Svěrákovu filmovou slabost pro Ivonu Krajčovičovou.(17.11.2013)

 • Miki68
  ****

  jojo... kolikrát jsem si i já říkal, jestli by nebylo lepší se na všechno vykašlat a zkusit žít úplně jinak... začít od nuly... Ale víme všichni, jak to s tím je, že?... Tenhle film, společně s filmem "Jako jed" je asi posledním vzedmutím kdysi skvělého režiséra Olmera. Dokazuje tady, že režírovat opravdu uměl. Zvlášť když měl k dispozici dobrou látku a skvělé herce. Jen se nemůžu ubránit dojmu, že to šlo udělat ještě o chlup líp. Kupodivu se mi víc líbil (zde na csfd hůře hodnocený) "Jako jed", kde mi tolik nevadily ty "soc-reálie". Rozdodně bych ale hodnotil výše, než tématicky podobný "Cesta z města", přesto na svou dobu (1984) nadprůměrné dílo.(18.2.2009)

 • eraserhead666
  ****

  "Igelitové vemeno". Svým způsobem ekologická agitka, která se však, jak napovídá samotný závěr filmu (který mimo jiné tako natvrdo odhaluje, že ten film vůbec není tak veselý, jak se snaží tvářit) minula účinkem. Stejně tak typologická studie lidských charakterů. Ňoumatý dobrota, jeho kariérní žena (vůbec ne tak špatná a zlá, jak na první pohled působí), kurvózní zlatokopka, milá a příjemná slečna od vedle a týpek, kterému nejde ani tak o práci a dobré výkony, jako spíše o to být nejlepší (ten, na rozdíl od Burdovy ženy, špatný a zlý je). plus takové ty klasické minipostavičky, které dořbe známe ze svého okolí. Je to hezký film, ale čím častěji ho vidím, tím mi přijde smutnější.(25.9.2017)

 • - Do hlavní role byl původně obsazen Jiří Menzel. (Mackin)

 • - V čase 11.50, lze pohledem do jedné kanceláře, zahlédnou stojícího režiséra Olmera v bílém plášti, jak sype krmivo do akvária. (Ganglion)

 • - Točilo se v Ostravě a Lužických horách. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace