Film inspirovaný činností pracovníků kontrarozvědky: Jan Prokop hraje při každé příležitosti šachy. Mimoto pracuje se svým týmem na odhalení rezidentské sítě, která se pokouší získávat domácí odborníky pro práci v zahraničí. (oficiální text distributora)

kacenkin

Jako není to trhavina, ale na tu dobu super, prostě se člověk musí do té doby vcítit. Vzhledem k tomu, že dobrých starých českých detektivek je jak šafránu, musíme si vážit každého kousku. Místní rádobyinteligentní komentáře "znalců" mě nechávají v klidu, každý si prožije svá telecí léta :))) ()

Kosir

S odstupem času se hůř hodnotí z mnoha důvodů. Olmer je persona sui generis a myslím si, že jeho povahu docela tuším, takže i to, o co se pokoušel. Dovedu si představit, že ve své době to mohlo působit, ve srovnání s Kalašovkami etc. docela svěže. Tehdy jsem na to ale nešel (i když bych mohl). Dneska to na mě působí jako parodie na americké seriály z policejního prostředí. Je to šíleně schematické, a to včetně vykreslení důležitých postav. Pokus o světovost zůstal také jen parodií. Nedá se tomu prostě věřit. "Užasně" tvůrci vyřešili tu Bartošovou v Heřmánkově hotelovém pokoji. Chtěli asi (mimo jiné) částečně ukázat (podruhé!) kozy, ale od faktického řešení jak probíhalo detektivovo charakterní vycouvání z celé situace a způsob, jakým ji aparát držel dva dny "nenápadně" v Blavě, dali ruce pryč. Taková scénáristická srabárna. A ty toporný dialogy - ach jo. 25 % za snahu. ()

Monicina

Bavilo ma to. Zápletka síce dosť čudná a nevierohodná, ale herci hrali skvele a páčilo sa mi prostredie, kde sa to odohrávalo. A bohužiaľ, veľa filmov so špionážnou zápletkou u nás nebolo. Výkon pánov Heŕmanka a Pavelky ma bavil, dobrá dynamika medzi nimi. Kto na mňa pôsobil umelo bola Jana Paulová, ale to je mój problém vo všetkých filmoch, kde hrala (ako herečka v čínohrách je super, ale vo filmoch nie). Motív bol však krkolomný a logiku toho celého som moc nepochopila a preto dávam bod dole. Páčila sa mi aj hudba na začiatku filmu. Ja mám skrátka  tieto 80-kové filmy rada. ()

s173nc3r

Olmerův pokus o film noir. Asi. Hlavní hrdina zachmuřený detektiv co imrvere hulí. Vlastně tam hulí, krom dvou postav, imrvere všichni. Kentky. Jinak film slabý a nudný. ()

huspenina33

Z tohoto filmu jsem měl zahulíno v celém domě. Heřmánek s Pavelkou vykouřili za celý film asi 2500 cigaret. To je celé co je na filmu zajímavé. ()

Canniosh2

Na to, jaká je to přešpionovaná slátanina, tak se na to dalo docela dobře koukat. Ba co víc, přistihl jsem se, že se k tomuto filmu docela rád, a pravidelně, vracím. Určitě má do toho co mluvit i má záliba 80. lety, takové moje nostalgické období, takže všechna ta auta, domy, styl života, to vše mě dodnes fascinuje, a veškeré filmy z tohoto období mají u mě už předem úspěch skoro zaručen. Ti, kteří toto období nijak zvlášť neobdivují, tak věřím, že tento film docela sepsují, ale za mě je to příjemná detektivka. ()