Film inspirovaný činností pracovníků kontrarozvědky: Jan Prokop hraje při každé příležitosti šachy. Mimoto pracuje se svým týmem na odhalení rezidentské sítě, která se pokouší získávat domácí odborníky pro práci v zahraničí. (oficiální text distributora)

Svata

Dobrá hláška, co se z tohoto filmu ještě léta používala jako pozdrav byla... " Dobré jitro, tady vnitro" Jinak nic moc o tom jak byla naše rozvědka a kontrarozvědka mazaná a jací to byli hodní strejdové....bylo to maličko jinak, ale to už všichni víme.... ()

Master19

Celé to působí až absurdně. Já si nedovedu moc představit, jací lidé na tohle šli do kina. Jakmile se v našich detektivkách objeví západní špioni, prakticky nemá smysl na to koukat a tady to platí měrou vrchovatou. Zajímavé jsou "dokumentární" záběry z Mikulova nebo prázdné D1, jinak nic. ()

Kalidor_

Akční? Ale kdeže. Smutné je, když si člověk při sledování tohohle uvědomí, že se docela i těší na reklamu. Jediné malé plus je za pátrací scénu se Soukupovou hudbou. ()

ghatos

Tak museli se točit i takové filmy, ale zase žádná hrůza. Heřmánek byl špičkový ČSSR herec. Příběh vlastně funguje i bez politické patiny. 39%. ()

Styxos

Velice trapný pokus o špionážní drama z naší republiky. Jediným kladem na tomhle špatném snímku je sympaťák Karel Heřmánek. ()

insurgentes

To bych se z toho posral, jak má tady nějakej film pod pade, tak je to většinou ze řevnivosti, že někdo natočil něco, na co by se ty pseudointelektuálský hovada tady nikdy nezmohli. Golfisto, houdýně, tsunami, guryjelo, enšpígle - ste všichni kokoti. ()

klúčik

Že akčná - krimi. Akcia žiadna, krimi tiež.... Špionážna selanka.. Asi len lutujem pána Heřmánka, že musel vyfajčiť toľko cigariet. Pripomenulo my to Delona v Poviedke o policajtovi, ten tam fajčil stále. Nieje to moc vydarený film. 40%. ()

Paity

Myslet si, že kdokoli na západě by stál o naše konsturktéry, kteří pracovali na strojích, které v době uvedení na náš trh měly 10 - 20 let technologického zpoždění je opravdu úsměvné. Tedy bylo by, kdyby nevznikl film za socialismu, který to myslel smrtelně vážně. ()

kolemjdouc

Pět dávám za scénář a herce .Po několika neduživých škvárech, co jsem shlédla v tv ,mi tohle připadlo jako balzám na duši.Sice na tom ulpěla patina času ,ale ať!!! ()

Landauer

Šit! Upocená snaha tehdejších filmařů a propagandistů srandistů konkurovat francouzským kriminálkám, kde se to hemží luxusníma auťákama, nejmodernější technikou (video, urpočítače, diáky a ženský bez podprsenek), tajnými agetny a drsnými policajty s velkými slunečními brýlemi. Jenže na Francii tehdejší rozkopaná Praha prostě neměla, ty kulisy moderní techniky nezakryjou žalostně oprejskaný kanceláře a celý to zkrátka působí jak poťomkinova dědina. Krom toho scénář otřesnej, člověk neví, co jako a kde a tenhle tam dělá co? A postavy teda taky nic moc. Jedna hvězdička za mimořádně působivý první záběr, kterej kazí jenom ta trapná angličtina toho špióna co zvedne telefon. Ou šit, muda faka, chtělo to větší koule, větší prachy a většího Belmonda. ()

kebom

Hudba O. Soukupa posúva tento film trošku vyššie, inak je zjavne inšpirovaný francúzskymi detektívkami osemdesiatych rokov a K. Heřmánek trošku pôsobí ako československý Delon. Príbeh je napínavý, za čo najviac vďačí scenáru J. Dietla. Žiaľ herecké výkony nadpriemerné nie sú. ()

Vesecký

Slabší průměr, ale nakonec mně to ke třem hvězdičkám vedlo. Zas tak slabé tonení, ale je vidět, že v oblasti kriminálky stříknuté špionážním námětem nebyl Dietl pevný v kramflecích. Byly tam některé pasáže, které vypadaly dost nepravděpodobně, např. nalezení dopisu z Kanady a majitele známky, ale nejen to. Na Paulovou se dívalo příjemně a na Jeníkovou taky. ()

mh.mail

50% — Odmyslíme-li si to, že šlo o pátrání kontrarozvědky proti špionům a o pokus ukázat tyto lidi v sympatickém světle, ale vezmeme-li si z toho detektivní rovinu, není to tak špatné. Postup, kdy se vyšetřující z minimálních indicií nakonec dobere až k řešení, mi přišel docela logický. Sice zapracovala náhoda (na filatelistické burze), ale bez ní to někdy opravdu nejde. ()

MickeyStuma

Normalizační snímek o československé kontrarozvědce a odhalování rezidentů snažící se získat odborníky pro práci v zahraničí. Na svou dobu typické téma, na který Jaroslav Dietel, opět udělal dle požadavků patřičných míst opravdový kus poctivé scenáristické práce. Filmové zpracování však bohužel nedopadlo nijak slavně. Byť Karel Heřmánek se svojí hlavní postavou Jana Prokopa, pracovníka tajných služeb, dělá seč může, ve výsledku přesto vše zůstalo marné. Podmínka aby toto filmové dílo neobsahovalo žádné imperialistické motivy byla naplněna. A tak se ohromná nezáživnost bez špetku napětí a citových výjevů stalo předností. Všichni jsou klidní, pohodoví, nikdo nekřičí, nikdo se nerozčiluje, nikdo nikam nespěchá, nikdo se s nikým nedostává do ostrého konfliktu. Napětí a nějaké akční scény? Tak to se musí někam jinam. Jediný motiv, který stojí za povšimnutí, jsou sledovačky, ale to je na tom všem setsakramentsky málo. Jako divadelní hra by to možná obstálo, jako film je hodný k zapomnění. ()

L'Alpagueur

Druhý tah pěšcem mě zklamal, čekal jsem něco ve stylu Majora Zemana, jenže tady se vlastně řeší anonymní dopisy. Dlouho jsem váhal mezi dvěma a třemi hvězdičkami, protože Karel Heřmánek i Jana Paulová předvedli dobré herecké výkony, ale děj toho filmu je však na můj vkus příliš překombinovaný a nudný. ()

analog

priemerny namet dost podrzala dobra kamera,olmer si na tom este dal ako-tak zalezat,v domacich pomeroch po formal.stranke mierny nadpriemer=3,5 az 4.inak remeselny film robeny talentov.reziserom ()

Schlierkamp

Klasické československé krimi z 80.let, ničím příliš nevybočující z tehdejší filmové tvorby, avšak hlavní postava, kterou jedinečným způsobem ztvárnil K. Heřmánek, pozvedla film minimálně o jednu sféru výše. Heřmánek hraje kriminalistu, který byl pověřen pátráním po údajné nové konspirační síti špionů. Během vyšetřování si počíná velmi osobitě, kouří jedno cigáro za druhým, pořád někam jezdí svým Renaultem, neustále telefonuje svým kolegům a předává jim informace a pokyny, odmítá snahy o sblížení poněkud nerozhodné J. Paulové a také má svého nepříjemného nadřízeného J. Samka jaksepatří na háku. Je to frajer. Kouzelná byla též veselá vložka s nesprávným videem při kriminalistické analýze. Jako bývalého šachistu mě potěšil název filmu, přestože scény u královské hry jsou ve filmu pouze velmi okrajově. Dějová zápletka mi připadá docela kvalitně napsaná a zajímavá, identita hledaného špiona je velmi dobře skryta a Heřmánkovo pátrání mě prostě bavilo. V 80.letech zkrátka ještě V. Olmer uměl točit kvalitní filmy a navzdory všem zdejším kritikům nepůjdu pod 4 hvězdy. ()