Film inspirovaný činností pracovníků kontrarozvědky: Jan Prokop hraje při každé příležitosti šachy. Mimoto pracuje se svým týmem na odhalení rezidentské sítě, která se pokouší získávat domácí odborníky pro práci v zahraničí. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Kam tak všichni pospíchají ??" - "V Mikulově ?? To je ale hloupá otázka !!" ;) Otázka naivní a hloupá to skutečně je, naprosto symbolicky, podobně totiž vyznívá celá tahle Olmerova nepříliš známá kriminálka, nicméně vůbec ne špatná režisérovou vinou.. Právě Vít Olmer spolu s parádním Karlem Heřmánkem - No, on ani ten náš Kníže pekel špatně zahrát neumí !! - zachraňují co se dá, takže se jeden chvílemi i velmi dobře baví, jinak totiž Druhý tah pěšcem není nic víc než typická špatně napsaná dietlovina.. ()

roswelll

Velice zajímavý kriminální, místy špionážní snímek z pera Jaroslava Dietla. Pan Heřmánek úplně přesně trefil pointu filmu a s šachovou přesností si dojde až pro pachatele. ()

nervoznideda

žasnu nad komentáři i mých oblíbenců, Dietl zblbnul , blbost, stále stejné linie příběhu: 1. mezilidské vztahy :jsem ti nevěrná s Liborem. 2. práce kriminalistů perfektně zvládnutá od skoro nuly po zajímavý konec, 3.dělá si z práce stb srandu. Viděno mockrát , Bartoška je krásná ale i tak mě toto dílo neuráží. Viděl jsem větší píčoviny. Hezký den deda :-) platí to i dnes 28. 03.2019 i můj oblíbenec Enšpígl jen kecá:-) Pavelka měl hezkou roli hrál idiota deda:-) tady to Bartošcě moc slušelo už je to taky stará škatule my už jsme taky na odpis deda:-) ()

blackrain

Celé mi to přišlo nudné a i naivní, protože jsem to viděla očima dnešního diváka, který je krmen americkými a jinými špiónskými filmy. Od Dietla jsem očekávala něco jiného. Heřmánek se zde mohl opravdu ukouřit. Přestala jsem ty cigarety počítat. Atmosféra filmu byla velmi zvláštní a těžkopádná. ()

slunicko2

Unylý kapku překouřený kontráš s lidskou tváří chrání socialistickou vlast. 1) Schematickému vnímání role socialistického kontrarozvědčíka více vyhovuje bezemoční tvář 29letého přitažlivého Ondřeje Pavelky, než přemýšlivě působící Heřmánek. 2) Film má atmosféru, představuje dobré řemeslo bez ohledu na ideologická východiska. 3) Kolegovi Enšpíglovi připomínám, že i při tankování benzínu si lze užít zajímavé chvíle... ()

topi

Špionážní detektivka kterou svým rukopisem perfektně nasnímal kameraman Ota Kopřiva. Vít Olmer byl v osmdesátých létech velmi zdařilým režisérem, který dokázal zdatně proplouvat jakýmkoliv žánrem. I tahle kriminálka je řemeslně odvedená velmi dobře a Jaroslav Dietl scénář napsal možná trochu překombinovaně, ale napínavě. Další plus za sexy Stanislavu Bartošovou, ta ženská má v sobě jiskru Femme fatale. ()

Rosalinda

Co se tu to sakra děje? A na co si to hraje? A co tam hraje, pane Soukupe? Nevím, jestli jsem víc otrávená, pobavená, nevěřící... zjevně blbě čumící.... Nicméně době poplatné. Marná snaha o něco víc... Škoda. ()

rakovnik

Chudáci kontráši, mají těžký život. Musí být stále ve střehu, protože špioni jsou velice aktivní a mazaní. Navíc mají také své životy a svoje rodinné starosti. Propaganda jede, ale celkově se dá na film dívat, jako na pomníček komunismu. ()

cariada

Celkem slušná kriminálka s prostředí kontrarozvědky. Zdánlivě nemožné vyšetřování s naprostým minimem indicií se přece jen rozjede. Nejvíc asi utkvělo neustále kouření Karla Heřmánka. Tak malé hodnocení si to nezaslouží. ()

zette

Hodne vlazny kriminalni film, bez vetsi akce a zvratu. Zaujme tak jen Stanislava Bartosova v hotelu a Karel Hermanek jako sympaticky kriminalista, ktery ma plne kapsy stovek, jezdi si v Renaultu a lepi se na nej kazda sukne ( takovy policajt bych chtel byt taky, pokud bych byl v prvni polovine osmdesatych let pubertak:-) ). ()

Gavin87 odpad!

Opět mě jímá podezření, že Olmer měl raději zůstat průměrným hercem, než-li být podprůměrným režisérem. Film je nudný a těžko uvěřitelný. Špiónské šifry psané na desetikorunách nemohl brát vážně snad ani sám Karel Heřmánek. ()

otík

Nebýt krátké scény z vinařského sklépka a vtipného dialogu na úplný závěr, nebylo by v této kriminálce o ničem nic zajímavého. Nesmírně ulondaný, dlouhý, zbytečný a nudný film. Heřmánek snesitelný, stále ale jen pátrá od ničeho k ničemu, zbytek osazenstva jen do počtu. Pointa též o ničem. Slabota alá Vít Olmer. ()

Mylouch

Krimi, která může vypadat na papíře lépe než kolik prostoru nabízí pro filmový příběh se spádem, souhra herců nepřesáhne televizní formát. Naopak je tu patrný zárodek spolupráce režisér-kameraman-skladatel pro budoucí Bony a klid, hlavně Ota Kopřiva si procvičuje světelné podmínky a jeho rukopis je patrný i v neustálém pohybu kamery. Slabší 3* ()

farmnf

Nejsem objektivní hodnotitel. Umím filtrovat v mozku komunistickou propagandu a soustředit se na akci. Na herecký kumšt, což už jsem v CS kinematografii neviděl 30 let. Na tento film tedy mohu říct: Nějak moc geniální byli a nějak moc rychle na to přišli. Ale solidní podívaná. Současné snímky jsou bez propagandy ale režirují je takoví blbci a hrají je takoví kreténi, že koukat se na to dá pouze 2 min. což jsou titulky. ()