Identita

Identity

Identita

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 90 min

Kombinace Deseti malých černoušků, Psycha, Osvícení a ještě možná nějakých dalších filmů.. Identita má atmosféru, fajn příběh, hudební podklad, herecké výkony, prostředí a zajímavé rozuzlení.(7.8.2013)

Inteligentní psycho-thriller říznutý survival horrorem. K dokonalosti tomuhle filmu chybí jen málo... a vlastně ani nevím, co přesně chybí:-). "Identita" je výborná, napínavá podívaná s temnou atmosférou, dobrou zápletkou a slušným hereckým obsazením. 85%(5.1.2009)

Mě ten konec tedy nepřišel úžasný, ale naopak neuvěřitelně trapný. Celé dějství filmu se jím pro mne tak zamotalo a přeskupilo, že mi to absolutně nedávalo smysl. Takhle tedy ne. Jinak 70 minut jde o velmi solidní horor.(11.8.2008)

Skvěle napsaná mindfuck blbina, jež po svém rozuzlení mile potěší závěrečným parodickým twistem.(19.9.2015)

• Lima

Mangoldův režijní um, působivou atmosféru a skvělé herecké výkony sráží idiotský konec, snaha pana scenáristy přijít za každou cenu s nějakou "šokující" pointou. Škoda, ve skvělé první půli měl tento thriller nastartováno k slušným 4 *.(7.7.2005)

• - Na otázku "Kam vezl policista vězně" důstojník odpoví, že do Carson City. Ve stejném městě se odehrávala část filmu Con Air (1997), ve kterém John Cusack také hrál. (SG-1)

• - Ve scéně, kdy Ed (John Cusack) v úvodu filmu veze herečku, je možné vidět na tachometru nulovou rychlost. (Pepy)

• - Několik filmových kritiků si všimlo podobnosti Identity s fiktivním filmem "The 3", o němž se mluvilo v Adaptaci. (HappySmile)