Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

ravenir

Po úžasně našlapané první hodině, kdy jsem hleděl s očima přilepenýma na obrazovku, přišel trochu přeplácaný závěr, ale i přesto velmi povedený počin s výbornými hereckými výkony, nad kterými ční John Cusack. ()

Pražák

"Nahoru po schodišti šel jsem. Potkal jsem muže, který tam nebyl. Dnešek jiný nebude. Přeju ti...aby tě vzal ďas." ()

Guzo

Hodně dobrej slasher s trochou mysteriózní atmosféry a s překvapivým rozuzlením. Po prvním zkouknutí bych dal asi i 5 hvězdiček, ale už jsem ho jednou viděl a ten závěr se mi vryl do paměti, takže jsem pak celý film čekal na konec. Hlavně režie se tu ale povedla na výbornou a herecké výkony jsou povětšinou taky na úrovni, takže ty 4 si Identita určitě zaslouží ()

Ichabod

Správně napínavá vybíjená jak má být. Tedy první hodinu. John Cusack i Amanda Peet jsou zde velmi sympatičtí, ale posledních dvacet minut mi přišlo jak z úplně jiného filmu a jeden zvrat blbostí překonává druhý a znovusledovanost je v mém případě nemožná. btw Ray Liotta byl úplně "jasnej" :-) ()

huli601

Pre mňa veľké prekvapenie. Občas to bola aj zábava napriek tomu že je to thriller ale nezabudnutelné okamihy- "práčovňa" a úplný záver to sú tie pravé okamihy kedy vám behá mráz po chrbte. ()

cpt.Lynch

Nečekaně dobrý film. Dobrý nápad. Dobrá atmosféra. Výborný Cusack, obstojný Liotta a také zaujal Pruitt Taylor Vince ve své hodně vedlejší roličce, ostatní herci byly spíše do počtu. Film exceluje originálním rozuzlením, ale z pozice psychologa musím zdůraznit, že je to celé trochu přitažené za vlasy. Do 5 hvězd něco chybí, ale 4 bez debat. ()

Death

Docela povedeny vyvrazdovaci horor se skvelym zacatkem, nadprumernym stredem a pokulhavajicim koncem, po kterem vam zacne mozek srotovat a klast otazky, z nichz bude nemala cast nezodpovezena. Ovsem je fakt, ze fantasii se meze nekladou. Proti scenari sice muzu mit vytky(hlavne v tom ze je v zaveru zbytecne prekombinovany), ale proti skvele vykreslene temne atmosfere, skvelemu zpracovani a peclive vybranym a typove presnym postavam nemuzu rici ani popel. A ten zaver pokud vypnete mozek je taky docela narez, bohuzel to slo udelat lepe nebo spise jinak, pak by me Identita plne uspokojila. ()

Madlene

No, tak tohle tedy bylo opravdu slabe, matozne becko... Nejlepsi je divaka pekne podesit hlavou v pracce a pak to uzavrit alespon roztrojenou osobnosti... ()

pfa

Výborný tajemný temný horror, podávaný zajímavým sekvenčním způsobem. S pointou si nedělejte starost - nepřemýšlejte, a nechte se unášet úžasnou hororovou atmosférou.. [1O/1O] ()

P1tr

Povedená první hodina, které je velice hutná a o děsivoi atmosféru není nouze. Dokud nepřijde dějový zvrat, který mě vyrušil z dosavadního průběhu děje, jsem sahal po páté hvězdě. Opravdu jsem si film užíval a ačkoliv ani onen twist není špatný a vzhledem k příběhu je logický, najednou napětí přeruší a nechá diváka němě zírat dál a přemýšlet jestli to bylo dobře, nebo ne. Já jsem doteď na rozpacích. Nicméně poctivé 4 hvězdy si Identita zaslouží. ()

jefff

Tak to byla slušná jízda! Mysteriózno v každém záběru, skvělé herecké rozuzlení a hlavně ten konec...ten konec je rozsekávací!90% ()

MiaMoonlight

Skvělý film. Zvrat ke konci se opravdu povedl a atmosféra je dobrá. Je to menší nadprůměr a opravdu nesnadno zapomenutelný film. jednou se každý rád podívá znova. ()

manonfire

Takže...klasická motelovská vybíječka ušla jakožto jednorázová zábava, díky hercům vytažená na ony tři hvězdy. Ovšem pointa a pointa v pointě....to už bylo čistě vaření z vody...ne že by to člověka urazilo, ovšem ani se nejedná o cokoliv hodného zapamatování. Pruitt Taylor Vince zase hutně ševelil panenkami jako by se pohledem snažil zmrazit Otu Sklenčku, Ray Liotta zase naopak panenkami nehybně propaloval všechno kolem včetně záchodové mušle uprostřed močení a John Cusack si střihnul dalšího bezpohlavního klaďase z donucení. Takový ten film na tři hvězdy. 60% ()

Sheffield

Skvěle vystavěný mysteriózní thriller s těžkou deštivou atmosférou a úžasnou, byť trošku přestřelenou a těžko uvěřitelnou pointou. John Cusack tu předvedl, že se v něm skrývá neskutečná kvalita. Několik přešlapů ovšem sráží celkový dojem. ()

Anet21

⚪Spoilery, lebo chcem.⚪Hmm. Atmosféra slušná, to, že v celom filme neustále prší a doslova cítiť ten pach vlhkej zeme je tiež fajn, celá výprava pôsobí klasický '00 dojmom, Molina, Cusack herecky dostatoční, ostatní skôr do počtu.⚪Ja vlastne ani neviem, či je Identita horor. Keďže áno, sú tu asi 2 scény, ktoré by sa dali nazvať hororové, no zvyšok pôsobí, hlavne na dnešné pomery už skôr ako thriller. A ďalej, ďalej už neviem, čo pochváliť.⚪ Totižto, všetko po prvom radikálnom zvrate (ktorý dnes už tiež nie je taký radikálny, viď Rozpoltený) prestane dávať zmysel, a po to druhom, v poslednej minúte už úplne. Tak len tak napríklad: motel ako akási metafora hrdinovej mysle je celkom zaujímavý motív, ale prečo si všetky svoje osobnosti hrdina nahnal do motelu? A koľko to tých osobností vlastne mal? A nemali by tieto osobnosti náhodou o sebe vedieť? Nevyznám sa v psychiatrii, ale ak niekto trpí rozdvojenou osobnosťou, nemá prehľad o tom, ,,kým všetkým je?" Naozaj by sa nechal sudca presvedčiť, že je niekto blázon iba na základe nejakého teatrálneho vystúpu, ktorý obvinený predvedie? A, predovšetkým, ako môže malé decko zabiť toľko ľudí len tak, samé, často holými rukami? A áno, zase to bolo len v jeho mysli, ale aj tak. Celé to skrz tento zvrat stojí na tak vratkom moste, že až.⚪Ale pochváliť treba (teraz ironicky) záverečný fight policajta a zloducha, tak nejak by to asi vyzeralo v realite :D, a nie ako všetky tie americké prestreľovačky, kde hrdina nedostane ani jednu guľku.⚪ Zároveň musím dodať, že celý príbeh by si stál určite lepšie, ak by sa vyškrtla celá téma ,,chorého chlapa" a nahradila motívom ,,spisovateľ, ktorý píše knihu a diváci sa až v závere dozvedia, že to, čo vidia, on práve píše." Síce klišé, ktoré už tiež bolo sfilmované veľakrát, ale aspoň by sa predišlo množstve nejasností, ktoré vyvstali z tohto tu.⚪Ps.: Neodpustím si, ale celý čas som sledovala jednu vec - blesk poškodí elektrinu a odizolovaný kábel spadne na zem a metá sa tam a iskrí, pritom je všetko na zemi mokré, prší a hrdinovia chodia okolo akoby nič. To reálne? Či v paláci mysle tohto ch*ja nefungovala ani fyzika?⚪ ()

venca163

Tyhle mysteriózní thrillery z přelomu tisíciletí jsem dřív dost žral. Bohužel tenhle film trpí jejich nejhorší achilovkou: po hutnym úvodu přichází unylá vyvražďovačka a tak trochu debilní rozuzlení. Pro tenhle jev už by mělo existovat extra slovo. (65%) ()

solskjaer

Strašně moc neskutečná podívaná, která mě fakt dostala a to se jen tak nedám:-)) Perfektní naprosto dokonalá zápletka a hlavně neskutečnej konec dělají z tohoto filmu naprostý trhák! Jo, a málem bych zapoměl vyzdvihnout výkon Cusacka, který byl fakt skvělý! ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)