brzozin

Asi nejvtipnější Homolkovi. Možná proto, že na rozdíl od předchozích dílů má tenhle spád, děj a zápletku. ()

ostravak30

Je to radost pozorovat celou hereckou plejádu vynikajících herců. Od H. Růžičkové přes I. Janžurovou a další. A opět skvělí neherci v podobě J. Šebánka, ale hlavně vedoucího zotavovny Radost. Film je opět zábavný i díky skvělé kameře a především mini příběhům, například pana Smoljaka. Pro mě je plus i to, že je alespoň jeden z dílů barevný a jeden se také odehrává v zimě. A tak škoda, že tu krásnou letní přírodu jsme v barevném provedení také nemohli vidět. Trilogie Tobolků jsou jedny z komedií, které mě osobně zahřívají na duši a málokdy je vynechám, když se reprízují. ()

Pitryx

Jak jsem psal jinde. Vadí mi ten střih. A to hodně. Ale jinak se u toho bavím, ne že ne. Zde tomu ještě přidal pan Hrzán. 70 %. ()

adamix

Preč so všetkými komédiami z lyžiarského prostredia typu SNEŽENKY A MACHŘI, či moderné zlátaniny ako PADESÁTKA alebo ŠPINDL. Toto je iná šálka kávy, na ktorej chuť si prídu tí, ktorí zažili ( a možno aj zažívajú ) tradičné rodinné hádky na rekreačných pobytoch. Vtipné tak či tak, pre koho nie, ten nemá zmysel pre humor. ()

Lewaso

Po vzoru revizora Anděla musí být i Homolkovi na horách. Skvělý Hrzán umocňuje trapárny valící se na hlavy všech zúčastněných. Zde bych ještě vyzdvihl roli vedoucího chaty, který byl ve své (hrané) trapnosti přímo okouzlující. ()

MartyMcFly89

Tomuhle stylu humoru jsem nikdy nepřišel na chuť. Na můj vkus moc lidové, věci, které jdou naprosto mimo mě a proto je nedokážu pochopit. A co víc, tenhle styl mi je nepříjemný a cítím k němu odpor, verze 3 ()

Adam's

Zdaleka nejsabší díl trilogie, satirický humor ošklivě přebit estrádním. Režisér Papoušek se k filmu nechtěl znát a dobře věděl proč. ()

moviepill

Tak priznám, iritovala ma tam postava Jiřího Hrzána. Mám toho herca veľmi rád, ale tu mi nesedel. Inak ako vždy film láskavého humoru a satiry. Príjemná bodka za trilógiou. Len by ma zaujímalo či tú šrajtoflu nakoniec našli... ()

Cverna

Je mi trapně za rodinu Homolkových! Stydím se při sledování tohoto filmu! A tak to asi pan režisér chtěl!!! ()

pepad3

U tohoto filmu se prstě asi zasměju vždycky :) v jakémkoliv věku. Film, od kterého neočekávám nic jiného než to, že mě pobaví a tohle splňuje na 100%, někomu se použitý humor ve filmu může zdát asi hloupý, ale mě to prostě v tom dobovém kontextu (který jsem nezažil) pobaví vždycky. Vyzdvihnul bych hlavně výkon Josefa Šebánka v roli dědy, kterého prostě v tomhle filmu naprosto hltám. Prostě klasika, která alespoň mě nikdy neomrzí. ()

Darth Kedr

Homolkovic na horách se vší parádou. Z filmu na mě sálá neskutečná pohoda, humor je opět bezvadný. "A klečet budeš!" ()

Gortyna

S tím koncem si nějak Vorlíček nevěděl rady - pro hodně lidí překvapivě náhlý závěr filmu. Samozřejmě to je trefně postižená mentalita českého maloměšťáka; ale nejen pro počáteřní dobu normalizace, ale platí to i teď a obávám se, že i za Rakouska-Uherska. Souhlasím s názorem, že jde o nejslabší část trilogie. Kdo mě ale po letech ohromil, byl Stanislav Dytrich v roli vedoucího zotavovny. On to vůbec nebyl herec, ale číšník!!, viz http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/64007/stanislav-dytrich-61-vedouci-zotavovny-z-homolkovych-objevili-ho-u-piva.html ()

MartinDrhlik

Kdo by si nezamiloval brilantní, doslova "neherecký" styl Josefa Šebánka? Celý film (jako i všechny "Homolkoviny") se mohou pochlubit skvělými, nenuceně vtipnými scénkami a dialogy. U této "typicky české" rodiny se snad každý z nás musí obačas poznat a říci si - to je přesně naše rodina. :-) ()

Juuroo

Najslabší diel trilógie. Akoby už samotní Homolkovci nemohli film ťahať a tak sa dej sústreďuje aj na iné postavy a stráca to čaro prvých dvoch častí. Napriek tomu však film stále pobaví. 3* ()

ZHODNOTITEL

Ze tří dílů jediný barevný a daleko mířený na příběh, než na věčné hádky Homolkových. Od prvního dílu výrazná úleva, která mi je příjemnější. ()