Me6i

taky si říkáte že to točili dle vaší rodinky? myslím že se tam občas vzhlédne každý, skvělá komedie ()

Movie Gourmet

Třetí z příběhů o rodině Homolkových zachází svou absurditou do krajnosti. Stejně jako u předchozích dílů zahráno s takovou přesvědčivostí až to člověk nepovažuje za hraní a ztotožňuje postavy se skutečnými lidmi a situacemi ze svého okolí. Velmi uvěřitelné, originální a realistické. Verdikt: viz předchozí dva filmy. ()

spiritus

O krapítko lepší než druhý díl a o dost slabší než první. Zatímco první díly obsahovali notnou dávku originality, třetí díl se veze vyloženě na vlně komediální průměrnosti a plně odpovídá nové normalizační linii aplikovaných do komedií po roce 1970. Aneb co může být lepšího, než dovolená s ROH. Přesto se pořád na film dá koukat, má několik vyloženě dobrých scén a hlavně pořád tu přítomno to staré dobré herecké obsazení, doplněné o nové atraktivní tváře, jako je Jiří Hrzán, či Eugen Jegorov. Lepší 3* ()

Garch

Nedá se nesrovnávat s prvními dvěma Homolkovými. Ani Hrzán rozmělněnou taškařici v barvě nezachraňuje. ()

Strike

Bylo by to trošičku slabší než předchozí dva díly, ale není tomu tak. A to zásluhou výborného Jiřího Hrzána. ()

Haniczka

Mě poslední film trilogie přijde nejlepší, protože tam zůstala homolkovština a trapnosti i radosti malého čecháčkovství, a přitom je film scénáristicky nejpropracovanější. Dokonce jsou tam výrazné vedlejší role (Hrzán, Jegorov, Janžurová, Křesadlová...), což dříve moc nebylo. Tenhle film nezestárne. ()

waits

Slabší (a konformější) než silná jednička, ale zábavnější a divácky vděčnější než dvojka s nudnými momenty. Papouškovi se opět daří rozjíždět civilní dialogy končící kolektvní hádkou na jedničku, výborný je kulturní referent Hrzán. Trojka už není krutou sondou do maloměštáckého živoření, spíš lehkou komedií s občasným náhlédnutím do hlubin české povahy. Ač na dovolené, ne a ne bejt spokojenej, že.. ()

arcticsky

Celá trilogie měla mírně sestupnou tendenci, ale stále se jedná o velice kvalitní komedie v případě druhého i tohoto třetího volného pokračování. První Ecce Homo je ovšem nedostižný film a patří do TOP10 našich filmů. ()

Gulde

Ukázka života za dob socialismu, svým způsobem hodně smutné, jak jsou lidé omezení. Ale ty hlášky, ty jsou neskutečný! :)) ()

Vesecký

Nejslabší a nejméně promyšlený ze tří příběhů o rodince Homolkových, který bhyl natočen zajisté na základě úspěchu prvních dvou. Možná se na něm podepsala už počínající normalizace, ale gagy, které se tam objevují, jsou už většinou primitivní taškařicí o Pražácích, kteří si zakoupili zimní (fujtajbl, to bych nikdy nedělal, víte, co je na horách sněhu a mrazu?) rekreaci do Špindlerova Mlýna a jejich slibovanou pohodu naruší dva manželské páry, které by si s nimi rádi vyměnili svůj pokoj za dva pokoje Homolkových. Dost trapná mi připadá dětská role mladého skokana stejně jako role vewdoucího hotelu, shodou okolností jeho tatínka. A Hrzán, tak o tom už ani nemluvit, Co je směšného na tom, když kufry podrážejí lidem na cestě nohy nebo si Mistr rozsedne své epochální dílo... A tu tobolku už ani nikdo nenajde. Její ztráta má být asi potrestáním pýchy, ale počkejte, až se to stane vám, mně se tyhle ztráty dějí několikrát do roka. ()

Šmoula

Rodina Homolkových se dočkala i barevného zfilmování. Třetí díl je z prostředí hor, což mě velice potěšilo, protože na hory jezdím lyžovat každý rok. Film mě pozitivně naladil, protože jsem si uvědomil, že v dnešní době máme mnohé ulehčené a vůbec jsem jim nezáviděl šlapání do kopců namísto vleků. Říká se do třetice vše nejlepší a tento film to jen potvrzuje. ()

RedHot

Ani druhý, ani třetí díl nedokázal geniální jedničku celé normalizační ságy předčit, či se jí spíš jen přiblížit - ba naopak, od původního námětu se tvůrci odkláněli čím dál tím víc. Homolkovi náhle přicházejí o onu mrazivou symboliku, kterou sondovali miliony československých domácností a promítali zoufalý tragikomický výsledek na plátno - náhle nám nezbývá než sledovat partu zaostalých buranů, trávících dovolenou na horách, pořvávajíce po sobě monotónně a bezduše. Fórky jsou zde redukovány na tu nejnižší a nejméně kvalitní, "povinnou" úroveň. Režimní cenzura si protentokrát zřejmě vybrala svou daň naplno a ruku na srdce, že s takovými podmínkami měl být Homolka radši zapomenut, než aby se prodlužovalo jeho utrpení. ()

J R C Pecuchet

Nejslabší film z celé trilogie. To ovšem neznamená, že je jako celek špatný. Naprosto skvěle zahrál postavu kulturního referenta Jiří Hrzán !!! ()

mh.mail

60% — Homolkovi spadli na úroveň komunální satiry a pranýřuje se prakticky pouze jejich hamižnost. Marná sláva, doba se od prvního dílu razantně změnila, ale i tak se jedná pořád o dobrou českou komedii, i když tentokrát o nic víc. ()

Kochanski

Rozhodně nejvtipnější díl serie. Ano, jednička byla možná více propracovaná a autentičnější, ale víc se chlámu(chlámat se - to je krásně buranské)u trojky ()

Heavyman

Možná můj nejoblíbenější díl z Homolků. Legendární scény s tlučením a hasičákem, skvělý Hrzán a pan vedoucí ubytovny. Dva manželské páry jsou taky úžasné a taneční kreace s balonkama nezapomenutelné. ()

Krchy

Neseděly mi tam ty manželské páry, ale zase je vykompenzoval Hrzán, ta role kulturního referenta mu vyloženě sedla. Losera zahrál dokonale. Legendární scéna? Panoramata a "Vzhůru na Klondike!" (foneticky) :))) ()