Eva Duarte se narodila jako nemanželské dítě v rodině chudých farmářů. V patnácti letech přesvědčila zpěváka a svého milence Agustína Magaldiho, aby ji odvezl do Buenos Aires. Chtěla se stát herečkou. Ze začátku šlo všechno podle plánu, Magaldi se o ni staral, ale brzy se rozešli a ona se v šestnácti musela postavit na vlastní nohy. Stala se modelkou, herečkou a účinkovala v rozhlase. Evita se díky své vnitřní síle a ctižádosti brzy vyšplhala po společenském žebříčku až na výsluní. Vdala se za generála Juana Peróna, kterému s obrovským nasazením pomohla vyhrát prezidentské volby. V době zvolení Peróna prezidentem bylo Evě pouhých dvacet šest let. Jako první dáma se stala ochránkyní utlačovaného lidu a nositelkou změn v celé společnosti. Její tragická a předčasná smrt ponořila Argentinu do smutku. Nesmrtelnou se stala díky obrovské popularitě u svého lidu, který v ní viděl světici. (TV Nova)

E-Fox

Z Webberových muzikálů si obvykle romatici oblíbí Fantoma a rockeři Jesuse. Já Evitu. Štěstí, že pro mě naprosto úžasná rocková opera byla i úžasně zfilmována. V komentářích se už určitě vystřídaly všechny možné repliky o hrající Madonně a zpívajícím Banderasovi . Já jsem byla nadšena oběma. Banderasův hlas je přitažlivý jako Banderas sám a považuju za chytrý nápad do role tak kontroverzní osobnosti jako byla Evita, obsadit někoho tak kontroverzního, jako je Madonna. Filmu prospělo také to, že si zachoval teatrální divadelní nádech, který mu dodává zvláštní kouzlo. Evitu jsem si mimo jiné tak moc oblíbila proto, že je neskutečně vtipná. Zatímco argentinský lid volá po dalších a dalších diktátorech, Evita se šplhá výš a výš po žebříku z postelí vlivných mužů a vše to kouzelně sarkasticky komentuje Che. Za celou dobu se prakticky nepromluví, jenom se zpívá, a tak jsou vtipné repliky a narážky přímo v textech. Při pohledu na nejznámější muzikály, co Webber s Ricem spolu vytvořili, vidím jako společný rys, že si rádi vybírají postavy, o kterých člověk neví, co si doopravdy myslet. Tak je to i s Evitou. Stokrát si můžu říct, že to byla prostě obrovská děvka, ale na konci mě to stejně vždycky hlodá... Co když to potom začala myslet vážně? A záleží vůbec na tom, jestli to myslela vážně, když to stejně byla snůška levičáckých bludů? Milovala Perona? A on jí? ()

Ducii

Neznat argentinské dějin, tak se asi příliš nechytám v ději a třeba nechápu např., proč tam Perón chodí v jedné písni okolo vykuchaných prasat. Se znalostí argentinské historie zase ale musím všemožně zavírat oči. Zatímco se přemítá první vojenský převrat z roku 1930, kde již Perón hrál nějakou roli, promítá se to ve filmu se záběry na stoupající Evinu hvězdu. Nic proti tehdy jí ale byly 4 roky, takže je to dost nevhodné promíchávat tyto dvě scény. Bylo by mnohem smysluplnější ztvárnit pouze až druhý převrat v roce 1943, který je v muzikálu též zachycen. Co mi ale asi nejvíce vadilo je vylíčení setkání Evity a Peróna. Ano proběhlo to na dané akci k danému účelu, ale naprosto jiným způsobem dle Evitiny verze. A tak bych mohla v nesrovnalostech pokračovat dále. Nehledě na to, že Madonna je dost přestárlá Evita, měli to dát někomu mladšímu. ()

laardlad

Je vidět, že na filmu se po finanční stránce vůbec nešetřilo. Co mi ale vadí, je že se v něm (až na pár slov) vůbec nemluví a jenom od začátku do konce zpívá. Aby člověk pochopil souvislosti o Evě Perón, musí si je přečíst na internetu, protože z filmu skoro vůbec nejsou patrné a kolikrát ani jasné. Chápu, že se jedná primárně o divadelní muzikál, ve filmu ale mohli, dle mého názoru, vyškrtnout (úplně zbytečnou) postavu, kterou hraje Antonio Banderas a místo toho tam dát dějové dialogy. ()

Víteček

Tohle opravdu nebyl film pro mě. Ten otravný popík při scénách vojenského puče a  popravách lidí tomu nasadil korunu. ()

LiliJoe

Antonio Banderas jako vynikající zpěvák a v tomto filmu i neméně lepší herec. Zdatně mu v hraní sekunduje i Madonna a ve zpěvu Jonathan Pryce. Tento muzikál má svoje kouzlo a především krásné písničky. ()

Bugiii

Moc mě překvapila Madonna jako Evita,....je jí podobná a předvedla skvělý herecký i pěvecký výkon!! Antonio Banderas byl jako vždy skvělý s uhrančivým pohledem, perfektním tancem i zpěvem...Nádherný muzikál, kterému nic nechybí! ()

VUCAKO

Viděno v 90. létech: na tomto muzikálu nejvíce oceňuji hudební stránku. Madonna i Banderas mi v tomto ohledu 100% vyhovovali. I ostatní složky díla jsou nadprůměrné, tak dávám 80%. ()

confuoco

Zdanlivo veľmi vzdialené žánre, ako muzikál s jeho ľahšou múzou a historická životopisná dráma boli v Evite skĺbené tak dobre, ako si len viem predstaviť, so zachovaním atribútov oboch. Asi žiadny film som nevidel viackrát než tento, a nemalú úlohu v tom hrá (bez zveličovania) geniálna hudba Andrew Lloyd Webbera a libreto Tima Ricea. ()

SNCF

Už jen to, že se na filmu podílel Andrew Lloyd Webber, zaručuje skvělý hudební zážitek. Muzikál odhaluje i ty stránky vlády Evy a Juana Peróna. Velmi působivě je zde vykresleno jak se pomocí převratů dostal Perón v moci a hlavně to, jak mu Eva zaručila její udržení. Povedený snímek! ()

LencaN

Možná by neuškodilo občas něco víc vysvětlit nebo trochu rozvést. Naopak něco by šlo ořezat. Ale jinak to byl zážitek. Muzikál je zvláštní žánr, vyžaduje trpělivost, toleranci a představivost. Madonna mi nepřišla vůbec prkenná. Na roli se hodila, jak vzhledově, tak náturou, že využívala čeho se dalo stejně jako Eva Perón a byla si vědoma svých kvalit, ať už byly jakéhokoli rázu a tím nemyslím nic zlého. Banderas mě uzemnil. Šikovný jak herecky, to jsem čekala, ale ten zpěv, to byla bomba. Teď ho mám ještě o to raději. Evita je poskládáná z nádherných písní, moderněji pojaté i klasicky. Don't Cry For Me Argentina mi vždy způsobí husí kůži, ale i songy zpívané Antoniem byly velice příjemné, hlavně High Flying Adored. ()

Saxos

Nějak jsem se k ohodnocení nedostal doteď, i když jsem film viděl ani si netroufnu odhadnout kolikrát a CD poslouchal ještě vícekrát. Zpracování filmového muzikálu je pro mě tohle nejlepší. Pominu Madonu i Banderase, kterým role snad přidělil filmový skřítek, vypravěč i stoupající Evita, ale musím vyzdvihnout muzikálové zpracování politického tématu, které fungovalo. Člověk jim fakt fandil, hlavně obou Peronům. Soundtrack je také skvělý. ()

PTuranyi

Toto je presne ten muzikálu, ktorý nemám rád. Bez spevu sa tu nezaobíde ani len zdvorilostná výmena pozdravov a film sa tak vlastne mení na modernú operu. Čo horšie pokiaľ je pieseň súčasťou dialógu, každá postava má vlastný štýl a rytmus čo vlastne z jednej piesne robí mix dvoch rôznych, tj. guláš. Na druhej strane nemožno opomenúť kvalitnú produkciu a dobré herecké výkony. Dokonca aj Madona je celkom presvedčivá v svojom parte tejto série videoklipov mapujúcej život Evy Duarte. ()

lapatata

Na tomto filmu se mi nejvíc líbí ten fakt, že je to vlastně výsměch a chlustnutí mezi oči všem těm, kteří tak škodolibě tvrdí, že Madonna je špatná herečka a špatná zpěvačka. Jinak se mi ale na něm líbí taky všechno ostatní. Skvělý Banderas, úchvatná výprava... Ikdyž muzikál Evita jako takový patří k mým méně oblíbeným (a to hlavně z toho důvodu, že příběh mi nepřipadá až tak zajímavý a dojemný, aby bylo nutno ho zpívat a taky z toho důvodu, že Webber se při skládání jiných muzikálu vyznamenal už i lépe), jeho filmová adaptace mě naprosto pohltila. ()

Tibb-Shäe

Genialita Andrewa Lloyda Webbera ma primäla pozrieť si filmové spracovanie jedného z jeho najznámejších muzikálov. Musím povedať, že je to prvý muzikál, ktorý som videla, kde sa fakt čisto LEN spieva, za celý film sú povedané možno 2 vety, a to sa mi páčilo. Hudba je geniálna (hoci pochybujem, že sa bude páčiť každému...) a Antonio Banderas perfektne hrá aj spieva. Madonnu nepovažujem za bohvieakú herečku, ale v tejto roli nemala čo pokaziť. Čo mi však nesadlo, bol príbeh, keďže sa nijako neinteresujem v politike. Celkové spracovanie mi prišlo len mierne nadpriemerné, niektoré scény sa vlečú a dá sa pritom rýchlo zaspať. Choreografie nič extra, ale davové scény vynikajúce. Odporúčam len milovníkom muzikálov, lebo dobrá hudba je všetko, čo od toho dostanete. 60% ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker

31.07.2020

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)