poster

Vítejte ve Wellville

 • USA

  The Road To Wellville

Komedie / Historický

USA, 1994, 118 min

 • Markussis
  **

  Asi opět velká a problematická otázka vkusu, hodnotit tento film. Řemeslně dobře provedené, herecky výborně zahrané, ovšem koncept a zejména humor, na kterém je snímek vystavěn, mi chvílemi až bohužel vadil. Nemám rád humor nucený, humor za každou cenu. On už to poté ani žádný opravdový humor není. Humor se nedá dělat cíleně, neboť humor je vnitřní esenciální šťáva nějaké spíše nečekané zábavné komické situace a funguje tedy jako její vedlejší produkt. Chyběl už jen předtočený smích.(18.8.2013)

 • Rockerman
  ***

  Velká škoda nevyužité šance, vytvořit pěknou, bláznivou komedii. Potenciál tady byl. Šílený doktor Kellogg zakazuje ve svém sanatoriu vše lidské. Maso,sex a cigarety. Na procedurách používá na pacietech někdy až mučící stroje a nástroje a právě tyto scény jsou zdrojem humoru v tomto filmu. Horší je, že si režisér myslel, že čím víc narve fórků a vtipů do filmu, tím bude humornější. Opak je pravdou! Způsobuje tu vlastně inflaci vtipů, čili jejich znehodnocení. Některé fóry už zacházejí až do trapnosti nebo nejsou vypointované. Také trojka "podnikatelů", vyrábějící kukuřičné vločky, se minula účinkem a doktorův adoptovaný syn George je vtipnější jako malý kluk, než jako dospělý. Jinak jsem se ale bavil a film na jedno shlédnutí lze doporučit. Určitě neublíží a svým "lechtivým" podtextem potěší.(6.8.2011)

 • dr.fish
  ****

  Obrovský potenciál tohoto filmu asi nelze zachytit napoprvé, ještě ho budu muset shlédnout podruhé. Bavil jsem se výborně. Ozdravné sanatorium pod vedením pološíleného Anthonyho Hopkinse je plné jeho vlastních vynálezů, které hbitě zkouší na svých pacientech. Sex a maso jsou nepřítelem lidstva. Masturbace zabíjí. Hopkinsův bohulibý úkol však pravidelně s gustem hatí jeho adoptivní syn. Velkolepá šaráda výstupů, vtipných, nepochopitelných, ale i místy trapných, ústí do finále s ohňostrojem, sexuálním naplněním a obchodním úspěchem. Výborní herci, hudba i film celkově.(2.3.2010)

 • dopitak
  *

  Nechutné. Nechutné. Přisprostlé. Naprosto nevtipné. Film, u kterého se asi dobře nenajíte. Klystýry od rána do večera, nebo aspoň povídání o nich. Pár nahatých záběrů (Lara Flynn Boyle, Traci Lind a hlavně Bridget Fonda), ale taky pár tlustic. Hopkins hrozný, scénář nikam nevede, a divák netuší, jestli bude moct někomu fandit. Velká výprava, to jo. Viděno v českém dabingu, ach jo. Doporučuji originál.(19.4.2015)

 • slunicko2
  **

  Když se tvůrci filmu očividně baví lépe, než pak diváci, je něco v nepořádku. 1) Náběhy do grotesky mě unavovaly, urputné pokusy o humor nudily. Ale něco do sebe film přesto má._____ 2) Dozvíme se spoustu zajímavostí o páně Kellogově stolici: My own stools, Sir, are gigantic and have no more odor than a hot biscuit. nebo o jiných stolicích: One should never, ever, interrupt one's desire to defecate. I have inquired at the Bronx and London Zoos as to the daily bowel evacuations of primates. It is not once, twice, or three times, sir, but four. At the end of an average day, their cages are filled with a veritable mountain of natural health., o nevhodnosti pojídání masa: Meat eaters, sir, are drowning in a tide of gore., nebo třeba o erekci: An erection is a flagpole on your grave._____ 3) Postavy si neberou servítky, pokud jde o jemnost vyjadřování: You hooked me like a fish, Bender. You scaled me, you gutted me, you stuffed me and fried me, chewed me up, swallowed me, and shat me out again!_____ 4) Asi by neškodilo vědět, že John Harvey Kellogg je skutečná postava z dějin zdravé výživy. V roce 1878 vynalezl snídaňové cereálie. Původní označení Granula, později Granola, musel kvůli patentovým právům změnit na nám dnes důvěrně známé Corn Flakes. Produkt vznikl jako součást zdravé životosprávy k prevenci masturbace. Jídla mdlé chuti měla eliminovat vzrušení._____ 5) Kellogg dlouho patřil k Adventistům sedmého dne. Své jméno si získal jako šéflékař sanatoria v Battle Creek, které tato náboženská společnost vlastnila. Sanatorium bylo řízeno podle zdravotních zásad církve. Adventisté jsou vegetariáni, abstinenti a nekuřáci a součástí jejich života je cvičební režim. Počet zaměstnanců sanatoria nikdy neklesl pod 800 a v sezóně se přehoupl i přes tisícovku (včetně třiceti lékařů). Ubytovací kapacita činila 400 míst a kapacita ošetřoven více než 1 000 pacientů._____ 6) Ke Kelloggovým pacientům patřili i prezident USA William Howard Taft, polárník Roald Admusen, cestovatel Richard Halliburton, dramatik a nositel Nobelovy ceny G. B. Shaw, zakladatel Ford Motor Company Henry Ford, vynálezce Thomas Edison či slavná francouzská herečka Sarah Bernhardtová.(13.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace