Kleště (S02E02) (epizoda)

 • Slovensko

  Kliešte – 1955

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 13 min

 • SOLOM.
  ***

  O trošku lepší díl, než ten první (z druhé série). Především díky návratu pohledné Carmen a bručouna Ilji Prachaře. Tak se nám konečně vyřešila lodníkova vražda, přestože jsme vrahovu identitu znali již z ono dílu (on se sám vrah již jednou přiznal před kamerou). Tady je však vražd více a bohužel to odnese i záletná manželka. Ta proměna Bláhy se vůbec nepovedla – bylo to směšné i na tehdejší dobu. Nejlepší na tom všem je skutečně onen hudební doprovod…(5.7.2019)

 • Snorlax
  ***

  Hodně naivní diíl, Bláha pomocí peroxidu mění vzhled a říká se tomu plastická operace. Každý doznávající se pachatel v československé detektivce před doznáním musel vyžebrat cigaretu. Naprosto nerozhodovalo to, jestli cigarety sám měl, či nikoliv. Dokonce i nekuřák tu cigaretu jako nezbytný módní doplněk nutný k doznání potřeboval. Jedna malá vraždička se tak nějak vyšetří v podstatě sama na pozadí příběhu o velké proměně pomocí odbarvení vlasů.(21.11.2019)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Já bych si ten ksicht rozškrábal, kdybych se k němu dostal." Tak to máme půl dílu věnovaného Bláhově proměně a divadlu a až v poslední třetině konečně nastupuje Honza, aby konečně vyřešil vraždu lodníka Berky z 9. dílu. Poznamenávám si, že vyřešil, ale co ty další vraždy? Čadkovou asi vyřešil, jestli jsem to dobře pochopil, ale Igorovu a Honsovu? No dobře, padouchy s touhou zdrhnout za kopečky není třeba se zabývat, takže je automaticky připíšeme na Bláhův účet. Ale já jsem si od těch Varů sliboval přece jen o něco víc.(29.11.2016)

 • Wacoslav1
  ***

  Vy jste měl a pořád máte divný představy o tomhle světě. Ona je měla taky a doplatila na to. Tam kde skončila Křížová cesta pokračují Kleště. Rozhodně lze souhlasit s tím, že je to jeden z dílů s nejvýraznějším Liškovým hudebním motivem a řemeslně pořád na úrovni i když ten výsledek údajné plastické operace Bláhy je poněkud úsměvný. Každopádně když se Honza Zeman objeví až v druhé půlce a jeho postava tu vlastně není vůbec důležitá, tak je něco špatně. Co naplat, takže tentokrát jenom průměr.55%(1.1.2020)

 • špaček421
  ***

  Zajímavý. Zatímco Munzar, Besser, Filipovský či Krška se objevují opakovaně v různých rolích, Carmen Mayerovou máme poznat, že to je ta samá postava, co byla v pátém díle. Tento se opět točí a pořád víc kolem Bláhy, kterému udělali plastickou operaci (tzn. je nabarvený na blond), po úpravě feťáckým maskérem Kemrem pak vypadá jako Václav Klaus. Mimochodem Mayerová Brzobohatého hned pozná. Jak by ne. Kromě Mayerové se vrací i Prachař, tentokrát je jeho inženýr už jen zlomeným závozníkem. Ovšem jak podotkne Kalina (který nic nepotřebuje vyšetřovat, ví všechno hned), ani jemu není radno věřit! Takže ač je vykreslen jako trouba, na konci je mu vyčteno, že kdysi byl třídní nepřítel, a proto je automaticky podezřelý. Takže asi půjde sedět, i když nic neudělal. Komunisté neodpouští. Že tu Zeman prakticky nic nevyšetří není třeba vůbec zdůrazňovat. Za zmínku pak už stojí jen Eduard Cupák, který si evidentně roli padoucha užívá, a Liškova hudba, která se mu tady hodně povedla. Padouchem je tedy bohatý lékař a bývalá buržoazie. Sice to zdaleka není jeden z nejlepších dílů, ale díky Brzobohatému, Cupákovi a Kemrovi ani z nejhorších.(19.11.2016)

 • - Epizoda Kleště ako aj celá postava agenta Pavla Bláhy (Radoslav Brzobohatý) bola inšpirovaná skutočným agentom z Anglicka Václavom Knotekom a rozviedka STB ju viedla pod názvom akcia "Coles".
  (Raccoon.city)