Kleště (S02E02) (epizoda)

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1976, 1 h 13 min

Zajímavý. Zatímco Munzar, Besser, Filipovský či Krška se objevují opakovaně v různých rolích, Carmen Mayerovou máme poznat, že to je ta samá postava, co byla v pátém díle. Tento se opět točí a pořád víc kolem Bláhy, kterému udělali plastickou operaci (tzn. je nabarvený na blond), po úpravě feťáckým maskérem Kemrem pak vypadá jako Václav Klaus. Mimochodem Mayerová Brzobohatého hned pozná. Jak by ne. Kromě Mayerové se vrací i Prachař, tentokrát je jeho inženýr už jen zlomeným závozníkem. Ovšem jak podotkne Kalina (který nic nepotřebuje vyšetřovat, ví všechno hned), ani jemu není radno věřit! Takže ač je vykreslen jako trouba, na konci je mu vyčteno, že kdysi byl třídní nepřítel, a proto je automaticky podezřelý. Takže asi půjde sedět, i když nic neudělal. Komunisté neodpouští. Že tu Zeman prakticky nic nevyšetří není třeba vůbec zdůrazňovat. Za zmínku pak už stojí jen Eduard Cupák, který si evidentně roli padoucha užívá, a Liškova hudba, která se mu tady hodně povedla. Padouchem je tedy bohatý lékař a bývalá buržoazie. Sice to zdaleka není jeden z nejlepších dílů, ale díky Brzobohatému, Cupákovi a Kemrovi ani z nejhorších.(19.11.2016)

"Já bych si ten ksicht rozškrábal, kdybych se k němu dostal." Tak to máme půl dílu věnovaného Bláhově proměně a divadlu a až v poslední třetině konečně nastupuje Honza, aby konečně vyřešil vraždu lodníka Berky z 9. dílu. Poznamenávám si, že vyřešil, ale co ty další vraždy? Čadkovou asi vyřešil, jestli jsem to dobře pochopil, ale Igorovu a Honsovu? No dobře, padouchy s touhou zdrhnout za kopečky není třeba se zabývat, takže je automaticky připíšeme na Bláhův účet. Ale já jsem si od těch Varů sliboval přece jen o něco víc.(29.11.2016)