Studna (S03E06) (epizoda)

Studňa – 1969

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1978, 1 h 18 min

Škoda, že do této krimi namočili šedesátejosmej, dost neohrabaně a hodně na sílu. Studna sice není(navzdory obecnému mínění) nejlepší ani nejstrašidelnější díl, nicméně pan Crha alias starý Brůna je skutečně panoptikální úkaz a slušně nám dětem tenkrát roztáhl zornice. Stromový střelec Hyneček z Hříšných lidí....získal brášku na pokoj v pomyslné Hall of fame největších psychozjevů. 80%(1.4.2018)

Tento seriál skutočne nie je mojím vyhľadávaným, obľúbeným ani často pozeraným, ale Studnu poznajú asi aj diváci, ktorí sa majorovi Zemanovi doteraz úspešne vyhýbali. Treba uznať, že hoci samotný prípad nie je príliš zaujímavý a v celovečernej minutáži dôjde aj na nudnú vatu, atmosféra ponurého domu na ponurom vidieku je skutočne exkluzívna, miestami ozaj až vyložene hororová. A postava pána otca, to je neskutočné WTF.(3.1.2017)

:o) na doporučení Valenťáka (není to komouš, takže v klidu) sem si vyhledal tenhle československej skvost a přímo tenhle díl. Prej takový, ty vole, esis neviděl Majora Zemana, tak si pusť tenhle díl, to je pecka :o). A když sou teď ty Vánoce, tak sem do toho šel. A sem spokojenej. Sice teda škatulky: Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční, sou teda hodně odvážný tvrzení, ale je to prča. Nikdy sem k tomuhle seroši nepřičuchnul, naši to doma taky nepouštěli, páč u nás patří slovo komunismus mezi ty nejsprostější. Chápu, že doba byla zlá a tenhle Zeman byl blízko lidem. To je další věc, proč k tomuhle seroši mám odpor, že se to jmenuje jako ten náš dutej žabák na prameni :o). Snad se ty vole ten hůlkař nestane znova prezidentem, to už bych asi těžko vydejchal. Poprvý sem to sice nepochopil, ale budiš, ale jestli si ho ten náš supermoderní a vzkétající národ zvolí znova, tak je to v hajzlu. Asi bych i přestal věřit na ježíška :o). Jo, ale to sem trochu odbočil od tohodle seriálu, kterým tímto dávám sbohem. Jeden díl stačil, abych si udělal obrázek a jestli zrovna tenhle byl z těch lepších, tak by byla sledovačka tohodle seriálu jen ztrátou času. To sem se zase rozkecal sakryš :o)(28.12.2017)

Soudruzi se trochu osmělili a do éteru vypustili československý horror. Zajímavá zápletka a ikonická scéna, kdy otec máchá sekerou nad mrtvou matkou, jsou důvody, proč si tenhle díl v televizi vždycky rád shlédnu. A myslím, že nejsem jediný, kdo tento seriál zrovna v oblibě nemá, a přesto nad Studnou vždycky přimhouří oko.(20.3.2018)

• MrKrahujec

Tak tohle má být údajně nejlepší a dokonce zcela apolitická epizoda z celého seriálu? No, uznávám, že ten konec se dá opravdu přežít bez morálního zvracení (byť trochu vyvolává to skutečné), a za něj tedy ta jedna hvězdička. Ale že by tohle bylo apolitické? Vždyť právě tady zazní ta občas citovaná hláška odstaveného esenbáckého velitele: "Kdo ví, jak by to s námi dopadlo, KDYBY NEBYLI PŘIŠLI..." a rovněž to zajásání "muže z lidu", holiče Vrchoty, když se doví, že Jan Zeman je ve skutečnosti esenbák: "Však já hned poznal, že jste tak nějak náš...", to je snad vydatné dost, ne?(17.10.2016)

• - Herec Josef  Kubíček (doktor Drahoslav Brůna) si po natáčaní nechal narásť fúzy, aby si ho ľudia nespájali s postavou samovraha doktora Brůny. (Raccoon.city)

• - Když major Zeman (Vladimír Brabec) konfrontuje mladého Brůnu (Josef Kubíček) v domě, říká mu, že kýbl je celý ohořelý, a že musel být v domě. Když ale mladý Brůna vzpomíná, je kýbl vidět na studni. (Wez)

• - Najznámejšia scéna, kedy sa starý Brůna kýva so sekerou zo strany na stranu, bol Crhův herecký nápad. Z ničoho nič predviedol tento pohyb a režisér bol fascinovaný. Keď prišiel do hereckej šatne, kolegovia ho často vítali charakteristickým kývavým pohybom v predklone. Spočiatku to bral ako srandu, ale neskôr už ho to začalo hnevať. (Raccoon.city)