Nic není, jak vypadá na první pohled. Drama ze zákulisí sdělovacích prostředků a mezinárodní špionáže. John Tanner, populární speakr televizních show, je obviněn zástupcem CIA, že se v jeho domě scházejí zástupci špionáže jiných zemí. Aby se „vykoupil“ z obvinění, k němuž jsou mu předkládány důkazy, přistoupí Tanner na to, aby další schůzka byla pod kontrolou pomocí utajených videokamer. Nevědomky tak rozpoutá doslova peklo, v němž se ocitne i jeho vlatní žena a děti… Film podle románu Roberta Ludluma natočil známý americký režisér Sam Peckinpah (Jízda vysočinou, Divoká banda, Balada o Cable Hogueovi, Pat Garrett a Billy Kid, Železný kříž). Úlohu Johna Tannera ztvárnil Rutger Hauer, roli agenta CIA hraje John Hurt. Hudbu k filmu připravil Lalo Schifrin. (Česká televize)

cinema_cz

Jedno z řady děl "problémového" režiséra, na jehož definitivní podobě se negativně podepsalo studio. 60 % (Ci 01/2008) ()

pollstro

Poslední Peckinpahův film v jeho filmové kariéře je zvláštní variací špionážního filmu, který je založen na mnohovrstevném popisu manipulativních možností, který v chaotickém scénáři působí nesrozumitelným způsobem, který i při pozorném a ostražitém sledování jednoduše nedává v určitých částech smysl. Přesto je zde jistý náznak tvůrčí dravosti, která je reprezentována filmovou manipulací zvuku a obrazu. V celkovém kontextu špatně uchopitelný námět, jenž není schopen svým atraktivním záhadným příběhem vtáhnout diváka do děje. ()

chiara

Posledny film slavneho Sama Peckinpaha, pri natacani bol uz vazne chory. Len ma prekvapuje slabe ohodnotenie: 63 percent je pre tento film malo. ()

brasek

Absolútny zlý vzor na špionážne filmy. Príbeh tragický, pointa na smiech. Neviem kde sa stala chyba... či je zlá pôvodná kniha, alebo bol domrvený scenár a či režisér bol na prd. ()

Dupac

Labutí píseň ďábelského Sama odjakživa sklízela zamítavé nebo nepochopené reakce, přesto nepovažuju svoje čtyři hvězdy za až takovou guilty pleasure. Navzdory přepálenému a zmatečnému závěru totiž nese Ostermanův víkend všechny zásadní rysy svého tvůrce - paranoidní a nepřátelskou atmosféru rozleptávající maskulinní přátelství, šovinisticky přezíravý vztah k ženám, boj o starosvětské hodnoty a v nejlepších momentech (obrana proti nezvaným hostům v okolí domu) i možnost obstát při srovnání s destruktivní a dráždivě dusnou atmosférou Strašáků. Jasně, že zfilmování Ludlumovy předlohy by bylo mnohem víc sexy, kdyby se ho o pár (desítek) let později chopil někdo s rychlýma nůžkama (modří už vědí), já jsem si přesto tenhle nihilistický a odschoolový přístup unaveného veterána Peckinpaha opět náramně užil. ()

gizi

Celkem dobře provedené, ale děj jsem moc nepochopil, resp. pokud jsem ho pochopil, tak byl dost o ničem. 70% a 3*. ()

Ferguson

Trochu mi připomnělo nejslabší filmy od Hitchcocka. Je tu zajímavý nápad - ukázat, jak nás může video všude sledovat - oblíbéné téma v 80. letech. Část filmu je zobrazena jako reprodukce domácích/sledovacích videí. Bohužel se kolem toho napsal nudný scénář. Ve chvílích kdy se to vyžívá "ve videu" to je zajímavý film. ()

Adlers

Začal som čítať knihu, zhodou okolností sa mi priplietol pod nohy tento film. Na začiatku som si myslel, že pozerám iný film ako som čítal knihu. Slabé, veľmi slabé, sklamalo ma to. Potešia tak možno holé prsia a rozuzlenie na konci. Nemal som to pozerať, knihu už asi nedočítam. ()