Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

Luccy007

80% Film jsem už kdysi viděla a i po letech se můj názor na něj nezměnil...Dokonale ujetý pár (T.Robbins a J.Cusack) Langovy, kteří se hledali, až se našli... Napínavý triller s výborným koncem. ()

waltosin

S obyčejného milujícího otce se stane terorista aniž by o tom veděl, neskutečně mrazivá pravda, která se stává často. 90% ()

solisoli

Ťažký, nervózny príbeh v nevraživom slede od začiatku do konca, až to už liezlo poriadne na nervy. Zo začiatku sa dej rozvíjal v celku logicky, a sľuboval slušnú kriminálnu drámu. Lenže postupom času dej prerastal v dramatický úzkoprsí nervák, kde už réžia z tohto stavu nevedela vycúvať až natoľko, že profesor histórie letel pokojnými ulicami Washingtonu , ako fundovaný pretekár formule a nezastavilo ho ani celé komando strážnikov a agentov FBI, aby vbehol do útrob kapitolu. Uff, to bolo niečo. ()

Mamutol

Závěr filmu byl překvapivý, paranoia prolínající celou dějovou linku byla dobře vystavěná. Ubírám jednu hvězdu za to, že udělali z FBI naprosté blbečky, protože žádné neprověřené a neprohlédnuté auto by se do prostoru FBI nikdy nedostalo. ()

Nerajohn

Film, jehož jednotlivé střípky scénáře krásně do zapadají především po posledním záběru. Při zamyšlení si divák uvědomí, jak všechny maličkosti do sebe krásně zapadají. O finále se rozepisovat nebudu, jak má vypadat konec, to tady tvůrci ukazují všem happy-endům. Navíc všimli jste si, jak dramaticky a napínavě se dá natočit třeba prohlížení staré školní ročenky anebo telefonování z budky na parkovisšti ? ()

dG!

Napínavý thriller ukazující (nejen) smýšlení američanů o terorismu před 9/11. Jeff Bridges hraje výborně, postava postupně zoufalejšího a zoufalejšího člověka, kterému nikdo nevěří mu opravdu sedne. Do poslední minutky jsem netušil jak příběh dopadne, přesto mě (překvapivý) konec neodrovnal tak moc. Zasloužených 80% ()

FandaF

Nemám rád Jeffa Bridgese a tady v tom filmu zvlášť. Filmu bych tak dal max. 2*, ale za ten závěr a za mého oblíbence Tima Robbinse dávám 3*. ()

sAreOn

Ať žije paranoia ! A ještě líp, ať žije paranoia, která je nakonec pravdivá. :-D Zajímavý film s neobvyklým nápadem, navíc dobře provedený i zahraný. Je také skvěle zakončený napínavým finále. Ani nevím proč dávám pouze tři hvězdy, ale zas mi tam "něco" chybělo. Ale jinak lepší průměr, který stojí za to vidět. ()

Kozlowski8

Polmalý rozjezd, v první polovině až moc "amerických keců", ale druhá půlka se rozjede do solidního thrilleru, který vrcholí nečekaným a o to famoznějším koncem. Výborný Jeff Bridges. ()

John Dunbar

Totální obžaloba zavedeného a nezničitelného systému. Jak se příběh uzavře de facto prozradí hlavní postava profesora Faradae při jedné ze svých promluv ke studentům. ()

kolodej1

sice trochu z jiného světa a ne úplně pravděpodobné, ale i takové náhody se mohou dít, možné je leccos. Jinak film nepostrádal napětí, ani správnou gradaci, bylo se opravdu na co dívat. Navíc Bridges i Robbins se zhostili svých hereckých partů velmi dobře. Celkově tedy rozhodně spokojenost ()

fafejt001

Takový průměr kdy paranoa se mění v realitu . Kdo ví , co se všechno děje na tom světě . Plány nebyly nabourány a tak zahynulo mnoho dalších lidí zbytečně . Je to prostě hrůůůza . ()

tomas_j

Závěr překvapivý, ale jak už tu někdo psal, překombinovaný - těžko by někdo plánoval akci s takovou mírou rizika, že to nevyjde, když by byly zjevně snazší způsoby. Mně osobně absolutně neseděl Jeff Bridges, který mi přišel strašně nepřirozený. ()

Jirka1111

Scénář je výborný, konec je fenomenální, ale něco tomu chybí. Je to mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nějak mi tam neseděla ani jedna z hlavních postav. Možná by film s lepšími herci dosáhl i do nejlepší stovky. 4 hvězdy jen za konec. ()

2men

Hlavní herci předvádějí perfektní výkon a závěr mě prostě dostal ! Pěkné zpracování a napětí dělají z filmu solidní záležitost. Mezi 4 a 5 hvězd. ()

zekon

Pěkný thriller. Zajímavá varianta na terroristy, pěkně zapletené nicméně od poloviny čitelné ale velmi pěkně zamlžené. Konec ovšem velmi povedený a bez happy endu a velmi nečekaný a velmi na amíky netradiční :-) To mrazení a strach z terrorismu tam prostě je, a jak to může být jednoduché když chce někdo něco takového udělat je šílená. Dost reálné a uvěřitelné, herecky bez chyb, spokojenost. ()