Skrytá hra

• Polsko Ukryta gra (více)
Polsko, 2019, 100 min

Kamera:

Paweł Edelman

Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor, Robert Więckiewicz, Alexej Serebrjakov, Corey Johnson, Nicholas Farrell, Jevgenij Sidichin, Cezary Kosiński (více)

Během karibské krize v roce 1962 je problémový matematický génius přinucen sehrát nejen šachovou partii za USA proti SSSR, ale i smrtelně nebezpečnou špionážní hru. (Netflix)

narenta

Skrytá hra je ten typ filmu, který je od počátku dobře rozjetý, navíc celkem na dobové reálie výpravný, do poloviny zajímavý, a když čekáte na rozuzlení zápletky a dramatický závěr, nějak to celé vyšumí do ztracena. Poslední půlhodinu jsem už dost trpěl, a vím, že k tomuhle filmu se už nikdy v budoucnu znovu nevrátím. Navíc ta trapná zápletka - že šachista rozhodne celou Karibskou krizi? Tři hvězdy až moc. ()

goauld

Co k tomu říct.. Špatné to úplně nebylo. Tím, že to točili Poláci, tak přecejen se tam objevila ona (pro amíky třeba nepodstatná) -odbočka- nevraživosti Poláků k Sovětům. Jinak reálie super¨... akorát "jedna dolů" za angličtinu. Přecejen - natáčelo se to v Polsku, s polskými herci a režisér byl polák, tak by měli muwić po Polski s podtytulami v języku angielskim, když ti sověti tam taky govorili pa rusky. Ono by se H** stalo. Ale chápu zase na druhou stranu, že a) hrál tam hlavní roli amík (zřejmě v poslední době nějaký středoevropský "mor" - nasazovat do hlavních rolí "národních" filmů cizáky??), takže VŠICHNI kolem něj museli spíkovat excellent ingliš a za b) film nebyl určen "jen" pro evropský trh, ale bo se tam jednalo o amíky a americko-sovětskou krizi, tak samozřejmě (především) do USA, kde imperialistické dolary zajistí další zdárnou budoucnost polskému filmovému průmyslu :-) ()

Zaks

Všetky tie špiónske hry mi prišli až moc nereálne. Tiež šachové partie mohli byť ukázané pútavejšie. A napríklad ožranské časti naznačovali aj komediálny žáner. Často mávam problém so zaradením poľského filmu, na thriller je to málo napínavé, komédia to tiež nie je, čo je to? - poľská kinematografia (bez urážky). ()

McGuffin

Skrytá hra, Ukryta gra, The Coldest Game je vyprávění o práci špionů, v tomto případě o jediném úkolu doručit zprávu. Vypravěči Marcel Sawicki a též režírující Łukasz Kośmicki s prozrazením tohohle úkolu bohužel nijak nespěchají, proto dlouhý čas nevíme, o čem vyprávějí. Když už to řeknou, docela to ubíhá, jenže ... Jenže se zcela soustředí na část úkolu převzít zprávu a zcela pominou neoddělitelnou část předat zprávu. A to stále pomrkávají, jak je tahle část obtížná a kolik je s ní spojených překážek. Takže ano, možná sledujeme zajímavý příběh, jen se v něm ztratili sami vypravěči. Jeho důležitou část si nechali pro sebe a čas na ni promrhali. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

evita_

Časy kubánskej krízy zrejme museli byť zábava. A o to väčšia, keď sa o nich malo rozhodovať pri partičke šachu. Špiónovanie bolo premakané, samozrejme nechýbali prezliekači kabátov, ktorí sa tvárili ako kamoši a nakoniec vás otrávili. Len tak, akoby sa nechumelilo. Nuž ale s tým v takýchto povolaniach musíte rátať. Rozhodne to ale bola krutá doba. Billovi rola sadla, a jeho fungovanie výlučne pod vplyvom nemalého množstva alkoholu je stobodové. ()

Paolina.Proc

Docela dobrý špionážní movie, i když zas trochu pizza Amīci... každopádně jsem se nenudila a bylo pár zajímavých námětů k zamyšlení plus krásný ústřední song. ()