3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

Maniik88

Som veľmi rád, že tento dokument vznikol. Veľká vďaka režisérom a najmä mladým herečkám, ktoré museli byť svedkami nepredstaviteľných prasačární. Hrali to ozaj dobre a majú môj obdiv. Tento dokument v nejakej verzii 10++ je super študijný materiál vhodný na premietanie do škôl a besedu s psychológmi. Ja som videl 15+ a teda to vyštvorčekovanie vtákov mohlo byť lepšie. Je to hrozné, keď do pár minút od založenia FB účtu skočia po mladých dievčatách týto zvrhlí predátori. Keď si hneď pred nimi začnú mastiť péro. Proste hlava mi to neberie. Všetkých tých sviniakov by som šupol do basy s vrahmi, pustil tam ten dokument bez zaštvorčekovaných ksichtov a nechal ostatných väzňov do some justice. Dokument je výborné upozornenie aj pre nás rodičov, že sa musíme deťom viac venovať, viac sa s nimi rozprávať a nezavrieť ich do izby na hodiny s počítačom a Skypom.. Dobré bolo, že sa zamerali na pár ksichtov, skúsili im poslať fake fotky a keď začalo vydieranie.. no hnus. Veď tie deti sa môže zabiť. Najhorší bol ten chlapík, čo robí s deťmi školy v prírodách atď.Tým zmrdom by pomohla len kastrácia, potom by sa ukľudnili a mohli by si uspokojovať nejaké iné, menej nebezpečné zvieracie pudy. A nemyslite si, že to robia len nejakí starí zmetkovia z nízkej triedy. Vedel by rozprávať Epstein, akí Clintoni, britskí princi, herci a kadekto má pedofilné chúťky (keby ho nezabili). A aj tie satanistické, viď Pizzagate.. ()

oldy

Je to hnus co se to děje na online sitich. Rodiče by měli více naslouchat a davat na děti pozor. Odpad tomu da jen ten co patři k těm "predatorum". A žadna vymluva na to neni. Všechny bych je zavřel. A když ne do vězeni,tak na lečení ! ()

incognito

Film jsem viděl poměrně pozdě od premiéry. Viděl jsem, ale rozhovory hereček a režíséra všude možně na internetu. Měl jsem představu co ve filmu bude.... a ono tam vlastně není nic navíc. Co mě překvapilo, že herečka Tereza dostala ve filmu aspoň pro mě o dost větší prostor než Anežka a Sabina - asi je to způsobeno tím, kdo jí kontaktoval. Podle mě bude V síti nejlépe fungovat ve verzi pro školy. Tam určité má své místo a opodstatnění. Jinak jako film - dokument moc nedrží pohromadě a přes prvotní šok, že se tohle děje a v jaké míře toho moc dál nenabízi. ()

Cooller

musim řict že sem čekal trochu lepší obsah na to jak se Klusák všude kasal, že má desítky hodin materialu. Holky krom té jedné podle mě ani nevypadají na 12, jak je v dnešní době trendem starší chtějí vypadat mladší a mladší naopak starší, netvrdim že souhlasím se zneuživanim děcek na netu, ale tohle co je zde prezentováno, je podle mě oboustranné a ti chudaci si většinou jen vyhoněj a žije se dal, za 10 dnu 2500 lidi už znači něco o tom jak to obecně společnost vnima tuhle problematiku, je-li vubec nějaka. Film je tak vpodstatě o hovně, protože to co nam ukažou na prvnim připadu se nasledně opakuje v naprosto stejnem scenaři i u ostatnich... vzhledem k tomu kolik toho udajně měli, nám mohli předhotit větší vabriabilitu scenařu, ale upřímě si nemyslím že tam bylo vubec něco jinak. ()

fallanga

Klusák natočil dokument, který sice upozorňuje na relativně důležité téma, a natočil ho tak, že opravdu zaútočí na emoce, znechutí a překvapí, ale to je tak vše co udělá. Nevidím tam nějaký větší přesah, než to, že se prostě ukáže kolik predátorů existuje a nějací půjdou do vězení, ale nic víc to nepřinese. Možná to podnítí rodiče, děti a pedagogy aby se o problému trošku zapřemýšleli, ale nějakou větší společenskou debatu to nerozpoutá a zdá se, že Klusák ani neměl tu ambici, což je škoda, a dokonce mám pocit, že přespřílišnou dramatizací filmu (chrstnutí vody do obličeje, dramatická hudba, velice očividně nahraný zmatek, když dojde k leaku nahatých fotek, atd...) dojde spíše k podpoře extrémních postojů k tomuto tématu, což by zodpovědný dokumentarista neměl dopustit. Přesto musím uznat, že jako dílo popularizující nějaký problém to funguje. A hlavně dávám palec nahoru za herečky, ty to zvládly parádně. Nu, a nyní se asi vrhnu na tu 18+ verzi, protože jsem starý sebemrskač. ()

GameboyNES

podle tohohle fejk dokumentu jsou internety plný jen uchylných chlapů. Fuj fuj ti zlí uchylný chlapy. Tak nějak mám pocit že jsem ty hlavní aktérky zahlídnul v nějakým německým pornu Dědeček šuká školačku :) Je fakt že u některých dialogů jsem se hodně nachlámal. ()

scarlock

Ustecan se obhajuje... Drsnej uchyl utíká... Jestli jde napsat, že je to skvělý, tak ano je. (film) Ale jde napsat spíš, že je to tragédie, dívat se na starší obšousty a vlastně všechny až na toho jednoho... ()

Aragorn

Je to fakt síla, když si člověk uvědomí, jak snadno se takoví úchylové dostanou k malým dětem. A z toho, že jedním z těchto úchylů může být i člověk v našem okolí, prostě mrazí na zádech. ()

wolverine

Čekal jsem hodně, ale až tolik úchylů ne. Je to fakt strašný. V Číně nemůžeš říct ani slovo "kapitalismus", nevyhledáš na Googlu Tibet ale u nás si můžeš volat se starejma dětkama. Lidi, sociální sítě jsou zlo, když je neumíte používat. Tohle bezpochybně ovlivní výchovu mých dětí. Ach, kde jsou doby MySpaceu. : ( ()

brabbik

Sabina, Anežka i Tereza mají můj velký obdiv, že do toho šly a je hodně mrazivé, čím si během natáčení prošly. Krutá realita, která musí být extrémně náročná a zdrcující i pro dospělé aktérky, co teprve pro děti. Doufám, že budou brzy spát v klidu a bez nočních můr a děsů. Námět nakopl vosí hnízdo do správného místa a je dobré zviditelnit tuto problematiku. Střihy, atmosféra, napětí, smutné překvapení až děs. To vše tahá dokument nahoru. A v titulkách je uveden i králík? :D 90 % ()

CaladanChmur

Asi by jsem mohl mít nějaké výhrady o " nemanipulovatelnosti" . ale na rovinu v 95 % případů se prostě nemanipulovalo...a to je kurva nějaký vykřičník.  Na tomhle snímku mě strašně sejřil ten boom okolo, ale musím uznat a po shlédnutí 100x tolik..že je mi to šumák...tohle je potřeba řešit...80%  za zpracování a 100% za nadčasový přínos... A upřímně jako chlap se dost stydím za ty ukázané dobytky. PS Verbal ty jsi opravdu sráč bez respektu, že nemáš úctu ani k tomuhle tématu a honíš si na něm svoje ego v recenzi. Tohle je téma jako sviňa , ale ty si raději podrbeš svoje místečka a vybliješ takovouhle sráčovinu.. neuvěřitelné. ()

Stillborn83

Uff, silná káva a v podstate človek nemá slov. Klobúk dole pred babami, že sa na to dali. Klobúk dole aj oted tvorcami tohto ojedinelého dokumentu. Jediné, čo mi tam chýbalo bolo viac pohľadu od odborníkov na konkrétne situácie, pripadne chovanie sexuálnych predátorov.. Spoiler: Chlap z Ústí, ktorí pracuje s deťmi bol odporný slizák a pri konfrontácii úplne mimo, tie jeho argumenty... Ľudia, kontrolujte internety vašich ratolestí ()

ANTYCHRYST

Tak na to bych nervy neměl.. Ty osobní setkani..bych je tam sesekal zmrdy!! Doufám že kazdej dostal flastr jak krava a ve vězení si ty zmrdecky podají! Hnus dedkove co volají 12 letym holcickam a honí si ho.. bych ho vykastroval a nechal ho sežrat vlastní pero! Dobře natočený a obdivuji ty divciny.. vsechny fotky těch kdo jim to posilal bych zverejnil poslal rodine zamestnavatelum kamaradum at kazdej vidi koho ma vedle sebe! 100% zajimavej nápad tohle natocit a hlavně odvážnej ()

RedEagleSK odpad!

Ano drazí neposkvrnění přátelé tušíte správně! Tož se nám zase jednou krásné ženy které mohou mít sex kdy se jim zachce, spokojení štastně ženatí tátove z vysokopříjmových rodin, feministky, členové LGBT komunity, chroničtí asexuálové, buzeranti a 3 kurvy vypadající na 18, vydali na lov dlouhodobě sexuálně frustrovaných chudáků z nízké a střední vrstvy, kteří po celodenní šichtě ve fabrice na lince nebo v obchodě, usednou doma za počítač, a poté co je v zanedbatelném časovém rozpětí 5 až 10 let na všech seznamkách pošle do piče 226 568 žen, z důvodu že nejsou podnikatelé, burzoví makléři a nevlastní alespoň 3 auta, dvě vily a 10 přestížních firem, rozhodnou se v důsledku dlouhodobé kontinuální sexualní deprese zkusit štěstí u žen vypadajících na 18, páč věří, že ty vědí o sexu v dnešní době víc než stará prostitutka z Václaváku, a navíc jsou i cenově dostupnější. Ujisťuju vás že kdyby se autoři této agitky heroicky rozhodli tenhle dokument natočit třeba v Británii kde moslimské a pakistánské gangy prcají a znásilňují vše od 0 do 100 let, nebo kdyby šli natáčet tenhle dokument někde do Afganistánu nebo Saudské Arábie, tak bych je i pochválil a držel jim palce aby žíví a zdraví opustili danou zemi, narozdíl od Britské justice která by je šoupla za katr jako Tommy Robinsona, za to že rozšiřují předsudečnou nenávist vúči moslimům a jejich zvykům. Tož Vítek není kokot a umně postřehl fakt, že kdyby si chtěl kopnout do moslimské komunity přišel by o nohu, zatímco za kopání do obyčejného pracujícího čecha bude naopak ještě i poplácán po rameni, a když se poštěstí i po prdely. Dokument nám dosti okatě a nešikovně podsouvá, jak odporní amorální a zvrhlí jsou heterosexuální muži jako takoví, páč všichni jsou potencionální pedofilové. Tvůrci dokumentu jsou schopni i doma svou babičku přesvědčovat o tom, že v dobách jejího mládí kdy ženy rodili již v 17-nácti nebo ještě dřív, byli všichni pedofilové zpátečníci a fašisté. Jedná se o vskutku vtipnou politickou agitku s mizernými herci s malými penisy, během které čekáte už jenom na to, kdy nám tvůrci dokumentu řeknou že policie zjistila že všichni tihle ,,predátoři,, jsou voliči Zemana a Okamury a během ,,lovu,, na internetu poslouchají kapelu Ortel. A vůbec ! V rámci prevence by se měl začít všem heterosexuálním mužům začít podávat bróm, všude by se mělo začít s osvětou jak prospěšné a výhodné je pro muže změnit si pohlaví nebo se stát buzeranty, a když po ulici oproti vám kráčí žena, měli by jste sklopit zrak a dívat se do země, páč podívat se ženě do očí bude zanedlouho hrdelní zločin. Vítek nám v příštím dokumentu objasní jak krásné je být buzerantem nebo asexuálem. Osobně se v ružové košilce a pánských leginách posadí do naaranžovaného dětského pokojíku, kde bude mít za sebou na zdi fotku Grety Thunberg, vedle nočního stolku odparkovaný elektromobil o velikosti ruského vysavače, vibrátor o velikosti amerického vysavače a na internetu se bude vydávat za 13ti letého homosexuála, a každej buzík který ho odmítne, se stane předmětem věřejného virtuálního lynče, páč se mu bude vytýkat že není dostatečně přihřátej. () (méně) (více)

jafuska

Záměrně dávám jen jednu hvězdičku, ne kvůli tomu, jak to bylo natočeno, tomu není co vytknout, ale za tu zvácenost co tam bylo, a navíc nechápu diváky, kteří se celý film smáli, čemu, nechápu? Tak vážné téma, netvrdím, že pár momentů bylo úsměvných, ale celý film? To snad ne. Přijde mě, že celá společnost se vymyká normálnosti, a co je už za hranou přijde lidem normální. Jen tak na tento film nezapomenu, a je strašně důležité, aby rodiče velmi dávali pozor, s kým si děti píšou, a měli pod kontrolou internet. Osobní zkušenost. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán