3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

Mianelia2050

PŘÍŠERNÉ! Byla jsem tom kdysi dávno v kině a málem jsem padla k zemi, když jsem zjistila, že pedofil/predátor jménem Martin byl vlastně můj lektor na lyžáku! Bylo mi strašně smutno. On byl tak milý a hodný! Zde Vám ukazuji, že ne každý hodný člověk může být opravdu hodný. Další: upřímně, děsilo mě, když jsem zjistila, že jen jeden z těch nevím kolika lidí, myslím 200, si chtěl jen popovídat a nic jiného! To je opravdu hrozné, kam se ten náš svět vyvíjí. Klusák výborná práce, oceňuji nápad. Oceňuji také to, že to ty tři dívky vydrželi do konce a oceňuji také práci těch lidí, aby to vypadalo jako v opravdovém dětském pokojíčku a aby ty holky vypadaly jako malé. Dávám pět bodů za skvělý nápad, jak dostat tyhle lidi za mříže a i za to, jak si na tom dali záležet. ()

pumpkinqueen

Jsem pyšná na to, že se jako národ můžeme chlubit tímhle dokumentem. Všechny herečky odvedly perfektní práci a za těchto okolností to nemohlo být vůbec lehké. Během sledování mi došlo, jak málo se o tomhle problému obecně mluví, nejspíš proto, že s tím stejně v závěru příliš nezmůžeme, přitom je to dlouhodobě (!!!) aktuální a dokáže to v obětech zanechat tolik negativních pocitů, které neovlivňují jen jejich dospívání, ale i jejich životy v dospělosti. Jako někdo, kdo byl dítětem v dobách největšího rozmachu chatu na Lidé, jsem se samozřejmě s tímhle problémem setkala a tak nějak vím z vlastní zkušenosti, jak to chodí a jak nepříjemné to dokáže být. Dokument poukazuje na nejrůznější šílenosti, nabídky a výhružky ze strany predátorů a postupně graduje, až najednou skončí. Nejdřív jsem si říkala, zda to není škoda, ale nakonec jsem to shledala za pozitivní, protože možná ten náhlý konec a nic víc k němu nás dokáže správně nahlodat a v jistém slova smyslu vyděsit. Ono jedna věc je SLYŠET, že na internetu to může být nebezpečné a že se tam skrývá spoustu úchyláků; ale druhá věc je VIDĚT na vlastní oči jak to skutečně chodí v praxi - že nemusíte napsat ABSOLUTNĚ NIC, aby vám do přijatých zpráv přišla fotografie cizího penisu. V lepším případě jednoho, v tom horším klidně i desítky. ()

hrudka

Ano, vyvolává to emoce, jak negativní ve smyslu, co všechno predátoři posílají nezletilým holkám, tak pozitivně úsměvné, co všechno predátoři po nezletilých holkách chtějí, až to hraničí k dojetí, že po těch deseti dnech se najde asi jeden kluk, kterej si potřeboval jenom pokecat. Ano, je to hraniční ve smyslu Klusákova aktivismu (mělo setkání s jedním z predátorů, který se stará o děti na táborech smysl?) a smyslu toho, kde je hranice hraní dospělých holek jako dvanáctiletých. Občas jsem hádal, jestli herečka ještě hraje, nebo je upřímná. Upřímnost vidím ve slzách dojetí při normálním pokecu, upřímnost vidím v jedné ze scén, kdy herečka chrstne pití predátorovi do ksichtu. V pořádku, dá se to pochopit. Ten marketing kolem, ty osvětové kampaně... snažím se to držet od těla, jakoby mimo dokument. Jediné plus vidím v tom, že se nezákonnost jednání predátorů trestně vyšetřuje. Ale tak nějak si říkám, jaké by to bylo, kdyby holky nebyly v bezpečí svých fake pokojíků, neměly bezpečí porady a celého štábu, konzultací s odborníky, kdyby to prostě nebyly herečky a viděli bychom, jak to "ve skutečnosti" funguje? ()

chewingum

Tak jsme si připomněli, že na internetu se vyskytují úchylové. A taky jsme si připomněli, že Klusák je skutečně špatný režisér. ()

franzkfk odpad!

Odpad! je hodnocení, které zrcadlí formální přistup pana Klusáka - má pouze kontroverzní účel - zaujmout, prodat se a zvýraznit mou osobu nad ostatní diskutující. Proč? I když je můj názor, stejně jako názor ostatních, relevantní, musím se ostrými lokty prodrat skrze plejádu 374 (nyní) komentářů a příspěvovatelů, kteří mohou či nemusí mít bodové hodnocení profilů vyšší než já. Je to proto, že chci být viděn? Je to proto, že z toho něco mám? To jsou ty správné otázky do pranice. Mohl bych říci, že je tento dokument tendenční, amorální, neprofesionální (pan Klusák je egocentrický; jeho komentáře jsou bezúčelné a o problematice parafilií, vývojové psychologie, či sexuality neví nic; přesto je schopen pracovat na projektu, který se opírá o takováto komplexní témata a tvaruje jeho konečnou podobu), posiluje stereotypizace a je sám o sobě nebezpečný, jelikož jde ze své podstaty o filmový konstrukt a s realitou nemá nic společného, ačkoliv má být edukativní. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jenže základem všech vztahů je komunikace a když vám - čtenářům tohoto komentáře - pouze zkratkovitě a bez kontextu sdělím, co mě zaráží, budu jako pan Klusák. Jenže já - narozdíl od tvůrců a spolutvůrců - dodržuji morální povinnost profesní i osobní, neboli jsem kongruentní. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Abychom se trochu naladili na rétoriku pana Klusáka a paní Chalupové. Váš dědeček penetroval svým penisem vaši babičku a ejakuloval do její vagíny. Z tohoto aktu se narodil jeden z vašich rodičů. Váš otec ejakuloval do vagíny vaší matky. Při tomto aktu měla mírně či více roztažené nohy a pravděpodobně sténala. To není názor. Je to fakt (možná až na to sténání). Jak se cítíte při čtení těchto vět? Otevírá se tím tabuizované téma? Je to něco, co si vědomě přiznáváte každý den nebo je to něco, co jste vytěsnili? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Sexuoložka se ptá plnoleté slečny na to, jak by reagovala ve svých 12/13 letech na interakci s profily mužů, kteří ji zkontaktovali. Na tu otázku má samozřejmě právo, avšak z psychologického hlediska nemá výpovědní hodnotu. Otázka je to relevantní jako každá jiná. Proč ale byl z množství materiálu použit právě tento okamžik? Je to proto, abychom se zamysleli nad tím, že je třináctiletá slečna zvídavá? Známky sexuality pozorujeme už u dětí předškolního věku (tedy 3-6 let). Pozorují své tělo. Pozorují těla svých blízkých. Případně si se stejně starými dětmi hrají na doktora. Sexualita je s námi od útlého věku až do konce našich životů. Někteří psychoanalytici by dokonce řekli, že i dříve. Věřte tomu nebo ne, ale vaše třináctileté dítě zajímá sex a pravděpodobně masturbuje. Protože vy jste to dělali taky. A děláte to dodnes. Jako já. Zvídavost je přirozenou součástí našeho rozvoje. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Je fascinující, do jaké míry jsou schopni tvůrci a spolutvůrci (ano, mluvím k Vám, paní Androvičová; chápu to tak, že jste s výslednou střihovou skladbou a vyzněním obsahu spokojená) mluvit o psychodynamických procesech vývoje jedinců a kategoriálně implikovat svoje názory jako fakta. Smekám před Vámi. Zdá se mi to ovšem neprofesionální, ať už mluvíme o dokumentaristice či o sexuologii. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Další rétorická vsuvka. Společnost je tvořena dynamikou mezi různými jedinci různých vlastností a odlišného emočního, intelektového a duševního rozpoložení. Mezi námi jsou jedinci, kteří páchají trestnou činnost a někteří ne. Někteří z nich jsou patologičtí a někteří ne. Na ochranu naší společnosti máme různé složky, jednou z nich je třeba policie. Ta je tu proto, aby vymýtila nebo korigovala kriminalitu? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pasáž o konstituční dominanci v komunikaci je velice lichá. Je pravdivá. To ano. Ale v rámci problematiky virtuální komunikace je zcestná. Respektive není platná. Stejně tak příklad paní Androvičové ohledně falešného konsensu (jenž je pravdivý, ale zavádějící, protože je aplikovaný absolutně díky skladbě střihu). Důvodů proč Vaše třináctiletá dcera reaguje na staršího muže; zůstává s ním v komunikaci; dívá se, jak před ní masturbuje; chová se dle jeho pokynů, je bohužel mnoho. Co ale můžu říct s kategorickou jistotou, že je to v důsledku komplexního rodinného prostředí, respektive biopsychosociální dynamiky. Abychom se do toho nezamotali, tak si připomeneme, proč lidé různého věku mají tzv. rizikové chování. To jaký budete převážně člověk a jak budete jednat, se nejčastěji rozhodne v prvních pěti letech vašeho života. Ano, na vaši psyché má vliv i okolí (tzv. psychosociální vlivy) a v relativně menší míře jej mohou korigovat či v určitých kritických situacích narušit a změnit traumatické události. Ovšem základem je, že to, jak se budete chovat ve 13 letech, je otázkou temperamentu (toho, co vám vaši rodičové předali - třeba i patologické predispozice) a psychosociální vlivy (výchova, sociální prostředí atd.). Ve filmu jste měli možnost slyšet, že jeden pán, kterému bylo 35 let (v době historky) měl vztah s dívkou, jež měla 13 let. Pokud jste dávali pozor, mohli jste slyšet, že ta dívka utekla z domu (hlavní indicie). Samozřejmě nás všechny může šokovat, jak může třináctiletá žít s pětatřicetiletým, což byl záměr autorů. Pokud ale pomineme šokující aspekt a podíváme se za oponu - bohužel jen hypoteticky - můžeme spatřit sociálně slabé prostředí a rodiče, jež si svého dítěte nevšímají. Bohužel, jak jsem řekl, je to jen hypotéza. Ale řeknu vám jedno. Lidé se ze dne na den jen tak nerozhodnou pro rizikové chování. A ačkoliv si společnost myslí, že se rodíme s čistým štítem, je tomu skutečně naopak. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pan Vyskočil (právník) položil velice moudře otázku ohledně prevence. Bohužel si na tu otázku i odpověděl - vzhledem ke svému povolání docela ironicky. Prevence je pouze edukace - jak dětí, tak rodičů. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Mohli by tvůrci zveřejnit kompletní komunikaci s dvacetiletým Lukášem? Nechci toho kluka očerňovat, ale vzhledem ke kodexu to znamená, že měl nutkání oslovit dvanáctiletou slečnu na chatu. Jakožto dvacetiletý mladý muž, který studuje vysokou školu, jenž označil jako náročnou (pravděpodobně mentálně a časově), byla pro něj komunikace s dvanáctiletou slečnou obohacující? Ačkoliv se kompletní štáb snažil, aby dívky právě v komunikaci nepůsobily příliš sofistikovaně? Týnka si s ním psala ještě nějakou chvíli a vzešlo z toho, že neměl zájem o kontakt sexuální povahy. Znamená to, že se s ní nechtěl sejít nebo explicitně nevyjádřil potřebu sexuálního kontaktu? Nevím, jestli jste si toho všimli, ale Lukáš se na tu "dvanáctiletou" slečnu snažil docela zapůsobit - afektovaná část, kdy mluví o celém dni na nohou. Snažil se vetřít do její přízně (řekl bych, že jsem tam viděl i parapraxi; předávaná informace nemusela být pravdivá/upřímná). Má přítelkyni, náročnou školu a nějaký ten společenský život, ale i přesto si našel čas a trávil několik dní v komunikaci s dvanáctiletou dívkou, která se vyjadřovala spíše krátkými větami, jež byly odrazem jejího intelektuálního stavu? To jako vážně? Samozřejmě mohlo jít o manipulaci ze stran autorů, kdy byl důležitý materiál vystřižen, ale pokud ne, tak bych rád zdůraznil, že i mezi lidmi s poruchou osobnosti, sexuální deviaci atp. se najdou inteligentní lidé, kteří ví, jak manipulovat a že když po někom chcete peníze, tak musíte zdůraznit, že vám o ně nejde. Ti trpěliví jsou nejnebezpečnější. U Lukáše nevíme. Pouze nám to autoři sdělili. Stejně jako nám třeba sdělili, že se 41% dětí setkalo s tím, že jim druhá osoba poslala fotku sexuálního charakteru. Dětí jakého věku? V 17 letech jsem v očích zákona byl stále dítě a můžu vám říci, že jsem se v tomto věku setkal od druhé osoby (potenciální přítelkyně) s pornografickou fotografií. Jde mi o výklad a kontext. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Takže sumarizace. Ačkoliv je to jen párkrát naznačeno (třeba vedoucí krizové linky), nestává se to stěžejním tématem filmu, což je neuvěřitelné a smutné. Je to o VÁS. O rodičích. Zajímejte se o svoje děti. Mluvte s nimi. Dávejte jim prostor, ale zároveň jim ukazujte hranice. KOMUNIKUJTE. Dávejte jim najevo lásku. Když jste naštvaní, tak si to nevybíjejte na nich. Vytvořte jim stabilní prostředí. Buďte před nimi otevření v projevování citů vůči svému partnerovi. Ukazujte jim pozitivní příklady. Tím je totiž učíte adaptivnímu chování. Protože ty příběhy, které slýcháváte v tomto filmu - či o nich čtete v novinách - jsou o dětech, které viděly, cítily a zažily maladaptivní projevy chování. A výsledkem jsou ti muži, které jste viděli. Ti muži, kteří mají za sebou traumatizující dětství (převážná část, nikoliv všichni). V psychologii neexistuje absolutní ohraničení. Respektive, jeden podnět může vést ke dvěma zcela odlišným reakcím. A proto vám nikdo nikdy neřekne, že i když se budete starat, že se to vašemu dítěti nestane. Rodičovství je fuška. Hlavně nezapomínejte, že máte před sebou autonomního člověka, který má své vlastní touhy, potřeby, pudy, zvídavost a zájmy. A že ho neochráníte násilnou restrikcí a už vůbec ne přílišnou protektivitou. Je v pořádku, že se o takovémto tématu mezi běžnou veřejností mluví. Bojím se ale, že neprofesionalita a senzacechtivá forma tomu nakonec udělala medvědí službu. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- P.S.: Psychoanalytické postřehy: Všimněte si, jak se vyjádřila Tereza po prvním videohovoru s neznámým mužem. Všímejte si obecně jejího zapálení. Také se na ni zaměřte v sekvenci, kdy polije limonádou svého přísedícího (pakliže to nebyla fikce, což tak bohužel i vypadá). Porovnejte její přístup s ostatními herečkami, hlavně však její osobní názory. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- P.P.S.: Poznámka ohledně rodičů od posledního aktéra byla jen pouhým obranným mechanismem intelektualizace, racionalizace a vytěsnění. Celkově šlo o egodystonní projev (převážně ve chvíli, kdy negoval, že by poslal mladé slečně odkaz na porno), a tudíž jeho argumentace je typická manipulace s realitou a nechtěl jsem ji použít. Ovšem jakožto lovec, který takovéto slečny vyhledává, si je vědom vzorce chování a schémat, jež tyto dívky disponují (soustředí se na slabé kusy). A proto ve štábu (a řekl bych, že i u diváků) vzbudil ambivalentní pocity, jelikož jako inteligentní demagog míchal pravdu se lží. () (méně) (více)

DAPDO

Celkem mazec teda...jen důkaz toho, kolik mezi náma chodí úchylů. Ty osobní setkání s predátorama v kavárně, to byla síla. Asi to mělo posloužit hlavně jako rada pro rodiče, aby si svoje náctiletý školačky líp hlídaly, ale stejně - jestli si nějáká dvanáctka bude chtít založit profil na seznamce, udělá to v dnešní době bez problémů a nikdo o tom stejně vědět nebude. ()

anitae

Pro někoho kdo tyto případy nepotkává denně, asi děsivé. Snad alespoň zapůsobilo na některé rodiče a pověnují se dětem, aby se nebály jim sdělit třeba nějaký průšvih. ()

papaguy

Alarmující je, že takový dokument vznikl až teď. Tvůrci odvedli neuvěřitelný kus práce. Diskuze, rozhovory, policejní vyšetřování, projekce a besedy na školách... A hlavně - větší zájem a edukace alespoň části rodičovstva... Doufám a věřím, že to je jen začátek. ()

katmandzoo

Sprvoti sa mi ani nechcelo veriť, aký "úspech" tento experiment zaznamená a že to bude mať nejaký želaný efekt. Veľmi oceňujem tvorcov, že sa vôbec rozhodli o tejto v dnešnej dobe, žiaľ, veľmi rozšírenej a neľahkej téme, hovoriť. Kvitujem i nápaditosť a originalitu spôsobu, akým to prezentovali divákom. Problematika zneužívania detí pomocou kyberšikany by totiž nemala byť ignorovaná, zľahčovaná, ale malo by sa jej venovať dostatok priestoru, minimálne na úrovni takýchto aktivít. Nemám ilúzie, že sa týmto filmom spustí hlbokosiahla osveta spojená s hromadným trestnoprávnym postihom zainteresovaných páchateľov, dúfam však, že tí, ktorí sa v tomto filme našli, resp. ktorých to obišlo a niečo podobné propagujú, budú natoľko vystrašení, že dôjde aspoň do istej miery k zníženiu takto nechutného zneužívania detí. Pozrieť by si to mali aj všetci rodičia, aby vedeli so svojimi deťmi o týchto témach diskutovať a včas ich varovať pred podobnými rizikami internetu. 5/5 ()

geek.ondra

Znepokojivé a v rámci tématu strhující dílo? Určitě ano. Zpracováním revoluční veledílo? Určitě ne. Klusák přesně věděl že tohle lidi nadchne a V síti je pouze řadový a na jistotu sázející produkt. Beru to a je to skvělý ale od samozvaného génia jménem Vít Klusák už nic víc vidět nepotřebuju. 7/10 ()

chrispe

Po dodívání je mi úzko a chce se mi brečet pro všechny ty děti, které si tímhle prochází, třeba právě teď v této chvíli. Tohle nejde pochopit, mozek mi to prostě nebere. Před celým štábem a zejména třema herečkama nezbývá než smeknout klobouk, protože to natáčení muselo být opravdu náročný, stejně tak potom konfrontace. Dávám plné hodnocení, protože i kdyby měl ten dokument pomoci třeba jen jednomu dítěti, mělo to smysl. Díky za něj. ()

Kingjiri

"A nevadí, že je mi dvanáct?" "No tak to je pochoda!" Po technický stránce skvělá práce (vizuál, hudba, střih, kamera apod.), má to styl i slušnej spád. Jenže na počátku výbornej nápad (námět) se podařilo na plátno dostat spíš průměrnym způsobem. Pro mě nebyl obsah příliš šokující protože jsem tak nějak tušil, jak to na sociálních sítích vypadá a co jsou nějaký chlapi schopný psát a posílat holkám nebo ženskejm. Docela mrazivý však bylo finále při osobních setkáních s predátorama, který mysleli všechno, co psali, naprosto vážně a byli natěšený převést svoje představy do reality. V souvislosti s tim mi chyběla osobní konfrontace s více predátorama, která nakonec zustala jenom u "Ústečana". Celkově si myslim, že by si tohle téma zasloužilo víc prostoru jakožto zpověď jednotlivejch predátorů. Zejména by mě zajímalo, co drtivou většinu z nich k tomuhle chování vede, když cca 90% z nich (jak zaznělo v dokumentu) nejsou pedofilně zaměřený. Za fajn filmařinu a finále tři silnější hvězdy. ()

Razzor_82

V síti chorých pedofilů, kteří potřebují okamžitou kastraci! Skvělá agitace pro rodiče hlídat své děti na internetové dálnici. Film je manipulace o manipulaci. Klusák moc tlačí na pilu a děvčata se chovají hodně nepřirozeně a vyzývavě. Jinak super naučný dokument pro flegmatické rodiče. Já už ho nechci nikdy vidět. 6/10. ()

AloeB

V informacích zde na ČSFD chybí u tohoto snímku žánr komedie, protože dlouho jsem se u podobného žánru takto nenasmál. A ne vždy to byl jenom posměch nad onou jednodušší částí uživatelů internetu, kteří si vylévají své neukojené pudy na hloupých dvanáctkách, protože i samotné reakce či hraní hereček či dokumentaristů byly občasně celkem úsměvné. On má ten dokument v základu velmi dobrý nápad, nehledě na to, jak je originální či není, nebo jak je téma známé či ne, ale provedení jednoduše není dostačující, byť i z dokumentu je vidět velmi dobře odvedená práce, zvlášť po stránce technické a akční. Ovšem ve výsledku veškerá ta originální práce nabídla hlavně spoustu autentických záběrů oněch výstředních uživatelů internetu, které rozhodně nejsou zbytečné a dají člověku možnost lépe si vykreslit profily těchto osob, ale samostatně uspokojivé příliš nejsou, jelikož je jich nepoměr například k teoretickým informacím od odborníků, které bohužel nejsou v dokumentu nijak výrazné. Osobně mi trochu vadilo upřednostňování samozvané nositelky svobodné polyamorie Terezy Těžké na úkor dalších dvou hereček, nevím zda to je tím, že natočila nejzajímavější materiál; je tam nejzdatnější herečkou; připadala tvůrcům nejatraktivnější pro diváky; či prostě jen zrzky letí, ale co jí musím přiznat je patrně nejlepší zahraná scéna v kavárně, která je sice skvělá, ale nepřijde mi akurátní k dvanáctileté holce. Snad je to tím, že i v rozhovorech dostala největší prostor a tak jsem se těšil spíše na Sabinu Dlouhou a hlavně Anežku Pithartovou, nechci tímto ale dokument shazovat, protože některá rozhodnutí k upřednostnění jedné konkrétní herečky mohou být relevantní. Co se mi ovšem na filmu nejvíce nelíbilo, byla samotná závěrečná konfrontace s Ústečanem. Jednu věc chápu, pokud je dokument autentický, tak jde zcela očividně o čistou improvizaci, to však neobhajuje její buranské provedení. V podstatě jde jen o to, že si to predátor kráčí domů, jenže u dveří mu stojí štáb a začne na něj zmateně pokřikovat oprávněná i přehnaná obvinění, samozřejmě s ukřivděným výrazem zrzky Terezky. Být já například masovým vrahem, asi bych radši u dveří potkal cajty než bandu kreténů s nadávkami na úrovni samotných predátorů. V konečném důsledku tedy možná jde o důležitou kulturní i společenskou událost, jak se dokument sám prezentuje, nehledě na to, že nejde o nějaké novátorské téma, protože pravým účelem filmu je hádám nepoukázat na úchyly na sociálních sítích, ale na to, kolik jich je a že skutečně mohou být mezi námi. Schválně, kolikrát jste v dokumentu poznali toho hodného a milého strejdu - starého mládence. ()

aR3Zz

Masakr. Neuvěřitelné! Top český dokument. Jako člověk ze světa IT tak nějak tuším, co se na internetu děje, ale tohle dalece překonalo mé už tak velmi černé představy! Ikdyby to bylo Klusákem účelně přitažené za vlasy, tak i desetina by byla silné kafe. Označení predátor je lichotící, mě nenapadá slušné označení těchto úchylů. A mám regulérní strach o svě děti... Více takových dokumentů, dotovat je státem, najít tu odvahu se těmi výkaly prodrat! Palec nahoru celému štábu a hlavně herečkám! Jen těžko si umím představit, pod jakým psychickým tlakem byly ony, a to ve své plnoletosti! Až pak si člověk uvědomí, jak to může zcela rozbít duši 12ti letého dítěte. Masakr! Je mi z toho nedobře... 85% ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán