Hvězdná brána - Série 8 (2004) (série)

Moebius, část první (S08E19)

(epizoda)
  • USA Moebius: Part 1

Daniel se dozvídá smutnou zprávu, zemřela Catherin Langfordová. Daniel zdědí její sbírku starobylých předmětů. V jedné z knih Daniel odhalí, že ZPM měl kdysi bůh Ra. Tehdy to jako zdroj energie nebylo používáno. Proto se SG-1 díky stroji času vydává zpět do roku 3000 př. n. l. – mají najít Raovo ZPM. Jak je známo, nesmí narušit chod minulosti, jinak by budoucnost mohla být úplně jiná. (Varan)

Chris Wulf

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

- Carterová: "To nemyslíš vážně" - O'Neill: "Co?" - Daniel: "Jinak to nepůjde." - O'Neill: "Co?" - Carterová: "Ne, máme dohodu." - O'Neill: "Ještě jednou budu muset říct co, a dostanete padáka." ()

majo25

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Trochu zbytočný dvojdiel. Okrem cestovania v čase toho veľa nezaujme. Niektoré hlášky ujdú, ale na môj vkus je to už prekomedizované. Cestovanie v čase má zasa pár zádrheľov - jedným z nich je to, že pri existencii paralelných vesmírov je kontinuita času nezmyslom a teda žiadna zmena budúcnosti by nemala nastať. Druhým je to, prečo chceli za každú cenu zakopať energetickú "baterku", aby ju v budúcnosti kompetentní vykopali (veď tým de facto podľa Carterovej zmenili budúcnosť), keď to mohli urobiť sami strojom času, hoc aj po rokoch strávených v minulosti. Keď sa k slovu dostali nové verzie Jacksona a Carterovej, iba to podčiarklo zbytočnosť dvojdielu. ()

• O'Neill je (Richard Dean Anderson) ve výslužbě a jeho živobytím je rybolov. Na různých místech své lodi má napsáno Homer, čímž odkazuje na jeho oblíbený seriál Simpsonovi (od r. 1989), který v seriálu několikrát zmínil. (O´Neill)