Žádné zprávy v devět (TV seriál)

Not the Nine O'Clock News

Komedie

Velká Británie, 1979, 27x25 min

Vynikající, skvělé! Ač nelehké tuto show sehnat, tak to pak stojí za to! Satira ve stylu Monty Python, ostatně tak typické (a skvělé) pro britský "sušší" humor.(21.9.2009)

Tohle mám možnost sledovat jen na YouTube a v angličtině. I tak mi to ale přijde vtipné, některé scénky méně (hlavně ty, co se snaží být ZA KAŽDOU CENU Monty Python), ale některé super. Že je Atkinson z nich všech nejlepší je bez debat, navíc jsem velmi přesvědčena, že byl, je a navždy bude fešák!(4.12.2012)

Viděl jsem jen několik dílů a jako odkojenec na Monty Pythonech, kteří zhruba v době uvedení tohoto pořadu pomalu doexcelovali na vlnách BBC, jsem byl poměrně zklamán, ale nakonec jsem si zvykl a úplně nakonec se mi to docela líbilo, čímž chci dokázat, že mé doporučení je více než fundované.(3.1.2013)

Sledovat a vychutnat si plně tohoto předka České sody a dost možná i Tele tele znamená mít obrovský přehled o britské kultuře a politice přelomu sedmdesátých let. Některé scénky jsou vtipné i bez těchto znalostí, ovšem k oceněnění všeho je třeba mít dostatek informací. Z dnešního pohledu velmi nesnadné.(12.10.2011)

tohle sehnat je fakt voser. sháněl jsem to tak dlouho až jsem byl rozhodnut, že vzhledem k tomu usilí půjdu u hodnocení o hvězdu dolů. a dodržel jsem to. z původních šesti na pět:-)(19.3.2010)

• - Vznik jednotlivých scénářů byl velmi specifický. Nepřipravoval je stálý tým scénáristů, ale přispět mohl prakticky kdokoli, kdo prokázal svůj osobitý smysl pro humor. (venus)

• - Tvůrci pracovali často s archivními materiály, které prostříhávali s dotáčkami výstupů komiků a vytvářeli tak nové situace, jako by byly jednotlivé postavy přítomny danému dění. Tato metoda umožňovala zesměšňovat zejména politiky, členy královské rodiny nebo celebrity. (venus)